Jump to content

БилетиХартийките останали за спомен


64 replies to this topic

#21 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 03 September 2009 - 14:28 PM

View PostOzzy, on Sep 3 2009, 11:05, said:

Всеки билет е класиран в отделно найлоново джобче заедно с репортаж, сетлист и изрезки от вестници, писали за съответния концерт. Всичко е подредено по папки и по години. Абе, луда работа... :unsure:
Имало и по-луд човек от мен!!! Веднага ще съобщя добрата новина на майка ми :D :D :D

А иначе...открих дори, че си пазя някакви конфети от концерта на Кис, какво остава за билети :crying:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#22 Ahti

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 68 posts
  • Gender:Male

Posted 04 September 2009 - 08:31 AM

Скоро ще си снимам билета от Ротинг Крайст, от Солун по случай 20 годишнината им. Много як билет. :no:
Дано скоро има такива и на ривендж или друга яка бг банда по случай голям техен юбилей. :yes:

#23 cliffburton

    Високо в небесата

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 534 posts
  • Gender:Male

Posted 04 September 2009 - 08:36 AM

View PostSailing Ships, on Sep 2 2009, 19:28, said:

Концерт на любима група е нещо специално. Неоспорим факт.

Затова пазя всички билети. The memory remains ...
И аз така. Само дето съм изгубил билета от концерта на Форинър(2007). :yes:
Когато си на дъното на пъкъла,когато си най-тъжен и най-злочест от парещите въглени на мъката
си направи стълба и излез.
САМО ЛЕВСКИ, ОБИЧАМЕ ТЕ!



#24 dani1948

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • Gender:Male

Posted 04 September 2009 - 09:37 AM

View Postforeigner, on Sep 3 2009, 15:28, said:

Имало и по-луд човек от мен!!! Веднага ще съобщя добрата новина на майка ми <_< :D :D

А иначе...открих дори, че си пазя някакви конфети от концерта на Кис, какво остава за билети :yes:

Хаха, и аз си пазя конфетите от KISS, както и от Мерилин Менсън :no:
When a Man Lies He Murders
Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which
Men Miscall Their Lives
All this I Cannot Bear
to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation
Take Me Home

#25 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 15 September 2009 - 17:39 PM

Все се каня да се "разпиша" в темата, но ми се струва безсмислено да ви представям обща снимка на билети от концерти, още повече те се дублират с голяма част от вече показаните по-горе. И все пак, нека ви покажа два комплекта билети, които са наистина безценни за мен...

Първият комплект, е от концерта на Genesis, проведен на 02/08/1992 край London в местността Knebworth - всъщност това е най-значимия /във всяко едно отношение/ концерт на който съм присъствал някога, предполагам някои от вас помнят, че той дори се излъчваше "на живо" по българската национална телевизия:

Posted Image

Вторият комплект, е от концерта на Marillion, проведен на 15/06/2007 в The Forum, London - тези билети са ми много скъпи, защото са от концерт на който заедно с жена ми бяхме специални гости на групата и ако забелязвате самите билети са непокътнати и си стоят в абсолютна цялост - истината е, че аз ги купих въпреки официалната покана, само за да засвидетелствам уважението си към групата...

Posted Image

Както разбирате има известен паралел между двете събития:
1. Между двата концерта има точно петнадесет години, но мястото е едно и също - английската столица, възможно най-великото място за провеждане на рок концерти;
2. И двата концерта бяха филмирани за официално DVD - този на Genesis излезе чак през миналата година като част от ремастъринг едишъните, докато този на Marillion се появи под името "Somewhere In London";
3. По ирония на съдбата присъствам и на двете ленти - за концерта на Marillion е обяснимо, с жена ми се намираме точно посредата на първия ред, но за концерта на Genesis е малко странно - все пак говорим за 170 000 души публика, но съдба, застанал съм точно пред централната камера и отчетливо може да се види как с един рус англичанин изпадаме в транс по време на "Old Medly".
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#26 Journeyman

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted 18 September 2009 - 01:15 AM

View Postdani1948, on Sep 4 2009, 10:37, said:

Хаха, и аз си пазя конфетите от KISS, както и от Мерилин Менсън :yes:
А аз си загубих любимият леген за пране , който беше пригоден на любимият леген за зелева салата с моркови, много целина и балсамико на концерта на Боргир....
Сега тъжа горко........поне да го бях нахлузил на куфалницата на Шагратя!!!!!!!Ама не би--тоз култов чиляк да се врътне покрай скромната ни дамаджана със кайсиева.....!!!!!
Инак -билети нямам.
www.etarfans.org

#27 deep purple

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 319 posts

Posted 18 September 2009 - 10:15 AM

View PostJourneyman, on Sep 18 2009, 02:15, said:

А аз си загубих любимият леген за пране , който беше пригоден на любимият леген за зелева салата с моркови, много целина и балсамико на концерта на Боргир....
Сега тъжа горко........поне да го бях нахлузил на куфалницата на Шагратя!!!!!!!Ама не би--тоз култов чиляк да се врътне покрай скромната ни дамаджана със кайсиева.....!!!!!
:no: :D :yes: А дали си пазиш тенджерата от първата ти чорбица от млада девица? :yes:
Sail away tomorrow,
sailin' far away.
To find it steal or borrow.
I'll be there someday

#28 Vaskes

    Contemplator

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 178 posts
  • Gender:Male
  • Location:Dirty olde towne of Sofia
  • Interests:Post-punk, Industrial, Gothic Rock, Punk, New Wave, Rock'n'Roll, Orchestral, Instrumental, Experimental

Posted 28 September 2009 - 17:37 PM

Аз си пазя билетите от всички големи концерти, което ще рече, че имам към трийсетина (ех, защо на безплатните концерти не раздават билети, ей така, за спомен...? :) ).
Най-готини са естествено по-старите, отпреди да се появят гадните онлайн разпространители. Сега даже логото на групата рядко слагат. А последното безумие е лист хартия А4. В На Тъмно им се беше развалил принтерът и трябваше да си купя билети за W.A.S.P. и Kultur Shock от Orange, където ми ги връчиха тия листове! :metal:

А интересни... предполагам, че тези с автографите се броят за такива, т.е. в моя случай тези от Paul Di'Anno, Destruction, Sodom и Kultur Shock.
There's a devil crawling along your floor

#29 Joacim

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 194 posts
  • Gender:Male

Posted 28 September 2009 - 22:10 PM

Даа доста е гадно така с тези грамадни А4 билети.. :yes: аз за сега мога да се похваля само с 5 билета,но в бъдеще бройката ще нараства значително

#30 Jorko_Beliata

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 132 posts

Posted 30 September 2009 - 07:30 AM

^^ Мдааа, напоследък са адски недодялъни... Едно време си бяха друга бира - шаренки, с картинка на групата... За първия Manowar даже диск даваха...
Има нещо, заради което всички биографици на Блек Сабат заслужават да бъдат побити на колове, оставени докато гаргите им гризат карантиите:
Защо всички говорят за "Времето с Ози" и "Времето след Ози"?! В историята на Сабат съществува времето "Преди ДИО" и "Времето след ДИО". Самия ДИО е безпрецедентен и вечен.

#31 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 22 October 2009 - 16:05 PM

View PostSatyr, on Sep 2 2009, 22:19, said:

Билетите са някъде из библиотеката. Останалото е това. Преди да се пенсионирам, не бих се заел да ги редя така, че да се виждат всички :blink:

И азе имам един от твоите "билети" (дето безмилостно си го закрил с някви си Ин Фламес) :yes:
А всички останали са ми доста безинтересни и сиви хартийки (особено тези от тикетстрийм) и не заслужават показване (дори тези от чужбина).

#32 EDGECRUSHER

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 13 posts

Posted 29 October 2009 - 19:27 PM

Преди си имах един стар калъф от очила в който си събрирах какви ли не билети от концерти от последниите 15 години. Имаше какви ли не ...от Вакен, от първия Содом,от Гамма Рей в Будапеща...ама с времето потъна в някакво чекмедже и си еба майката. А и навремето билетите имаха персоналност...а сеа отиваш в Германос и некъф гелосан селтак ти "пИчати" билета. :drinks: :harhar:
ITS NOT JUST ONLY MUSIC, ITS A CHOSEN WAY OF LIFE !

#33 Joacim

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 194 posts
  • Gender:Male

Posted 30 October 2009 - 11:46 AM

View PostEDGECRUSHER, on Oct 29 2009, 20:27, said:

Преди си имах един стар калъф от очила в който си събрирах какви ли не билети от концерти от последниите 15 години. Имаше какви ли не ...от Вакен, от първия Содом,от Гамма Рей в Будапеща...ама с времето потъна в някакво чекмедже и си еба майката. А и навремето билетите имаха персоналност...а сеа отиваш в Германос и некъф гелосан селтак ти "пИчати" билета. :drinks: :harhar:
Така е ,аз като гледам старите билети на познати какви цветни са били направо ме хваща яд,сега и от интернет да ги поръчаш пак си е все едно от Германос :yes: Но пък има повече концерти така че да не се оплакваме :angel:

#34 Ahti

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 68 posts
  • Gender:Male

Posted 21 November 2009 - 13:21 PM

Rotting Christ 21 март Солун, по случай 25 годишнината :yes:
Много оригинален билет от нещо като оризова хартия.

#35 Velvet Thorns

    jedi knight

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 599 posts
  • Gender:Female
  • Location:Glee Anselm
  • Interests:paradise lost | doom metal | death metal | stoner metal | sludge metal | progressive metal | black metal | gothic metal | scandinavian metal | drone metal | post metal | industrial metal | cyber erotica | photography | body modification

Posted 01 February 2010 - 18:38 PM

понеже последните ми постове във форума са се затрили, а пък това специално го сканирах и искам да си го покажа все пак :no: та пардон, ако се повтарям

ето го - моят най-скъп и любим билет - от турнето след излизането на Chaos AD и Icon.





<_<

Attached Files


in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head...

#36 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 01 February 2010 - 18:42 PM

Интересно. Sepultura са подгрявали In Flames. PL са подгрявали HIM и Nightwish. Тук, макар и като "спешъл гест", PL подгряват Sepultura... Неведоми са пътищата на музикалния бизнес...

П.С. Има изгубени постинги покрай смяната на форума, за около ден и половина.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#37 Velvet Thorns

    jedi knight

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 599 posts
  • Gender:Female
  • Location:Glee Anselm
  • Interests:paradise lost | doom metal | death metal | stoner metal | sludge metal | progressive metal | black metal | gothic metal | scandinavian metal | drone metal | post metal | industrial metal | cyber erotica | photography | body modification

Posted 01 February 2010 - 19:58 PM

View PostSatyr, on Feb 1 2010, 18:42, said:

Неведоми са пътищата на музикалния бизнес...
Да верно е <_<
Спомням си как се шокирАх когато Анатема подгряваха ХИМ ...
Но все пак по това време Сепултура бяха много по-стара група, с култов вече статус по целия свят, без да споменавам непреходните секс-символи дългокосите и русокоси братя (макар, че точно в този период Игор беше с червена коса :no: ), докато Парадайз ми се струва, че бяха сравнително по-ъндърграунд (макар и те не без наличието на секс-символи ... хм как прозвуча lol) – искам да кажа, че логично ми изглеждаха нещата - но всъщност аз лично отидох повече заради Парадайз
in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head...

#38 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 01 February 2010 - 21:45 PM

Ех, как ми се гледа Сепултура от онзи период...

#39 Ahti

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 68 posts
  • Gender:Male

Posted 02 February 2010 - 09:40 AM

Quote

ето го - моят най-скъп и любим билет - от турнето след излизането на Chaos AD и Icon.
Е това ми звучи като някаква невероятна химична реакция от която се е получило знаменито откритие за човечеството. <_< :metal: :yes:

Edited by Ahti, 02 February 2010 - 09:41 AM.


#40 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 02 February 2010 - 11:16 AM

^ Roots и Draconian Times, да, определено би могло да се каже. <_<

За мен билетите са просто хартийки, спомените си остават единствено в паметта ми. Запазила съм само този с автограф от Helmuth от Belphegor и двата от Crematory, които се получиха по-скоро по изключение.
Пак във връзка с PL, които кого ли не са подгрявали, за известно време си бях закачила на стената билета от предишния им концерт, заради обложката, която беше отпечатана върху него, но сега всички изглеждат еднакво и съвсем не толкова красиво.
Don't mistake lack of talent for genius.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users