Jump to content

Leprous RBF 22.10.2013


7 replies to this topic

#1 drivanov2003

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted 23 октомври 2013 - 12:45

Тия младежи снощи ми строшиха главата!
Леко скептично настроен отидох - заради читалището ли, новият ли албум нещо,...абе кви бяха тия, ааййде ше идеме.
И си спомних - за първи път ги видях на живо, после ми счупиха главата - пак на живо, и се оказва, че тия на живо - са неотразими. И това не е концерт от типа - някой свири чудесно и ти не можеш да му се нарадваш. Това е представление. Не можеш да отделиш някой от бандата, или само музиката, или само поведение, или само сцена. И са толкова млади...е, от моя гледна точка. А музиката им, е толкова богата и на изразни средства и на съдържание. Дано продължат в същият дух.
Подгряващите - Blindead от Полша , бяха интересни, но не повече от три песни - просто много атмосфера се събра, иначе наистина експериментират - имаше някаква какафония на два саксофона ( на запис), абе интересно, ама до толкова.
Та чакам следващото гостуване на Лепроуз.

#2 Avitohol

    IYI

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 220 posts
  • Gender:Male

Posted 24 октомври 2013 - 11:24

За пръв път се сблъсках с норвежците преди три години на концерта на Therion. От тогава съм влюбен в тях! :) Изключителни музиканти, с много идеи и практически възможности да ги осъществяват на живо. Сегашния концерт не направи изключение и затвърди високото ми мнение за Leprous. Сценичното поведение е просто заразно и не ти дава възможност да откопчиш вниманието си от случващото се. Вокалните полифонии, които демонстрираха също говорят за висока класа, а китаристът им вкарваше много нестандартни за метъла сола.

#3 antubis

    непослушник

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 770 posts
  • Gender:Male

Posted 24 октомври 2013 - 12:51

Тия момци за втори път ги изпускам. Много ми харесаха на Therion, а след това и на Amorphis. Тотално бях изключил, че ще идват.
Opeth (3), TSO (2), Roger Waters (4)

#4 Stavrogin

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 283 posts
  • Gender:Male

Posted 30 октомври 2013 - 12:08

Това беше незабравимо изживяване, невероятен концерт със сигурност е в топ 3 на концертите в живота ми като ниво....и колко жалко, че този концерт стана достояние на не повече от 100 души, жалко, много жалко за хората, които уж тачат квалитетната музика и се тътрят с хиляди на концерти, експлоатирани 34 години поред с една единствена цел - да се печелят пари, а в същото време са слепи и глухи за една от най-кадърните банди в последните няколко деситилетия, ама на Лепръс никой не ти обяснява колко са лоши политиците и банките, нито се искат оставки, нито има гърмящи самолети и падащи с трясък стени... има само падащи с трясък тонове неподправена енергия и музика, разтапящи се безшумно стени и безвремие без осатвки. както е казал "поета" - който има уши да слуша, който няма - MUSE

#5 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 30 октомври 2013 - 14:37

Аз, че нямам уши това е ясно, но имам очи и като прочетох горното реших да ти предложа:

Posted Image
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#6 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 30 октомври 2013 - 15:14

^Слабичко е. :harhar:
Hedniska Blod

#7 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 30 октомври 2013 - 15:33

^ По-скоро безобидно, подходящо за пациента... ;)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#8 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 30 октомври 2013 - 16:31

^ :lol2:
Hedniska Blod





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users