Jump to content

AnathemaТурне 2010


58 replies to this topic

#1 NiksY

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 24 posts
  • Gender:Male

Posted 10 април 2010 - 13:44

Предполагам, че след провалянето на концерта в София, ще има доста хора, които ще са навити за ходене до Турция. Хубавото е, че поне има повече време за реакция, отколкото с концерта на Katatonia. Та търся си компания.
music won't save you from anything but silence, not from heartbreak, not from violence.

#2 antubis

    непослушник

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 767 posts
  • Gender:Male

Posted 10 април 2010 - 19:17

Имаш ли някаква първоначална информация - как ще пътуваш, колко парички ще излезе?
Opeth (3), TSO (2), Roger Waters (4)

#3 antubis

    непослушник

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 767 posts
  • Gender:Male

Posted 10 април 2010 - 21:19

Едно бързо проучване показа следното:

Цени на билетите за концерта:
Пред сцената: 50лв.
Нормални: 35лв.

Отиване и връщане:
Със самолет - прекалено скъпо и отпада

С влак: има влак в 19:15 от София и пристига в Инстанбул в 07:50. Цената не я знам все още, но в п-к ще се обадя да питам. Връщането обаче става на следващия ден в 22:00 от Инстанбул, което означава и спане в хо(с)тел: още 50 евро. минимум.

С автобус: От Централна Автогара има автобуси всеки ден от 09:00, които пристигат в Инстанбул към 21:00, но предвид началото на концерта в 21:30 е немислимо. Цената им е 90лв. отиване и връщане. При това положение трябва да се отиде на предишния ден и това означава две нощувки в Инстанбул.

С личен автомобил: нямам представа ;)

Информацията е ориентировъчна, ако някой се интересува повече да потърси по-сериозно и ако може да сподели намеренето с нас. Тези условия в момента са неизгодни за мен. Anathema не са Savatage :good:
Opeth (3), TSO (2), Roger Waters (4)

#4 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 11 април 2010 - 16:23

Преди няколко години организирахме малка група за концерт на Blind Guardian в Истанбул и ползвахме ето тази фирма:
Радина Турс
Наехме 18-местният им микробус, тръгнахме вечерта преди деня на концерта, върнахме се веднага след концерта и всичко беше точно. Ако успеете да се съберете достатъчно голяма сериозна група и ако още функционира така коректно тази фирма - това е най-удобния и евтин начин.

#5 NiksY

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 24 posts
  • Gender:Male

Posted 12 април 2010 - 11:17

Здравейте, благодаря ви за включването:] Нямам някакъв ясен план за ходенето, затова и пуснах темата да видя, ако има други хора, дали можем да проучим и да организираме нещо с тях и да се избере най-удачният вариант. Колко ви излезе пътуването с наетия микробус, че не открих никаква информация за цената?
music won't save you from anything but silence, not from heartbreak, not from violence.

#6 Gamina

    mindreader

  • Енориаши
  • PipPip
  • 82 posts

Posted 12 април 2010 - 12:11

еее, как хостела 50Евро???

Една бърза справка показва следното:

http://www.hostelboo...urkey/istanbul/

15-20 евро, съвсем спокойно.

И аз чакам информация за цената на влака, ще се радвам да споделиш. Автобус е 80-90лв отиване и връщане...

Оказа се, че повечето ни познати или ще пътуват и за Бурса на 6ти, или пък ще остават в Истанбул с две нощувки :yes:

п.с. Това с бусчето много удобно звучи, дали ще можем да се съберем някаква дружинка? От форума на З-рок за сега сме май само две девойки и половина (т.е. и още една несигурна девойка).

#7 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 12 април 2010 - 12:17

Ходенето ни с микробуса беше 2006-та година, така че цените ще са различни в момента. И спомените ми относно конкретни цени са доста избледнели, но ми се върти нещо от рода на 60 лева на човек или около 1000 лева общо. Свържете се с фирмата за конкретна оферта - тя се изчислява на базата на километрите на пътуването, командировка на един или двама шофьора и ако има нужда от нощувка на шофьорите(в нашия случей нямаше).

#8 antubis

    непослушник

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 767 posts
  • Gender:Male

Posted 12 април 2010 - 12:56

Цената е 60лв. в едната посока със спално място.
Opeth (3), TSO (2), Roger Waters (4)

#9 Gamina

    mindreader

  • Енориаши
  • PipPip
  • 82 posts

Posted 12 април 2010 - 13:24

Е то в такъв случай автобуса е по-евтин... :yes: странна работа.

#10 Стефан Николов

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 147 posts

Posted 12 април 2010 - 15:40

View PostGamina, on Apr 12 2010, 13:24, said:

Е то в такъв случай автобуса е по-евтин... :yes: странна работа.
Зависи от къде се пътува, аз съм останал с впечатление, че Javor е от Ямбол, ако са пътували от там е доста по евтино. За сведение Айтос - Истанбул е 50 лв. отиване и връщане ако не се лъжа.

#11 Gamina

    mindreader

  • Енориаши
  • PipPip
  • 82 posts

Posted 12 април 2010 - 15:44

От София, според цените на сайта на Централна автогара - отиване и връщане е 80 лв с едната възможна фирма и 95 с другата.
А тези 60лв, за които казва antubis, са в едната посока с влак.

Тези с бусовете под наем ще ги преслушам тия дни.

#12 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 12 април 2010 - 15:57

От София пътувахме с наетия микробус за Истанбул. Фирмата, която съм посочил се помещава в София.

#13 antubis

    непослушник

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 767 posts
  • Gender:Male

Posted 12 април 2010 - 16:11

Малко offtopic, но не знам защо цените на БДЖ са толкова скъпи. За сръвнение 450лв. струва България - Германия, докато със самолет може ли за 230лв. да излезе. Пак за сръвнение България - Турция цената е 120лв., а със самолет 200лв., София - Варна с влак е 40лв, а със самолет пак толкова. Като се прибави и факта, че към изброените дестинации със самолет се пътува максимум 2 часа, а с влак минимум 9 часа, не разбирам защо толкова надуват цените си.
Opeth (3), TSO (2), Roger Waters (4)

#14 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 12 април 2010 - 19:27

Сравняваш промоционални цени на нискотарифни авиокомпании със стандартните цени на влак/автобус - това е доста некоректно. Тези промоционални цени обикновено са валидни няколко месеца преди желаната за пътуване дата и само за някакъв малък процент от билетите за даден полет. Иначе тарифите на редовните самолетни билети са в пъти по-големи.

#15 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2590 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 12 април 2010 - 23:33

View Postantubis, on Apr 12 2010, 17:11, said:

София - Варна с влак е 40лв, а със самолет пак толкова. Като се прибави и факта, че към изброените дестинации със самолет се пътува максимум 2 часа, а с влак минимум 9 часа, не разбирам защо толкова надуват цените си.
Това за влака е абсолютно невярно. Билет София-Варна (или Варна-София), 2 класа, е на цена около 22-23 лв. (28-29 лв. с експрес) (без намаления). Ако си си изкарал абонаментна карта (като мен) ползваш някакво намаление (в моя случай 50%). Сам можеш да сметнеш колко е в едната посока и колко в двете. Времето за пътуване също е преувеличено. Нормално пътя е около 8 часа, а с експрес може да падне и до 7.
ПИСУК!

#16 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 13 април 2010 - 08:09

View Postwhiplash159, on Apr 13 2010, 00:33, said:

а с експрес може да падне и до 7
Забрави! Покрай концертите в Каварна съм пътувал 4 или 5 пъти с експреса София-Варна и обратно. НИТО ВЕДНЪЖ закъснението не е било по-малко от 45 минути. :yes:
I don't know how I managed it...

#17 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2590 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 13 април 2010 - 08:15

View PostOzzy, on Apr 13 2010, 09:09, said:

Забрави! Покрай концертите в Каварна съм пътувал 4 или 5 пъти с експреса София-Варна и обратно. НИТО ВЕДНЪЖ закъснението не е било по-малко от 45 минути. :no:
Имай предвид, че го казваш на човек, който всеки път (с дребни изключения) се предвижва до София за концерти с влак. А ти знаеш колко често се разхождам до китната ни столица. Влаковете, които са през Горна Оряховица (а не през Пловдив) закъсняват рядко. Явно просто ти си карък :P
ПИСУК!

#18 Стефан Николов

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 147 posts

Posted 13 април 2010 - 08:17

View Postwhiplash159, on Apr 13 2010, 08:15, said:

Имай предвид, че го казваш на човек, който всеки път (с дребни изключения) се предвижва до София за концерти с влак. А ти знаеш колко често се разхождам до китната ни столица. Влаковете, които са през Горна Оряховица (а не през Пловдив) закъсняват рядко. Явно просто ти си карък :no:
През Горна Оряховица са много по удобни за Варналии от колкото тези през Пловдив, през Пловдив обикалят повече.

#19 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 13 април 2010 - 08:54

View Postwhiplash159, on Apr 13 2010, 09:15, said:

Имай предвид, че го казваш на човек, който всеки път (с дребни изключения) се предвижва до София за концерти с влак. А ти знаеш колко често се разхождам до китната ни столица. Влаковете, които са през Горна Оряховица (а не през Пловдив) закъсняват рядко. Явно просто ти си карък :no:
Никога не съм пътувал през Пловдив. Винаги закъснението е поне 45 минути. И това с каръка не върви... Няма такова обяснение като "карък". Има обяснение, че БДЖ са гОла вОда. Това е истината.
I don't know how I managed it...

#20 Gamina

    mindreader

  • Енориаши
  • PipPip
  • 82 posts

Posted 13 април 2010 - 10:12

Бе то и аз винаги пътувам с влак за Каварна и обратно, да не говорим пък за София-Враца, дето вече го нямам и за път... чак такива закъснения не съм срещала скоро (навремето имаше и по над 2 часа), винаги по северната линия пътувам. И ми е много по-приятно, отколкото да се вдървиш 6 часа в автобуса. Евала на БДЖ-то обаче за оня гръчкия влак за Солун... Отиване и връщане 36лв, ако си вземеш билета 20 дена преди пътуването... с него ходихме в края на 2008 за Анатема в Солун.
Все се надявах на нещо подобно и за Стамбул, но не би...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users