Jump to content

Тампере - Левски


58 replies to this topic

#21 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 01 август 2007 - 15:31

Дано да покажете все Някаква игра, защото отивате на срама и резила от Олимпия, Беверен или Антверпен например. Дано след тази излагация президентът Ви да позамлъкне малко и да спре с глупостите, които бръщолеви. Защото с показаното още от мача с Литекс за Суперкупата и от снощи, освен че няма да се класирате за следващия кръг, ами едва ли ще биете и Видима Раковски... Има и друго нещо - силно се надявам да Ви е свалила на земята тази загуба, най-вече финансовия благодетел и футболистите... СМЕХ! :fie:
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#22 mabon

    от Клана Морна <TYPE O PUROGATIV>

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 139 posts

Posted 01 август 2007 - 19:09

Аз като чета днес - то голяма комедия било на този мач.

То ясно, че като почне някой (в случая г-н Батков) да говори надълго и нашироко и като литнат всички в облаците колко много са велики - следва стремглаво пада не надолу.
Лошото е, че и сега продължава да говори, вместо да си направи нужните изводи: първо климатичните условия рязко били променени ?!?! (все едно очаква във Финландия да е 40 градуса); след това пък се оказва, че терена бил много къс за Левски (представям си какво разгръщане на атаките е било, че не им е стигал терена - все едно Червената армия пред Сталинград). Мъри пък не могъл да мотивира футболистите - ами те нали всеки ден по 15 пъти им повтаряха, че са звезди тази година - звезди не се мотивират току тъй.

Не че в ЦСКА сме цъфнали и вързали, ама Левски винаги са страдали от навирения си нос - още помня онзи прословут мач срещу Антверп преди около 150 години като в последната минута Сираков и ко решиха, че 3-1 им стига и взеха да се лигавят, а Антверпци в продълженията ги обърнаха 4-3. Тогава даже мен - потомствен чорбар - ме заболя джигера направо. По-куриозен мач сигурно няма в историята. Точно туй все им липсва - борческия дух.

Иначе съм за тях - разбира се, като играят навън няма говеда, чорби - всички сме българи. Особено сега - като сме на една стъъъъъпчица от това да имаме два отбора в Шампионската лига. Левски трябва да бият, не да се лигавят.
nemo me impune lacessit

#23 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 01 август 2007 - 19:38

Между другото, този мач с Антверпен беше попаднал в една френска телевизионна поредица с най-куриозните моменти във футбола. Ясно е, че веднага ще се търсят оправдания - теренът бил къс (не подхождал на стила на игра, не могли да си разгръщат атаките), много било студено (Ричард и Вагнер за малко да не настинат ;) ), имало е бой по трибуните с многохилядната публика и четиримата полицаи и още, и още глупости.

Ако я нямаш мотивацията дори срещу Тампере Юнайтед (с 9-годишна история зад гърба си), то каква мотивация ти е нужна да играеш, да направиш следващите крачки в този турнир и да печелиш? Смешно е, жалко е.

Ние, в ЦСКА направихме наистина сериозна селекция в последните години, не се взеха случайни хора за нашите стандарти. Ще видим какво ще стане. Тепърва ще се доказваме, но не съм чул някой да се изхвърля тоооооолкова като бай Ганьо ъъъъъъъ Тодор Батков. Лично мнение. :lol:
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#24 Pecado

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 156 posts

Posted 01 август 2007 - 23:36

Предпочитам да съм искрен, отколкото да демонстрирам нак'ъв псевдо-патриотизъм. :D Жалко, че има реванш. :D И аз най се кефя, че се натри голямата муцка на Борат. :D

#25 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 02 август 2007 - 00:56

Крайно време беше такъв отбор да ги свали на земята и да им покаже, че са Левски, а не Манчестър Юнайтед, Ливърпул или Байерн например. Несериозно е да се мисли, че са страшилището на Европа, синята лавина и какво ли още не...
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#26 insider

    скиталец

  • Енориаши
  • PipPip
  • 135 posts

Posted 02 август 2007 - 05:48

Да не бързаме със заключенията, а какво ще кажете? От един злополучен мач на Левски всички цесекари си направиха кефа за цяла година. Има една максима и вие всички я знаете - "Който се смее последен, се смее най-добре". Надявам се, че не сте я забравили защото предстоят още много мачове и тогава ще видим кой кого.
Унеси меня, дорога,
От шутов и дураков,
От сумы и от острога,
От друзей-врагов

#27 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 02 август 2007 - 10:08

а може би наистина трябваше да паднем, по-добре сега отколкото да падаме като тупани в групите на ШЛ :D :D :D
иначе наистина много си вирнахме носовете, но да си спомним как започна последния ни европоход, загуба и настояване за оставки на Мъри и цялото ръковдство и послем четвъртфинал
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#28 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 03 август 2007 - 00:08

View Postinsider, on Aug 2 2007, 06:48 AM, said:

Да не бързаме със заключенията, а какво ще кажете? От един злополучен мач на Левски всички цесекари си направиха кефа за цяла година. Има една максима и вие всички я знаете - "Който се смее последен, се смее най-добре". Надявам се, че не сте я забравили защото предстоят още много мачове и тогава ще видим кой кого.


Който се смее последен се смее последен :D. Вирнахте си носовете и ви ги натъртиха :D терен, играчи атмосверни условия, глупавите приказки на Батков нищо, не може да оправдае загубата. Дано поне се окупитите, че и тази година ще гледаме дербитата от борисова градина: конната полиция срещу пияните "ултраси". Пък дай боже Литекс, ЦСКА и Локомотив Сф. да направят хубави неща да има повече поводи за хубав футбол и хубави пиянства. А наздраве! :D


P.S. МНого наздраве много нещо. Ще е тежка сутринта :metal:
Rock n' Roll

#29 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 03 август 2007 - 00:41

http://www.sport1.bg/sport1/node/59963 ... Това е коментар на един от най-добрите журналисти в България, занимаващи се със спорт. Интересното е, че той е левскар, но гледа реално на нещата - О, чудо!

Аз съм цесекар, но не съм си "направил кефа за цяла година". Обективен съм. А и да не забравяме как се играе в България, колко ни е "честно" първенството и т.н. Всичко се решава в 80-90% от случаите не на терена, а под масата. За съжаление. :D
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#30 mabon

    от Клана Морна <TYPE O PUROGATIV>

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 139 posts

Posted 03 август 2007 - 22:52

View Postinsider, on Aug 2 2007, 06:48 AM, said:

Да не бързаме със заключенията, а какво ще кажете? От един злополучен мач на Левски всички цесекари си направиха кефа за цяла година. Има една максима и вие всички я знаете - "Който се смее последен, се смее най-добре". Надявам се, че не сте я забравили защото предстоят още много мачове и тогава ще видим кой кого.


Е, айде сега - всички цесекари си направили кефа??? Прочети мнението ми отгоре - не става въпрос за кеф, напротив.
А тази максима има и продължение - че който се смее предварително, обикновено плаче накрая. За това ставаше дума.
nemo me impune lacessit

#31 Fester Addams

    True Poser

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 277 posts

Posted 07 август 2007 - 20:17

В момента съм сигурен,че много хора се чудят дали да плачат или да се смеят.Аз не съм левскар и няма да плача,но определено ми се иска много да се смея :clapping: Едва ли ще успеят Левски да върнат 3 гола,но дано се случи някакво чудо.
Шоу да става!

#32 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 07 август 2007 - 20:47

Тече 58 минута - уникално смешна, трагична и безотговорна игра на прехваления шампион. Да се смее ли човек или да плаче. Винаги съм предпочитал иронията и сарказма пред сълзливите истории... :nono:

През 2-3 минути слушаме - "Ай, ай, ай, ай, ай..." от Крум Савов ... СМЕХ! :clapping:
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#33 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 07 август 2007 - 21:30

:clapping: :nono: ;) :) ;) ;)

Друго трябва ли да казвам? Отбора на "Левски" безличен и слаб, отпадна от Шампионска лига. Изводите са за футболистите и ръководството, а феновете на "Левски" пак ше се надяват да ги зарадват загубите на ЦСКА ;). И всякакви оправдания за загубата са излишни тя е факт. Просто нямам повече думи!
Rock n' Roll

#34 THE DEADMAN

    Bultras

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 390 posts
  • Gender:Male
  • Location:Paradise City

Posted 07 август 2007 - 21:46

GAME OVER :clapping: :nono: ;)

#35 wolfy

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1086 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Mother Nature

Posted 07 август 2007 - 22:40

Пълна трагедия... :P
Non Nobis Domine, Non Nobis... Sed Nomini Tuo Da Gloriam!

#36 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 07 август 2007 - 22:40

Нелош мач! Най-вече от философска гледна точка :P
Сега вече стана ясно, че момченцата от Подуяне не само не са "Евробоец", ами са боксовата круша на Европа в последните 2 години -_- Щото тука не си говорим за Челси, Барса и т.н. Става дума за сбирщина "скиорчета", които се озъбиха на звездичките със скъпи коли, че даже взеха и ги напляскаха насред Васил Левски -_-
Много грешна политика се води в Подуяне :no: Не можеш да си мериш оная работа с големите, след като всичко е против тебе - история, статистика (едва преди година левски постигнаха първата си победа като гост в евро-турнирите :blink: ), манталитет, ревеш, че съдията е педераст, когато не ти свири 2 фала (а негови колеги те бутат в местното подобие на първенство), че терена ти е скапан (щото се циганиш и не ти се дават кинти да си го спретнеш)... Аз, като... непривърженик на този "отбор" се срамувам от това, че то олицетворяват "най-доброто" от Българският клубен футбол в последните 2 години. Да си го кажем: последните 8 мача - 8 загуби със само един отбелязан гол... леле-мале :wacko:
В БГ може да си купиш и шампионата, и медиите, сигурно и Бойко Борисов, стига да ти се дават достатъчно кинти. Ама в таз пуста Европа все ше се намери я някоя Олимпия Любляна, я Слован, я МТК, я Видзев, я Публикум (тия поне бяха отстранени след реванша...) дето да ти развалят рахата... нихната мама шашава :angry3:
Мани другото, ами и бирата дето си купих за по време на мача се оказа развалена... бахти, 2 часа, през които можеше някой як филм да гледам примерно :(
Футболът у нас се превърна в нискобюджетна, нескопосана трагикомедия, в която преебаният е единствено запалянкото :yes:

... тва даже аз не се наемам да си го прочета... бая се поолях :blush:
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#37 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 07 август 2007 - 23:44

Аз само да вметна, че отборът на Тампере досега не беше отстранявал НИТО ЕДИН (повтарям - НИТО ЕДИН) професионален отбор в историята си. Преди години са отстранили някакви северноирландски сервитьори и рибари с гол на чужд терен, а сега отстраниха шампиона на... Сан Марино, който поне им вкара гол. С други думи, това епохално постижение на евроидиотите може да се мери единствено с най-големия куриоз в европейския футбол на име "Антверпен". Един зевзек в сектор "В" хубаво се изцепи: "Тия Локоту да ги фане, ш'ги пребий!". Според друг Наско Сираков е заложил за двойка и сега ще ходи на сафари :P.

Но най-жалкото в цялата история не е отпадането. Напротив. Най-жалкото е начинът, по който "Левски" отпадна. Първият мач - един удар към вратата. Вторият мач - още по-зле. Вместо да се използват пасове по земя и далечни удари, гледахме постоянни центрирания, които не бяха проблем за високите финландци. Как пък веднъж не се сетиха да измайсторят някоя комбинация, да пробват някой далечен удар, да се освободят веднъж, вместо да стоят статично и да чакат поредната балонна топка в наказателното. Нищо. Пълна безидейност. Отбор с по-малко от десет години история и съставен от полуаматьори, които имаха проблеми дори със спирането на топката, взе две победи без да получи гол. И още нещо - жалко беше високомерието на "Левски", което им коства Шампионската лига. След напълно случайните евроуспехи през последните две години, левскарите си повярваха, че отборът им ще влезе от само себе си в Лигата и преди мачовете с Тампере се наслушахме на изказвания как "Левски" ще подобри рекорда от Рейпас, как и двата мача ще приключат лесно за тях и тем подобни. Не случайно казват, че футболът е пряко отражение на цялото общество. Последиците са катастрофални - няколко милиона от участие в Лигата, огромен удар върху клубния и българския коефициент, както и върху реномето на "Левски". Нищо чудно това да беше последният реален шанс за български клуб да влезе в Лигата за следващите десетина години. Напълно заслужено впрочем.

И накрая, нещо показателно. В края на мача феноменалните звезди на евробоеца побързаха да се изпокрият като мишоци в съблекалнята. Единствен на терена остана да лежи Георги Петков. Финландците се изредиха да го успокояват и да се ръкуват с него, вместо да си тръгнат и вместо да дразнят публиката. А ние няма да видим скоро наш отбор в Шампионската лига.
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#38 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 08 август 2007 - 00:20

View Postcadaurus, on Aug 8 2007, 00:44, said:

А ние няма да видим скоро наш отбор в Шампионската лига.
Е поне видяхме един миналата година...
Че резил-резил, спор няма, но пък разни злобни подмятания никак не са на място - не мисля, че тук има място чисто БГ манталитета "не е важно аз да съм добре, а Вуте да е зле". Аз, левскар, винаги съм се РАДВАЛ на победите на ВСИЧКИ останали БГ отбори в евротурнирите, тъй че да си имаме поне националното уважение...лично мнение - нека поне не плюем по нашите си отбори от чисто злобарска гледна точка.

P.S.: мнението ми не е насочено към cadaurus, а по принцип, тук(за разлика от там, където бях досега) поне отчасти се спази добрия тон.

Edited by Blacky, 08 август 2007 - 00:22 .

...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#39 Inferno

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 124 posts
  • Location:Black Skies

Posted 08 август 2007 - 07:50

На всеки може да се случи отпадане от такъв отбор.
Но на Левски се случи заради боратщината в клуба.
Жалко.
Ще чакаме Спартак Пещера да стане шампион, че да имаме достойно представяне в лигата
All these things we'll one day swallow whole
Fade out again, Fade out.

#40 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 08 август 2007 - 08:47

View PostYanni, on Aug 7 2007, 23:40, said:

(едва преди година левски постигнаха първата си победа като гост в евро-турнирите :P ),
Това съвсем, ама съвсем не е така :angry3:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users