Jump to content

violator's Content

There have been 58 items by violator (Search limited from 29-март 23)


By content type

See this member's


Sort by                Order  

#113364 Последният филм, който гледах...

Posted by violator on 17 юли 2016 - 18:01 in Кино

View PostТигър, on 16 юли 2016 - 12:56 , said:

отдавна ми се ще "Пиксар" да спрат да обират "Оскар"-ите в анимационната категория, че е досадно вече.

През миналото десетилетие всички Оскари на Pixar бяха напълно заслужени. В потвърждение на твоите думи, обаче, не мога да твърдя същото за Оскарите им в настоящото десетилетие.
Всъщност, последният пиксарски филм, към който нямах никакви забележки, беше "Up" (2009).

Ако искаш да гледаш наистина качествена и смислена адълт анимация, горещо ти препоръчвам това: "Mary And Max". :yes:
Ще те препарира гарантирано. Само като мисля за този филм и ми засяда бучка в гърлото. Хем е направен по действителен случай, което е рядкост в жанра анимация, било то и в сегмента за възрастни.



#113032 Филми с атеистична тематика

Posted by violator on 07 март 2016 - 22:37 in Кино

View PostStavrogin, on 07 март 2016 - 10:42 , said:

...

Разкарай се от тази тема, нещастен слабоумен и комплексиран тъпанар.
Както личи от заглавието и описанието, това не е място за суеверни примитиви с две гънки на мозъка. Ако протичаше поне и малко рационална мисъл в главата ти, щеше да ти светне, че мястото ти не е тук и нямаше да ме занимаваш с плиткоумните си софизми и клишета, дето така или иначе ги дрънка всяка селска накъдрена тьотка, висяща по църквите.



#113019 Филми с атеистична тематика

Posted by violator on 29 февруари 2016 - 22:34 in Кино

Де го чукаш, де се пука. Изненадващо за мнозина, но очевидно не и за нас тук, "Spotlight" грабна най-престижния "Оскар" - в категорията "Best Motion Picture of the Year".

Браво!!!

Така ще го видят повече хора. И съответно мнозина ще получат непредубедена информация за доказано криминалния характер на тъпоумната идеология, наречена "Християнска религия".


В този контекст, нека добавим в каталога още два разкошни филма с атеистична тематика:

"Inherit the Wind" (1960) Stanley Kramer
Може би най-конкретният и прям атеистичен филм изобщо. Пресъздава събитията около действителен случай, в който през 1920 г. щатски учител е изправен на съд, защото е преподавал в часовете си Дарвиновата теория за Еволюцията на видовете. По остроумен начин режисьорът ни показва плиткоумието на вярващите индивиди в южните щати, както и безбройните противоречия в четивото за идиоти, наречено "Библия".
Любимият ми цитат от този филм е: "Всъщност Дарвин е грешал. Човекът все още си е маймуна"

"Life of Pi" (2012) Ang Lee
Освен, че в кинематографично отношение този филм е брилянтен и неповторим шедьовър, смисълът му е стъписващо дълбок и проникновен. Той на практика казва всичко за технологията на суеверията (и религиите, в качеството им на организирани суеверия). И го казва по един увлекателен, завоалиран и хитър начин. Най-любопитното в случая е, че сърцевината на филма е достъпна за сравнително малка част от зрителите му. Преобладаващата част от хората не го разбират в същина. И го смятат за една красива приказка за абсолютизма на вярата. Което само по себе си говори много за психологическото майсторство както на автора на книгата "Животът на Пи" - Yann Martel, така и на режисьора на филма - Ang Lee.



#112948 Филми с атеистична тематика

Posted by violator on 22 януари 2016 - 20:06 in Кино

Току-що приключих с гледането на "Spotlight"...и в мен ври и кипи.

Чудесно е, че от време на време се появяват подобни филми, които да разобличават този отвратителен, гнусен и криминален примитивизъм, наречен "Християнска религия". Плюя на тази измамна идеология и с гордост наричам себе си неин враг до гроб.

Макар на база на общото да са рядкост, има доста художествено-игрални филми с атеистична и/или антитеистична тематика. Предлагам да ги събираме в тази тема.

"Spotlight" е образец за жанра си. Още повече, че е направен по действителен случай, който аз съм достатъчно възрастен и паметлив, за да си спомням. Става въпрос за журналистическо разследване, свързано с масовите случаи на педофилия сред католическите свещеници в Щатите, което разтърси целия свят и в частност католическата общност. С оглед на тематиката, обаче, ми е странно, че филмът е получил такава гласност и толкова много номинации за "Оскар" (цели шест). Американското общество е силно манипулирано и християнската цензура там рядко допуска под прожекторите филми с толкова силна антирелигиозна тематика. Спомнете си какво направиха с чудесния "Agora" на Алехандро Аменабар. Изобщо не припари по американските кина...

Поредни прекрасни роли на Майкъл Кийтън и Марк Ръфало. Ръфало не успя да вземе Оскар за "Foxcatcher", дано поне тук Академията му отдаде заслуженото за поддържаща роля. Адски ми е симпатичен този актьор и следя изявите му с голямо удоволствие.

Християнството (независимо от деноминацията) не прави изключение и като всички останали религии е чисто и просто едно суеверие. Организирано, институциализирано и узаконено суеверие. Властови инструмент, в много случаи явяващ се като параван за криминални престъпления и измама. Психологически залъгалки, експлоатиращи хорските страхове, слабости, необразованост и невежество.

Ако обществото ни беше наистина цивилизовано, отдавна да беше инкриминирало всички религии. Защото те на практика се занимават с измама. Осъществяване на непотребни шамански ритуали по ценоразпис. Своево рода спекулативна търговска дейност.

Разумни и мислещи хора, разграничавайте се и бягайте далеч от всякакви суеверия, включая всякакви религии!!!


Ако ви попадне филм на атеистична и/или антитеистична тематика, моля, споделете го тук.

Аз започвам с няколко, за които се сещам на първо четене:

"The Meaning of Life" (1983) Terry Jones, Terry Gilliam, Monty Python
Във всички филми на трупата Монти Пайтън има атеистични нотки, но този и "Life of Brian" са точно в десятката.

"Whatever Works" (2009) Woody Allen
Общо взето има поне двадесет филма на Уди Алън, които биха могли да попаднат в тази тема, но мисля, че този е най-обобщаващ.

"Life of Brian" (1979) Terry Jones, Monty Python
Always look at the bright side of...death.

"Agora" (2009) Alejandro Amenabar
Говорили сме много за този филм по други поводи, задължителен за всички любители на астрономията.

"The Sea Inside" (2004) Alejandro Amenabar
Най-добрият филм, засягащ болезнената тема за евтаназията.

"The Invention of Lying" (2009) Ricky Gervais, Matthew Robinson
Ужасяващо хитра фабула, маскирана като антиутопия. Страшно смешен също.

"The Ledge" (2011) Matthew Chapman
Атеистичен филм, преобразен като криминален трилър.

"Creation" (2009) John Amiel
За живота, делото и терзанията на бащицата Чарлз Дарвин. Дълбок поклон пред който!

"Chocolat" (2000) Lasse Halstrom
На пръв поглед нежен, благ и много приказен филм, но под повърхността му се крият не едно и две атеистични послания.

"The Crucible" (1996) Nicholas Hytner
Обикновено го препоръчвам на всички жени, които се афишират като вярващи християнки, за да видят какво е било отношението на религията им към свободолюбивите същества от женски пол.

"Goya's Ghosts" (1996) Milos Forman
Светата инквизиция. Християнските свине намират оправдание дори и за това престъпление срещу човечеството.

"The Last Temptation of Christ" (1988) Martin Scorsese
За църквата романът на Никос Казандзакис е ерес, за вярващите е различна гледна точка, за мен е чиста проба атеизъм.



#112922 David Bowie

Posted by violator on 11 януари 2016 - 20:22 in Общ музикален форум

Днес този глупав и грозен свят стана много по-глупав и по-грозен.

Не мисля, че на творец от подобен калибър би му харесало да попада в клишета, каквито неминуемо са всички социални сводки, свързани с кончината на именит артист.

Затова и нямам намерение да се обяснявам кой точно ни напусна. Имам намерение да споделя с хората наоколо три песни, които са крайъгълни камъни в моя живот и на които можем да си поплачем заедно:

"I'm Deranged"

"Bring Me The Disco King"

"Thursday's Child"



#112910 Последният филм, който гледах...

Posted by violator on 05 януари 2016 - 16:14 in Кино

View PostТигър, on 04 януари 2016 - 20:08 , said:

праща всякаква достоверност по дяволите

Не бива да се търси и очаква достоверност от филмите на Тарантино. Точно обратното. При него всичко е нарочно изопачено, изкривено и пречупено през мръснишко-хумористично-бутафорна призма. Неслучайно в "The Hateful Eight" е вмъкнал тази метафора с писмото от Линкълн,
Spoiler
Да не говорим за сцената, в която Дейзи Домергю го наплю. Просто грандиозна!....Апотеоз на нихилизма!!! Знаете каква светиня е Ейбрахам Линкълн за американците.

Тарантино си е един циник. И за да го разбираш какво точно иска да каже, трябва да си на неговия акъл. Тоест - малко или много черноглед социопат. Да не делиш нещата на добро и лошо, а на лошо и по-лошо. Да знаеш много за класическото кино, защото в творчеството му има препратки на всяка крачка. И в светогледа ти да е заложено, че животът всъщност е органично противен. Затова и логично:

Quote

Всичките образи са толкова органично противни....


И в крайна сметка да не забравяме, че говорим за човек, възпитан с японско кино и изкуство.



#112907 Последният филм, който гледах...

Posted by violator on 03 януари 2016 - 16:41 in Кино

View PostТигър, on 02 януари 2016 - 17:27 , said:

Подозирам, че ще се хареса истински единствено на феновете на Куентин Тарантино.

Тъй-тъй! :yes:

Аз даже подозирам, че ще се хареса истински единствено на самия Куентин Тарантино. :lol2:
Което всъщност е напълно достатъчно. Защото, както и да го увъртаме, човекът е жива кино икона и си е извоювал правото да прави каквото си поиска в областта. :pardon: Включително да работи за свое лично удовлетворение, създавайки упражнения по стил като "The Hateful Eight".

Тарантино коренно промени концепцията си на работа след като достигна съвършенството с "Kill Bill". Първо, че започна да прави т.нар. "period movies" и второ - започна да влага социален елемент в историите на филмите. Така че беше неминуемо да изгуби вниманието на по-алтернативно настроената публика.
Аз, разбира се, съм брутален фен на предишния му стил. Но, макар и с условности, намирам очарование и в последните му три творби. Те са стилистично и диалогично издържани и в тях има какво да се види.
Най-малкото, този режисьор умее да изстисква от актьорите неподозирани артистични сокове.
Вижте какво изцеди от Кристоф Уолц в "Inglourious Basterds". От Леонардо ДиКаприо в "Django Unchained". От Дженифър Джейсън Лей в "The Hateful Eight"....Дори и принципно дървенце като Кърт Ръсел във филмите на Тарантино доби качествено нов актьорски облик.
Самюел Джаксън нарочно не го споменавам, там случаят е съвсем друг. Космически!

В "The Hateful Eight" ми беше много любопитно да видя как след повече от двадесет години Тарантино отново режисира един от най-старите си любимци - Тим Рот. Ами, безценно е. Маниерниченето на Рот и Тарантиновската бутафорност си пасват чудесно.
Въпреки че искрата на този филм за мен изненадващо се оказа Дженифър Джейсън Лей. Избухването на тази жена във финалната права беше страшно диаболично и ме остави без дъх.



#112895 Последният филм, който гледах...

Posted by violator on 22 декември 2015 - 15:04 in Кино

"The Revenant" видях последно.

Алехандро Иняриту има спешна и неотложна необходимост от реюниън с едновремешния си щатен сценарист Гилермо Ариага, защото филмите му от "Babel" насам стават все по-еднопластови и все по-обикновени. Нищо, че не са лоши.

Но работата е там, че правеше шедьоври.

"The Revenant" има своите качества, най-вече в аспект реалистичност и автентичност, но се наблюдават елементарни грешки в монтажа, импресивните моменти са дежа вю от лентите на Терънс Малик, фабулата е повърхностна и като цяло не е нещо кой знае какво.
А лично аз очаквам от режисьора на "Amores Perros" умопомрачителни филми.


Колкото до Леонардо ДиКаприо и дежурната тема за липсата на "Оскар" на витрината му, мисля че в по-неподходяща роля рядко съм го гледал, но по-близо до заветния приз от това няма как да бъде.
Синодалните старчета от Академията обожават точно такива изпълнения - нямащи нищо общо с действителното актьорско майсторство, но отличаващи се с недъгав, обезумял, мърляв, пръхтящ, измъчен, нечленоразделно мучащ персонаж, съответно изигран от преобразен и подлагащ се на самоизтезания актьор, съчетано множество близки планове върху му.



#112890 Queen + Adam Lambert в София

Posted by violator on 15 декември 2015 - 21:56 in Концерти и фестивали в България

^

Когато се говори за вокален диапазон (или така популярните "октави"), масово допускана грешка е добавянето на фалцета към броя на тоновете.
Виждал съм световно утвърдени вокални педагози, които живеят с мисълта, че покриват ПЕТ и повече октави, свирукайки последните десетина тона на кекав и тих фалцет. Да, обаче на живо в звукова среда микрофонът тези честоти изобщо не ги възпроизвежда.
Огромно количество хора живеят с мисълта, че Марая Кери покрива пет октави. Или че Фреди Меркюри покрива четири октави.
Пълна глупост.
Никое живо същество не покрива пет октави чисти гласови вокални тонове.

И в този ред на мисли, нефалцетният концертен "F 5" на Ламбърт, изпят звучно, силно, в инструментална среда и без грам напрежение, си е планетарно постижение. Аз поне досега съм чувал въпросния тон на живо само от жени. Има мъже рок певци, които могат да се похвалят със студийни записи на този тон, но същият на концертните им изпълнения е пародия.



#112851 Queen + Adam Lambert в София

Posted by violator on 03 декември 2015 - 22:54 in Концерти и фестивали в България

View PostHeathenHeart, on 03 декември 2015 - 22:06 , said:

Ти отричаш възможността човек нещо сам да открие и хареса.

Разбира се, че човек може сам да открие нещо. И това вече ще е естествен процес. Но за съжаление, това е сравнително рядко явление. Защото трябва да се съчетаят доста обстоятелства, част от които са свързани с физически дадености (слух, талант, музикалност, надареност).
Затова и е изключение. А не правило.

Quote

"обществено-социално-географски признак" е от голямо значение за формиране на съзнанието и именно заради него много хора вярват или възприемат нещо, без някой специално да ги убеждава.

O, напротив. В такива случаи всичко и всеки убеждават.
Раждаш се в мюсюлманско общество. Около теб само джамии. Цялото ти семейство заляга през час на килимчето и се кланя на изток. Съответното учение е заложено в учебната програма. Гледате ограничена и ценцурирана телевизия, слушате само и единствено етническа музика. Баща ти вечер преди лягане ти издухва Сатаната от носа. Не си помирисвал свинско никога през живота си. Отрязали са ти върха на пишката като бебе и цял живот те карат да се гордееш с това, а различното е "мръсно". Научен си, че жената е втора ръка човек и от малък си свикнал да ти слугуват майка ти и сестрите ти. Под седем години си и всичко това ти се лепи по мозъка като муха на мед...и прочие, и прочие, и прочие.

Никой специално не те убеждава??? Хахахаха...

Практически същото важи и за християнското общество. И за юдаистичното, и за индуиското, и за будисткото, и за всяко. Дори за атеистичните. Защото те на практика се оказаха квази-религиозни.



#112849 Queen + Adam Lambert в София

Posted by violator on 03 декември 2015 - 20:48 in Концерти и фестивали в България

View PostHeathenHeart, on 03 декември 2015 - 19:57 , said:

Накрая ще кажа, че никой не може да бъде убеден да хареса нещо,

Това изобщо не е вярно.
Купища хора са фенове на ЦСКА (или Левски, или Ботев), само и единствено защото бащите и дядовците им са били фенове на ЦСКА (или Левски, или Ботев). Без никаква друга съществена и реална причина да са харесват съответните спортни формации. При това в чести случаи се влага огромна енергия в това алогично фенство.
Купища подрастващи са фенове на стари плесенясали рок групи само и единствено защото бащите им им ги набиват в ушите денонощно (виж по-горе социалния експеримент с дъщерята на Георги). Неподкован индивид от нерокаджийско семейство няма как да хареса запасан до пъпа прегракнал мустаклия пред излъскания и вокално акселерирал Адам Ламбърт. То е просто неестествено.
И прочие, и прочие, и прочие...мога да давам подобни примери до утре.
Срещал съм малко дете, което ми е заявявало, че любимият му певец е Удо. WTF??? :shok:
Абсолютно неестествено нещо. Той тоя Удо е някаква карикатура, няма как някой нормален (особено пък съвременен) човек да го харесва по естествен път. И ако не е бил възбуденият родител, да му го набие в канчето, това дете никога е нямало да се докосне, камоли да го хареса.

Милиарди хора по света не просто харесват, а боготворят и се прекланят пред Исус, Аллах, Яхве, Буда, Вишну и прочие. Те също ли не са убедени да харесват съответните? Свише ли им е дошло? Или чисто и просто по обществено-социално-географски признак?

Предразсъдъци, предразсъдъци, предразсъдъци.
Изключително лесни за насаждане, невероятно добре виреят в човешката психика. Тя си е направо тор за предразсъдъци и суеверия. Психиката се чувства комфортно, когато е рамкирана. Защото извън капаците има неизвестност, превъзходство, неразбираемост, непознаваемост, страх и безсмислие.



#112845 Queen + Adam Lambert в София

Posted by violator on 03 декември 2015 - 16:03 in Концерти и фестивали в България

Quote

В темата сме писали 5-6 човека, едва ли сме представителна извадка за "много хора", които ще отидат на стадиона. Освен това от писалите някои казват, че няма да отидат.

Че то в тоя форум останаха горе-доле толкова редовни. Десетина човека. Значи на практика почти всеки е взел отношение. За рамките на форума си е представителна извадката.

Quote

Аз имах предвид, че от хилядите хора, които ще отидат на стадиона, на много малко част ще им пука кой пее.

КОЙ ще пее, действително няма да им пука. Но КАК ще пее, ще е от голямо значение. Феновете на Queen са особено чувствителни, когато става въпрос за пеене. Това се дължи както на чудесните качества на Фреди Меркюри, така и на един синдром, който аз наричам постлетална слепота.

Така че действителният въпрос тук е чисто и просто следния: КАК пее Адам Ламбърт?

И аз категорично твърдя, че който отговаря на този въпрос в негативен аспект, значи или е глух, или има предразсъдъци. :)



#112842 Queen + Adam Lambert в София

Posted by violator on 03 декември 2015 - 14:44 in Концерти и фестивали в България

^

О, съвсем не аз съм разделил хората на такива с предразсъдъци и такива без. Те са си разделени по природа и открай време.

Всъщност, съвсем не чак толкова отдавна. Ако трябва да бъдем точни, първите микро общества без предразсъдъци се появяват през втората половина на 19 век.

Инак, напълно нормално и естествено е да има хора, които не харесват Адам Ламбърт.
Че то има хора, които не харесват Майкъл Джордан.
И аргументацията им е желязна - фенове са на Лейкърс. :)



#112840 Queen + Adam Lambert в София

Posted by violator on 03 декември 2015 - 14:06 in Концерти и фестивали в България

Quote

На много от тях им е все едно кой пее, след като така и така няма как е да Фреди.

Ако това беше вярно, тази тема нямаше да натрупа пет страници мнения. Да не говорим, че ако бяхме 2005 г. - 2008 г., щеше да има петдесет и повече страници досега.

Аз например сто пъти предпочитам Ламбърт да пее с Queen, въпреки че безкрайно харесвам Пол Роджърс. Просто Роджърс не пасва на тези песни, на тази музика. Ламбърт пасва, дори на моменти надгражда над усещането за оригинала.
Интересно е, че той пее и песен, която Фреди никога не е изпълнявал на живо.



#112828 Queen + Adam Lambert в София

Posted by violator on 02 декември 2015 - 18:15 in Концерти и фестивали в България

^

Ти може за пет страници да не си разбрал за какво е спорът (въпреки че същевременно с това го определяш като безсмислен), но ако изпратя следния цитат на група магадански учени:

Quote

Днес хората свирят музика писана преди векове, пред публика. Но публиката им не ги отъждествява с авторите на музиката. Да публиката предпочита Моцарт пред Брамс, или обратното, но аплодира изпълнителят, не щото прилича, или напомня , или изобщо има нещо общо с автора.

...те за петдесет години няма да могат да разгадаят смисъла му.
Както и да е...

Quote

Сега си спомнете концерта в памет на Джордж Харисън - тъжна картинка

Въпросният концерт роди ето това изпълнение. И ако в личен аспект намирам нещо тъжно в него, това е, че Клептън действително е Бог, а аз не съм. :(



#112816 Queen + Adam Lambert в София

Posted by violator on 02 декември 2015 - 11:14 in Концерти и фестивали в България

^^
Няма ни един фалцет в клипа, пуснат по-горе. За сметка на това обаче, има колкото си искаш фалшиви тонове в едното изпълнение на "We are the champions".



#112812 Queen + Adam Lambert в София

Posted by violator on 01 декември 2015 - 21:52 in Концерти и фестивали в България

View PostOzzy, on 01 декември 2015 - 21:39 , said:

Ти си пожела експеримента. Те, на!

Аз обожавам социални експерименти и антиутопии. Независимо от това, дали резултатите ми изнасят.

Този, въпреки всичко, бе в някаква степен показателен.



#112809 Queen + Adam Lambert в София

Posted by violator on 01 декември 2015 - 21:15 in Концерти и фестивали в България

View PostOzzy, on 01 декември 2015 - 20:35 , said:

На концерта в София минимум 80 процента от публиката ще е представител на така нареченото от теб минало. От тази гледна точка тяхното мнение има ВОДЕЩО значение.

Не.
80% ще бъдат представителите на настоящето. А именно - непредубедени хора, които са започнали да слушат Queen след 91-ва, заради огромната шумотевица след смъртта на Фреди. Така наречените пост-фенове на Queen, които в България са огромното мнозинство.
Ще бъде прекрасен концерт и стадионът мощно ще се забавлява, защото Ламбърт е изумителен певец и ще замести Фреди повече от достойно.

Quote

А разделението минало/бъдеще на мен ми е многократно по-ясно от на теб. Когато проведеш десетки разговори за Майли Сайръс, Селена Гомес, "Вълкът тийнейджър", Джъстин Бийбър, Гери Никол, "Реликвите на смъртните", "Пърси Джаксън", One Direction ("най-гейската банда на света" по думите на дъщеря ми - вероятно е наследила предразсъдъците на баща си), "Дневниците на вампира", 5 Seconds of Summer, Demi Lovato и т.н., тогава ще ми говориш за Панта рей. Тия неща на мен са ми ясни (и повечето от тях ги приемам без забележки, защото не съм дядо ми). На теб не ;)

Аз мога да свиря и пея "Wrecking Ball" на Майли и "You And I" на Лейди Гага. Ти можеш ли? ;)

Да разбираш същността на споменатите явления, изобщо не е функция на това, колко разговора с тийнейджър по темата си провел. Дори напротив.



#112806 Queen + Adam Lambert в София

Posted by violator on 01 декември 2015 - 19:58 in Концерти и фестивали в България

View PostOzzy, on 01 декември 2015 - 19:45 , said:

Какво общо има моето мнение, с мнението на дъщеря ми?

Твоето мнение е миналото, а мнението на дъщеря ти е бъдещето. :)

И в този контекст, припомни си, какво е било мнението на чешкия ти дядо за Фреди Меркюри, когато е изгледал концерт на Queen.

Панта рей...



#112804 Queen + Adam Lambert в София

Posted by violator on 01 декември 2015 - 19:38 in Концерти и фестивали в България

View PostOzzy, on 01 декември 2015 - 16:43 , said:

Оценката си я казах няколко пъти по-горе: момчето пее чудесно, но сценичното му поведение е неприемливо за мен, когато той е част от тази група. Ако тръгне на солово турне, да си се държи на сцената както ще. Проблеми с това нямам. Толкоз.

Ма, ти голям пуритан си станал, ма, мамичко. :blush:
Да не те хвана страх от пъргавите гейски бубички?

Интересно ми е, къде съзря неприемливо или неподходящо сценично поведение на Ламбърт в концертите му с Queeen. Че той си е направо обран в сравнение с Фреди. И аутфитът му е в рамките на сценично-нормалното, и всичко...

Пък и аз съм категорично убеден, че това е разписано в договора му. Как да се държи, какъв грим да слага, какви аксесоари, какво да облича, какво да приказва, докъде да импровизира...

Така че камъните са в градината на Брайън Мей и Роджър Тейлър, не в на Ламбъртя.

.................


Направи един социален експеримент. Пусни на дъщеря си лайв версия на която си поискаш песен на Queen с Фреди и после на същата песен с Ламбърт. Разбира се, гледай двата записа да са със съпоставимо техническо качество. За улеснение ти предлагам това.
И я питай после да ти каже честно, абстрахирайки се от това, кое е оригинала, кое и харесва повече.



#112799 Queen + Adam Lambert в София

Posted by violator on 01 декември 2015 - 16:39 in Концерти и фестивали в България

Quote

Quote

предизвикателно, модерно, маниерничи и слага очна линия.
И който не харесва подобно нещо е с предразсъдъци. Демек, за да не е някой с присъдата "предразсъдък", той задължително трябва да харесва очна линия, маниерничене и преиграване на сцената. Иначе гори

Ти на логика я подкара като в оня виц:

"Всички педерасти имат аквариум.
Шефе, имаш ли аквариум?
Да.
Значи си педераст"


По-горе имах предвид, че е предразсъдък, ако позволяваш на оценката (и възприятието) ти за музициране да влияят неща като "очна линия, маниерничене и предизвикателност". Съвсем не, че е задължително да ти харесват.



#112795 Queen + Adam Lambert в София

Posted by violator on 01 декември 2015 - 16:03 in Концерти и фестивали в България

Quote

И в НАСА да го изследват, както виждаш, това не му помага особено и никога няма да бъде приет от болшинството Queen-фенове.

Чакай сега, въпросът тук не е дали е приет от болшинството Queen-фенове или не е.

Въпросът е, ЗАЩО не е приет от известно количество Queen-фенове, предимно от старата генерация.

Ясно е като бял ден защо. Момчето е красиво, предизвикателно, модерно, маниерничи и слага очна линия. Не е с осемдесетарски мустак.
Тоест, причините нямат нищо общо с музицирането и това ги прави чиста проба предразсъдък.

В крайна сметка концертът много удачно е обявен като "Queen + Adam Lambert", а не просто като "Queen".

Така ще се сведат до минимум индивидите, които ще си тръгнат от концерта разочаровани, че не са видяли Фреди. :rolleyes:



#112794 Queen + Adam Lambert в София

Posted by violator on 01 декември 2015 - 15:28 in Концерти и фестивали в България

Quote

Без да претендирам за голяма информираност, а само тая само от клиповете, които вие предоставихте по-горе

Предразсъдъкът е необоснована предубеденост, негативна нагласа на човека спрямо нещо. Той е прибързано създадено и често неаргументирано мнение. Предразсъдъкът насочен към членовете на определена група или определени тип поведение, категория и пр. поражда отрицателни или неблагоприятни оценки за хората, принадлежащи към групата, без оглед на опита или фактите. Предубедените хора често проявяват неспособност при преработката на информация по отношение на обектите към които са предубедени.

Quote

Ти говориш за феноменални певчески способности. Добре, ако ще и да левитира на сцената като един Супермен, това няма отношение към нещата за които говорим с @Ози. Кво ще кажеш?

Вероятно щяхте да сте прави, ако Queen и Ламбът идваха да правят модно ревю.



#112791 Queen + Adam Lambert в София

Posted by violator on 01 декември 2015 - 14:49 in Концерти и фестивали в България

Quote

Е, то по твоята логика, който каквото и да каже, ти набързо ще му вържеш една панделка с надпис "предразсъдък" и разговора трябва да плиключи.

Когато става въпрос за Адам Ламбърт, който пее никак нелеките песни на Queen по този начин,...да. Практически всяка форма на неодобрение е форма на предразсъдък.

Всъщност твоята основна грешка е тук:

Quote

Ламбърт може да пее много добре

Това е все едно да кажеш, че Майкъл Джордан играе баскетбол много добре.

Адам Ламбърт е доказан феномен. Дори го изследват и изучават в консерваториите в специалностите "Поп и джаз пеене".
Вокалното изкуство е чиста физика и в това си качество е напълно измерима активност. Повтарям се: Това, което умее Ламбърт, го могат няколко човека на планетата. И те са оперни певци.

Тоест, какво са направили Брайън Мей и Роджър Тейлър? Осигурили са най-доброто възможно за проекта си.

А ние какво правим? Търсим яйце под петела.

Типично!

Представям си какво реване щеше да бъде, ако беше черен....



#112788 Queen + Adam Lambert в София

Posted by violator on 01 декември 2015 - 12:15 in Концерти и фестивали в България

^

Това, за което говориш, е класическа форма на предразсъдък.

По-горе ви написах определението на това понятие. Натъжен забелязвам, че никой наоколо не разбира същността и смисъла му.

Мога само да гадая какво точно има предвид Гошо, но съм напълно убеден, че и то влиза в тази категория.