Jump to content

Колко пъти?Един ли, сто ли?


52 replies to this topic

#1 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 12 март 2008 - 02:00

сега сериозно: колко пъти си гледала Стената? сори, ама ми е интересно :D

Edited by Satyr, 12 март 2008 - 22:09 .

А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#2 Pinky

    a pig

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 365 posts
  • Gender:Female

Posted 12 март 2008 - 07:35

Aко мислиш, че съм ги броила... когато имам нужда ( а май сравнително често се налага, през няколко месеца). 20 да кажем примерно :D Ама то след едно гледане една седмица не ме пуска бахти :blush:
Иначе съм навитак за фен клуба :yes:
walk into the jaws of hell.

#3 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 12 март 2008 - 07:54

View PostPinky, on Mar 12 2008, 07:35, said:

20 да кажем примерно :D
Далече си от моя рекорд за гледане на филм :blush:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#4 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 12 март 2008 - 08:37

View PostДжуджето_GIMLY, on Mar 12 2008, 07:54, said:

Далече си от моя рекорд за гледане на филм :blush:
що, колко е? някой беше казал, че е гледал Стената над 40 пъти, при мен е така с Коса :D
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#5 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 12 март 2008 - 09:35

Обръщаме го на чат, ама и аз да си кажа :no:
Стени, коси... Кой си е разбил главата в стената? :blush:

Аз пък съм гледал над 50 пъти "Конан Варварина" :yes: :D
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#6 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 12 март 2008 - 11:08

View Postforeigner, on Mar 12 2008, 08:37, said:

що, колко е? някой беше казал, че е гледал Стената над 40 пъти,

Наскоро увеличих бройката. И пак намерих нещо ново във филма. Няма такъв филм... :D :blush: :yes:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#7 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 12 март 2008 - 17:08

View Postforeigner, on Mar 12 2008, 08:37, said:

що, колко е?
46 пъти "13-ят Войн" :D :blush:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#8 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 12 март 2008 - 17:12

View PostДжуджето_GIMLY, on Mar 12 2008, 17:08, said:

46 пъти "13-ят Войн" :D :blush:
Лелеееееееее, уби ме, аз също бая пъти съм го гледала, ама 46........Повече от 10 вече е досадно и за най-любимия филм.
The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#9 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 12 март 2008 - 17:31

От тук, като намеря време, ще отделя последните постове в нова тема в "Кино" кой какво колко пъти най-много е гледал.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#10 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 12 март 2008 - 19:34

View PostSatyr, on Mar 12 2008, 17:31, said:

От тук, като намеря време, ще отделя последните постове в нова тема в "Кино" кой какво колко пъти най-много е гледал.

Добра идея - това ще да е супер тема.
Аз също имам своите (кино)мании.
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#11 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 12 март 2008 - 19:49

View PostSatyr, on Mar 12 2008, 17:31, said:

От тук, като намеря време, ще отделя последните постове в нова тема в "Кино" кой какво колко пъти най-много е гледал.
извинявай за якия офтопик, от мен тръгна... :)

Edited by foreigner, 12 март 2008 - 19:50 .

А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#12 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 12 март 2008 - 21:51

Когато от офтопик се заформи самостоятелна тема, няма лошо - напротив, пък и нали и аз се включих :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#13 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 12 март 2008 - 22:19

View PostДжуджето_GIMLY, on Mar 12 2008, 17:08, said:

46 пъти "13-ят Войн" :) :blush:
Нали знаеш какво съм ти казвал по този повод. Да не те излагам сега пред всички :)

#14 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2590 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 12 март 2008 - 22:22

Филмът, който съм гледал най-много пъти би трябвало да е "Боен клуб". Честно казано не ги броя, но като се върна назад във времето май точно той е бил филмът, чието гледане винаги повтарям с удоволствие.
ПИСУК!

#15 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 12 март 2008 - 22:45

Личният ми рекорд държи "Коса". Не съм броила колко пъти съм го гледала, но със сигурност надминавам Гимли.
Освен всичко...мога да го гледам още толкова.
Май на второ място са "Оркестър без име" и "Козият рог".
Следват "Кръстникът" и..."Апокалипсис сега", при все, че като гледах "Апокалипсис" за пръв път, си мислех, че нямам сили да го гледам отново.
"Междузвездни войни" също ми е рекорд, както и "Властелинът..."
"Конан" много го обичам, но по стечение на обстоятелствата...само дваж.

Да спомена и филма, който съм гледала САМО веднъж, но бих гледала колкото "Коса" - "Плешивото куче". Да, ама... когато го даваха навремето по кината, успях само веднъж и после го изпокриха гадовете.
Сега го имам у нас ... без субтитри. Пак го гледам, но не е същото.

btw...много пъти съм гледала и доста филми на Чаплин.
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#16 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 12 март 2008 - 22:49

Готина тема ще се заформи... :D

След безспорният номер 1 в класацията ми за най-гледани филми, а именно "Стената" със своите 45 прожекции на какъв ли не носител в периода 1983 - 2007, е време да спомена още няколко подобни филма:

2. "Имало едно време в Америка" на Серджо Леоне - не съм броил колко пъти съм го гледал, но са много над 20;
3. На трето място слагам почти всички останали филми на Алън Паркър, като класическите четири /"Среднощен експрес", "Пилето", "Ангелско сърце" и "Камитмънтс"/ съм ги гледал поне по 20 пъти, а останалите по няколко пъти... Знам, прекалявам на тема Паркър, и други са ми го казвали; :D

Оттук нататък вече мога само да изреждам, но няма смисъл от това. Горните филми познавам наизуст - всеки кадър, всяка реплика, всеки жест, всеки фарт... Абе, луда работа... :)

Филмите на Вендърс и Гилиъм следват много близо тези на Паркър по брой завъртания... :)

Айде да спра, че пак стана дълго... :blush:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#17 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 12 март 2008 - 22:58

Моят личен рекорд май е "Гладиатор", не помня колко пъти съм го гледала, но са доста. Общо взето не мога да гледам наистина сериозните и дълбоко психологически филми повече от веднъж, максимум два пъти, колкото и да са хубави. Но те не спадат към развлеченията като че ли...
Други, за които се сещам са "Оркестър без име" и някои от останалите култови бг соцкомедии, те са си неповторимо забавни и много любими.
"13 воин" на Гимли съм го гледала доста по стечение на обстоятелствата, а именно въртенето му по всички възможни телевизии и по всяко време, забавен си е де.
А и Ханибал Лектъровата епопея много я обичам, макар че не мога да се похваля с голям рекорд при повторенията.
Последната ми страст е "Парфюмът", но засега не съм имала физическото време да подобря с него другите дългогодишни рекорди :)
О, да - при всеки удобен случай гледам за пореден път "Изгубената магистрала" - не на последно място и заради убийствения саундтрак!

Edited by Rebel, 12 март 2008 - 23:02 .

The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#18 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 12 март 2008 - 23:34

View PostHard rock fan, on Mar 12 2008, 22:45, said:

Личният ми рекорд държи "Коса".
Не можеш да си представиш как ме зарадва коментарът ти!!! Просто този филм има много специално място в сърцето ми, звучи банално, тривиално, клиширано и т.н. ама си е самата истина. :) :blush: :D Към 40 гледания ми се събират, ама се увеличават прогресивно...
Иначе другият филм, който съм гледала безумно много пъти, е отново с любимия ми Трийт Уилямс(този, който играе Бъргър в Коса, пояснявам, защото е хипер неизвестен тук), казва се Бягството: Товар с човек. Дават го постоянно по всички кабеларки и аз го гледам всеки път. Първо, че филмът е много добър и второ-видя ли филм с Трийт, независимо кой, какъв, с кой друг и брой гледания, закотвям се пред екрана и не мръдвам. :) Та въпросният филм е по истинската история на един американски инженер, Джон МакДоналд. Джон заминава да работи по проект в Саудитска Арабия, попада в лапите на арабите и най-накрая успява да се измъкне със самолет, затворен в сандък като багаж. В този филм има и българска следа-в една от сцените на летището се вижда български самолет на Балкан. Много ми се искаше да го натоварят на него, ама нейсе!

Edited by foreigner, 12 март 2008 - 23:35 .

А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#19 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 12 март 2008 - 23:46

View Postforeigner, on Mar 12 2008, 23:34, said:

В този филм има и българска следа-в една от сцените на летището се вижда български самолет на Балкан.

Сещам се коя сцена описваш, но си мисля, че това беше самолет на Al Italia, а не на Балкан... :)
Както и да е, филмът наистина е добър. Виж за актьора не съм съгласен, че само тук е "е хипер неизвестен". Такъв си е навсякъде по света... Освен участието му в "Коса", аз лично си спомням само за епизодичните му роли в "Имало едно време в Америка" и една от сериите на Звездни войни...

"Коса"? Гледал съм го няколко пъти. Така и не разбрах истерията покрай това сладникаво хипи муви, но всеки си има вкус... :)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#20 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 13 март 2008 - 00:16

View Postmarillion, on Mar 12 2008, 23:46, said:

Сещам се коя сцена описваш, но си мисля, че това беше самолет на Al Italia, а не на Балкан... ;)
:) сигурно си прав, хич ме няма по тези работи...

Quote

Както и да е, филмът наистина е добър. Виж за актьора не съм съгласен, че само тук е "е хипер неизвестен". Такъв си е навсякъде по света... Освен участието му в "Коса", аз лично си спомням само за епизодичните му роли в "Имало едно време в Америка" и една от сериите на Звездни войни...
а, в Америка си го знаят, ама май само там...има и епизодична роля в Маратонецът с Дъстин Хофман, той е "Central Park Jogger" :D но си има много хубави филми, на мен лично много ми харесват Mulholland Falls, Things to do in Denver when you're dead, Till death us do apart, The water engine, Prince of the city(любимата му роля, заедно с тази в Коса), както и всеки, в който играе де... :blush: уф, спирам ;)

Quote

"Коса"? Гледал съм го няколко пъти. Така и не разбрах истерията покрай това сладникаво хипи муви, но всеки си има вкус... :D
е браво! голямо изказване му удари, няма що... :)
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users