Jump to content

Горд, съм че съм БЪЛГАРИН!


87 replies to this topic

#1 Fak_yu!

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 187 posts
  • Gender:Male

Posted 24 март 2009 - 17:18

Какво ви кара да се чувствате горди че сте българи и съответно какво не. Целта ми е да видя, дали има въобще някаква гордост в това да си роден в България.
Да летиш с неподозиран устрем, обхванат от непозната жизнена енергия, към все по-достойни и по-човешки дела, към живот без слабости, страдания и болки, към света на освободения от грубите прояви на високомерие и хегемонизъм човек, на еснафското съществуване и плесента от отживелиците на миналото - това е безценният дар на планината. Съзнаваме ли го?!

#2 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 24 март 2009 - 17:43

Бобът с наденица ме кара да съм горд.
Сериозно! :pop:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#3 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 24 март 2009 - 22:50

Напоследък нищо не ме кара да се гордея от това, че съм българин. Простотията е повсеместна.

#4 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 25 март 2009 - 13:37

Шопската салата.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#5 Димо

    The Green Reaper

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 248 posts

Posted 25 март 2009 - 15:51

View PostТигър, on Mar 25 2009, 13:37, said:

Шопската салата.

:harhar:

Бяло като сирене, зелено като краставица и червено като домат, що е то? :metal:

#6 Fak_yu!

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 187 posts
  • Gender:Male

Posted 25 март 2009 - 19:48

За кухнята няма спор, че е една от най-добрите. Към боба добавям и една люта чушка.
Да летиш с неподозиран устрем, обхванат от непозната жизнена енергия, към все по-достойни и по-човешки дела, към живот без слабости, страдания и болки, към света на освободения от грубите прояви на високомерие и хегемонизъм човек, на еснафското съществуване и плесента от отживелиците на миналото - това е безценният дар на планината. Съзнаваме ли го?!

#7 Fak_yu!

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 187 posts
  • Gender:Male

Posted 26 март 2009 - 19:35

Като цяло идеята ми е за малко по-сериозна тема. :D Искам да разбера, дали надеждата надделява над огорчението. Лично мен започва леко да ме хваща срам, че съм българин. Не искам да е така ,но ситуацията е такава.
Да летиш с неподозиран устрем, обхванат от непозната жизнена енергия, към все по-достойни и по-човешки дела, към живот без слабости, страдания и болки, към света на освободения от грубите прояви на високомерие и хегемонизъм човек, на еснафското съществуване и плесента от отживелиците на миналото - това е безценният дар на планината. Съзнаваме ли го?!

#8 Ice-9

    Леко со секирата како

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 190 posts
  • Gender:Male
  • Location:Somewhere in the Heart of the Summer

Posted 26 март 2009 - 21:11

Горд съм с това, че нашата мила родина продължава да съществува въпреки всеки и всичко. Ако бяхме по-кекави, отдавна да сме гушнали букета. Сърдечни поздрави на всички българи, които карат останалите овце да се радват на плодовете на техните усилия :harhar:

Щурците - Аз съм просто човек

Аз не съм комунист и никога няма да бъда.
Аз не съм нихилист и никога няма да бъда.
Аз не съм антихрист и никога няма да бъда.
Аз съм просто човек.
Аз съм просто човек!

Аз не съм екстремист и никога няма да бъда.
Аз не съм шовинист и никога няма да бъда.
Аз не съм терорист и никога няма да бъда.
Аз съм просто човек.
Аз съм просто човек!

Рефрен:
Обичам синьото небе, обичам земята.
Обичам твоето лице, обичам светлината.
Обичам вашите ръце-зовящи свободата!
И мразя всеки, който ми пречи да бъда Човек!

Аз не съм бюрократ и никога няма да бъда.
Аз не съм технократ и никога няма да бъда.
Аз не съм тарикат и никога няма да бъда.
Аз съм просто човек.
Аз съм просто човек!

Рефрен:
Обичам синьото небе, обичам земята.
Обичам твоето лице, обичам светлината.
Обичам вашите ръце-зовящи свободата!
И мразя всеки, който ми пречи да бъда Човек!

Аз не съм комунист, аз не съм нихилис,
аз не съм шовинист, аз не съм терорист,
аз не съм антихрист, аз не съм екстремист.
Аз съм просто човек!

Аз не съм бюрократ, аз не съм технократ,
аз не съм тарикат, аз не съм плутократ,
аз не съм психопат, аз не съм общопризнат.
Аз съм просто човек!

Аз не съм милитарист, аз не съм маоист,
аз не съм ционист, аз не съм каратист,
аз не съм ленинист, аз не съм утопист.
Аз съм просто човек!

Аз не съм сталинист, аэ не съм рецидивист,
аз не съм националист, аз не съм колективист,
аз не съм товаист, аз не съм оноваист.
Аз съм просто човек!

#9 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 26 март 2009 - 22:48

View PostFak_yu!, on Mar 26 2009, 19:35, said:

Искам да разбера, дали надеждата надделява над огорчението.
Разбира се.
Като ИСТИНСКИ патриот изповядвам един по-неконвенционален патриотизъм. А именно - България не би следвало да бъде независима държава, тъй като аргумени в полза на формалната независимост не биха били да могат да бъдат намерени.
Би следвало България да е протекторат (окупирана) на/(от):
Москва
Берлин
Брюксел
Анкара
а защо не и Букурещ.

При всяка една от гореизложените възможности собствената ни съдба не би зависила изцяло от самите нас, което е едно добро решение.

Толкова по въпроса.
Така е то.

#10 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 26 март 2009 - 23:17

View Postgeorid, on Mar 26 2009, 22:48, said:



При всяка една от гореизложените възможности собствената ни съдба не би зависила изцяло от самите нас, което е едно добро решение.

:harhar:
Аз съм за Берлин.
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#11 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 26 март 2009 - 23:25

View PostДимо, on Mar 25 2009, 15:51, said:

Бяло като сирене, зелено като краставица и червено като домат, що е то? :harhar:

Трибагрен е нашият флаг:
бял - за душата чиста е знак,
зелен - за надеждата цвят,
червен...


Една италианска песен, леко променена с цел запазване на поредността в цветовете...
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#12 slartibartfast

    fjordgestalter

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted 27 март 2009 - 12:37

Някакви древни и мъдри азиатци бяха казали нещо от сорта на "надеждата е храна на глупците"... Надежда за бъдещето на държавата ни може и да има. Но се га препрочитам "Оптимистична теория за нашия народ" на Хаджийски. И се чудя, дали съм единственият, който и в нея не открива оптимизъм.
Even angels lose their wings, eventually..

#13 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 27 март 2009 - 12:58

View Postgeorid, on Mar 26 2009, 22:48, said:


а защо не и Букурещ.


или Скопие... :harhar:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#14 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 27 март 2009 - 16:34

View Postforeigner, on Mar 26 2009, 23:17, said:

:harhar:
Аз съм за Берлин.

Ich auch. :)
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#15 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 28 март 2009 - 09:28

View Postgeorid, on Mar 26 2009, 22:48, said:


Би следвало България да е протекторат (окупирана) на/(от):
Москва
Берлин
Брюксел
Анкара
а защо не и Букурещ.
С Москва и Анкара сме пробвали и резултатите са били катастрофални. На сравнителен принцип, биха били такива и с всеки друг "господар" от нашия регион. За това трябва да гледаме на северозапад.
Че съм за Берлин е ясно, Брюксел тоже не плохо, но не бих се оплакал и от Лондон, Хага, Осло, Стокхолм, Хелзинки, че даже Прага и Будапеща...
А защо да не погледнем и към страните-джуджета. Как ви звучи - България погълната от Андора или Люксембург? :harhar:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#16 Fak_yu!

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 187 posts
  • Gender:Male

Posted 28 март 2009 - 16:31

На вашето внимание представям един текст, за който се твърди, че е предсмъртното писмо на Апостола Васил Левски. Не е доказано, но текста ме трогна и няма значение кой го е писал. Важно е написаното. Между другото текста е много актуален с днешната деиствителност.

Байовци

Ето, че паднах в ръцете на враговете и ще напусна пътя на борбата преди да сме видели края на нашите въжделения. Но с моята кончина не свървшва пътят, който трябва да извървите, така щото да не изгубят смисъл усилията ни. Моята смърт не ще да спре бъдещето ни освобождение, нито трябва да скове сърцата и душите ви. Знайте, че борбата за освобождението ни ще погълне в жертвения си олтар много от вас, но още повече ще погълне борбата след освобождението ни. Аз не веднъж съм ви казвал: ” Тоз който ни освободи той ще да ни и пороби”. Внимавайте, в народната работа няма шега, освобождението ни трябва да бъде плод на нашите задружни усилия. Вие, които ви грабят, безчестят и лъжат днешните ни управници, не мислете, че работата ни свършва с едното освобождение. Не тя с това започва. Нашето драгоценно отечество, ще се нуждае от достойни хора, които да го водят по пътя на благоденствието, така щото да бъдем равни на другите европейски народи. Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана. Вярно е, че ние нямаме хора подготвени, но поне имаме хора честни и родолюбиви, които няма да се поколебаят да положат живота си за въздигането на държавата ни. Не се полъгвайте, че тези които държат парите държат и бъдещето ви, защото тези пари те са ги взели от вас, а вие им се кланяте и ги въздигате, като слънце пред очите си. Те няма да се поколебаят да посегнат към властта, а вие ще трябва да ги възпрете и да им поискате сметка, кой с какво е помогнал за освобождението ни, и давал ли е пари или казвал нека да стане па тогава. На такива аз съм им писал и преди” Днес е момента да си купите живот, които сега се продава, утре не и милиони да давате” Та тези, които покажат разписките с печата на Централния комитет, те нека живеят свободно в отечествното ни, а другите презрете и отсечете алчните им ръце желаещи властта само за да ви грабят. За такива злоупотребяващи с народни пари, наказанието е само едно Смърт , смърт и пак смърт, както гласи и уставът ни. За тези, които петнят името на отечеството ни наказанието е Смърт, смърт и пак смърт. За тези, които се възползват от непросветеността на народа ни и го грабят, уж били по-умни и учени, а всъщност лукави и хитри наказанието е Смърт, смърт и пак смърт. За тези, които насаждат омраза между хората живеещи в нашето мило Отечество, било на етническа или верска основа, с цел докато се избивате по-между си, те да трупат богатства, наказанието е Смърт, смърт и пак смърт. За тези, които обещават много, само и само да ги изберете да ви управляват, а после се отметнат от думите си, като кажат, че времената били трудни и те видите ли не предполагали че такова е положението, наказанието е конфискуване на имуществото и изгнание извън пределите на Отечеството ни. За тези, които под булото на родолюбието, градят закони, а самите те не ги спазват или пък ги използват с цел своето облагодетелстване, наказанието е Смърт, смърт и пак смърт. Това е което исках да ви кажа, надявайки се, че ще доведете борбата до край. Бъдете силни братя и не щадете силите ,нито кръвта си, защото Отечеството ни няма да припише заслугите ви други му, нито пък ще позволи да потънат в забвение. И не забравяйте - Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме.
Да летиш с неподозиран устрем, обхванат от непозната жизнена енергия, към все по-достойни и по-човешки дела, към живот без слабости, страдания и болки, към света на освободения от грубите прояви на високомерие и хегемонизъм човек, на еснафското съществуване и плесента от отживелиците на миналото - това е безценният дар на планината. Съзнаваме ли го?!

#17 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 28 март 2009 - 16:34

С-Т-О-К-Х-О-Л-М! Стокхолм!!! Posted Image
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#18 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 28 март 2009 - 18:43

От 10 години поне повтарям, че на нас ни трябва или военно положение или полицейска държава, с Крумовите закони. Нищо друго не ни оправя. Толкова тъпо племе сме, че и циганите сигурно ще излязат по-свестни от нас накрая.

#19 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 31 март 2009 - 09:30

View PostFak_yu!, on Mar 24 2009, 17:18, said:

Какво ви кара да се чувствате горди че сте българи и съответно какво не. Целта ми е да видя, дали има въобще някаква гордост в това да си роден в България.
Почти нищо :/ Може би само древната ни история, ама съвременната ни такава вече хвърля грозната си сянка. А да...и природата. Не че в много други държави си нямат красива природа, но в България обикновено се твърди, че нашата е най-най. шит он а стик.

inb4 - шопска салата, боб с наденица, WTF? :D

#20 fantucho_

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 474 posts

Posted 31 март 2009 - 16:47

Освен историята до най-новата ни, както казва Nosferatu, и природата, която наистина е уникална, нищо друго! До преди малко надувах главата на един приятел с теории за Александър Томов и пр. пришълци. Просто в последно време се убеждавам, че всичко тук са само празни приказки, мазни усмивки и магически кръгове. А сега преди избори циркът ще е най-голям!

***
Иначе имаме страхотна история, имаме толкова много неща, с които да се гордеем, а не го правим. В момента съм на проект в Англия и ги гледам тук - направили историческа забележителност от хотел, в който е спал Артър Конан Дойл. В този музей, освен статуя на Конан Дойл имаше и един милион неща, които няма некакъв смисъл. Но пък правят музей и блъснати чужденци гледат и се дивят на природата им, която по по-високите места (по-високи в техните очи) е чист пущинак. А ние тук имаме толкова красоти и места, които да привличт туристи. Може да има толкова много доходи от туризам, но вместо това парите за реклама и поддръжка отиват в джоба на някой/някои.

Уви.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users