Jump to content

БилетиХартийките останали за спомен


64 replies to this topic

#1 Ahti

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 68 posts
  • Gender:Male

Posted 02 септември 2009 - 15:38

Не че искам да се състезаваме или нещо от сорта но ми се стори интересно и некоментирано това кой колко хартийки(билети) има от концерти по света и у нас :blush:
Ако искате може и да приложите някакъв снимков материал на някои от по интересните билети :friends: :crying: :mellow:

#2 Dew

    кюре

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 51 posts

Posted 02 септември 2009 - 16:38

Аз не пазя моите, освен ако не са автографисани (което е по изключение, защото избягвам да взимам автографи върху билети).

Но разбирам, че повечето фенове си ги пазят ценните хартийки

#3 eddie

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 400 posts

Posted 02 септември 2009 - 17:06

Всичко се пази... с автограф, без автограф. Специално за билетите не държа чак толкова да са с автографи, и без това доста от CD-тата ми са с автографи.

Сега съм в процес на мъдрене на нещо от рода на класьор за билетите...


P.S.
Като видях тая тема, се сетих за нещо другo - много ме е яд на билетите тип "вход за селска баня", особено на концерти от рода на George Benson & Al Jarreau и Kansas. Толкова ли не можа да им се откъсне от сърцето на промотърите някой лев повече, за да поръчат хубави и шарени хартийки...

#4 Ahti

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 68 posts
  • Gender:Male

Posted 02 септември 2009 - 17:16

Дам кофти е разбирам те напълно много е тъпо когато ей така поне едно лого на бандата няма там да те радва :friends:

#5 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 02 септември 2009 - 18:28

Концерт на любима група е нещо специално. Неоспорим факт.

Затова пазя всички билети. The memory remains ...
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#6 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 02 септември 2009 - 19:08

Хубава тема, пазя всички свои билети. И аз имам няколко автографа върху билети, но това по-скоро е изключение от правилото. Автографите основно са върху CD-та. Яд ме е, че не си пазя билетите от концерти на ФСБ и Щурците проведени през осемдесетте години на миналия век. Всъщност, пазех ги, но преди време, когато се ожених, направих необмислена "чистка" и така безвъзвратно загубих голяма част от колекцията си от меломански атрибути, включително в. "Ритъм" от първия до последния брой. Изводът, внимавайте какво правите след сватбата... :friends:

Наскоро, преди концерта на Мерилиън в София, се сетих за рубриката "и ний сме дали нещо на света". Надали има страна и надали има концерт, за който да са издадени 5 (пет) различни на вид билети, но преценете сами:

Posted Image

Posted Image

Posted Image
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#7 Ice-9

    Леко со секирата како

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 190 posts
  • Gender:Male
  • Location:Somewhere in the Heart of the Summer

Posted 02 септември 2009 - 19:58

View Postmarillion, on Sep 2 2009, 20:08, said:

...и така безвъзвратно загубих голяма част от колекцията си от меломански атрибути, включително в. "Ритъм" от първия до последния брой...


Аййй, това е голяма загуба... :friends:

#8 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 02 септември 2009 - 20:24

Аз пък си загубих колекцията от списание Дъга, като се местехме в новото жилище. До ден днешен не мога да си простя :crying:
Иначе билетите си ги пазя, ама май ще спра. Вече не са красиви като едно време и не виждам смисъла.

#9 eddie

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 400 posts

Posted 02 септември 2009 - 20:43

Последния красив билет, който имам, е на Kenny G

От там нататък нищо цветно :crying:

Posted Image

#10 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 02 септември 2009 - 20:57

За жалост - материята е по-трайна от паметта! Затуй гледам да си кътам билетите /покани, акредитации, пропуски/ за концерти. С някой от тях са свързани едни от най-щастливите мигове в живота ми - дава ли ти сърце да смачкаш и загърбиш хартиена шпионка към скъп спомен.

Естествено, не съм успял да запазя всичко. Най-ранните нямах навик да ценя. Някой съм губил в суматохата. На доста концерти съм влизал без хартиен билет, на други - с комбинирани покани, трети и четвърти просто са оставали в знайни и незнайни хора..., но основното количество си е при мен. Те, на:

Attached File  020920091007.jpg   671,37K   265 downloads

/сори за телефонното качество на снимката/

Рядко се ровя в тях и ги преглеждам, но случи ли се да го сторя - сгряват ме безотказно. :crying:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#11 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 02 септември 2009 - 21:19

Билетите са някъде из библиотеката. Останалото е това. Преди да се пенсионирам, не бих се заел да ги редя така, че да се виждат всички :crying:

Attached Files

  • Attached File  akr.jpg   156,42K   258 downloads

WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#12 Ahti

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 68 posts
  • Gender:Male

Posted 02 септември 2009 - 23:04

хах съвсем спокойно може да си поокрасиш жилището с тия пасове :crying:

Edited by Ahti, 02 септември 2009 - 23:05 .


#13 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 03 септември 2009 - 06:32

Човече, пиши малко по-грамотно. Направо ми избождаш очите от няколко дни с твоите постове.

#14 Стефан Николов

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 147 posts

Posted 03 септември 2009 - 07:54

Мойте са доста по малко, но пак са значително количество + един цял билет за концерт на Мейдън в Сърбия на който не можах да отиде, ама съдба :crying: , има и такива концерти по който съм влизал, и без билети и т.н.

Edited by Стефан Николов, 03 септември 2009 - 07:56 .


#15 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 03 септември 2009 - 10:05

View PostAhti, on Sep 2 2009, 16:38, said:

кой колко хартийки(билети) има от концерти по света и у нас
Точно 190. От тях 22 са в чужбина. Но и да искам не мога да ги снимам. Всеки билет е класиран в отделно найлоново джобче заедно с репортаж, сетлист и изрезки от вестници, писали за съответния концерт. Всичко е подредено по папки и по години. Абе, луда работа... :crying:
I don't know how I managed it...

#16 Ahti

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 68 posts
  • Gender:Male

Posted 03 септември 2009 - 10:15

View PostSvil, on Sep 3 2009, 07:32, said:

Човече, пиши малко по-грамотно. Направо ми избождаш очите от няколко дни с твоите постове.

Сори за неграмотността ако искаш няма да ти цапам безценния форум с моите неграмоттни слова да не вземе да ти се повреди съвсем зрението :crying:

#17 Стефан Николов

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 147 posts

Posted 03 септември 2009 - 10:20

View PostOzzy, on Sep 3 2009, 11:05, said:

Точно 190. От тях 22 са в чужбина. Но и да искам не мога да ги снимам. Всеки билет е класиран в отделно найлоново джобче заедно с репортаж, сетлист и изрезки от вестници, писали за съответния концерт. Всичко е подредено по папки и по години. Абе, луда работа... :crying:
Явно доста ти се занимава, аз не съм чак толкова прецизен в подреждането, гледам само да не са намачкани, за това като се прибера от такова място, специално ги слагам под няколко солидни книги да се изправят.
Най ме е яд по концерти като ми скъсат поканата.

#18 dani1948

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • Gender:Male

Posted 03 септември 2009 - 10:49

Ей, здравейте, хора, много отдавна не съм писал в този форум :crying:

И аз много обичам да си пазя билетите, но за съжаление в последните 3-4 години ги печатат на някакви смотани хартийки (особено в за концертите в БГ) :unsure: Но въпреки това си събирам колекцийка :D
When a Man Lies He Murders
Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which
Men Miscall Their Lives
All this I Cannot Bear
to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation
Take Me Home

#19 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 03 септември 2009 - 11:06

View PostAhti, on Sep 3 2009, 11:15, said:

Quote

Човече, пиши малко по-грамотно. Направо ми избождаш очите от няколко дни с твоите постове.
Сори за неграмотността ако искаш няма да ти цапам безценния форум с моите неграмоттни слова да не вземе да ти се повреди съвсем зрението :crying:

По-спокойно, хора! Такава симпатична тема не заслужава да бъде подпалена от прехвърчащи искри.

В правилата на форума няма изискване за ниво на езикова култура. Писмената чистоплътност е въпрос на индивидуални качества и избор. Точно тук никога не сме имали драстични проблеми в това отношение, защото общото високо равнище рано или късно само изправя доста от кривинките в правилна посока. Повечко търпимост му е майката. И негласно даване на пример. :unsure:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#20 Ahti

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 68 posts
  • Gender:Male

Posted 03 септември 2009 - 11:11

Извинявам се, но аз нямам проблем с ноикой до момента ако някой има нещо да ми каже относно езиковите ми възможности да ми пише на ЛС. :crying:





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users