Jump to content

Gorgoroth, Vader и Sodom в София2-3.12.2011г. - зала "Юбилейна"


140 replies to this topic

#21 ivjordan

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 33 posts
  • Gender:Male

Posted 03 December 2011 - 00:34 AM

Значи,не съм конкретно засегнат от таз вечершния сакатлък, но една проста сметка идва да покаже, че няма как 500 продадени билета да платят хонорарите на групите, наема за залата, озвучаването, фотографите, охраната и каквото още там изникне...
В този ред на мисли, ще има още отменени концерти в България.
Просто, много хора си повярваха, че от тази работа могат да се правят пари, но реалната действителност е, че подобни групи имат около 400-500 човека публика, което по 30-40 кинта на билет прави около 15К приходи. В тази смешна сумичка трябва да се вместят всички разходи и евентуално да остане печалба, което е лекичко нереално. Да не забравяме, че билетната компания вече е лапнала десетина процента, така че реално говорим за около 13К приходи. Някоя стотинка за реклама и остават още по-малко. А през цялото това време фенът иска по-евтини билетчета, защото стандарта ни бил нисък.
Та, такива ми ти работи. Опираме до спонсорите, а такива у нас НЕМА.
Сега е много лесно да обвиняваме промотъра. Ясно е, че той не си е направил сметката, но какво друго може да се направи?!?
Остава да се канят само утвърдените имена, които се изплащат, но тогава българският фен казва "аман от ..... (еди коя си група).
(Тази вечер, по повод друга новина, мощно се плюе срещу Таря и честите и изяви у нас, но е факт, че тя винаги събира по 4+К човека, което значи успешно шоу и печалби за всички).
Така че, промотърите ще канят изпълнители като Таря, Хелоуийн, УАСП и т.н. и ще бъдат на печалба и все по-рядко в българския концертен афиш ще се появяват имена като тези от тази вечер, защото те са на загуба, а никой не желае да губи.
И, както пее една друга недолюбвана у нас група, Sad but true...

Edited by ivjordan, 03 December 2011 - 00:43 AM.

None are so hopelessly enslaved than those who believe they are free...

#22 yosko

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 25 posts
  • Gender:Male

Posted 03 December 2011 - 00:59 AM

View PostValtyr, on Dec 2 2011, 22:04, said:

Преминах през цяла София, за да видя The Rebirth of Gorgoroth и станах свидетел на "педерастки" номера.

А феновете които пътуват от другия край на България, за да станат свидетели на "педерастки" номера как ли се чувстват?

Не се заяждам, не ме разбирай погрешно. Просто отбелязвам.

#23 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 03 December 2011 - 09:21 AM

Черната статистика на МоЕ продължава да се дописва...Единственото смешно, за което се сещам е, че един приятел колкото пъти спечели или му дадат от някъде билет (абонамент за списание) и толкова пъти падат концертите, за които са билетите. <_<

#24 stormbringer

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 535 posts
  • Gender:Male

Posted 03 December 2011 - 10:29 AM

само да попитам, че съм далеч - Гани напоследък поне 1 успешен (състоял се) концерт организирал ли е?
Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.

#25 jugulator

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 165 posts
  • Gender:Male

Posted 03 December 2011 - 10:35 AM

И аз не бих казал, че съм изненадан от падането на концерта, но пък не съм очаквал чак толкова селска излъгация от типа Ганчо да ходи преди концерта да се обяснява на групите, че нямал пари да им плати и да ги моли за отсрочка за следващата седмица. За това просто нямам думи - тотален абсурд и тотална некадърност.
Силно се надявам МОЕ да изчезнат завинаги от този бизнес.

#26 Black Heart

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 120 posts
  • Gender:Male

Posted 03 December 2011 - 10:39 AM

View Poststormbringer, on Dec 3 2011, 10:29, said:

само да попитам, че съм далеч - Гани напоследък поне 1 успешен (състоял се) концерт организирал ли е?
Този на Samael, ако изключим факта, че още не е изплатил сумата за него <_<
22.04 - Fury UK

#27 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 03 December 2011 - 15:08 PM

всичко което сте изписали е много хубаво ама някой ще каже ли ясно дали ще има поне Содом или и за тях няма пари
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#28 satanicart

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts

Posted 03 December 2011 - 15:16 PM

Би трябвало да има... поне така ми казаха днес сутринта от МОЕ. Малко е хаотично, но има насрочен час за саундчек, надявам се всичко да е ОК...

#29 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 03 December 2011 - 15:43 PM

View PostAbadon, on Dec 3 2011, 15:08, said:

всичко което сте изписали е много хубаво ама някой ще каже ли ясно дали ще има поне Содом или и за тях няма пари

Чичо Том и компания със сигурност са в София още от вчера, ако това те успокоява.

#30 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 03 December 2011 - 16:09 PM

View PostBeerMe, on Dec 3 2011, 15:43, said:

Чичо Том и компания със сигурност са в София още от вчера, ако това те успокоява.
до колкото разбрах от коментарите в сайта и Вейдър са били тук ама аз вчера на концерт не бях. така, че не ме успокоява никак
наистина е много непрофесионално вече над 20 часа да не направиш изявление
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#31 Valtyr

    Artisan ov War

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • Gender:Male
  • Location:At The Left Hand Ov God

Posted 03 December 2011 - 22:43 PM

View Postyosko, on Dec 3 2011, 00:59, said:

А феновете които пътуват от другия край на България, за да станат свидетели на "педерастки" номера как ли се чувстват?

Не се заяждам, не ме разбирай погрешно. Просто отбелязвам.

А ти защо смяташ, че аз не отбелязвам това? Просто коментирам своя личен случай на несгода.
NO SINGLE BOOK WERE BEHELDEN BY ME
OH, NO QUESTION I CANNOT DO ANSWER
ONLY ONE SINGLE LAMP DO SHOW ME THIS WAY
AND THAT IS THE EYE OF SATAN!

#32 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 03 December 2011 - 23:11 PM

View PostValtyr, on Dec 2 2011, 20:04, said:

Gaahl
Като стана дума за този господин, ето едно филмче в няколко части за посещение на журналисти в наследствената му планина в Норвегия, при него в дома му (май замък беше). Любопитно е.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#33 Valtyr

    Artisan ov War

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • Gender:Male
  • Location:At The Left Hand Ov God

Posted 04 December 2011 - 02:00 AM

View PostJurisprudent, on Dec 3 2011, 23:11, said:

Като стана дума за този господин, ето едно филмче в няколко части за посещение на журналисти в наследствената му планина в Норвегия, при него в дома му (май замък беше). Любопитно е.

Замък е, да. Чувал съм за този филм, никога не съм го гледал. Честно казано предпочитам да си гледам интервюта с Варг в затвора, защото знам, че не си ляга с другите затворници. <_<
NO SINGLE BOOK WERE BEHELDEN BY ME
OH, NO QUESTION I CANNOT DO ANSWER
ONLY ONE SINGLE LAMP DO SHOW ME THIS WAY
AND THAT IS THE EYE OF SATAN!

#34 Edwar_77

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 197 posts
  • Gender:Male

Posted 04 December 2011 - 19:32 PM

Сетлиста който е постнат в репортажа за Sodom не е съвсем верен.

Edited by Edwar_77, 04 December 2011 - 19:33 PM.


#35 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 04 December 2011 - 22:40 PM

View PostValtyr, on Dec 4 2011, 02:00, said:

Замък е, да. Чувал съм за този филм, никога не съм го гледал. Честно казано предпочитам да си гледам интервюта с Варг в затвора, защото знам, че не си ляга с другите затворници. :P
Аз съм го гледал този филм, но не бих казал, че е впечатляващ с нещо...
Как може един блек концерт да има на година и той да падне.
... Through dreams I influence mankind...

#36 Carlsberg

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 219 posts
  • Gender:Male

Posted 04 December 2011 - 23:01 PM

Лично мое мнение,което съвсем не е за тая тема де е-Ако държавата не вземе мерки и не облекчи промоутърите с по ниски такси и оня мазен,гаден и не знам какво данък си мисля че и по-зле може да става.
Много хора са го казали преди мен,а определено и след мен ще го кажат,но не е адекватно навън при доста добър стандарт,таксите да са по ниски.
Също така си мисля,че ако не измислят да има облекчения и за спонсори(все пак тия концерти се водят "курлтурни мероприятия"),скоро един няма да има(ако въобще са останали де).

Контактувам си с едни гърци.Горките ми се оплакват че работели за без пари,разбираш ли ти моля ти се 700-800 евра били милостиня....Та както се вика и аз искам да работя като тях за без пари.

#37 MESHUGGAH

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 375 posts
  • Gender:Male

Posted 04 December 2011 - 23:12 PM

Усещам как ще трябва да прибягваме отново до Господари на Ефира, за да ни върнат парите за проваления концерт на GORGOROTH и VADER, бахти нещастната работа! :P
METAL RELIGION

#38 Valtyr

    Artisan ov War

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • Gender:Male
  • Location:At The Left Hand Ov God

Posted 04 December 2011 - 23:13 PM

View PostCarlsberg, on Dec 4 2011, 23:01, said:

Лично мое мнение,което съвсем не е за тая тема де е-Ако държавата не вземе мерки и не облекчи промоутърите с по ниски такси и оня мазен,гаден и не знам какво данък си мисля че и по-зле може да става.
Много хора са го казали преди мен,а определено и след мен ще го кажат,но не е адекватно навън при доста добър стандарт,таксите да са по ниски.
Също така си мисля,че ако не измислят да има облекчения и за спонсори(все пак тия концерти се водят "курлтурни мероприятия"),скоро един няма да има(ако въобще са останали де).

Контактувам си с едни гърци.Горките ми се оплакват че работели за без пари,разбираш ли ти моля ти се 700-800 евра били милостиня....Та както се вика и аз искам да работя като тях за без пари.

Гърците ги видяхме вече. :)

Иначе това, което казваш за таксите, честно казано, аз по-либерална система за корпоративно данъчно облагане от тази в България не съм виждал за моя кратък икономически и още по-кратък финансов опит. Вече ако говорим за общинските такси, не съм запознат и не коментирам.

Както и да е, едва ли можем да очакваме, че блек метъл концерт може да носи някаква печалба, нали? В такъв случай се планират малко по-добре нещата и не се поемат гръмки обещания за концерти, при положение, че не можем да си вържем гащите. Резултатът от това е студена водичка за феновете и вече тотално разбит имидж. Кой западен лейбъл би искал да работи с подобен промоутър? За това се прилага една стратегия, наречена диверсифициране на активите, за да се избегнат подобни загуби. Идеята е, че вместо да си имаме един промоутър за екстремни концерти, един за класически хеви метъл, един за поп и един за джаз примерно, може да има някакво убединение или по естествен път само няколко организатора на пазара, които да провеждат различни концерти от различни стилове. И така, като на Red Hot Chili Papers дойдат 40 000 души, после може да си позволиш да поканиш Satyricon(моя мечта :P ), където като дойдат 300 човека, ти имаш резерви при евентуално превишаване на разходите.
Извинявайте, че се разпростирам на такава тематика, но мисля, че има връзка със случая. :)

Edited by Valtyr, 04 December 2011 - 23:14 PM.

NO SINGLE BOOK WERE BEHELDEN BY ME
OH, NO QUESTION I CANNOT DO ANSWER
ONLY ONE SINGLE LAMP DO SHOW ME THIS WAY
AND THAT IS THE EYE OF SATAN!

#39 Iohanez

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 37 posts

Posted 04 December 2011 - 23:33 PM

Вие съвсем разводнихте темата с тия такси, корпоративни данъци и т.н. Според това, което прочетох явно говорим за системни грешки и подвеждания. Това да уговориш група да дойде на концерт, да продадеш 500 билета и дори да не посрещнеш въпросната група и да й осигуриш транспорт, храна, преводач и т.н. е изключително непрофесионално и никакви намаления на такси не биха помогнали. Този промоутърски бизнес явно се е напълнил с всякакви знайни и незнайни бизнесмени, които си мислят, че тая работа е лесна - "звънкам им, идват, продавам билетите и се кефя на печалбата". Лично според мен не е нормално да има толкова много играчи в тоя бизнес и то без никаква координация, дори и неофициална... Ама то явно се нормално всичко да ни е така, на 7 милиона имаме 100 университета, 1000 МБАЛ, 3000 промоутъри, 50 000 дискотеки, 2000 мола...

#40 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 05 December 2011 - 08:58 AM

View PostCarlsberg, on Dec 4 2011, 23:01, said:

700-800 евра били милостиня....Та както се вика и аз искам да работя като тях за без пари.
А 5 евро наливната бира (400 грама) по време на концерт искаш ли? :P
I don't know how I managed it...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users