Jump to content

Sabaton


58 replies to this topic

#1 cliffburton

    Високо в небесата

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 534 posts
  • Gender:Male

Posted 27 април 2009 - 22:00

Не ги бях слушал много преди концерта им,но след това се зарибих по тех.
Групата е създадена през 1999 г. от Joakim Broden и Daniel Mullback. Първото им демо Fist for Fight излиза през пролетта на 2000 г. С композициите от него групата печели първо място на конкурса Musik direkt през май 2001 г. в категорията ”Най-добро изпълнение на неиздадена песен”. През следващата година записват и ”нормалния” си дебютен албум Metalizer. Като специален бонус, на отделен диск в него е включен и демо албума на бандата Fist for Fight. Докато чакат издаването на дебютния си алблум, момчетата не стоят бездейни и през 2005 г. излиза концептуалния Primo Victoria(лат. – първа победа), който е и първата победа на групата в битката за сърцата на феновете. Сабатон е мощен хибрид на банди като Manowar с героичния им патос, симфонизма на Therion от времената на Lepaca Kliffoth, скоростта и мелодизма на Helloween и Judas Priest. Като добавим и характерния вокал, се получава Sabaton с техните маршоподобни бойни химни,униклани сами по себе си. Когато го чух за пръв път си помислих , че точно
такива би трябвало да бъдат дебютните албуми на младите групи – живи, мелодични, оригинални, да ти се иска да ги слушаш отново и отново.
Следващият им албум Attero Dominatus(лат. – унищожи предводителя) е достойно продължение на великолепния Primo Victoria, а дългоочакваният Metalizer доказа, че на метъл небосклона изгрява нова звезда и името й е Сабатон.
Последният албум на групата"The art of war" e oще по-добър.Особено песента "Ghost division" кърти.Други парчета,които ме впечатлиха са 40:1,Cliffs of Gallipoli,The art of war. :( Posted Image

Kaкво смятате за групата?

Edited by cliffburton, 27 април 2009 - 22:05 .

Когато си на дъното на пъкъла,когато си най-тъжен и най-злочест от парещите въглени на мъката
си направи стълба и излез.
САМО ЛЕВСКИ, ОБИЧАМЕ ТЕ!



#2 Evil14

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 113 posts

Posted 27 април 2009 - 22:03

Само последния албум ми хареса другите не ми харесаха, много посредствени ми се виждат,иначе последния Art of War е доста добър.

#3 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 28 април 2009 - 00:32

Страхотна банда. Една от най-любимите ми банди :D а за мой късмет имах щастието и да се срещна с тях ;)
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#4 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 28 април 2009 - 06:19

Леко надценена група :D

#5 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 28 април 2009 - 08:27

Следващите Manowar, бих казал. Трябва да ги видя наживо.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#6 frezata

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 10 posts

Posted 30 април 2009 - 20:35

Sabaton са най-добрата нова музика която съм чул през последните 5 години.Имах щастието да ги гледам и в Солун,където свириха на половин метър от мен!Няма такава група просто!Там им обещахме 3000 души за концерта в България,но не им се вярваше много.Е,тук ги изумихме и смея да твърдя,че това което видяхме на сцената от тяхна страна,беше съвсем искренно! :fie:

#7 MadButcher

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 41 posts

Posted 10 май 2009 - 18:55

frezata :worship:
Nazis Raus !

#8 NEVERMORE

    Schecterist

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 270 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Carramba, Carajo e Wiskey \m/ \m/

Posted 10 май 2009 - 19:51

View PostSvil, on Apr 28 2009, 07:19, said:

Леко надценена група :P
Даже не е никак леко. :worship:
Напоследък поради липса на наистина добри тави и истински банди някои слушатели почват да величаят доста посредствени и масово натресени продукти. Без да причислявам Сабатон разбира се в тази графа. :D

#9 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 10 май 2009 - 20:09

^

Абсолютно съм съгласен.
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#10 MadButcher

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 41 posts

Posted 10 май 2009 - 21:11

Надценена или не - те са "силните на деня"! Предлагат нов тип звучене в един жанр, в който новите неща вече трудно стават. Хит са и никой не може да го отрече, а особено в БГ са много силен хит. Както казва Фрезата по-горе, щом има БГ фенове да отидат до Солун за концерт, значи наистина има за какво. На мене ми действат емоционално - кефят ме и не се замсилям "надценени" ли са или подценени - метъла не подлежи на философизиране, защото е свързан с меоцията, а тя не е подчинена на разума. Без да съм пряк привърженик на жанра Сабатон са феноменално явление, което ми харесва, защото правят здрав и оптимистичен по звучене метъл, дори и славата им да трае "ден до пладне"!
Nazis Raus !

#11 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 10 май 2009 - 22:00

View PostNEVERMORE, on May 10 2009, 20:51, said:

Даже не е никак леко. :worship:
Напоследък поради липса на наистина добри тави и истински банди някои слушатели почват да величаят доста посредствени и масово натресени продукти. Без да причислявам Сабатон разбира се в тази графа. :D
Ако не беше една глава над мене щях да ти скина ушите за тия думи :P
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#12 cliffburton

    Високо в небесата

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 534 posts
  • Gender:Male

Posted 10 май 2009 - 22:05

Абсолютно съгласен с MadButcher.Наистина се надценяват леко,но пък имат страхотен заряд,просто с кеф да ги слушаш.И най-важното е,че се раздават докрай на концертите си,подлудяват всяка публика. :worship:

Edited by cliffburton, 10 май 2009 - 22:05 .

Когато си на дъното на пъкъла,когато си най-тъжен и най-злочест от парещите въглени на мъката
си направи стълба и излез.
САМО ЛЕВСКИ, ОБИЧАМЕ ТЕ!



#13 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 11 май 2009 - 15:09

На мен, примерно, не ми пука дали са надценявани или не. Кефят и то адски много.
Но бих искал да обърна внимание на факта, че бандата е харесвана от порядъчно много фенове на почти всички стилове в метъла. А в наши дни подобни обединяващи групи са все по-рядко явление :)
ПИСУК!

#14 frezata

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 10 posts

Posted 12 май 2009 - 18:27

съгласен съм с whiplash .Групата обединява много от теченията в метъла,а това е доста трудно в днешно време!СТИГА РАЗДЕЛЕНИЕ БРАТЯ ,общ фронт срещу чалгията трябва,а не вътрешно метълски дрязги!Вълна от тъпашки мрак залива БЪЛГАРИЯ! :yes:

#15 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 12 май 2009 - 18:43

Бах... ще хвана да чуя и аз малко Сабатон да видя за какво е цялата тази шумотевица наоколо. Въпреки, че освен Manowar други групи от леките стилове не слушам since '98

#16 frezata

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 10 posts

Posted 12 май 2009 - 19:39

чуй ,чуй о,ти носферату!бая са могъщи друже няма да съжаляваш!(приемам рекламации)

#17 cliffburton

    Високо в небесата

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 534 posts
  • Gender:Male

Posted 13 май 2009 - 09:38

View PostNosferatu, on May 12 2009, 19:43, said:

Бах... ще хвана да чуя и аз малко Сабатон да видя за какво е цялата тази шумотевица наоколо. Въпреки, че освен Manowar други групи от леките стилове не слушам since '98
Наистина трябва да ги чуеш.Просто в последните години няма такава група с такъв хъс и енергия в пауър метъла. :D :D
Когато си на дъното на пъкъла,когато си най-тъжен и най-злочест от парещите въглени на мъката
си направи стълба и излез.
САМО ЛЕВСКИ, ОБИЧАМЕ ТЕ!



#18 Цонева

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 3 posts

Posted 13 май 2009 - 18:34

View PostТигър, on Apr 28 2009, 09:27, said:

Следващите Manowar, бих казал. Трябва да ги видя наживо.

И аз тъй мисля. Симпатяги са - надминаха ми очакванията в Универсиада. Намирам ги за свежи в жанра, който са избрали, макар и да ми е толкова странно метъл банда да пее срещу терора. На този етап просто преглъщам тежко, когато зазвучат хвалебствените слова към червените братя. :metal:

#19 SteelGod

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 66 posts

Posted 15 май 2009 - 21:21

Posted Image

#20 пияница на грил

    Хемул

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 192 posts

Posted 16 май 2009 - 09:51

аз бих се изразил така (след като им изгледах дивидито от вакен) - ебаси смотаната група с изключително бездарен вокал. наследници на хамърсопол, за които или лошо или нищо :D
tiuriuliu biurgiurdiuliu.Рейс 305 е ПОДВОДНИЦА!!!
АЛКОХОЛЪТ В МАЛКИ ДОЗИ Е ПОЛЕЗЕН ВЪВ ВСЯКАКВИ КОЛИЧЕСТВА
powered by ВИП СУЛЮ
http://www.myspace.com/anchorheaddarthmetal





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users