Jump to content

Забравени от...Тема за групи забравени от фенове и време.


62 replies to this topic

#41 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 20 декември 2011 - 14:22

View PostHeathenHeart, on Dec 20 2011, 12:13, said:

Jurisprudent, не им беше зле на американците по времето на Рейгън, в една посока гледаха, врагът беше ясен и прекрасен (Москва), не като сега разни брадати талибани я в горите, я зад гърба им, пък и ортаци. :worship:
Тъй, тъй, така беше...Един факел на свободата имаше, и една империя на злото...Сега на израелци ли, на китайци ли, на шейхове ли да угодиш

View Postmarillion, on Dec 20 2011, 12:19, said:

особено мацките бяха много смешни в този период...
Бе таз тука не е смешна...мъжете са смешни ;)

Edited by Jurisprudent, 20 декември 2011 - 14:23 .

Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#42 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2590 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 20 декември 2011 - 14:24

Наскоро водих една интересна дискусия с един познат, който твърдеше, че глемът през 80-те е докарал рока до позицията на "музика за купон", а не на "музика на бунта". Изказване, с което не съм съгласен. По-скоро смятам, че влиянието на медиите през този период изкривява и изопачава тази музика, защото всеки се надпреварва да бъде все по- и по-различен и извратен (в позволените норми) от останалите. Именно заради телевизията, която осигурява способност на музиката вече да достига визуално до масите.
ПИСУК!

#43 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 20 декември 2011 - 15:04

^
И на мен ми се е случвало няколко пъти да обсъждам въпроса и започнах по-скоро да си мисля, че е грешно да считаме рок музиката непременно като натоварена с идеята за "бунта". По-скоро рок музиката е част от "популярната" (поп в широк смисъл) музика, т.е. отворена за широката, масова публика. Отделно от това определени рок групи или течения в рамките на рок музиката могат да бъдат изразители на идея за "бунт", но не и рока сам по себе си като такъв.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#44 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 20 декември 2011 - 15:21

View PostJurisprudent, on Dec 20 2011, 15:04, said:

По-скоро рок музиката е част от "популярната" (поп в широк смисъл) музика, т.е. отворена за широката, масова публика
Ами, да, така е. Ето на - Deep Pueple ще свирят на празника на ФК "Ботев" (Пловдив) ;) Ако това не е "отваряне за широката и масова публика", кое е?! :worship: :D
I don't know how I managed it...

#45 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 20 декември 2011 - 15:25

Баааааааааа, много са всигнали нивото...не Джон Лоутън, не Кен Хенсли, а цели Дийп Пърпъл :worship:

А що не пробва КТБ да викне Блек Сабат или да събере Лед Цепелин...

ПС
Да го направят отворен, безплатен концерт. Така или иначе ще им плащат с парите на данъкоплатците

Edited by Jurisprudent, 20 декември 2011 - 15:26 .

Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#46 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 20 декември 2011 - 15:29

View PostJurisprudent, on Dec 20 2011, 15:25, said:

А що не пробва КТБ да викне Блек Сабат
Защото това удоволствие в момента струва между 250 и 500 хил. евро

Quote

или да събере Лед Цепелин...
Защото това не е възможно да се случи. Или поне аз не съм чувал до сега някой да е вдигал някого от гроба.

Deep Purple са идеалното решение:
1. Доста известни
2. Живи и (почти) здрави
3. Сравнително евтини (не скъпи)
:worship:
I don't know how I managed it...

#47 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 20 декември 2011 - 15:33

^
Е същото имах и аз предвид.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#48 wolfy

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1086 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Mother Nature

Posted 21 декември 2011 - 00:57

View PostValtyr, on Dec 21 2011, 00:59, said:

Не ме е страх от кладата!
А би трябвало! Сега ти е широко около врата, но ще дойде ден... :D

Тук по темата да добава PROTECTOR - шапка им свалям за Golem, както и DETENTE - с единственият си албум, мисля че беше 85-та или 86-та, показват как трябва да звучи една траш метъл банда с дамски вокали в ерата на хевито и глемЪТ! 80-те бяха най-плодородните години за метъла... сега модерните метъл формации звучат ушетрагично и попадайки на някоя подобна, примерно по Фрактура, всеки път се дивя: Абе, наистина ли си мислят, че свирят нещо или някой много усилено ги лъже? Явно и феновете им са музикални инвалиди щом ги слушат и се търкалят в захлас пред сцената. ;) Затова аз вече от известно време не слушам нови групи. Слушам си по-стари неща. Или все още успявам да откривам групи, които са творили през 80-те и 90-те, пък аз не съм знаел. Ако случайно се замисля дали да не чуя някоя нова група, немедлено си пускам в ютуб кое да е нещо, примерно на Бълет фор май Валентин и веднага се отказвам. Posted Image

Поздравче с ANACRUSIS - Present Tense :worship:
Non Nobis Domine, Non Nobis... Sed Nomini Tuo Da Gloriam!

#49 wolfy

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1086 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Mother Nature

Posted 21 декември 2011 - 04:18

View PostHeathenHeart, on Dec 21 2011, 03:14, said:

Силно съм несъгласна с това мнение. Като общо, защото отрича развитието и правото на всеки да опита да направи нещо. В частност, не се считам за музикален инвалид, като човек харесващ и стари, но и нови групи.
Смятам, че на хора като теб им липсва подход, може би търсите на неправилното място и съответно попадате на неправилните ( за вас) групи. Това последното е много важно, защото в морето от музика под шапката "метъл", да се качиш точно на твоята лодка не е лесно. Примерът с БФМВ не е съвсем удачен - групата не е толкова нова и не е представител на изявен по-модерен стил.
Ще напиша как аз прослушах по-нови групи - първо доста четох, после пробвах групи от различни стилове и така се ориентирах кое от новото става за мен.

Групи, като корн, морн, блинк, лимп бизкит и други, с***а здраво на метъла по всички параграфи! После дойдоха тия от типа бфмв, дето не се знаеше точно какво свирят и пак с***а на метъла, но с различен подход. Както много преди тях го направих Нирвана, чийто гръндж даде началото на упадъка на метъла в чистия му вид, в който го познавахме дотогава. Именно грънджът разми тежкия рок и позволи впоследствие появата на такива нео метъл измишльотини, които дотогава бяха немислими. Гръндж и нео-метъл всъщност са много далече едно от друго, нали? Да, но второто е следствие на първото, на промяната, която грънджът донесе... дори Слейър се бяха повлияли! Както и на зародилата се истерия сред определени подрастващи към хип-хопа и производните му. Оттам - Корн! Нечувано! След Корн - множество подобия с изсулени гащи, обърнати шапки и ...усилено рапиране, редувано с грухтене и квичене! Появи се определението рап-метъл!?!? Малко след това и ню метъл. Вече ми се повдигаше. Както и на много други. Но този полу-стил набра популярност, предимно сред по-малките и за кратко наистина се превърна в нещо повече от поредното захласване. (Между другото онази вечер попаднах на вокалистът на Корн в някакво подобие на ънплъгд, където на фона на акустична китара и още някакъв инструмент, човечецът неистово скимтеше и виеше, гърчейки се в нещо, като трон, на който беше седнал. Бях шокиран и изумен, но вместо здрави псувни, поклатих глава и побързах да превключа на VH1, където намерих спасение в обятията на мацката от клиповете на Уайт Снейк. Аз никога не съм бил фен на Уайт Снейк, но след шизофреничните движения и възгласи на този човек, мога да кажа, че един вид прогледнах за величието на Дейвид Ковърдейл. Posted Image Отплеснах се и понеже ми се доспа, с две думи: Благодарение на тези групички и последвалите ги подобия, съвременната метъл сцена е сбор от неподдаващи се на класификации банди и стилове. Достатъчно е да чуя как мазно и лигаво звучи китарата дори на така наречените нови дет-метъл групи, за да се откажа да ги слушам. Защото това не е дет, не е траш, не е хеви... това е боза! От всичко накуп плюс още 15 музикални стила и 18 инструмента. Няма лошо, но в повечето случаи се получава неразбираемо жужене, подплатено с крайно неподходящи, кряскащи вокали. Разбира се, има и изключения. Има и кадърни, качествни нови групи. Аз се сещам за две. Posted Image Също така малкото банди, които се опитват да свирят и звучат олд скуул. И някои успяват. Поздравления за тези момчета. Поздравления и за тези от старите групи, които успяха да оцелеят в днешния въртоп и запазиха идентичността си. За останалите - не са моята музика. С това искам да завърша, че мнението ми е строго субективно и не карам никой да го харесва и да се съгласява с него. Въпреки, че имам приятели, които биха се подписали под това :worship: Споменал съм само няколко от тези групи, защото на другите просто не им знам имената - звучат ми напълно еднакво. И безсмислено Posted Image

Voice Of The Soul
Non Nobis Domine, Non Nobis... Sed Nomini Tuo Da Gloriam!

#50 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 21 декември 2011 - 09:55

^Безмислено става да се пише повече (поне за мен). Ти си от хората, които се пробват да слагат рамки на развитието на нещо, което е вън и независимо от индивидуалните предпочитания. Метълът е творчество, защо да ограничаваш музикантите да правят все едно и също, така се лишават от възможността да се изявят. Заемките от други стилове са съвсем нормално нещо, така се получава многообразие и избор. За мен да търсиш един и същи звук от всяка следваща група в продължение на 30 години е тъпчене на едно място. Като ми е слуша нещо олд-скул - пускам си стари песни на 80-тарски групи, но защо да няма и нещо различно. Странно ми е как се наемаш да съдиш нещо, което не разбираш и веднага да го квалифицираш като лошо, именно, защото ти не можеш да го разбереш. Това ми прилича ако чуеш някой да говори на език, който не разбирш, веднага да решиш, че говори глупости. Не се заяждам, просто споделям мнение, че не може да се отрича всичко, което е вън от нечии лични представи.
Hedniska Blod

#51 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 21 декември 2011 - 11:46

View Postwolfy, on Dec 20 2011, 12:37, said:

Tormentor

Унгарците, които повлияха на норвежката блек метъл вълна от началото на 90-те с двете си демота: The Seventh Day of Doom 1987 и Anno Domini от 1988-ма. Но тук очаквам само Змея да се сети за тях. Ако още някой ги е слушал - да ме извини, обещавам да почерпя! Posted Image


+ 111 за ANACRUSIS!!! Първият Suffering Hour :worship:
Знаеш, че не си падам по първата вълна на BM, още по-малко по тази преди нея. За мен блекът започва с Emperor, Enslaved, Impaled Nazarene и Burzum. Тези Tormentor не съм сигурен, дали съм ги слушал, но си прав, че звучат доста "блек", при всички случаи повече от In the sign of evil на Sodom. Специално тази песен, която си линкнал ми е много позната. Мисля, че съм слушал неин осъвременен кавър, но не ми се рови в момента. А може и да си я спомням де...
... Through dreams I influence mankind...

#52 drivanov2003

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted 21 декември 2011 - 11:57

View Postwolfy, on Dec 21 2011, 04:18, said:

Групи, като корн, морн, блинк, лимп бизкит и други, с***а здраво на метъла по всички параграфи!
То аз тогава в четвърти клас, като чух Пърпъл, трябваше да кажа че са с***и на сичко създадено от Бийтълс, и после осмииии, че деветиии клас, че послеее - ше стане автобиографично.
System Of A Down окончателно ме извадиха от ретроградното мислене - напоследък изобщо слушам само нова музика (доколкото имам време да слушам), и виждам че има групи които звучат точно както си поискат. Разбира се - никога няма да престана да куфея на Пърпъл и Бийтълс :worship: :metal: :metal: .

#53 wolfy

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1086 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Mother Nature

Posted 21 декември 2011 - 12:01

View PostHeathenHeart, on Dec 21 2011, 10:55, said:

^Безмислено става да се пише повече (поне за мен).
И аз така мисля Posted Image
Non Nobis Domine, Non Nobis... Sed Nomini Tuo Da Gloriam!

#54 wolfy

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1086 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Mother Nature

Posted 21 декември 2011 - 12:27

View PostЗмей Горянин, on Dec 21 2011, 12:46, said:

Знаеш, че не си падам по първата вълна на BM, още по-малко по тази преди нея. За мен блекът започва с Emperor, Enslaved, Impaled Nazarene и Burzum. Тези Tormentor не съм сигурен, дали съм ги слушал, но си прав, че звучат доста "блек", при всички случаи повече от In the sign of evil на Sodom. Специално тази песен, която си линкнал ми е много позната. Мисля, че съм слушал неин осъвременен кавър, но не ми се рови в момента. А може и да си я спомням де...

Различни блек групи през годините правеха кавъри на Tormentor, така че е напълно възможно да си я чул под нечие друго изпълнение. В момента се сещам за едни други унгарци - Archaic - които също я свирят и за Iseghaal и Dissection с техните кавъри на Elizabeth Bathory.
Non Nobis Domine, Non Nobis... Sed Nomini Tuo Da Gloriam!

#55 wolfy

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1086 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Mother Nature

Posted 21 декември 2011 - 12:37

View PostЗмей Горянин, on Dec 21 2011, 13:12, said:

@Wolfy
Protector вече ги добавихме, ама ти не четеш внимателно, а си мислиш за Korn :worship:
Не, напротив. За Protector се подсетих от твой предишен пост :metal: И понеже много ги тача, реших да ги отбележа и аз :metal:
Non Nobis Domine, Non Nobis... Sed Nomini Tuo Da Gloriam!

#56 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 25 декември 2011 - 05:06

The Connells - Не знам забравени ли са или неслушани въобще. По-скоро второто, поради поп звученето и дори лигавостта им ако щете. Но всъщност са една изключително приятна група, с много идеи и красиви и разнообразни мелодии, които е също толкова трудно да се сътворят, колкото и къдравите рифове на техничния екстремен метъл. Напълно незаслужено според мен се възприемат като "one hit wonder" или "ония дето пеят седем-четири-седем-пет по МТВ". Чуйде например албума им "Ring" (в който се намира въпросното парче). Ако търсите разтоварваща мелодична рок музика, изсвирена със стил и без грам поза, ще останете предоволни от чутото.

The Connells - Carry My Picture

Thunder - Една много приятна осемдесетарска банда, чието непостигане на огромна световна популярност за времето си остава загадка за мен. Thunder имат всичко, от което се нуждае една хард рок/глем група, за да се превърне в едно от големите имена на 80-те. Много добър инструментариум, идейни композиции и превъзходен за този стил вокал. Винаги неволно ги асоциирам с Whitesnake, само дето ми допадат много повече от дядо Ковърдейл и компания. Долупосочената от мен балада е една от най-любимите ми такива, а и в по-бързите песни се справят повече от задоволително.

Thunder - Love Walked In

#57 Dimitresko

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 63 posts

Posted 25 декември 2011 - 12:28

View PostJurisprudent, on Nov 27 2011, 13:07, said:

Celtic Frost.


Да, знам че отговорих на този коментар но искам да го направя пак, причината за това е че днес прочетох интервю с Thomas Gabriel Fischer, след това изслушах албума и ЕП-то на Triptykon. Мисля че именно тази група поддържа спомена за Celtic Frost жив.

#58 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 04 февруари 2013 - 14:53

Предполагам, че вероятността за съществуване на издаден диск на добричката група Валяк (култова банда от позабравените!) клони към отрицателна стойност, затова бих искал да попитам дали някой разполага поне с някакъв артуърк/обложка от касетката на албума "Асфалтирай трудно II" (1996)? (самата касетка не ме интересува по разбираеми причини, но един хипотетичен диск веднага бих купил). В този ред на мисли също ми се ще да разбера имат ли тези момци някакъв друг албум, освен посочения от мен? Чувал съм от познати за някакъв по-фънкарлив, но до сега не съм намерил нищо, което да потвърждава екзистирането му.

Обложка (евентуално диск) на Пета Инвалидна Бригада също не бих върнал.

Благодаря предварително на отзовалите се!

Posted Image

#59 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 февруари 2013 - 15:05

View PostJimmy Pop, on 04 февруари 2013 - 14:53 , said:

Обложка (евентуално диск) на Пета Инвалидна Бригада също не бих върнал.

http://www.metal-arc...not_me%3F/78304

За диск можеш да забравиш. ;)

#60 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 04 февруари 2013 - 15:24

View PostEnvy, on 04 февруари 2013 - 15:05 , said:

Posted Image
За диск можеш да забравиш. ;)

Да, не вярвам да има, както и на Валяк, но все пак да попитам, че не се знае от къде може да изкочи заек. :) Търсенето на обложка обаче е в сила. Става дума за дигитално копие (сканирана), нямам претенции да притежавам хартиеното тяло (освен ако не е нещо супер барнато и фенско, в което силно се съмнявам :P).

П.С.: Сега видях линка, който си дал, мерси за което! Остава обложката на асфалтовия албум.

Edited by Jimmy Pop, 04 февруари 2013 - 15:56 .






2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users