Jump to content

Любим сериал


182 replies to this topic

#81 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 18 June 2009 - 23:15 PM

View Postcliffburton, on May 25 2009, 14:52, said:

Двама мъже и половина и др. :pop:

Това е сериалът на хилядолетието :D :metal: :metal: :metal: :pop: :D :skull: :lol:

Insane in my brain

#82 Tokio Hotel

    Nigger

  • Енориаши
  • PipPip
  • 87 posts

Posted 19 June 2009 - 00:18 AM

View PostJoey, on Jun 19 2009, 00:15, said:

Това е сериалът на хилядолетието :pop: :D :metal: :metal: :pop: :metal: :skull: :lol:


При мен двете крайности :
"ПРИЯТЕЛИ" и "Семейство Сопрано"... OOooo и "Ало, ало"... Бах като почнах да ги изброявам стигнах до извода, че трудно мога да кажа кои са ми даже топ 10 любими сериали.

#83 didara

    Inconvenient

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 564 posts

Posted 21 July 2009 - 11:08 AM

Женени с деца каточели е най-смешен и всеки обича да го гледа!
А Family Guy си е най-доброто :worship:
Posted Image
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!

#84 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 25 August 2009 - 18:54 PM

Разбира се да не забравяме и.........

Posted Image

с култовото изпълнение на Eye of the Tiger

Insane in my brain

#85 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 03 September 2009 - 13:21 PM

Много сериали съм гледал/следял, но истината за мен остава една: House M.D.! :D

Мога да изброявам доста приятни сериали, които са ми правили впечатление и дори съм успявал да проследя всичките им сезони, но Хю Лори ме грабна с изпълнението си /и с факта, че част от репликите на самия д-р Хаус са писани и предложени от самия Хю Лори!/ и дори стигнах дотам, че преведох 3-ти сезон на сериала за свалящите го от интернет! :unsure:

Иначе интересни, забавни и увлекателни са - по жанрове:

Комедийни: - Friends, IT Crowd, Married with Children, Everybody Loves Raymond, Hallo Hallo, Black Addler, Jeeves & Uster /отново с Хю Лори, но като по-млад, а и със Стивън Фрай - уникален английски актьор!/, Two Men and a Half

Мистериозни, криминални и на медицинска тематика: House MD, Lost /само до 3-ти сезон, след това не знам, а и не ме интересува, какво става!/, X Files, CSI и трите варианта - Las Vegas, Miami & New York, Law and Order, Crossing Jordan, Grey's Anatomy, ER, Rome

Анимационни: Simpson's, Johnny Bravo, Adventures of Johnny Quest, X-men, Penguins of Madagascar

:crying:

Edited by Minstrel in the Gallery, 03 September 2009 - 13:23 PM.


#86 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 30 September 2009 - 16:23 PM

Така, черпя с галон бира по избор човека, който ми намери 4-та серия от 4-ти сезон на Murphy Brown - "Male Call". Шибаните копелдаци са свалили всичко (без 2 серии) от тубата, а в google videos я няма. Обичах много да си я гледам, когато ми е гадно или съм болна, сега съм болна и оздравителното ми лекарство го няма заради алчните ламтежи на разни дребни педерастчета, които дори не са си направили труда да издадат сезона на ДВД!!! Не са си направили труда да издадат 9 от 10-те сезона, но въпреки това смъкват от youtube накъсаните на по 3 части mp4 серии!!! :lol: И да, опитах всякакви торенти, сийд няма :lol:

едит: Току-що видях, че имам сийд! След като серията ми седи заредена в биткомет повече от половин година! Вече е на 3.9%! ...Черпя с галон бира по избор човека, който ми намери милион евро :lol:

Edited by foreigner, 30 September 2009 - 16:41 PM.

А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#87 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 30 September 2009 - 19:24 PM

View PostTokio Hotel, on Jun 19 2009, 01:18, said:

"Семейство Сопрано"

Ако не се лъжа, ти единствено си споменал "Семейство Сопрано" в тази тема, затова се "закачам" и за теб... :lol:

Както вече споделих по-горе, гледам единствено комедийни сериали. От това мое правило досега в живота си, съм направил само две изключения. Първото изключение беше за сериала "Бягство от затвора" - признавам си, "зариби ме" в началото и изгледах първите три сезона, но дотук, нещата започнаха да се разводняват и този сериал ме загуби завинаги... :lol:

Второто изключение се нарича "Семейство Сопрано", но веднага правя пояснение към думите си. За мен това не е сериал - това е изключителен, хомогенен игрален филм, с хипер времетраене. Няма да правя реклама на филма, само ще кажа на тези които биха се изкушили от чудото наречено "драматургия, изключителна операторска работа и неповторима актьорска игра от напълно непознати актьори в телевизионен сериал", да опитат да изгледата първите два-три епизода от поредицата - после, знам че няма да могат да спрат, до финала на последния шести сезон. Това е ФИЛМЪТ в жанра, а защото все пак сме в музикален форум, ми се струва уместно да спомена, че ролята на един от главните герои в сериала е поверена на Стивън Ван Занд, китаристът от групата на самия Брус Спрингстийн, така че за музиката е излишно да говоря...............и да, съвсем накрая - действието на този "уж" гангстерски епос, а всъщност филм за живота на всеки от нас, се развива в Ню Джързи, това би трябвало да казва почти всичко... :lol:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#88 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 30 September 2009 - 20:52 PM

@marillion
Щом се радваш на "драматургия, изключителна операторска работа и неповторима актьорска игра от напълно непознати актьори в телевизионен сериал", обезателно изгледай "Carnivale". Само дванайсет епизода е, обаче една, хм, огромна част от това, което си написал за "Семейство Сопрано", важи и за него. Само дето не е гангстерски, а фентъзи/мистерия. И в никой телевизионен филм няма по-добра операторска работа. Сериозно говоря.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#89 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 30 September 2009 - 21:18 PM

@Тигър: 2 сезона по 12 епизода. Carnivale@IMDB
Ако се поразровиш назад в темата, ще видиш, че аз и Nosferatu сме, меко казано, очаровани от този сериал. :lol:
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#90 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 01 October 2009 - 08:22 AM

И на мен ми хареса в последствие, особено втория сезон. Като цяло не показва нищо ново, но пък отделните елементи сработват добре и най-вече е наистина добре заснет.

#91 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 01 October 2009 - 10:20 AM

View PostBlacky, on Sep 30 2009, 22:18, said:

@Тигър: 2 сезона по 12 епизода. Carnivale@IMDB
Ако се поразровиш назад в темата, ще видиш, че аз и Nosferatu сме, меко казано, очаровани от този сериал. :lol:
Да, де. Обърках се. А ги изгледах съвсем наскоро.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#92 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 02 October 2009 - 23:28 PM

Почнах да приемам по някоя от "10-те Божи заповеди" на Кешловски. Засега две изгледах, а и нищо друго не му бях гледал. То не знам дали точно минава за сериал. Наред с всичко, което може да се каже, ми е малко трудно да го възприема с цялата соц визия, дето от една страна го прави по-близък, ама и някак обикновен. А и цялата действителност е с едни нехарактерни за гледаното теми и държане, на които съм свикнал от нашето кино, не че съм свикнал кой знае колко де.
А режисьорът напомня за други европейски имена и в същото време с два филма по 50 и няколко минути ми показа и свой стил.

#93 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 03 October 2009 - 16:51 PM

View Postrodd1ck, on Oct 3 2009, 00:28, said:

Почнах да приемам по някоя от "10-те Божи заповеди" на Кешловски. Засега две изгледах, а и нищо друго не му бях гледал. То не знам дали точно минава за сериал. Наред с всичко, което може да се каже, ми е малко трудно да го възприема с цялата соц визия, дето от една страна го прави по-близък, ама и някак обикновен. А и цялата действителност е с едни нехарактерни за гледаното теми и държане, на които съм свикнал от нашето кино, не че съм свикнал кой знае колко де.
А режисьорът напомня за други европейски имена и в същото време с два филма по 50 и няколко минути ми показа и свой стил.


Соц визията в "Декалог" е само маска за брилянтна дисекция на изтерзаната душа човешка - сивият панелен лабиринт, в който блещукат изгубени пламъчета, а "библейската" препратка служи само за параван на простата истина, че сме винаги сами на този свят, каквито и идеи и идеални любови да прегръщат очите и ръцете.
"Short film about love" който после бе преправен в пълнометражен филм докосва дълбоко душата, изтънчен подобно късните чувствени драми на Годар, но с теми и декор, по-близки до българската душа. Изключителен филм. Всеки, който тачи европейското кино трябва да гледа това малко бижу.


Short Film about killing - също. Но в другата крайност - безкрайната жестокост.

Забележително постижение е Декалога.

#94 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 06 October 2009 - 10:32 AM

Оффтопик:
Декалог е страшно силна поредица. Харесах стила на Кешловски точно след като изгледах сериите /тук е момента да се похваля, че 10-те серии на Декалог ми бяха първия превод на филми по интернет :) / и чак после обърнах внимание на Трите цвята, както и на любимия на мен лично филм на Кешловски "Двойния живот на Вероника" /и него го преведох, но по-късно и там стила на превода е по-добър според моите лични стандарти!/. Изгледайте го и него, за да добиете по-ясна представа за вижданията на поляка, за картините, които обрисува, за задълбаването в личните отношения между героите, за важните неща в живота ...

И относно сериалите - започна 6-ти сезон на Доктор Хаус - ураааааааааааа! B)

#95 ping_pong_bitches

    star sucker

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 270 posts
  • Gender:Male

Posted 07 October 2009 - 16:45 PM

Nip/Tuck - Обожавам да гледам арогантни и цинични неща, сериалът е доста реален :worship:

#96 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 16 October 2009 - 10:09 AM

Приятели
Двама мъже и половина
На гости на третата планета
Напълно непознати
Компютърджии
Ало, ало
Женени с деца
Малкълм
Злостър Черното влечуго
Съквартиранти
Дарма и Грег
Само за снимка
Всички обичат Реймънд
И сигурно съм изтървала поне няколко.
Omnia mea mecum porto

#97 pepa angelova

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 171 posts
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Posted 20 October 2009 - 22:27 PM

Включвам се в темата с испанския "Моите мили съседи". В началото си мислех, че е някаква тъпотия, докато вървеше първото излъчване по Бтв. Почнах да се заслушвам, после заглеждам и накрая - не го изпусках. Все едно гледам сериал с нашенски герои. Уникални простаци.

#98 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 21 October 2009 - 05:32 AM

View Postpepa angelova, on Oct 20 2009, 23:27, said:

Включвам се в темата с испанския "Моите мили съседи". В началото си мислех, че е някаква тъпотия, докато вървеше първото излъчване по Бтв. Почнах да се заслушвам, после заглеждам и накрая - не го изпусках. Все едно гледам сериал с нашенски герои. Уникални простаци.
Тя простотията е над национална черта. Уви ние сме я развили до "съвършентво". Иначе сериалът е култов, и аз не го зитървам, само да съм на линия когато го дават :)

#99 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 21 October 2009 - 21:53 PM

View Postpepa angelova, on Oct 20 2009, 23:27, said:

Включвам се в темата с испанския "Моите мили съседи". В началото си мислех, че е някаква тъпотия, докато вървеше първото излъчване по Бтв. Почнах да се заслушвам, после заглеждам и накрая - не го изпусках. Все едно гледам сериал с нашенски герои. Уникални простаци.
Абе бяха ни на гости това лято едни приятели от Бургас. Още като мина десет, предупредиха, че по бтв върви страшен сериал и искат да го гледат. Тогава го даваха доста късно, в 23.30 мисля. Докато почне сериала успяха да ни въведат подробно в сюжета, да ни разяснят какви са героите и т.н. Така че се наредих да гледам с тях, обаче нещо не ме увлече. Дали заради свръхрекламилането му преди да започне или просто не бях в настроение, не разбрах. Но не ме рязсмя.
Затова и сега не съм сядала да го гледам, въпреки че върви в съвсем прилично време вече.
Казвате, че си заслужава, така ли?
Omnia mea mecum porto

#100 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 22 October 2009 - 06:25 AM

View PostФайона, on Oct 21 2009, 22:53, said:

Казвате, че си заслужава, така ли?
Определено, да :)





3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users