Jump to content

Форум дизайн


69 replies to this topic

#1 Kalandor

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 10 posts

Posted 24 юли 2007 - 12:26

Дизайна е хубав, но някак си ми е твърде тесен и в постингите се събират твърде малко думи на ред и се налага бясно скролиране нагоре-надолу. Няма ли начин да се поразшири малко, понеже ми се струва че е фиксирано за 800 пиксела ширина.

Edited by Kalandor, 24 юли 2007 - 12:27 .


#2 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 24 юли 2007 - 12:33

Тъкмо да не пишете многи дълги постинги :no:

Не е фиксиран за 800х600, може да се променя.

По принцип - не, не се предвиждат подобен род реконструкции. С времето ще свикнете :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#3 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 24 юли 2007 - 12:52

Не знам, на мен дизайна ми е бая претрупан и ако се задържам много във форума преди да свикна, може да получа главобол. В крайна сметка сигурно всичко е въпрос на навик... Малко странно се чувствам, че като натисна reply, отговарям с цитат, а като натисна цитат (quote) се пуска някакъв мултикуот, чието предназначение още не съм изследвал...

Edited by Змей Горянин, 24 юли 2007 - 12:53 .

... Through dreams I influence mankind...

#4 Харпалике

    вълчица

  • Енориаши
  • PipPip
  • 127 posts

Posted 24 юли 2007 - 12:54

Свиква се сравнително бързо с новия дизайн - мрачен и красив, без да бъде твърде "остър".

Мога ли да похваля избора на texture за полето на постингите :no:? Много приятно преливане на антрацит и черно, а тези леко загатнати флорални мотиви са ужасяващо стилни. Браво :)

ПП: ам, то било готов скин, ама кой да гледа. Нищо - готин е!

Edited by Харпалике, 24 юли 2007 - 14:09 .

Because my duty
Was always to beauty
And that was my crime

#5 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 24 юли 2007 - 12:56

[quote]Дизайна е досущ като на bgfreaks.org.. [/quote]
Дизайнът е всъщност готов скин и както е отбелязано най-долу:

"Skin © 2005, ~rekiem"

Всеки е свободен да го ползва :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#6 wolfy

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1086 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Mother Nature

Posted 24 юли 2007 - 13:15

Дизайнът за мен е много приятен. Като функционалност, още ми е рано и не мога да му свикна съвсем, но с времето, като се пооправят някои неща, като например трудно разчитаемите reply, quote, lp и т.н. както и това, че bold и italic са черни на черен фон и трябва да минавам с мишката отгоре, за да ги видя, ще стане още по-удобен и лесен. Приятна изненада са огромният брой емотиконки, някои от които доста интересни. :) :no: Само куфеещото човече ми липсва. :D
Non Nobis Domine, Non Nobis... Sed Nomini Tuo Da Gloriam!

#7 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 24 юли 2007 - 13:53

мен ми липсва това че като кликнеш върху темата се отваря от начало и докато разбера че има едно малко квадратче което е за непрочетените мнения доста се дразних
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#8 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 24 юли 2007 - 14:05

[quote name='Змей Горянин' post='234' date='Jul 24 2007, 01:52 PM']
Не знам, на мен дизайна ми е бая претрупан и ако се задържам много във форума преди да свикна, може да получа главобол. В крайна сметка сигурно всичко е въпрос на навик... Малко странно се чувствам, че като натисна reply, отговарям с цитат, а като натисна цитат (quote) се пуска някакъв мултикуот, чието предназначение още не съм изследвал...
[/quote]

И аз имам малко странно усещане.
Преди малко отговарям на теб (трябва да пускам некакъв дълъг цитат), после отговарям на Вайли (пак некакъв дълъг цитат, при това на отделно мнение) и ми излизат в един постинг двата уж отделно писани и пускани мнения. :)

Така и не разбрах какво става.
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#9 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 24 юли 2007 - 14:09

[quote] и ми излизат в един постинг двата уж отделно писани и пускани мнения. [/quote]
А-а-а, това е една по-особена настройка.

Ако пуснеш два поста прекалено бързо един след друг, те се обединяват в един :)
Не помня колко секунди зададох за тази работа :)

Но по принцип е полезна. Щото нали знаеш - има някои невротици, дето шлякат бързо без да мислят пост след пост :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#10 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 24 юли 2007 - 14:19

[quote name='Satyr' post='270' date='Jul 24 2007, 03:09 PM']
А-а-а, това е една по-особена настройка.

Ако пуснеш два поста прекалено бързо един след друг, те се обединяват в един :)
Не помня колко секунди зададох за тази работа :)

Но по принцип е полезна. Щото нали знаеш - има някои невротици, дето шлякат бързо без да мислят пост след пост :)
[/quote]

Аааа, явно и аз съм била прекалено бърза. Редактирах го вече, че така ми стоеше неестествено.
Мда, за чатаджиите е полезно, малко ще им забави ентусиазмът.

А самият дизайн ме кефи - красив е.

Ей сега ми трябва емотикон за красив (ма не куул, а момиченце с фльонга, което се кипри - няма такъв тук, а би бил полезен).
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#11 Kalandor

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 10 posts

Posted 24 юли 2007 - 14:19

Поне сложете възможност за използване на друг скин. Лично на мен този ми е малко трудно читаем.

#12 Tempest

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 61 posts

Posted 24 юли 2007 - 14:21

:) Аз още не мога да се ориентирам и не съм видял дали има тема за поздравления, затова ще пиша тук- Поздравявам целия екип на списанието и сайта за новата придобивка :) , да ви е честито!!!

#13 Kalandor

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 10 posts

Posted 24 юли 2007 - 14:22

Как да го обясня... някак си не е нормално мястото за инфо-на потребителя (аватар, рангове, бла бла бла) да е почти половината от ефективното място за поста.

#14 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 24 юли 2007 - 14:26

[quote name='Kalandor' post='283' date='Jul 24 2007, 03:19 PM']
Поне сложете възможност за използване на друг скин. Лично на мен този ми е малко трудно читаем.
[/quote]
Да, този не е идеален. Но ми отне няколко часа да го избера и доста дни да го донастройвам и дооправям. Не мога да сложа друг просто така наготово, уви, нито време да търся и преработвам още един...

[quote name='Kalandor' post='286' date='Jul 24 2007, 03:22 PM']
Как да го обясня... някак си не е нормално мястото за инфо-на потребителя (аватар, рангове, бла бла бла) да е почти половината от ефективното място за поста.
[/quote]
Тук си прав. Това по-нататък ще гледам да го оправим.

[quote name='Tempest' post='284' date='Jul 24 2007, 03:21 PM']
:) Аз още не мога да се ориентирам и не съм видял дали има тема за поздравления, затова ще пиша тук- Поздравявам целия екип на списанието и сайта за новата придобивка :) , да ви е честито!!!
[/quote]
Има цял отделен форум за всякакви поздравления.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#15 darksorrow

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 31 posts
  • Location:Neverland

Posted 24 юли 2007 - 14:39

какво се случи с дифолтния IPB скин? защо просто не се добави този като допълнителен и не се сложи като настроен по подразбиране.

много се радвам за този форум и бих му обръщал внимание и така, но скинът определено е доста ръбат и аз лично (а предполагам и много други хора) биха предпочели стандартния ИПБ...

Мрънкането дразни, знам. Но това специално мисля, че е достатъчно важно.

#16 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 24 юли 2007 - 14:46

[quote]какво се случи с дифолтния IPB скин? защо просто не се добави този като допълнителен и не се сложи като настроен по подразбиране. [/quote]
Дифолтният скин е деактивиран. За да има унификация. Често между двама или повече потребители на един форум се получават неразбирателства, защото един вижда едно, а друг - друго.
Фактор са и емотиконите. Повечето са правени или за светъл, или за тъмен фон и ако се ползват на различни скинове (а дифолтният е светъл), ще стоят доста грозно.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#17 darksorrow

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 31 posts
  • Location:Neverland

Posted 24 юли 2007 - 14:50

не искам да дискутирам по-нататъшно, защото едва ли има смисъл :)

предполагам, че сте преценили. оттук насетне ще видим какво ще излезе.

апропо, с Огнен Лисо има някои размествания, които не са особено симпатични. само да спомена, ако не те ги видели.

#18 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 24 юли 2007 - 15:19

Няма проблем, този форум е именно за такива дискусии.

Аз често влизам с Firefox тук, но не се сещам да съм видял размествания, би ли посочил.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#19 darksorrow

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 31 posts
  • Location:Neverland

Posted 24 юли 2007 - 15:53

Има спилаут във заглавието на всички категории, след като е било кликнато на тях от главната страница на форума. Пример:

Attached File  Untitled_1.jpg   217,65K   34 downloads

Часът на главната страница също спилаутва леко нагоре.

На главната страница всяка от секциите е разграфена (Списък, Теми, Отговори и т.н) и тези графички имат някакви свои си размери, без да мога да схвана видима причина за това. При секция "Култура и изкуство" малкото място, отделено за заглавие на категорията, провокира спилаут:

Attached File  Untitled_4.jpg   213,04K   31 downloads

#20 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 24 юли 2007 - 15:59

Аха, да. Но тези неща ще ги причисля към сравнително дребните, които евентуално ще се оправят по-нататък.

Благодаря ти :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика



1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users