Jump to content

Безчинствата на мобилните операториКнига за оплаквания


60 replies to this topic

#41 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 21 декември 2011 - 18:16

Д поповдигнем тази тема, защото едва ли тя някога ще загуби актуалност :worship:

Едва ли има хора, които да не са се издразнили на спама с поредната игра, сега свързана с номер 145... По една случайност в момента имам два глобулски телефона. Сутринта получавам СМС на единия - "Вие сте късметлия, днес компютърът изтегли последните две цифри на вашия телефон, участвайте", ала-бала.
Преди малко получавам същия СМС на другия телефон, като последните две цифри от номерата им са различни. Може и да няма измама - никъде не е казано, че "компютърът" "изтегля" само една двойка цифри за един ден. Колко му е да "изтегли" около стотина двойки цифри :metal:

Авторите на разни такива игрички, както и собствениците на мобилните оператори, обаче, трябва да са сред първите изправени до стената, когато дойде революцията, обаче :metal:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#42 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 21 декември 2011 - 18:27

View PostSatyr, on Dec 21 2011, 17:16, said:

Авторите на разни такива игрички, както и собствениците на мобилните оператори, обаче, трябва да са сред първите изправени до стената, когато дойде революцията, обаче :worship:
Не и преди да минем през собствениците на фармацевтичните компании, добивните компании, хранителната промишленост.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#43 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 21 декември 2011 - 18:59

^ Пък после, блек метълите били нихилисти. :worship:

Фактът, че ми звънят от номер 145, окончателно преля чашата. Моментално бих сменила оператора, ако 90% от контактите ми не ползваха същия, а и не вярвам, че има подходящи алтернативи.
Don't mistake lack of talent for genius.

#44 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 21 декември 2011 - 23:40

View PostSatyr, on Dec 21 2011, 18:16, said:

Д поповдигнем тази тема, защото едва ли тя някога ще загуби актуалност :russian_roulette:

Едва ли има хора, които да не са се издразнили на спама с поредната игра, сега свързана с номер 145... По една случайност в момента имам два глобулски телефона. Сутринта получавам СМС на единия - "Вие сте късметлия, днес компютърът изтегли последните две цифри на вашия телефон, участвайте", ала-бала.
През ден трия такива бози, само че мобилтелски. :angry2:
Hedniska Blod

#45 Karolina

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 102 posts
  • Gender:Female

Posted 22 декември 2011 - 00:05

След сериозен разговор с оператор, с респектиращ хладен тон и споменаване на неща като "адвокат", "лични данни", "комисията за защита на потребителите " и подобни, смс-ите спират. Всички разговори с оператор се записват, и при категорично волеизявление, че НЕ ЖЕЛАЕШ да получаваш рекламни съобщения, са длъжни да се съобразят.

#46 pepa angelova

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 171 posts
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Posted 22 декември 2011 - 05:27

За да спрат тези смс-и, трябва да се изпрати на номер 17867 текс STOP145. След секунди идва смс потвърждение "вашият отказ от получаване на рекламни съобщения за услугата е приет".
Неприятното е, че това важи само за тази игра. Като започне следваща, трябва нов отказ.
Това се отнася за Мтел, но предполагам за другите оператори също има подобен начин.

#47 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 22 декември 2011 - 09:52

По новините казаха, че в новият закон, касаещ мобилните услуги, подобни игри ще бъдат забанени по подразбиране, и в тях ще участват само тези, които изрично са заявили желанието си. Веднъж заявиш ли желание, обаче, сигурно няма да има откачане до края на живота :russian_roulette:
... Through dreams I influence mankind...

#48 antubis

    непослушник

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 767 posts
  • Gender:Male

Posted 22 декември 2011 - 10:06

@Satyr - това е игра на думи. Измама няма. Мога да гарантирам :russian_roulette:
Opeth (3), TSO (2), Roger Waters (4)

#49 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 22 декември 2011 - 10:32

^Дори да няма измама, досада има без да ни питат искаме или не. :russian_roulette:
Hedniska Blod

#50 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2590 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 22 декември 2011 - 10:48

Между другото преспокойно можеш да ги осъдиш. Даже мисля, че бях засичал информация за подобен случай. Просто декларираш, че "изпълняваш тежка работа и подобни нежелани съобщения те се разсейват и не можеш да се концентрираш известно време след като ги получиш" и готово.
ПИСУК!

#51 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 22 декември 2011 - 11:00

Те пък ще кажат да си изключиш звука и после за лека нощ да четеш малоумни смс-и.
Hedniska Blod

#52 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 22 декември 2011 - 11:02

View PostHeathenHeart, on Dec 22 2011, 11:00, said:

Те пък ще кажат да си изключиш звука и после за лека нощ да четеш малоумни смс-и.
Щом спама по пощата е подсъден, би трябвало и този по GSM да бъде. А какво става, ако SMS-ите почнат да идват нощем, докато спиш?
... Through dreams I influence mankind...

#53 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 22 декември 2011 - 11:17

View PostЗмей Горянин, on Dec 22 2011, 11:02, said:

Щом спама по пощата е подсъден, би трябвало и този по GSM да бъде. А какво става, ако SMS-ите почнат да идват нощем, докато спиш?

На Виваком съм и справка с телефона ми показва, че последния спам е бил в 21:58h. Не знам кой по кое време си ляга, но и по-късно съм получавала.

Quote

Vazhno info: Dnes Ti mozhesh da spechelish 10 000, 15 000, 50 000 i Jackpot ot 1 000 000 leva! Bezplatna registraciq s obazhdane ili SMS na 145

Направо да се застреляш от тази щльокавица, а по-тъпото е, че картата ми е служебна на Виваком(не, че работя за тях) и дори нямам право да участвам :russian_roulette:

Edited by BeerMe, 22 декември 2011 - 11:20 .


#54 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 23 декември 2011 - 15:30

Вчера ми се обадиха двама юнаци от мобилтел да ме кандърдисват за някакъв нов тарифен план. Много ми е интересно какво ще вденеш от някакви набързо изпяти обяснения, но явно на това разчитат - хората чули-недочули да се навият. Още на първата й отказах и на изчуруликване, че ще ми се обадят по-късно, помолих повече да не ми се обаждат. Молбата беше без никакъв ефект, следобяда пак ми звъня някакъв. :rolleyes:
Hedniska Blod

#55 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 23 декември 2011 - 16:02

Така наскоро ме потърсиха от същото място да ми предлагат някаква "нова здравна услуга" (цитирам). Напсувах ги и затворих.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#56 Karolina

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 102 posts
  • Gender:Female

Posted 23 декември 2011 - 20:26

View PostЗмей Горянин, on Dec 22 2011, 11:02, said:

Щом спама по пощата е подсъден...

Добре, може ли някой да ми каже КАК ТОЧНО да се възползвам от това, че спама по пощата е подсъден??? Ежедневно ме заливат десетки предложения как да си удължа пениса (НЯМАМ пенис!), как да си купя недвижимости в Русия, и как да избегна данъчното облагане (пак там - в Русия)... нито антиспам-филтър ги лови, нито нищо...
Сори за офф-а, ама само като се сетя, и се ядосвам...

#57 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 23 декември 2011 - 23:35

Закон за електронната търговия

Quote

Непоискани търговски съобщения

Чл. 6. (1) Доставчик на услуги, който изпраща непоискани търговски съобщения по електронната поща без предварително съгласие на получателя, е длъжен да осигури ясното и недвусмислено разпознаване на търговското съобщение като непоискано още с постъпването му при получателя.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 24.12.2006 г.) Комисията за защита на потребителите води електронен регистър на електронните адреси на юридическите лица, които не желаят да получават непоискани търговски съобщения, по ред, определен с наредба на Министерския съвет.
(3) Забранява се изпращането на непоискани търговски съобщения на електронни адреси, вписани в регистъра по ал. 2.
(4) Забранява се изпращането на непоискани търговски съобщения на потребители без предварителното им съгласие.

Закон за защита на потребителите

Quote

Чл. 68в. (Нов - ДВ, бр. 64 от 2007 г., в сила от 08.09.2007 г.) Забраняват се нелоялните търговски практики.

Чл. 68к. (Нов - ДВ, бр. 64 от 2007 г., в сила от 08.09.2007 г.) Нелоялни търговски практики са и следните агресивни търговски практики:
...
3. отправянето на настойчиви и непоискани търговски съобщения до потребителя по телефон, факс, електронна поща или всяко друго средство за комуникация от разстояние, освен в предвидените в закон случаи за изпълнение на договорно задължение и без да се нарушават разпоредбите на чл. 49 от този закон, на Закона за защита на личните данни и на чл. 6 от Закона за електронната търговия;


§ 13. По смисъла на този закон:
1. "Потребител" е всяко физическо лице, което придобива стоки или ползва услуги, които не са предназначени за извършване на търговска или професионална дейност, и всяко физическо лице, което като страна по договор по този закон действа извън рамките на своята търговска или професионална дейност.

Edited by Jurisprudent, 23 декември 2011 - 23:38 .

Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#58 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 24 септември 2012 - 21:39

Еврика! Открих замисъла зад новото лого на Мтел:

"От пръдня - боя"

*Картинката е от официалния фацебук на Мтел.

Attached Files


WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#59 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 09 април 2014 - 21:46

Да се откажеш от услуга на "Глобул" - в 27 стъпки, въпреки че след третата се повтарят.

- Добър ден!
- Добър ден!
- Искам да се откажа от една услуга.
Следва въздишка и физиономия от служителката, все едно съм я прострелял в капачката.
- Коя услуга?
- Домашен стационарен телефон.
- Ама ЗАЩО?!???
- Не я ползвам.
- А ако ви намалим таксата с 30%?
- Пак няма да я ползвам, не ми трябва.
- Помислете си.
- Не.
- А изобщо ли не сте я ползвали?
- Ползвах я един месец и след това вече не ми беше необходима.
- Ех, добре. Сега трябва да се обадите на поддръжката по телефона, за да поискате код за отказ.
Обаждам се.
- Добър ден!
- Добър ден!
- Искам код за отказ.
- На коя услуга?
- Домашния стационарен телефон.
- Добре, момент, а не искате ли да я оставите с 30% намалена такса?
- Не искам, обаждам се от ваш магазин и този разговор вече го проведох.
Тежка въздишка. Казват ми кода. Диктувам го на продавачката. Тя го въвежда и...
- И сега - последно предложение - за 2.40 лв. такса ще имате еди-колко-си безплатни минути в еди-коя-си мрежа!
- НЕ, НЕ и НЕ!
- Ех, добре.

И взе че оживя, а аз вече се канех да набирам 112 да идва Бърза помощ да я свестява.

Половината трудни неща в живота си съм ги постигал по-лесно от това :D
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#60 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 10 април 2014 - 07:47

А знаеш ли как се спира домашен телефон на Vivacom на починал абонат ?

С едномесечно писмено предизвестие. :shok:

От умрял писмо чакат дето се вика, за да спрат да изпращат сметки. За малко и неустойки до края на срока на договора да поискат. Тоест те поискаха, но не ги огря.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users