Jump to content

Sailing Ships's Content

There have been 40 items by Sailing Ships (Search limited from 28-April 23)


By content type

See this member's


Sort by                Order  

#75713 Sonisphere Festival 2011 - ОТМЕНЕН!

Posted by Sailing Ships on 09 February 2011 - 22:10 PM in Концерти и фестивали в България

View PostSvil, on Feb 9 2011, 22:02, said:

Пропуснах ги, вероятно и други съм пропуснал, ама то е все същото. Всяка от тия групи самостоятелно в България ще събере не повече от 1000 човека. Комбинирано я докарат до 3-4000, я не. Тъй че... :russian:

Ако трябва да съм сериозен - възможно е реалната цифра да е толкова, но така или иначе отиваме на варианта концерт в чужбина, който има много повече преимущества.

Но като още не сме дорасли за много неща ... :metal:



#75070 Sonisphere Festival 2011 - ОТМЕНЕН!

Posted by Sailing Ships on 30 January 2011 - 00:26 AM in Концерти и фестивали в България

View PostUgly, on Jan 29 2011, 23:07, said:

Иначе опциите не са много към този момент за София, Герена или Славия. Разбира се ако на феста присъстват предимно клубни групи може да се проведе и на стадион Академик (Плиска). Там вече наистина се е провеждал рок концерт :) .

Мисля, че няма никакъв шанс да има някога концерт на ст. "Славия", съдейки и съставяйки си впечатление за ръководството на клуба от доста време вече.

Надявам се, че никой организатор няма да повтори недоразумението с "Академик (Плиска)", дори и да е за съвсем дебютиращи банди, камо ли за някое по-известно име.



#78175 Надъхвам се с...?

Posted by Sailing Ships on 19 March 2011 - 22:57 PM in Общ музикален форум

Within Temptation - "The Unforgiving" (2011)

След 2-3 прослушвания - еднообразен и скучен албум.

За мен няма и помен от онова, което ме накара да ги прослушам ...



#77650 Надъхвам се с...?

Posted by Sailing Ships on 14 March 2011 - 00:21 AM in Общ музикален форум

View Poststormbringer, on Mar 13 2011, 02:53, said:

"Нелегалното ухо" не пречи на купуването :yes: .. с което и към темата Whitesnake - Forevermore

Неоспорим факт, но специално за Whitesnake предпочитам да изчакам още около 2 седмици. :)



#79020 Надъхвам се с...?

Posted by Sailing Ships on 31 March 2011 - 23:18 PM in Общ музикален форум

David Coverdale - "Into The Light" (2000)



#81642 Надъхвам се с...?

Posted by Sailing Ships on 16 May 2011 - 16:31 PM in Общ музикален форум

Black Sabbath - "Heaven & Hell" (1980)

Ясно защо ...



#77609 Надъхвам се с...?

Posted by Sailing Ships on 12 March 2011 - 23:36 PM in Общ музикален форум

Въпреки че съфорумците по-нагоре ме изкушават да ударя едно нелегално ухо на най-любимата група, все пак ще изчакам да чуя новия албум, когато излезе официално и си го купя. :metal:

Кипелов - "Жить Вопреки" (2011)

Ако песните в чудесния "Реки Времен" са като удар след удар с юмрук, то сега Валерий и групата са се насочили към по-разнообразното звучене - рифове, аранжименти, разбира се, и текстове. И това за мен не е грешка. Напротив. Всяко парче е само за себе си и след доста прослушвания човек може да открие всичко това, което ги обединява в "Да живея напук" ...



#78482 Надъхвам се с...?

Posted by Sailing Ships on 25 March 2011 - 00:02 AM in Общ музикален форум

Whitesnake - "Forevermore" (2011)



#77563 Надъхвам се с...?

Posted by Sailing Ships on 11 March 2011 - 17:28 PM in Общ музикален форум

HIM - "Digital Versatile Doom" - Live (2008)



#84008 Потя се с...?

Posted by Sailing Ships on 18 June 2011 - 17:09 PM in Общ музикален форум

Symphony X - "Iconoclast" (2011)

Възхитен съм!!!



#86292 Потя се с...?

Posted by Sailing Ships on 05 August 2011 - 13:43 PM in Общ музикален форум

Gotthard - "Domino Effect" (2007)

R.I.P. Steve



#75635 К'во ме грее?

Posted by Sailing Ships on 08 February 2011 - 19:19 PM in Общ музикален форум

View Postduende, on Feb 8 2011, 18:58, said:

Posted Image

Glenn Hughes - Talk about it

На тоз чиляк Господ му дал, дал, дал, дал....

Най-добрият му солов албум за мен. Така и не направи, вероятно няма и никога да направи, нещо подобно. А "Talk About It" ... :rolleyes:

По темата един негов много, много, много добър познайник -

Whitesnake - "Live ... In The Shadow Of The Blues" (2006).



#92079 Зарибявам съседите с ... ?

Posted by Sailing Ships on 28 January 2012 - 22:48 PM in Общ музикален форум

Unisonic - "Ignition" - mini album (2012)

Достатъчно обещаващо преди появата на първия диск ...



#75717 К'во ме грее?

Posted by Sailing Ships on 09 February 2011 - 22:22 PM in Общ музикален форум

Winger - "Karma" (2009)



#75871 К'во ме грее?

Posted by Sailing Ships on 11 February 2011 - 19:51 PM in Общ музикален форум

Като сме я подкарали със стадионните :harhar: групи ...

Vanden Plas - "Accult" (1996)

Красота!



#76088 К'во ме грее?

Posted by Sailing Ships on 15 February 2011 - 16:33 PM in Общ музикален форум

Whitesnake - "Love Will Set You Free"

Новият сингъл. Видеото може да се гледа на http://www.whitesnake.com/# ...



#76821 К'во ме грее?

Posted by Sailing Ships on 02 March 2011 - 00:03 AM in Общ музикален форум

Кипелов - "Жить Вопреки" (2011)

Гласът на руската душа ... За мен.



#78481 Judas Priest и Whitesnake в София

Posted by Sailing Ships on 25 March 2011 - 00:00 AM in Концерти и фестивали в България

И аз писах мейл на Петър Петров преди доста време, но все още чакам отговор ... Дано да имаш повече късмет от мен.

Иначе, поне аз се надявам списъкът с групите да се ограничи само до Whitesnake и Judas Priest. И без това има достатъчно различия в стила на двете групи. Странно е как Coverdale се съгласява на подобни колаборации. Да се чуди човек.

Ако добавят още 2-3 банди, ще е по-подходящо да направят двудневен фест, защото смятам, че ще се разводни много.



#83308 Judas Priest и Whitesnake в София

Posted by Sailing Ships on 10 June 2011 - 19:48 PM in Концерти и фестивали в България

View PostEnvy, on Jun 10 2011, 20:32, said:

"Преустановява се продажбата на паркинг-билети, а за закупените такива до момента, парите ще бъдат върнати в съответните каси, от които са купени."
Повече инфо: тук.

Точно така. Мое недоглеждане, за което се извинявам. Браво за адекватните действия от страна на организаторите. :wub:



#83301 Judas Priest и Whitesnake в София

Posted by Sailing Ships on 10 June 2011 - 19:08 PM in Концерти и фестивали в България

А какво се случва с тези като мен, закупили паркинг-билети? Да си закарам колата до Банкя, да я оставя и да отида на концерт. После да си я взема обратно ...

В публикуваната пресинформация не се посочва опция за връщане на пропуска за паркинг. Надявам се, че ще е възможно и че ще има повече осведоменост по въпроса съвсем скоро ... Иначе, би било поредната българска работа и доста некоректно ...



#79017 Judas Priest и Whitesnake в София

Posted by Sailing Ships on 31 March 2011 - 21:34 PM in Концерти и фестивали в България

Успях и аз да се сдобия с билет на промоционална цена следобяд. Дано групите да ни зарадват с качествен концерт, какъвто заслужаваме.

За пореден път се убеждавам в "качествата" на "персонала" на Germanos и Office 1. Първо, момичето в Germanos идея си нямаше за какво й говоря, какъв точно и за коя зона билет искам. Второ, в Office 1 са крачка напред - успях да се сдобия с билет без особени обяснения, но не и с такъв за паркинга. Не знаели, че имало. Нямали достъп до тях. Да съм проверил как стоят нещата направо в сайта на Eventim - дали не е включен в някакъв пакет. Накрая проблемът с паркинг пропуска се реши в "Пикадили", където системата беше същата и нямаше никакви трудности.

Да, за повечето хора ще се стори дреболия, но самият факт, че трябва да обикаляш 3 места, след като навсякъде трябва да е еднакво ...



#78563 Judas Priest и Whitesnake в София

Posted by Sailing Ships on 25 March 2011 - 17:41 PM in Концерти и фестивали в България

View PostUgly, on Mar 25 2011, 09:45, said:

"Иначе, поне аз се надявам списъкът с групите да се ограничи само до Whitesnake и Judas Priest."

За мое съжаление "Ozzy" е прав, надали ще са само тези две групи. Иначе аз не съм фен на фестовете и разводняването с много групи. Предпочитам самостоятелните концерти с пълни сетове. Нищо, че по този начин ми излиза по-скъпо да гледам групите, но поне удоволствието ми е доста по-голямо.

Силно се надявам да не е прав, но натам отиват нещата, както и да го гледаме ...

За останалото - мислим еднакво. :)



#79074 Judas Priest и Whitesnake в София

Posted by Sailing Ships on 01 April 2011 - 13:08 PM in Концерти и фестивали в България

View PostKoftoZ, on Apr 1 2011, 00:50, said:

Това е нищо. Аз се намирам в Германия, затова пращам брат ми да ми купи ценната хартийка. Тои е на 14 години и никога не досега не е купувал билет. Не би трябвало да има нещо сложно - да ама не. Отива в първият Германос - там служителят не знае паролата за акаунта. Германос номер 2 - там не били излезнали билетите все още. Затова отиваме в близкия Orange, където пък им свършили бланките и така се озоваваме в Германос номер 3 където му заявяват ,че няма 18 години и не може да му продадат билета.... как да не ти писне накрая?

:lol: :blink: :huh:

Да, определено има и по-кофти случаи ... Все пак се надявам, че си се сдобил с билет след тия мъки. :lol:



#78799 Judas Priest и Whitesnake в София

Posted by Sailing Ships on 29 March 2011 - 17:17 PM in Концерти и фестивали в България

View PostJurisprudent, on Mar 29 2011, 14:32, said:

Мен ако ме питаш, Whitesnake нито е метъл, нито е група. И ме е малко срам да я причисля към рок музиката изобщо.

И защо я коментираш тогава?

Нищо лично, но никой не е седнал да критикува твоя вкус за музика, камо ли да обижда Dio. Няма такъв човек просто, който да е казал лоша дума за него.

Tъй като засегна "белите змейове" в другата тема ... Връзката и отношенията между Ronnie James Dio и David Coverdale датират от 1978 г. и албума "Northwinds". След като Ronnie почина, Coverdale беше един от първите, които веднага изказаха съболезнования.

По въпроса за фестивала:

Защо ли ми се струва, че ще бъде ако не по-успешен, но поне наравно със Sonisphere тази година?



#84007 DVD-то което гледам е...

Posted by Sailing Ships on 18 June 2011 - 17:06 PM in Общ музикален форум

View Poststormbringer, on Jun 16 2011, 20:53, said:

и какво ти е мнението? аз си го взех на 3.юни още ... гледах го веднага ... звука е добре .. поиграли са си с него .. за съжаление картината няма как да направят HD B) .. все още не съм го чувал на 5:1 за съжаление .. но като се прибера в БГ след месец ще го пробвам как звучи и по този начин
на Томи не му е мръднало много солото в последните .. 20 години .. може спокойно едно сравнително гледане на дръм солото от Live ... In the still of the night (2004) и Live At Donington 1990 да се направи :worship:
иначе самият концерт от доста години го имам на mp3 .. но бутлег с по-кофти звук ... честното ми мнение е, че старите, блусарски парчета .. в които в оригинал звучи слайд китарата на Мууди звучат много много странно и неестествено в изпълнение на Вай ... (за сметка на това Doug ги свири страхотно в днешно време) .. особено Ain't no love и Slow & Easy ...

Аз си го купих 2-3 дни по-късно. Звукът е много добър, не очаквах. За съжаление картината не е на високо ниво, но много ми се гледаше само Coverdale, само групата преди толкова време. Освен солото на Tommy, не е мръднала версията и на "Slide It In" (справка "Live ... In The Shadow Of The Blues"). Малко ми е странно, да ти кажа.

За блусарските парчета ... стилът на Vai е такъв, че няма как да са същите. На мен щеше да ми е много интересно, ако бяха направили "Looking For Love" или "Wings Of The Storm" например. Според мен сегашната двойка китаристи е може би най-разнообразната в историята на групата и съм напълно съгласен с теб за това как се справят със старите неща.