Jump to content

Black MetalОткъде и как?


117 replies to this topic

#21 Zakk Wylde

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 21 posts

Posted 12 February 2009 - 14:50 PM

Кой каквото ще да ми разправя! За мен първи са си Venom и после всички крадат от тях!!!

#22 didara

    Inconvenient

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 564 posts

Posted 08 May 2009 - 10:23 AM

Да, Venom са началото, ама всички да крадат от тях не ми се струва достоверно! :(
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!

#23 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 08 May 2009 - 10:59 AM

Не, че не е достоверно, ами направо си е смешно въпросното твърдение. Zakk Wylde явно толкова е и слушал black metal :(

#24 MadButcher

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 41 posts

Posted 08 May 2009 - 21:50 PM

Нека малко да разграничим нещата все пак! Venom са си "кръстници" на жанра - това всеки го знае! Техинят звук обаче няяяма нищо общо със станалия известен комедийно-пародиен "норвежки" блек метъл и изпоцапаните му кални-недоклани адепти, ама нищо общо няма! После, под блек в определен смисъл се разбира всичко що е "черно" и "сатанинско" като текстове и възгледи в рок музиката, та дори и дарк уейв! Да, после под блек метъл чисто музикално вече , се има предвид музика от типа на дебюта на Bathory и т.н., неща с доста елементарен, но "адски" звук! :lol:
Nazis Raus !

#25 Evil14

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 113 posts

Posted 08 May 2009 - 21:57 PM

значи за мен първия истински Black Metal албум като звучене въобще като цяло си е Bathory :lol: ;) :D

#26 MadButcher

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 41 posts

Posted 08 May 2009 - 22:03 PM

Определено си е така!
Nazis Raus !

#27 shadowlander

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 9 posts

Posted 08 May 2009 - 22:55 PM

Наскоро разправях на един приятел как към края на 80-те нямаше стилово определение black metal. Беше си просто култоввия албум на Venom от '82-ра. Знаехме си heavy, speed, thrash, grindcore а по-късно се пръкна и death metal-а.
А аз за първи път чух чичко Quorthon нейде 86-87 . Имаше един чичка у наше село със звукозаписно студио, който вкарваше плочи и ги сваляше на касети. Беше докарал Bathory "The Return Of Darkness And Evil" и Destruction "Infernal Overkill". Тогава Destruction ми се стори по-зверско. Като чух :lol: Invincible Force ;) не знам какво ми стана...направо превъртях и поисках да ми продаде плочата. Отказа гадняра.

#28 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 08 May 2009 - 23:26 PM

Развитие на блек метъла според мен:
Venom
Possessed

Mayhem Bathory Seltic frost

Darkthrone Emperor Samael
Satyricon Burzum Cradle of filth
Enslaved Dimmu Borgir
Immortal

И разбира се тези дни вече този стил поне за мен не съществува. Ранните албуми
на Satyricon, Immortal нямат нищо общо с новото им творчество, да не говорим за
Dimmu Borgir, които претърпяха метаморфоза още след For All Tid. По скоро "истинския блек метъл"
се върна отново в ундърграуда. А някой от горепосочените групи започнаха да продават повече
от Judas Priest :D :D .
А за мен най-великата блек метъл група на всички времена си остава Emperor, безкомпромисни
музиканти, надраснали границите на стила, но въпреки всичко верни на себе си. :worship: :worship: :worship:

А да само да не забравя и Iron Maiden са ги наричали блек, както и Metallica и Slayer. Това е било в началото на 80-те, когато стиловите определение са се измисляли от кои ли не.... ммммм даааа....

Edited by Joey, 08 May 2009 - 23:43 PM.


Insane in my brain

#29 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 08 May 2009 - 23:39 PM

View Postcygnusx86, on Jan 14 2009, 12:31, said:

Ох като почне един спор, коя е първата блек/траш/хеви/дет банда...ше кажеш има значение. Bathory е първата истинска блек метъл банда. Тва не ги прави нито най-добрите, нито нищо. То така или иначе блека е само в първия им албум, може и във втория, не помня. Блека за мен почва и свършва с Immortal, въпреки че те не са истински блек ами по-скоро хеви/траш/блек. Venom и Celtic Frost за мен са повече пънк с рокендрол настроение отколкото метъл. Къде ги бутате у блека тия? А Emperor не мога да ги понасям, най-лошата блек метъл група на света. Тия правят някакъв шум, това не е музика. Immortal са на светлинни години от всички други. Блек метъла се бил преродил миналата година с еди кой си албум на Darkthrone хаха тия отдавна не са метъл брат ми...Манете ги тия сатирикони датрони царпатиан форест гейгорот. Слушайте имортъл, ентроунд, бурзум(някой албуми), диму боргир(без последния). Те тва е истинската музика.

Абе човек,
тебе май не са те гушкали достатъчно като малък, а :worship: :worship:

Винаги контра и краен в изказванията :worship:

Insane in my brain

#30 Evil14

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 113 posts

Posted 09 May 2009 - 00:15 AM

от всички изброени групи ме кефат Darkthrone(до Panzerfaust) Mayhem (само De mysteries) Emperor (всичко) бурзум (всичко) Satyricon (до Vocano) Dimmu borgir (само без Deathcult) и Cradle Of filth (само Без Nymphetamine) като цяло групи като Darkthone и Satyricon Се изложиха доста сравнение с своите така наречени комерсиални събратя borgir,cradle.Последния албум на Cradle OF Filth беше доста добър както и този на Dimmu Borgir. Сега се надявам да се завърне друга голяма Black Metal група Ancient но като цяло Black Metala се промени много или поне се промениха повечето по известни имена в този стил

#31 Journeyman

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted 09 May 2009 - 02:05 AM

View PostJoey, on May 9 2009, 00:26, said:

Развитие на блек метъла според мен:
Venom
Possessed

Mayhem Bathory Seltic frost

Darkthrone Emperor Samael
Satyricon Burzum Cradle of filth
Enslaved Dimmu Borgir
Immortal

И разбира се тези дни вече този стил поне за мен не съществува. Ранните албуми
на Satyricon, Immortal нямат нищо общо с новото им творчество, да не говорим за
Dimmu Borgir, които претърпяха метаморфоза още след For All Tid. По скоро "истинския блек метъл"
се върна отново в ундърграуда. А някой от горепосочените групи започнаха да продават повече
от Judas Priest :D :D .
А за мен най-великата блек метъл група на всички времена си остава Emperor, безкомпромисни
музиканти, надраснали границите на стила, но въпреки всичко верни на себе си. :worship: :worship: :worship:

А да само да не забравя и Iron Maiden са ги наричали блек, както и Metallica и Slayer. Това е било в началото на 80-те, когато стиловите определение са се измисляли от кои ли не.... ммммм даааа....
Паляк....хилете му се :D
www.etarfans.org

#32 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 09 May 2009 - 08:50 AM

View PostJourneyman, on May 9 2009, 03:05, said:

Паляк....хилете му се :worship:

АЙ??

Insane in my brain

#33 AngelFrost

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 92 posts

Posted 11 May 2009 - 01:18 AM

Е аз не се мисля за експерт но все пак ще си кажа мнението :worship:

За мен Venom са първата група със сатанински текстове,а Bathory е първата с такова звучене (първите му 2-3 албума)

#34 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 11 May 2009 - 11:16 AM

View PostJoey, on May 9 2009, 00:26, said:


Venom
Possessed

Mayhem Bathory Seltic frost

Darkthrone Emperor Samael
Satyricon Burzum Cradle of filth
Enslaved Dimmu Borgir
Immortal

Това какво развитие на БМ е? Защото хронологично не е...
Тук прочетох две крайни изказвания относно Emperor. Да, те надраснаха стиловото ограничение, но това, според мен, не беше за добро.
А за изказването на cygnusx86 относно Emperor - да, те са за всяко ухо и последните им неща се възприемат трудно. Предполагам, че ти си ги слушал само тях, защото няма как иначе да си обясня заклеймяването на ITNE и TLACOR като "някакъв шум" и "не е музика", особено в един постинг, определящ Immortal като на "светлинни години от тях". А ако не си слушал задълбочено ITNE и TLACOR няма какво да се изказваш изобщо за блека. :worship:
... Through dreams I influence mankind...

#35 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 11 May 2009 - 11:22 AM

View PostEvil14, on May 9 2009, 01:15, said:

от всички изброени групи ме кефат Darkthrone(до Panzerfaust) Mayhem (само De mysteries) Emperor (всичко) бурзум (всичко) Satyricon (до Vocano) Dimmu borgir (само без Deathcult) и Cradle Of filth (само Без Nymphetamine) като цяло групи като Darkthone и Satyricon Се изложиха доста сравнение с своите така наречени комерсиални събратя borgir,cradle.Последния албум на Cradle OF Filth беше доста добър както и този на Dimmu Borgir. Сега се надявам да се завърне друга голяма Black Metal група Ancient но като цяло Black Metala се промени много или поне се промениха повечето по известни имена в този стил
Похвално е, че принципно се стараеш да пишеш имената на групите и албумите на английски, или на какъвто са там език, ама опитвай се и по-правилно да ги пишеш. Ето, аз например, исках да чуя какъв е този албум De mysteries на Mayhem, пуснах го в търсачката и не ми го откри... :worship:
А относно Ancient - тези никога не са били големи... :D
... Through dreams I influence mankind...

#36 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 12 May 2009 - 22:13 PM

View PostЗмей Горянин, on May 11 2009, 12:16, said:

Това какво развитие на БМ е? Защото хронологично не е...
Тук прочетох две крайни изказвания относно Emperor. Да, те надраснаха стиловото ограничение, но това, според мен, не беше за добро.
А за изказването на cygnusx86 относно Emperor - да, те са за всяко ухо и последните им неща се възприемат трудно. Предполагам, че ти си ги слушал само тях, защото няма как иначе да си обясня заклеймяването на ITNE и TLACOR като "някакъв шум" и "не е музика", особено в един постинг, определящ Immortal като на "светлинни години от тях". А ако не си слушал задълбочено ITNE и TLACOR няма какво да се изказваш изобщо за блека. :D

Ми всъщност ги бях подредил по друг начин, ама като постнах, нещата се преебаха!

Та мисълта ми е, че както някой по горе каза Venom са първата група със сатиниски текстове,
а Bathory са първата с такова звучене. В общи линии и аз това имам впредвид. И само за да отбележа, аз отдавна не съм фен на блека, просто от време на време послушвам и си припомням тийнейджърските години :D

Insane in my brain

#37 Velvet Thorns

    jedi knight

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 599 posts
  • Gender:Female
  • Location:Glee Anselm
  • Interests:paradise lost | doom metal | death metal | stoner metal | sludge metal | progressive metal | black metal | gothic metal | scandinavian metal | drone metal | post metal | industrial metal | cyber erotica | photography | body modification

Posted 18 May 2009 - 17:23 PM

...в четвъртък ще има Black Metal night в Black Lodge...

иначе в дискусии на стилова тема не се бъркам :comando:
in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head...

#38 Fruzo

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 63 posts
  • Gender:Male

Posted 18 May 2009 - 21:12 PM

Ахахахаххаах. Няма - Такъв - СМЯХ. Блек метълът не се е пръкнал просто така...за 1-2 години....виждате колко време му е трябвало за да се развие и придобие днешния си вид (не говоря за ДИМО,КРЕЙДЪЛ,САТЪРИКОН и тн.). Всеки избира своето начало - за мен това е SODOM - IN THE SIGN OF EVIL - 1984 - това Е БЛЕК МЕТЪЛ ! НАЗДРАВЕ ! ^^

#39 AngelFrost

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 92 posts

Posted 18 May 2009 - 22:30 PM

View PostFruzo, on May 18 2009, 22:12, said:

Ахахахаххаах. Няма - Такъв - СМЯХ. Блек метълът не се е пръкнал просто така...за 1-2 години....виждате колко време му е трябвало за да се развие и придобие днешния си вид (не говоря за ДИМО,КРЕЙДЪЛ,САТЪРИКОН и тн.). Всеки избира своето начало - за мен това е SODOM - IN THE SIGN OF EVIL - 1984 - това Е БЛЕК МЕТЪЛ ! НАЗДРАВЕ ! ^^

Е за мене пък е Bathory - Bathory 1984

#40 liquid

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 82 posts

Posted 19 May 2009 - 00:15 AM

На мен пък блека не ми понася особено с изключение на Woods of Ypres, Wolves in the Throne Room и определено моменти в творчеството на Agalloch и Moonsorrow. Много-много не ми се нравят вокалите на мъже правещи се на дращещи в микрофона вещици :п





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users