Jump to content

конкурс !


30 replies to this topic

#21 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 17 август 2012 - 21:24

^
Ето затова правиш като мен - нямаш регистрация във Фейсбук и нямаш подобни проблеми. ;)
I don't know how I managed it...

#22 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 18 август 2012 - 08:29

Има два варианта за подобен конкурс:

1. Представяш своя песен пред потребителите на даден сайт. Те гласуват "по достойнство" и за тази песен, която наистина най-много им хареса.

2. Представяш своя песен в даден сайт. След това т. нар. "конкурс" се превръща в най-обикновено състезание кой ще успее да мобилизира най-много свои приятели и познати, да наспами най-много форуми и т. н. и да получи най-много гласове, голяма част от които са фиктивни.

Вторият вариант не е читав, макар по такъв начин да протичат над 90% от конкурсите в Интернет. Особено има ли българско участие. От години наблюдавам този феномен - по правило българинът смята, че всеки конкурс/анкета или каквото и да е състезание в Интернет по право е негово, тъй като той ще прати на най-много свои приятели по скайп и др. линк за гласуването и ще наспами най-много форуми и т. н. със същото.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#23 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 18 август 2012 - 13:32

Принципно си прав, но след като условието ясно подтиква to "get your facebook friends to vote for you", то горните неща нямат особено отношение към проблематиката. Самият сайт предразполага и предполага състезание чрез условието си. А отмятането им след това си е чиста хомосексуалия. :)

#24 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 18 август 2012 - 13:41

Без да съм гледал отблизо/участвал в конкурса, сигурен съм, че ако беше изпълнено това и само това условие и - изпълнено коректно, е нямало да има никакво последващо анулиране на гласове.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#25 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 18 август 2012 - 13:47

Аз също не съм го следил и не мога да кажа какво се е случило и дали е правилно, разсъждавам само основавайки се на условието и простата логика. Не изключвам и развитие, за каквото намекваш. Но ако просто са решили в последня момент да променят условието без сериозна причина (или пък защото изведнъж им е светнало, че това не е най-адекватния модел на гласуване) - си е некоректно.

#26 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 18 август 2012 - 13:58

Явно не става въпрос за адекватен или неадекватен модел за гласуване, а проблем с фиктивни гласове.
Такъв проблем има всяко едно гласуване в Интернет, освен ако не е с електронен подпис.

Но за да се стигне до промяна на условия, явно организаторите са преценили, че проблемът е сериозен. Без да съм гледал, сигурен съм и че в правилата е пишело, че те могат да бъдат променяни при необходимост и т. н.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#27 BLAAST

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 16 posts

Posted 19 август 2012 - 01:27

1. Никъде не беше споменато, че могат да се променят правилата при каквито и да било условия (Не виждам, как можеш да твърдиш такова нещо).
2. Никога не съм считал конкурса поправо за мой и нищо подобно не съм казвал. Имах реален шанс да го спечеля и помолих за помощ. А в загубата няма нищо лошо, стига да не е била в следствие на нередност(не казвам,че ако гласовете бяха останали 100% аз щях да спечеля).
3. И на мен ми се ще повече конкурси да се организираха, както си описал в първия вариант, но за жалост не е така. И в този конкурс условията предразполагаха към спамене...като се замислиш това беше единствения начин за победа. Просто схемата е - участниците привличат потенциални нови потребители на сайта(чрез приканване да гласуват и ако сайта допадне на гласуващите, те биха станали редовни потребители), а в замяна организаторите дават китара. Аз така виждам нещата. (само,че в случая не им се получи, защото тегавия им сайт може само да откаже потенциалните потребители)
4. Проблемът с фиктивните гласове е следствие от оскъдните условия. Да си бяха написали една хубава страничка с условия, която да регламентира адекватно...а не - 3 редчета правила и хайде участвайте.Така реално не става ясно, кои гласове са фиктивни и кои не, защото:
- Условията ти казват да накараш твой приятел да гласуваза ТЕБ (не да избере участника, който най му харесва) и така дори да не е изслушал песента гласът му,макар и морално погледнато да е фиктивен, на практира си е напълно реален и отговарящ на всички изисквания и условия...Просто такъв им е конкурса - немърливо са го направили и са подходили несериозно и това си е тяхна грешка - хората с нищо не са им виновни. По-коректното решение според мен беше да го анулират и да го стартират на ново по адекватния начин.
5. Много задълбочено взехме да гледаме на този случей... Организаторите искаха срещу една китара да получат 436357484373563 нови юзъри, но не им се получи и направиха леко к*рвенски номер и от тогава до сега сайта им е свален и се опитват да съберат пари за да го върнат, но не могат. Обясненията до тук ги давам, защото смятам, че ги дължа на хората, от чието време отнех, и тези, които положиха усилия да се борят със сайта за да ми помогнат(отново - Благодаря ви!).

П.С. В крайна сметка спечелих от този конкурс, макар и не китайското дръвце(не че не го исках,но китари си имам достатъчно). Нови хора чуха песента, харесаха я, споделяха я(песента, а не линка за гласуване), писаха ми... та дори с някои си станахме и приятели :) Тези победа също е ценна - дори повече... и така............. поздрав:


#28 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 19 август 2012 - 09:09

След тези обяснения вече нямам какво да добавя, освен че аз говорех принципно за конкурсите в Интернет, а в конкретния случай си си имал работа с изключение от общоприетите модели. Да не говорим за това да напишат правила, без най-отдолу с малки букви да е отбелязано, че подлежат на промяна.
Действали са доста аматьорски. При това положение има и по-лош вариант - ти да беше спечелил конкурса, а така и да не си получиш наградата.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#29 BLAAST

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 16 posts

Posted 19 август 2012 - 17:05

Да, винаги може да е по-зле :Д ;)

#30 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 20 август 2012 - 08:32

View PostBLAAST, on 19 август 2012 - 01:27 , said:

Организаторите искаха срещу една китара да получат 436357484373563 нови юзъри, но не им се получи и направиха леко к*рвенски номер и от тогава до сега сайта им е свален и се опитват да съберат пари за да го върнат, но не могат.
Защо не им се е получил номера? Нали въпросните наспамени юзъри в крайна сметка са цъфнали на сайта им?
Между другото възхищавам се на търпението ти :) И ако може едно скромно мнение - готическият шрифт, използван за името на групата ти някакси не ми се връзва с модерния шрифт използван за името на песента. Иначе песента не е лоша, но аз очаквах блек муахаха :)
... Through dreams I influence mankind...

#31 BLAAST

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 16 posts

Posted 22 август 2012 - 01:59

Не им се получи, защото след този конкурс - вече нямат сайт... и изглежда няма и да имат :Д
А пък за шрифта - нямаме(вече не се занимавам сам) определен стил и няма как - всеки път като ме избие на нещо различно да измислям ново лого. Умишлено никъде не съм написал определен стил, защото за година и нещо имаше от всичко по малко, та дори и кавъри на не метъл песни(с каквото се занимавам и в момента) :Д:Д:Д Съжалявам, че съм те разочеровал ;) За напред - блек ще има...не само, може би не много суров, но ще има:П





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users