Jump to content

Scorpions в София25.10.2010г. - стадион "Академик - Плиска"


349 replies to this topic

#301 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 27 октомври 2010 - 11:29

View PostUgly, on Oct 27 2010, 12:10, said:

„Когато си на стадион с още 10 000 души и настане странна тишина тогава, когато се предполага, че ще е най-голямата еуфория, се чувстваш необичайно.”
Е това е леко пресилено. Вярно, че публиката звучи доста фалшиво (но това не е престъпление) и не беше толкова активна, но чак да е наставала „странна тишина”.
Holiday + Happy Birthday Matthias - Farewall Tour
Wind of Change
The Best Is Yet To Come
Still Loving You
Всичко това е снимано от терена. Моето мнение беше за ситуацията "горе".
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#302 Wicked Child

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 49 posts

Posted 27 октомври 2010 - 11:53

@ Ugly:
Не бе, човек, не ти говоря, че липсва нещо от публиката (макар и това да го има). Кефя се на Скорпионите, харесаха ми и снощи - ако не за друго, то от сляпа фенщина, щото все пак са Скорпиънс. Просто отбелязвам, че след шоуто в Каварна, в понеделник с нищо не ме изненадаха. Да, имаше една-две нови песни, ама някак си нямаше нови усещания. Щото знаех кога Майне ще хвърля палки, знаех, че Котак ще си свали потника, за да си покаже татуировката, че ще пие бира, че ще се качи на барабаните. Знаех точно кога Майне ще направи заигравка с публиката. "Концерт от концерт е различен" - проблемът май е, че този концерт беше твърде идентичен с миналогодишния. А масата хора очакваха нещо различно.
И нещо друго - понеже не мога да пускам коментари към ревютата, ще го напиша тук. Предполагам, че екипът на сайта има определени ползи от това, че хвали организаторите на концерти. Дори когато на всички присъствали е ясно, че това са глупости. Да си кажа и аз критиките:
- Тоя селски стадион, дето го бяха избрали, не става дори за концерт на Ивана. Група с над 40 години история е заслужила нещо повече от кална соцнива, където надничари са садили картофи.
- Пунктовете бяха на безумно разстояние едни от други. Същевременно, по нищо не ставаше ясно дали някой е минал през първия пункт - следователно, все можеше да чака отстрани със скъсана контрола на билетчето и да се мушне в някоя по-голяма групичка, която е минала през първия пункт. Можеше дори да се внесе оръжие по този начин.
- Беше обявено, че ще отворят вратите в 15:00. Започнаха да пускат обаче в 17:20 някъде.
- На пункта, на който чаках аз, забавиха едната от опашките - започнаха да ни пускат последни, докато от другите места бяха пуснали вече по четирима-петима души. Може да е дребнаво, ама при положение, че чакам от 12 часа, може поне да ме пуснат едновременно с другите.
- Докато чаках, ожаднях. Само че знаех, че ако отида да си купя вода, ще си загубя реда. Точно срещу КПП-то имаше магазинче. Помолих двама души от шматкащите се безцелно, но и двамата ми отказаха, щото не им разрешавали. При положение, че заплата им идва от моя джоб и закъсняват с два часа и нещо, мисля, че могат да направят компромис, както аз съм принуден да направя компромис с времето и удобството си, чакайки повече, отколкото е обявено.
- Аз, ако бях на мястото на хората по скамейките, щях да се чувствам много прецакан. Когато искам да гледам концерт, си купувам билет. Когато организатор прави концерт, си подбира така мястото, че по блоковете наоколо да няма сума ти freeloaders. Може да изглежда като приказката за това на Вуте да му е зле, но е тъпо едни да си плащат, а други - не. Щото концертът се състои заради тия, дето си плащат.
- По едно време охраната май видя, че някой назад снима с камера, качиха се на огражденията и започнаха да пръскат с вода. Едно на ръка, че ме омокриха повече от дъжда и второ - пречеха ми да гледам. Да не говорим, че повечето камери хич не са водоуствойчиви и хич не са евтини. Щом човекът е успял да влезе с камера, да омокрят тоя, който го е пуснал.

#303 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1992 posts
  • Gender:Male

Posted 27 октомври 2010 - 12:23

View PostWicked Child, on Oct 27 2010, 12:53, said:

- Аз, ако бях на мястото на хората по скамейките, щях да се чувствам много прецакан. Когато искам да гледам концерт, си купувам билет. Когато организатор прави концерт, си подбира така мястото, че по блоковете наоколо да няма сума ти freeloaders. Може да изглежда като приказката за това на Вуте да му е зле, но е тъпо едни да си плащат, а други - не. Щото концертът се състои заради тия, дето си плащат.
По другите точки нямам мнение, обаче все си мисля, че концертът беше на тази ливада, понеже нямаше къде другаде да пратят толкова публика по това време на годината. Фрийлоудърите и фактът, че сте били на кално разорано пасище, са отделна история.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#304 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 27 октомври 2010 - 12:24

Чета ти изказването и виждам, че си наредил доста неща, които поне според мен са далеч от истината. :yes:
Да почнем по ред:


View PostWicked Child, on Oct 27 2010, 12:53, said:

Предполагам, че екипът на сайта има определени ползи от това, че хвали организаторите на концерти.
Понеже забелязвам, че с това нещо напоследък се прекалява, аз ще ти кажа точно какви са ползите: нулеви. Правилно прочете: НУЛЕВИ.
За всеки концерт получаваме по една акредитация за пишещ журналист, а за почти всеки и една за фотограф. Така е за всички медии. За да напишеш репортаж и за да покажеш на хората снимки - трябва ти акредитация. Един вид - за да си свършиш работата. Без значение дали съответния репортаж е положителен или пълен със забележки към групата/организаторите. Няма такъв филм като: "Ако репортажът не е положителен следващия път няма да получите акредитации". Никой промоутър не е толкова луд, че да си позволи такова нещо, поради простата причина, че ако го направи, съответната медия с пълно право може да спре да отразява концертите му. А сметка от това промоутъра няма.
Ако освен акредитации, сме получили и покани, то това е на основа бартер срещу реклама, която по принцип струва пари. При това положение има танто за танто и никоя от двете страни не остава длъжна на другата с каквото и да било. Демек никой на никой не прави услуга - те си получават банерите, ние поканите.
Интервюта - тях получаваме в не малка част от случаите от промоутъра. Със Скорпионс интервю нямаме (това по повод хваленето на организатора).
Друго? Ами друго.... няма. Това са "определените ползи".

Quote

- Тоя селски стадион, дето го бяха избрали, не става дори за концерт на Ивана. Група с над 40 години история е заслужила нещо повече от кална соцнива, където надничари са садили картофи.
За пореден път ще кажа: имаше два варианта за този концерт - или да го има на картофената нива, или да го няма. Аз предпочитам да го има на картофената нива - за това и съм бил там. Чудя се, ти ако си предпочитал да го няма, чий си го търсил на нивата?

Quote

- Беше обявено, че ще отворят вратите в 15:00. Започнаха да пускат обаче в 17:20 някъде.
Факт. Правилна ти е критиката.

Quote

ама при положение, че чакам от 12 часа
:D :D :D
Какво си правил там в 12 часа, бе, човек?! :blink:

Quote

- Докато чаках, ожаднях. Само че знаех, че ако отида да си купя вода, ще си загубя реда. Точно срещу КПП-то имаше магазинче. Помолих двама души от шматкащите се безцелно, но и двамата ми отказаха, щото не им разрешавали. При положение, че заплата им идва от моя джоб и закъсняват с два часа и нещо, мисля, че могат да направят компромис, както аз съм принуден да направя компромис с времето и удобството си, чакайки повече, отколкото е обявено.
Това дори не мисля да го коментирам :D
Ти не знаеш каква е причината, поради която са отворили вратите с два часа закъснение, нали? Може да е защото Майне е решил, че не му се прави саундчек, когато е трябвало, а два часа по-късно, нали? Или да има някакъв чисто технически проблем вътре в стадиона, който трябва да бъде отстранен, нали? Е, когато има нещо такова охраната да е длъжна да ходи да ти купува пиене, щото си ожаднял и да не си изгубиш реда?! ТРЯБВА да се шегуваш!!! :unsure:

Quote

- Аз, ако бях на мястото на хората по скамейките, щях да се чувствам много прецакан. Когато искам да гледам концерт, си купувам билет. Когато организатор прави концерт, си подбира така мястото, че по блоковете наоколо да няма сума ти freeloaders.
Мислех, че това с водата ще ти е върховото постижение, но се излъгах :( Ти на другия "Академик" не си ли бил? Там винаги по блоковете има хора, които гледат концертите безплатно. На "Локомотив" положението е подобно. Как да ги махнат тия хора от балконите? Или понеже ще има 20 човека, които ще гледат безплатно, да търсят стадион, който отговаря на условието "без блокове в близост"?

Quote

- По едно време охраната май видя, че някой назад снима с камера, качиха се на огражденията и започнаха да пръскат с вода. Едно на ръка, че ме омокриха повече от дъжда и второ - пречеха ми да гледам.
На охраната това и е работата - да спазва установения ред. След като някой си е скрил фотоапарат в задника и на входа не са го намерили, това не означава, че като го видят вътре с фотоапарат ще си кажат: "Е, той е успял да го вкара въпреки проверките, значи няма проблеми."

Quote

Да не говорим, че повечето камери хич не са водоуствойчиви и хич не са евтини.
Като не ти е водоустойчива камерата и ти е скъпа - да си стои у вас.
I don't know how I managed it...

#305 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 27 октомври 2010 - 13:01

Аз пък съм съгласна с повечето критики. Поначало неудобството за публиката да зъзне и да се мокри на стадион в края на октомври, можеше да бъде спестено с две дати в зала Фестивална. Преговорите бяха започнати достатъчно рано за оправдания от сорта на това, че програмата на турнето била много сгъстена, още повече, че въпросното турне продължава още две години. Най-малкото цената на билетите изобщо не отговаряше на "удобствата", които получихме :unsure:

Колкото до това кой какво бил вкарал - мен изобщо не провериха на входа. ИЗОБЩО. Скъсаха ми билетчето, завъртях се да видя кой ще ме пребърква, нямаше такъв и аз естествено си влязох на стадиона. На КПП-тата просто беше истински хаос.

STAFF-ът беше тотално неориентиран и след като поговорих с няколко от тях, се оказа, че към 16:00 още не са имали официален инструктаж. Следователно тези хора не можеха да си изпълняват задълженията и се подмотваха безцелно, чудейки се какво да вършат, вместо да помагат на неориентираните фенове, каквито имаше много предвид екзотичното местоположение на терена.

Забавянето с повече от 2 часа при пускането на стадиона. Ясно беше, че няма да стане в 3 - в България никога не се получава. Защо обаче е възможно навсякъде другаде и тези часове важат като закон за концертите в чужбина? Обстоятелствата трябва да са наистина форсмажорни, за да не се спазят обявените часове, а аз лично още не съм присъствала на концерт или фестивал в чужбина, където да ме забавят и 5 минути след официално обявения час.

Охраната. Нямам думи за тези копелдаци и циничното им отношение и абсолютно гаврене с публиката, от чиито джоб се плащат заплатите им.

Камерата - вместо гореспоменатите копелдаци да се запречват пред публиката и да правят разни жалки опитчета да полеят с вода човека, можеше проблемът да бъде решен от охранител на самия терен. Нали практиката е на по-големите концерти да има охранители, които да кръстосват терена и да съблюдават реда, малоумно е да се очаква, че десет човека в буфера ще могат да опазят 10-15 000. Или и това не е било съобразено?

Организацията беше смешна. Факт.

Edited by foreigner, 27 октомври 2010 - 13:03 .

А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#306 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 27 октомври 2010 - 13:25

View Postforeigner, on Oct 27 2010, 14:01, said:

Нали практиката е на по-големите концерти да има охранители, които да кръстосват терена и да съблюдават реда, малоумно е да се очаква, че десет човека в буфера ще могат да опазят 10-15 000. Или и това не е било съобразено?

Организацията беше смешна. Факт.

Че то и на този концерт си имаше такива, които кръстосваха стадиона, НО с бира в ръка. Дори ми стана смешно по едно време, защото си изпозакопчаха якетата да не се виждат табелките staff :unsure:

#307 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 27 октомври 2010 - 13:47

Абе, не знам... Някакво голямо разминаване има, ама откъде идва не ми е ясно. Или аз съм свикнал вече на подобни неща и не ми правят впечатление, или вие сте се разглезили в последните няколко години :unsure: Едно от двете ще да е... :blink:
I don't know how I managed it...

#308 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 27 октомври 2010 - 13:59

View PostOzzy, on Oct 27 2010, 14:47, said:

Абе, не знам... Някакво голямо разминаване има, ама откъде идва не ми е ясно. Или аз съм свикнал вече на подобни неща и не ми правят впечатление, или вие сте се разглезили в последните няколко години :unsure: Едно от двете ще да е... :(

По-скоро ти си претръпнал вече от постоянно обикаляне по концерти в БГ и навън :blink: Мен лично тези български тарикатлъци адски много ме дразнят и като видя, че на едно място може да се направи като хората, а на друго не и още повече се дразня. Отдавна съм преживяла факта, че не мога да съм front of stage, понеже съм ниска, но има неща, които не мога. :yes:

#309 DeBiL.InSiDe

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 20 posts

Posted 27 октомври 2010 - 14:01

View PostOzzy, on Oct 27 2010, 13:24, said:

Quote

- По едно време охраната май видя, че някой назад снима с камера, качиха се на огражденията и започнаха да пръскат с вода. Едно на ръка, че ме омокриха повече от дъжда и второ - пречеха ми да гледам.
На охраната това и е работата - да спазва установения ред. След като някой си е скрил фотоапарат в задника и на входа не са го намерили, това не означава, че като го видят вътре с фотоапарат ще си кажат: "Е, той е успял да го вкара въпреки проверките, значи няма проблеми."

Да, това й е работата на охраната, ама да отиде до тоя с камерата и да го мокри него. Мен ме оляха (не напръскаха, а оляха) два пъти и бях мокра цялата (яке, тениска и потник - вир вода) и сега съм на антибиотици, ама няма охраната да ми ги плаща, а аз. В крайна сметка, водата изобщо не стигна до тоя с фотоапарата (беше през двама души от мен) и той продължи да си снима с него до края. Не мисля, че това е начина. Като някой не си е свършил работата и някой друг е успял да вкара непозволена техника, да се взимат мерки срещу тези някои, а не срещу другите хора, които си стоят мирно, никому не пречат и не нарушават правилата.

Edited by DeBiL.InSiDe, 27 октомври 2010 - 14:02 .


#310 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 27 октомври 2010 - 14:05

View PostBeerMe, on Oct 27 2010, 14:59, said:

По-скоро ти си претръпнал вече от постоянно обикаляне по концерти в БГ и навън :unsure:
Помислих си го... Ама точно защото ходя по доста концерти в чужбина, където общо взето всичко е на 6, би трябвало тези неща да ми правят впечатление. Но не ми :yes:
А пък виж Foreigner - и тя ходи на по 437 концерта годишно, пък на нея и правят впечатление тези неща.
Различни хора... :blink:

В интерес на истината и аз виждам, че нещата в България са далеч от тези в чужбина. Но когато ходя на концерт предпочитам да се концентрирам върху това, което става на сцената. То е важното за мен. Ако прекалено много гледам неразбориите около мен ще изпусна това, за което съм отишъл :(
I don't know how I managed it...

#311 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2136 posts
  • Gender:Female

Posted 27 октомври 2010 - 14:06

View PostUgly, on Oct 27 2010, 12:10, said:

На мен най-много ми хареса първия концерт на Scorpions на стадион Васил Левски през1993 г. Може би тогава не бях толкова разглезен като сега.
Подкрепям. Кноцертът през 1993 беше по-стегнат и изпяха повече песни.

View Postforeigner, on Oct 27 2010, 14:01, said:

Аз пък съм съгласна с повечето критики. Поначало неудобството за публиката да зъзне и да се мокри на стадион в края на октомври, можеше да бъде спестено с две дати в зала Фестивална. Преговорите бяха започнати достатъчно рано за оправдания от сорта на това, че програмата на турнето била много сгъстена, още повече, че въпросното турне продължава още две години. Най-малкото цената на билетите изобщо не отговаряше на "удобствата", които получихме :unsure:
И това подкрепям - оптималното решение беше с две дати, едната по възможност в почивен ден. Не малко хора, особено извън София, пропуснаха концерта заради делничния ден.
Стадиона, обаче, направо ме изненада приятно след като го бях видяла в какъв вид е на 5-ти октомври. Направо се зарадвах, че няма поне да седим по цимента, макар, че имаше и там хора, явно пейките не бяха достатъчни.
Звукът беше добър.

View PostOzzy, on Oct 27 2010, 14:47, said:

Абе, не знам... Някакво голямо разминаване има, ама откъде идва не ми е ясно. Или аз съм свикнал вече на подобни неща и не ми правят впечатление, или вие сте се разглезили в последните няколко години :blink: Едно от двете ще да е... :yes:
Разминаването според мен идва от свръхочакванията, които имаха доста хора за този концерт, включително и аз. Очаквах да е по-дълъг, да изпеят повече песни за сметка на дългите инструментални експерименти; също условията на стадиона не бяха от най-добрите. Разбира се, има го момента на разглезване, но пък трябва ли да сме безкритични към това, което предлагат за парите ни?

Като цяло за мен беше добър концерт, но определено очаквах нещо по-грандиозно като за сбогом.
Hedniska Blod

#312 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 27 октомври 2010 - 14:41

View PostHeathenHeart, on Oct 27 2010, 15:06, said:

но пък трябва ли да сме безкритични към това, което предлагат за парите ни?
Разбира се, че не. Точно обратното. Но пък и това със свръх очакванията, аз лично не мога да го разбера.
Да идват за първи път - иди-дойди. Да не са били миналата година в Каварна и за концерта тогава да не са се изговорили и изприказвали хиляди приказки - иди-дойди. Да не знаехме, че това е картофена нива - иди-дойди (че и снимки пускахме тук). Ама всичко това не е така. Не знам какво са очаквали някои хора... Ноу Камп, на който звездите от небето, барабар с луната да слезнат на сцената и от тях да излезнат извънземни? Стига, де, не сме 93-та, че да очакваме подобни неща.

И с риск да бъда тотално анатемосан - мога да ви кажа, че според мен мястото се е отепало за концерти. Не в месец октомври, и не в дъж, разбира се. Говоря за летни концерти. Направо си е чудно. То това не е сатдион, а си е една голяма и равна поляна. Наоколо лесно се намират места за паркиране (лично го направих), достъпът е бърз (при това от две места - Цариградско шосе и Завод "Електроника"), излизането - лесно. В момента, в който групата свърши с изпълнението си си тръгнах и 25 минути по-късно бях в къщи на дивана. А не живея хич близо до "стадиона". Такова нещо рядко ми се случва. Довечера, примерно, очаквам да се прибирам от Фестивална за минимум 40-50 минути, че и повече :unsure:
Завали ли - става кално блато. Факт. Други забележки към картофената нива нямам :blink:
I don't know how I managed it...

#313 Ugly

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted 27 октомври 2010 - 15:12

"И с риск да бъда тотално анатемосан - мога да ви кажа, че според мен мястото се е отепало за концерти."

Съгласен съм, че мястото е много по-удобно от стадион Локомотив. Аз живея на 5 минути от стадион Локомотив с кола (на пазара Димитър Петков), след голям концерт ми отнема 45-50 минути за да се прибера. След концерта на Академик Плиска се прибрах за 15 минути.

Лично аз предпочитам концерт на стадион през октомври, отколкото да гледам концерт в зала Фестивална. Поради тази причина нищо, че днес ми се ходеше на концерт, ще пропусна. Но и разбирам повечето хора, които не ходят като мен зимата по тениска с къс ръкав, че не желаят да ходят на концерти на открито посред зима. За това и си пожелавам догодина да си имаме голяма зала и да се решат тези проблеми.

#314 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 27 октомври 2010 - 15:15

Не е до разглезване. Мина времето, в което просто се впечатлявахме, че концерти тук изобщо се случват и е нормално човек да започне да си дава сметка какво получава срещу парите си. На мен ми омръзна да ми се говори, че трябва да си давам паричките безропотно, че нормалното очакване да получа качество срещу тях е мрънкане и типично българско недоволстване, и че трябва да съм благодарна, че ми докарват на крака групата. Пък това, че не можеш да различиш песните от омазания звук, че те натикват в обори или хангари, охраната, наета да те пази, ти се присмива открито и се отнася с теб с презрително снизхождение, организаторите никога не спазват разписание и почти не се съобразяват с публиката и т.н., и т.н. си е видиш ли, чисто твой проблем, щото си разглезено мрънкало. Еми не. Щом плащам европейски цени за билетите, ще очаквам и същото качество. Щом не могат да го постигнат, или да спрат дейност или да свалят цените до цитираните по-горе от 2005-та. Просто ми омръзна да се сблъсквам с българската ориенталщина в абсолютно всеки аспект на всеки посетен от мен концерт. @Ози, а ти перфектно знаеш, че по-ентусиазиран от мен човек по отношение на концерти и музика като цяло трудно можеш да срещнеш.

Арт БГ не бяха подготвени за концерт от такъв калибър. Това е.
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#315 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2136 posts
  • Gender:Female

Posted 27 октомври 2010 - 15:22

View PostOzzy, on Oct 27 2010, 15:41, said:

Разбира се, че не. Точно обратното. Но пък и това със свръх очакванията, аз лично не мога да го разбера.
Да идват за първи път - иди-дойди. Да не са били миналата година в Каварна и за концерта тогава да не са се изговорили и изприказвали хиляди приказки - иди-дойди. Да не знаехме, че това е картофена нива - иди-дойди (че и снимки пускахме тук). Ама всичко това не е така. Не знам какво са очаквали някои хора... Ноу Камп, на който звездите от небето, барабар с луната да слезнат на сцената и от тях да излезнат извънземни? Стига, де, не сме 93-та, че да очакваме подобни неща.
За това и си прав и не си прав. От една страна угодия за всички няма. От друга - Скорпиънс са голяма група, нормално е да има по-големи очаквания за нея. А очакванията май са като апетита, дето идва с яденето. През 1993 нямах определени очаквания, докато снощи не беше така.

View PostOzzy, on Oct 27 2010, 15:41, said:

И с риск да бъда тотално анатемосан - мога да ви кажа, че според мен мястото се е отепало за концерти. Не в месец октомври, и не в дъж, разбира се. Говоря за летни концерти. Направо си е чудно. То това не е сатдион, а си е една голяма и равна поляна. Наоколо лесно се намират места за паркиране (лично го направих), достъпът е бърз (при това от две места - Цариградско шосе и Завод "Електроника"), излизането - лесно. В момента, в който групата свърши с изпълнението си си тръгнах и 25 минути по-късно бях в къщи на дивана. А не живея хич близо до "стадиона". Такова нещо рядко ми се случва. Довечера, примерно, очаквам да се прибирам от Фестивална за минимум 40-50 минути, че и повече :unsure:
Завали ли - става кално блато. Факт. Други забележки към картофената нива нямам :blink:
За това точно обратното - подкрепям, но ако се направят подобрения - повече седалки, навеси и някаква подходяща настилка. Между корпусите на БАН наистина има места за паркиране. Но ул. Яна Лъскова при много силен дъжд и топене на голям сняг се наводнява, така че и за това трябва да се вземат някакви мерки, да не е разкалян стадиона.
Hedniska Blod

#316 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 27 октомври 2010 - 15:39

View Postforeigner, on Oct 27 2010, 16:15, said:

На мен ми омръзна да ми се говори, че трябва да си давам паричките безропотно, че нормалното очакване да получа качество срещу тях е мрънкане и типично българско недоволстване, и че трябва да съм благодарна, че ми докарват на крака групата.
Това къде? Кой промоутър и кога го е казал? Защото аз такова нещо поне в последните 7-8 години не съм чувал. Ако фенове са го казали - всеки да си говори каквото си иска.

Quote

Щом плащам европейски цени за билетите, ще очаквам и същото качество.
Франция - 19.10. - 70 Евро
София - 25.10. - от 20 до 45 Евро
Кьолн - 13.11. - 127 Евро и 135 Евро
Дортмунд - 27.11. - от 63 до 159 Евро
I don't know how I managed it...

#317 venelinnn

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 12 posts
  • Gender:Male

Posted 27 октомври 2010 - 15:40

Аз пък нямах особени очаквания след всичките обрати около концерта. Взех си билет за и отидох да гледам любимата си банда така както ходя всяка седмица да гледам на стадиона любимия си футболен отбор. Малко 'по задължение' :unsure:
Всичко за мен опираше до промоутъра и неговите възможности, защото дай пак футболно да го кажем : Ако Левски и ЦСКА посрещнат Реал Мадрид няма да е същото както Реал да дойдат да играят с Вихър Горубляне. И смешния довод, че нямало стадиони като го чуя - припадам направо!!! Тодор Батков и Венци Стефанов са такива алчни копелета, че не стадионите ами и къщите си ще дадат за определена сума! Охраната и организацията вътре баха пълен леш: Никой не ми пребърка раницата, Липсата на ток до масите на бира ( много 'романтично' осветени със свещи ) и малкото седящи места ( поради липса на такива мой приятел с бременното му гадже леко били изтикани към терена!
Хубавото е, че турнето на Скорпионс продължава още доста време и ще имаме шанс да се сбогуваме с тях ПОДОБАВАЩО!

Edited by venelinnn, 27 октомври 2010 - 15:50 .


#318 Scardust

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 623 posts
  • Gender:Male

Posted 27 октомври 2010 - 15:58

А какво ще направят за отвратителното ехо на тоя 'стадион' ? Според озвучителите, това е била причината да е бил тих ВОЛЮМА на концерта :unsure:
What am i supposed to do when the sky begins to fall ?

#319 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 27 октомври 2010 - 19:46

View PostSvil, on Oct 27 2010, 08:49, said:

И аз не знам думичка от техните песни, но и не съм им фен и не им ходя на концертите.
Но незнаенето на дискографията на някоя група наизуст не те прави по-малко фен. Имам си оригиналните дискове, като реша си вадя книжката и си припявам с това, което върви на уредбата. Не мога да си пълня главата с всичко. Информацията е твърде много, за да запаметявам всичко, което ме вълнува. Има си начини да си правиш справки при нужда.
Имам познати, които знаят всяка песен на Гардиън наизуст, дали те са по-големи фенове от мен, при положение, че нямат дори пиратски техен диск?

Не става дума за това кой е по-голям фен от другия или дали изобщо е истински фен. Не става дума и за това кой какви дискове има - оригинални, пиратски или слуша mp3 на компютъра.

Става дума за това, че като си на концерт на група, която ти се води любима, на група, която уж харесваш, не върви да седиш като чукнат и да мълчиш като риба. Поне така го разбирам аз. Отиваш на концерт, за да куфееш, за да проявиш уважение към музикантите, които обичаш, ако щеш. Нищо повече.

Но не мога да приема и ми е странно как хора на по 20 г. (за по-големите да не коментирам, които буквално са пораснали с музиката на Scorpions) около мен стояха безучастно. Странно ми е и това, че около мен имаше някакви групички, които (чакайки същинския концерт) си припяваха и знаеха всяка думичка от творчеството на "Тоника" или "Една българска роза". :unsure: Но на "Wind Of Change" или "Holiday" - мълчание.

За организацията не ми се говори особено. Само ще кажа, че Scorpions не бяха залък за устата на "Арт БГ". Солидарен съм към всички онези съфорумци, които я критикуват и казват до голяма степен това, от което и аз не съм доволен като фен.
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#320 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2593 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 27 октомври 2010 - 21:36

Не бях на концерта, но вчера, в търсене на материали за събитието попаднах на една доста критична статия. И понеже разисквате слабостите на организацията ще ви я постна и тук.
ПИСУК!





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users