Jump to content

Безчинствата на мобилните операториКнига за оплаквания


60 replies to this topic

#21 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 08 април 2011 - 14:35

View PostJurisprudent, on Apr 8 2011, 15:31, said:

Аа, аз не съм разбрал явно...значи нямаш договор с Глобул?

Писмото, което сканирах по-горе е на измислена от С.Г.Груп личност, която се води на адреса на офиса, затова и го получихме тук това писмо. В другия си пост ставаше дума за друго писмо пак от същите С.Г.Груп, което дойде на домашния ми адрес и на мое име за несъществуващ договор с Близу. :worship:

#22 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 08 април 2011 - 14:38

View PostBeerMe, on Apr 8 2011, 15:35, said:

Писмото, което сканирах по-горе е на измислена от С.Г.Груп личност, която се води на адреса на офиса, затова и го получихме тук това писмо. В другия си пост ставаше дума за друго писмо пак от същите С.Г.Груп, което дойде на домашния ми адрес и на мое име за несъществуващ договор с Близу. :worship:
Мисля, че те харесват :worship:
... Through dreams I influence mankind...

#23 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 08 април 2011 - 14:50

View PostBeerMe, on Apr 8 2011, 15:35, said:

Писмото, което сканирах по-горе е на измислена от С.Г.Груп личност, която се води на адреса на офиса, затова и го получихме тук това писмо. В другия си пост ставаше дума за друго писмо пак от същите С.Г.Груп, което дойде на домашния ми адрес и на мое име за несъществуващ договор с Близу. :)

препрочетох постовете, аз нещо не съм чел като хората, хвърлих се да плямпам ненужно.

На мен един път ми се обадиха телефонни измамници. Не на мен де, на баща ми, докато седим заедно с него. И измамникът почва да говори: Тате, блъснах човек и съм в затвора, ела плати да ме пуснат и т.н. И баща ми се разцепва от смях и само ми дава слушалката. И слушам някакъв глас как реве и се представя за мен, слушах и накрая му теглих една сочна. Беше скрит номер, изедникът.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#24 eddie

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 400 posts

Posted 08 април 2011 - 15:05

Виванещоси също имат договор с фирма за събиране на вземанията им след като се просрочат 3 месеца. Лятото преподписвах нов договор за фирменият телефон + интернет и при тази маневра се оказа че съм забравил да платя единият месец, и понеже при новият договор се прави нов клиентски номер, сметката си останала да виси на старият и никой не ми казва при плащането на следващите месеци че имам неплатена сметка, защото новият клиентски номер е "чист", а не им излизала информация за старият. И така цяло лято и есен докато един слънчев ноемврийски ден някакви от София взеха да ми звънят по телефона и да ме заплашват със съд и т.н.т., но в случая за разлика от С.Г.Груп, искаха сметката да се плати във Виваком, а не на тях.

#25 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 08 април 2011 - 15:11

Тази сутрин в 7:30 се обади един на жена ми. Представи се за Маринов от полицията и я вика за някакво следствие за телефонни измами, извършени от нейния телефон в Кюстендил!!!! И почва да я разпитва, как се казвала, какво работела. И мойта патка му казва трите си имена. Викам и затваряй, какво му се обясняваш. Кое ченге ще стане в 7:30 да води следствие, ти нормална ли си. Те тия преди обяд не почват да работят, освен това за разпит се праща писмено известие. Абе изобщо... що не ми се обади на мене, да видиш. Преди години бяхме спукали един такъв нагляр по телефона. С едни приятели 20 минути го държахме и го разпитвахме за какво ли не :)

#26 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 08 април 2011 - 15:13

От мен мобилните оператори(конкретно МТел) печелят по около 5 лева на месец и нямам особени оплаквания от тях :lol: Но и в нашата фирма фактурите от МТел ту ги има, ту ги няма. От последната заплата ми удържаха сметката за Декември. :)

#27 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 08 април 2011 - 15:24

View PostSvil, on Apr 8 2011, 16:11, said:

Тази сутрин в 7:30 се обади един на жена ми. Представи се за Маринов от полицията и я вика за някакво следствие за телефонни измами, извършени от нейния телефон в Кюстендил!!!! И почва да я разпитва, как се казвала, какво работела. И мойта патка му казва трите си имена. Викам и затваряй, какво му се обясняваш. Кое ченге ще стане в 7:30 да води следствие, ти нормална ли си. Те тия преди обяд не почват да работят, освен това за разпит се праща писмено известие. Абе изобщо... що не ми се обади на мене, да видиш. Преди години бяхме спукали един такъв нагляр по телефона. С едни приятели 20 минути го държахме и го разпитвахме за какво ли не :)

Като е тръгнало да разказваме такива истории...
На мен едни хубостници ми направиха дубликат на дебитна карта, извън България. Аз естествено не знаех, парите в сметката бяха много малко, защото не ми трябваше и щях да я закривам. Отивам един ден да доизтегля каквото беше останало и г-н банкоматът ми обяснява, че просто няма нищо. Както и да е, оказа се, че банката била задължена да ми гарантира сумата в случай на измама и т.н., така че не загубих нищо, не ме спукаха да доказвам, описвам и давам показания половин година. Само потрошените нерви ми струват 20 пъти колкото парите. След около година разбирам, че са намерили кой е направил картата и е теглил. От всички възможни нации и раси на земята, естествено, че били българи.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#28 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 08 април 2011 - 15:26

Имала съм 3 телефонни разговора с измамници, два от които доста комични. Първият път се обадиха на баща ми в мое присъствие и бързо ги отсвирихме.
Вторият път беше в офиса, звъни се, вдигам няква почва да се смее (хлипала ама аз си мислих, че се смее) и в същият момент някакъв мъж почва да обяснява, че е станала катастрофа и трябват 4.000 евро!! (все бях чувала за суми ама тоя се оля). Разбирайки, че е измама, казвам на колегата ми да продължи разговора докато се обадя на ченгетата да го засекат. Разговора продължава, но колегата ми започна да се смее и онзи дори започна да го бъзика, че не може да казва "Р" :) и затвори.

Третото обаждане, месеци по-късно, за най-голям майтап беше от същата двойка. И в момента, в който я чух хлипащата, директно дадох на колегата ми телефона с лафа "Абе ония телефонните измамници пак теб търсят", при което ни затвориха.

П.С Свил, била съм свидетел по дело за кражба и тогава от 1во РПУ ми се обадиха доста рано по телефона и определено не беше измама, но не са ми искали имената, а си казаха кого и за какво търсят :lol:

#29 jasta

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 260 posts
  • Gender:Male

Posted 08 април 2011 - 15:38

Тва с телефонните обаждание "катастрофирах,трябват ми нз си колко пари" са го пробвали един път,ама баща ми вдигна,а аз си бях в къщи.Та баща ми го напсува и затвори .

#30 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 08 април 2011 - 15:44

Не знам как е било при вас, но в моят случай ревяха много смешно, просто истински притеснен човек не реве толкова изкуствено, а и говореха много заучено, неестествено. Притеснен човек ще си търси думите, няма да ми рецитира все едно е стихотворение. И сумите им често са нереалистични. Май само при пенсионери минават тия.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#31 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 08 април 2011 - 16:43

View PostJurisprudent, on Apr 8 2011, 15:08, said:

Ако ти върши работа - цесията е договор, с който твоя кредитор, Глобул, доколкото разбирам, прехвърля вземането си към теб на друг, т.е. с прости думи трябва да плащаш на друг, не на Глобул. Това е много елементарно казано, общо взето.

Като цяло си обяснил с думи прости, какво представлява институтът на цесията. Не си разгледал обаче подробно сканирания документ. В него липсват два съществени атрибута - основание за възникване на първоначалното правоотношение, което се цедира (или с думи прости - договор) и обща сума на задължението. Без тези два атрибута, въпросното задължение не може да бъде индивидуализирано и този договор за цесия е абсолютно нищожен. Въпрос на елементарна правна грамотност на студент по право в последна година е да напише един отговор и нещата да приключат дотук...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#32 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 08 април 2011 - 18:27

View Postmarillion, on Apr 8 2011, 17:43, said:

Като цяло си обяснил с думи прости, какво представлява институтът на цесията. Не си разгледал обаче подробно сканирания документ. В него липсват два съществени атрибута - основание за възникване на първоначалното правоотношение, което се цедира (или с думи прости - договор) и обща сума на задължението. Без тези два атрибута, въпросното задължение не може да бъде индивидуализирано и този договор за цесия е абсолютно нищожен. Въпрос на елементарна правна грамотност на студент по право в последна година е да напише един отговор и нещата да приключат дотук...

Аз сега или греша, или не те разбрах. Да, това беше много елементаризирано обяснение на цесията, набързо и с много практически цели. Аз сега пак погледнах документа, вярно е това, което казваш. Само че - това е уведомление. Това не е договор. Уведомлението е едностранното изявление, с което цесионера/цедента уведомява, устно или писмено, че е извършена цесия. В момента съм полу заспал и не ми се навлиза в темата тук дали се изискват споменатите от теб реквизити - ако имаш опора за твърдението си, ще го приема; но към момента ми се струва, че за уведомлението не виждам защо да бъде нищожно в такъв случай. Пак казвам, ако имаш защо да смяташ така, хубаво. Не се смятам за знаещ всичко, но ми е любопитно защо стигна до това заключение. Повтарям, не е договор, а уведомление. И най-вече ми е любопитно това:
"Въпрос на елементарна правна грамотност на студент по право в последна година е да напише един отговор и нещата да приключат дотук...", т.е. какво ще рече, щото на мен не ми се вписва.

Edited by Jurisprudent, 08 април 2011 - 18:30 .

Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#33 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 08 април 2011 - 18:34

Няма какво да се обяснява. Това уведомление не е изготвено коректно и не съдържа нужните реквизити. Няма нужда да влизам в излишни юридически подробности. Само ще кажа, че аз бих отговорил в два реда на "новия" кредитор. Бих го уведомил, че не приемам извършената цесия и не се считам за надлежно уведомен за нея, поради липса на необходимите реквизити в уведомителното писмо. Толкова. Практика, теорията е нещо друго... :)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#34 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 08 април 2011 - 18:39

View Postmarillion, on Apr 8 2011, 19:34, said:

Няма какво да се обяснява. Това уведомление не е изготвено коректно и не съдържа нужните реквизити. Няма нужда да влизам в излишни юридически подробности. Само ще кажа, че аз бих отговорил в два реда на "новия" кредитор. Бих го уведомил, че не приемам извършената цесия и не се считам за надлежно уведомен за нея, поради липса на необходимите реквизити в уведомителното писмо. Толкова. Практика, теорията е нещо друго... :)

Абе ние по-горе май обсъждахме, че тука няма никаква цесия и че това е някакъв измамник претендиращ да е новия кредитор по задължения, които ги няма. Или май така разбрах. Така че няма и нужда да го занимаваш с реквизити, той целия е един реквизит...
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#35 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 08 април 2011 - 19:22

По моя случай има развитие. Обадих се и на "звезда - осем - осем". И там още не можели да ми видят фактурата. Викам им - вие не можете, но в ePay ми излезе задължението. "А-а-а, не гледайте това там, те сега се преизчисляват, ще получите смс, когато излезе истинската".... Ами, ако бях платил? :)
Мой колега е получил също в ePay задължение за 60 и няколко лева за телефон, от който не говори :lol:

Не съм казал и пак повтарям - НЯКОЙ ЗНАЕ ЛИ ЗА СЛУЧАЙ ЗА НАМАЛЕНА ПО ГРЕШКА СМЕТКА? Как така грешката Е ВИНАГИ в тяхна полза?!??
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#36 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 08 април 2011 - 19:34

Преди няколко месеца аз също имах несъответствие между задължението към М-Тел в ePay и това посочено на сайта в електронната им фактура. Посетих локалния офис на компанията и оттам ми обясниха, че това несъответствие се дължи на проблемите с новия софтуер. При проверка на място се оказа, че задължението в ePay е коректно и аз платих на следващия ден по електронен път, както винаги съм го правил до този момент. Това, което са казали на теб обаче, ме озадачава сериозно...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#37 Fak_yu!

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 187 posts
  • Gender:Male

Posted 09 април 2011 - 18:45

Жената не е плащала в мтел, от три месеца, защото не и е излязла фактурата. Очаквам някаква честитка. :D Чудя се, дали мога да прекъсна договора към мтел предсрочно, в следствие на това забавяне.
Да летиш с неподозиран устрем, обхванат от непозната жизнена енергия, към все по-достойни и по-човешки дела, към живот без слабости, страдания и болки, към света на освободения от грубите прояви на високомерие и хегемонизъм човек, на еснафското съществуване и плесента от отживелиците на миналото - това е безценният дар на планината. Съзнаваме ли го?!

#38 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 09 април 2011 - 18:51

Със сигурност ще ти искат обезщетение, ако се опиташ да прекратиш предсрочно договора. Не съм сигурен дали неначисляването на сметка е достатъчна причина за прекратяване. Това юристите трябва да се произнесат. Но много е вероятно Мтел да се позоват на форсмажорни обстоятелства и на това, че те не носят вина за тях.

#39 antubis

    непослушник

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 767 posts
  • Gender:Male

Posted 09 април 2011 - 22:25

От 5 април тази година всеки нов абонат на Мтел и Глобул може да прекрати договора си по всяко време. Това, разбира се, не важи за старите им (милиони) потребители.

Получих известие за плащане и от ePay и от Банка ДСК, но не смея да ги платя, тъй като и *88 и M-Tel+ менюто и сайтът на M-tel не показват, че имам задължение. "Тръпна" в очакване на истинската си сметка, тъй като тя ще е за 2-3 месеца. Нямам против да си плащам - дори си платих двете сметки за един месец, които ми изръсиха, но ако имах и малко вяра, че Глобул/Вивател са по-добри щях да се преместя.
Opeth (3), TSO (2), Roger Waters (4)

#40 elby

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 37 posts

Posted 10 април 2011 - 07:45

View Postantubis, on Apr 9 2011, 23:25, said:

Нямам против да си плащам - дори си платих двете сметки за един месец, които ми изръсиха, но ако имах и малко вяра, че Глобул/Вивател са по-добри щях да се преместя.

Зависи какво търсиш в другите две,или по точно какво имаш предвид ? :D





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users