Jump to content

14 януари 2009-та - Национален протест


121 replies to this topic

#41 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 14 January 2009 - 23:35 PM

Правя разлика естествено, но не те разбирам, защото по замисъл и днес е трябвало да е мирен протест.
От друга страна не знам дали някой се е съмнявал, че размирните елементи ще пропуснат такова събитие :ninja:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#42 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 14 January 2009 - 23:39 PM

Думичката над която трябва да се съсредоточиш е подобни, използвана от мен относно днешния протест и липсата на тази думичка, относно евентуален протест от съвсем друг характер за който говоря след това... :ninja:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#43 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 15 January 2009 - 11:07 AM

Ще кажа на всички само едно: чух в новините, че на протестиращите е предложено представител да влезе в Парламента и да предяви искания, което те са отказали.
За какво протестират тогава?
И аз не искам правителството и мислех, че целта на протеста е именно то да се махне?!
Искам някой да ми отговори каква е целта, ако не именно промяна?
Съгласна съм, че всяка алтернатива ако не добра е по-добра от сегашните управляващи и ще подкрепя протеста, ако се предявят ясни искания за оставка и предсрочни избори.
А сега какъв е смисълът?

Edited by Rebel, 15 January 2009 - 11:08 AM.

The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#44 Ясмина

    Тъмна земя

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 338 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Will I always be here?

Posted 15 January 2009 - 11:35 AM

View PostRebel, on Jan 15 2009, 11:07, said:

чух в новините, че на протестиращите е предложено представител да влезе в Парламента и да предяви искания, което те са отказали.
За какво протестират тогава?


странно - обявяваш се против сегашния парламент, а вярваш на някакво изказване на парламентарния шеф, който вероятно се е скрил мижитурно под бюрото си в момента и чака земетресение...?!?
...и покапаха жълти капки...

#45 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 15 January 2009 - 11:41 AM

Добре де, ти ми кажи като си била там, протестиращите излъчиха ли представител и опитаха ли се да внесат някакво искане в Парламента?
След като не мога да вярвам на нито една медия, на нито един журналист, ок, ще повярвам на теб, направихте ли нещо такова?
The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#46 Ясмина

    Тъмна земя

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 338 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Will I always be here?

Posted 15 January 2009 - 11:49 AM

View PostRebel, on Jan 15 2009, 11:41, said:

Добре де, ти ми кажи като си била там, протестиращите излъчиха ли представител и опитаха ли се да внесат някакво искане в Парламента?
След като не мога да вярвам на нито една медия, на нито един журналист, ок, ще повярвам на теб, направихте ли нещо такова?

парламентът беше заобиколен от цял полк жандармеристи, на практика достъпът до него беше невъзможен.
също така - никой от тези мишоци, които бяха вътре, не се осмели да излезе и да попита "защо".
и последно - протестът беше нарочно развален много бързо след започването му. на практика дори и някой да е искал да взнесе някакви искания, не е имал време да го направи, нито възможност.


а моят въпрос тук е следния: защо пък непременно ти трябват някакви искания, за да изразиш просто недоволството си, оценката си, отношението си към тази долна сган?
...и покапаха жълти капки...

#47 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 15 January 2009 - 11:56 AM

Всеки човек предприема определени действия с някаква цел. Аз не смятам, че е необходимо да изразявам безцелно своята позиция, защото така реално нищо не постигам. Бих излязла с всички, ако хората се обединим около едно общо желание - а именно оставка и предсрочни избори и не се махнем оттам, докато това не стане. Това вече са действия, това вече е цел.
А това, че съм казала пред Парламента "Аз не ви харесвам" мисля няма да впечатли никого. Съгласна съм, че вчера е било по-екстремно, но ето днес е спокойно, но въпреки това отново не чувам нищо за реални искания.
The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#48 Ясмина

    Тъмна земя

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 338 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Will I always be here?

Posted 15 January 2009 - 12:13 PM

искаш да видиш конкретни искания? ми разрови се из нета, ето ти първия линк, на който попаднах:

Част от конкретните искания на националния граждански протест на 14 януари
...и покапаха жълти капки...

#49 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 15 January 2009 - 12:24 PM

Е хубаво де, но не смяташ ли, че едно единствено конкретно желание за смяна на управлението е далеч по-осъществимо от това, да искаш от виновните да признаят грешките си и да посипят главата си с пепел?
Аз не мисля, че е от такова съществено значение кой каква реплика е казал, нито смятам, че е редно да се говори само за инцидентите в Студентски град. Депутатите говорят ежедневно глупости, а инциденти и убийства стават навсякъде. За решението на тези проблеми трябва изцяло да се смени управлението, а и тогава не е сигурно, че ще има решение, тъй като проблемите в държавата имат мнооого дълбоки корени. И въпреки това, вярвам всички, колкото и да не сме съгласни едни с други, бихме се обединили около идеята, че не може просто да се примиряваме с мисълта, че всичко ще си остане същото, който и да управлява и дори и на редовни избори би трябвало да излезем да гласуваме и да изберем някой, който не е комунист или турчин.
The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#50 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 15 January 2009 - 12:26 PM

View PostЯсмина, on Jan 15 2009, 11:49, said:


също така - никой от тези мишоци, които бяха вътре, не се осмели да излезе и да попита "защо".


Ако рекламният агент не звънне на вратата ми, аз (макар и с нежелание), няма как да му отворя, за да го изслушам и отпратя... :starwars:

View PostЯсмина, on Jan 15 2009, 11:49, said:


а моят въпрос тук е следния: защо пък непременно ти трябват някакви искания, за да изразиш просто недоволството си, оценката си, отношението си към тази долна сган?

Недоволството, оценката и отношението се формират от преки наблюдения, впечатления и преживявания. Ако те са отрицателни и протестът е продиктуван от тях, съвсем логично е да искаш това да се промени, като промяната започне с отстраняване на причинителите им. Най-нормалното искане при всеки уличен протест е смяна на статуквото, именно тази смяна материализира недоволството, оценката и отношението ти към "тази долна сган". :crazy_pilot:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#51 Ясмина

    Тъмна земя

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 338 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Will I always be here?

Posted 15 January 2009 - 12:33 PM

marillion, не ми вменявай искания и логични последователности от мисловния процес на собствения ти мозък, защото видно е - с теб не говорим един и същи език.

а за "позвъняването на вратата" - най-малко 2000 човека бяхме вчера "рекламните агенти", поне това мисля трябва да си разбрал след вчерашните си наблюдения на ситуацията.
...и покапаха жълти капки...

#52 Ясмина

    Тъмна земя

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 338 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Will I always be here?

Posted 15 January 2009 - 12:39 PM

Rebel - пуснах този линк, за да ти покажа, че има как да откриеш и да разгледаш конкретни искания, хората са си ги изложили на много места. лично аз обаче нямам намерение да ги обсъждам в момента, нито пък съм искала някъде да кажа, че това са мои конкретни искания. вчера бях пред парламента, за да дам своята оценка "2". това е моята позиция в момента. ти ако искаш - напиши манифест. после заедно ще тръгнем напред - аз със двойката, ти с конкретен план...:crazy_pilot:
...и покапаха жълти капки...

#53 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 15 January 2009 - 12:46 PM

View PostЯсмина, on Jan 15 2009, 12:13, said:

искаш да видиш конкретни искания? ми разрови се из нета, ето ти първия линк, на който попаднах:

Част от конкретните искания на националния граждански протест на 14 януари

Когато попитах агитиращите във форума на арената какви са изискванията, получих псувни в отговор. Тук получавам това. Въпросът е какво общо имаха плакатите, които видях по снимките, с тези искания. Или какво общо имаха скандиранията "Българи юнаци"? Или крещенето на химна? Защо единственият линк, който беше качен на сайта на СРОКСОС, беше към исканията на студентите във връзка с убийството на Стоян Балтов? Да не говорим, че, въпреки че доста от изискванията ми изглеждат разумни, по никой начин не бих застанал зад искания, написани по такъв начин. А и на първото място... Репликата "ин виво"... Каква е тая реплика, че да е толкова важна?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#54 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 15 January 2009 - 12:47 PM

View PostЯсмина, on Jan 15 2009, 12:33, said:

marillion, не ми вменявай искания и логични последователности от мисловния процес на собствения ти мозък, защото видно е - с теб не говорим един и същи език.

Не бъди толкова хаплива, излишно е... Не съм те обидил с нищо и нямам намерение да го сторя. Желая да разбера позицията ти относно този протест, но досега не научавм нищо по темата. Все пак водя диспут с интелигентен човек и очаквам интелигентни отговори на въпросите си...

View PostЯсмина, on Jan 15 2009, 12:33, said:

а за "позвъняването на вратата" - най-малко 2000 човека бяхме вчера "рекламните агенти", поне това мисля трябва да си разбрал след вчерашните си наблюдения на ситуацията.

Е, нали това питам и аз? Как не се намери един от вас, който да позвъни на вратата? Нали сама разбираш, че оправданието "парламентът беше заобиколен от цял полк жандармеристи, на практика достъпът до него беше невъзможен" е абсурдно?
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#55 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 15 January 2009 - 12:49 PM

Аз ако имах конкретен план за управление, щях да се кандидатирам за министър-председател :crazy_pilot: Не казах никъде подобно нещо, точно обратното - твърдя, че не виждам никаква добра алтернатива на конкретната власт, но не смятам, че това означава да я търпим. Дори да не се махнат сега, просто смятам да отида да гласувам за някой друг, като по този начин изразя гражданската си позиция.

Edited by Rebel, 15 January 2009 - 12:50 PM.

The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#56 Ясмина

    Тъмна земя

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 338 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Will I always be here?

Posted 15 January 2009 - 12:55 PM

View PostТигър, on Jan 15 2009, 12:46, said:

Когато попитах агитиращите във форума на арената какви са изискванията, получих псувни в отговор. Тук получавам това. Въпросът е какво общо имаха плакатите, които видях по снимките, с тези искания. Или какво общо имаха скандиранията "Българи юнаци"? Или крещенето на химна? Защо единственият линк, който беше качен на сайта на СРОКСОС, беше към исканията на студентите във връзка с убийството на Стоян Балтов? Да не говорим, че, въпреки че доста от изискванията ми изглеждат разумни, по никой начин не бих застанал зад искания, написани по такъв начин. А и на първото място... Репликата "ин виво"... Каква е тая реплика, че да е толкова важна?

незнам защо сте решили, че аз трябва да ви отговоря на всичките тези въпроси.
не съм представител на никаква власт или организация, представител съм единствено и само на себе си. като не знаеш каква е тая реплика, разрови се, потърси отговора първо сам. като се чудиш за нещо друго, първо се опитай да си го обясниш по някакъв начин. защо-въпросите са безкрайно много и също толкова отговори имат.
..защо крокодилът е зелен, а?
...и покапаха жълти капки...

#57 Ясмина

    Тъмна земя

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 338 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Will I always be here?

Posted 15 January 2009 - 13:03 PM

marillion, сто пъти казах, че аз бях там, за да изразя чрез присъствието си негативната си оценка към това, което се случва в България. конкретен план за следващи мои действия и позиции нямам. нито пък съм написала конкретни искания, за да звъня с тях по врати.
и мисля, че спора стана излишен - всеки си има мисленето, да си го следва. не вменявам моето на никого.
...и покапаха жълти капки...

#58 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 15 January 2009 - 13:10 PM

Истината е, че вътрешно в себе си съм бесен от този протест. Омръзна ми години наред да виждам как всички опити за промяна на статуквото са предварително обречени на неуспех. Омръзна ми да гледам безсмислени вотове на недоверие и кухи безсъдържателни протести, след които онези които ни управляват от 65 години да продължават да ни управляват и да продължават да експериментират с търпението ни. От години чакам да дойде ден в който моя народ да осъзнае необходимостта от радикална промяна на мисленето. Ще го дочакам ли?
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#59 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 15 January 2009 - 16:41 PM

View Postmarillion, on Jan 15 2009, 13:10, said:

От години чакам да дойде ден в който моя народ да осъзнае необходимостта от радикална промяна на мисленето. Ще го дочакам ли?
Бинго!!!
Ей в това ни е проблема на всички нас българите - много е лесно да се оплакваш, да казваш че не си доволен и да псуваш "онези горе" и няма никакво значение дали ще го правиш сред познати в кръчмата, при дядовците на пейката пред блока или на митинг...проблема е че по този начин просто си изкарваме яда, олеква ни и после си караме по старому...всички до един. Защото бунта си е бунт, въпроса е каква е следващата крачка и защо никой не я прави. И в този смисъл Мерилиъм е адски прав (Но не искам да навлизам в излишни спорове, а и лично за себе си не виждам смисъл да си губя времето с празно политиканстване и чоплене на езиците по политически теми)
Съвсем отделен въпрос е че според мен (не скачайте де) всички или поне голяма част от тези протести се подстрекават и насъскват (задкулисно) от хора с определени позиции, хора които гонят власт и някакви свои интереси, хора които умело използват народното недоволство за да внесат объркване в системата...и после захвърлят същия този електорат (мда, не сме народ, а електорат, чиито единствени права и задължения са да гласува...)

View PostHeathenHeart, on 28 January 2013 - 13:29 PM, said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#60 Ясмина

    Тъмна земя

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 338 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Will I always be here?

Posted 15 January 2009 - 20:07 PM

добре де, а ти лично какво би направил, за да се променят някак нещата , освен мърморенето, което виждам тук? все някак трябва да се промени нещо и всички много добре го знаем.
но мисля - начина не е, като само даваме наставления какво Не Е трябвало да се направи, защото тая песен всички много добре я знаем.

и защо смяташ, че протестите са част от фолклора ни, при положение, че никога не сме били бунтарска нация ??
...и покапаха жълти капки...





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users