Jump to content

Форумна класация за албум на 2011-та година!Място за обсъждане


150 replies to this topic

#21 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 10 декември 2011 - 01:09

View PostOzzy, on Dec 10 2011, 00:23, said:

Цитат
Залагам на Хю Лори, със сигурност,

Тук си на няколко милиона светлинни години от истината :unsure:

Ти пък тук ме изненада светлинногодишно! :rolleyes:

Едва ли чак толкова не се досещаш кой е тоя Хю Лори, виден британски блусар от делтата на Ми(ш)-си-сипи:

Posted Image

#22 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 декември 2011 - 07:14

View PostGeddy, on Dec 10 2011, 00:30, said:

1. Rush - Time Machine 2011: Live In Cleveland (верно че е лайв албум, ама някой спомена и Hypocrisy - Hell Over Sofia, тъй че ако няма ограничения за концерти - това е моя номер1...иначе Dream Theater водят)

View Posttrasholasho, on Dec 10 2011, 00:40, said:

..концерт ,концертен албум....
Просто издание на бандата, защо не!
Е, то по тая логика да бех сложил и "Made in Germany" на Rammstein...?
Не знам, адаша Whiplash да каже дали се приемат и сборняци/концертни записи в класацията. Лично според мен не е редно. :rolleyes:

P.S. Другите две групи на Ози са FfaF и Trivium, бас ловя. :unsure:

#23 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 10 декември 2011 - 08:42

View PostEnvy, on Dec 10 2011, 07:14, said:

Е, то по тая логика да бех сложил и "Made in Germany" на Rammstein...?
Не знам, адаша Whiplash да каже дали се приемат и сборняци/концертни записи в класацията. Лично според мен не е редно. :rolleyes:
абе и аз си мисля че май е по-редно да говорим само за нови албуми...в смисъл че концерта/компилацията е ново издание, но съдържа стари песни. Но както казах - видях че trasholasho e споменал Hypocrisy и затова реших да сложа Rush, тъй като това издание ще остане най-доброто за мен тази година, заради сантименталните спомени (посетих два концерта от това турне), а има и много причини да смятам концерта за велик, но няма да спамя тук.

Останалите неща в класацията ми беше малко трудно да ги подредя, тъй като всички за мен са много добри постижения, така че след 4-та позиция ги наредих както ми дойде. Dream Theater правят едно великолепно завръщане с нов барабанист, с малко по-различно звучене и си заслужават мястото според мен. Веднага след тях е гениалния изрод Devin - ами той просто си е гениален изрод...

Освен моите 10, имаше още доста интересни неща които си заслужават, но ги пропуснах просто защото се отдалечават от моите вкусове. (а в края на краищата, сигурен съм, личната класация на всеки от нас се определя в голяма степен и от личните вкусове и това кои банди харесваме, кои не)

View PostHeathenHeart, on 28 януари 2013 - 13:29 , said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#24 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 10 декември 2011 - 08:54

View PostEnvy, on Dec 10 2011, 07:14, said:

Не знам, адаша Whiplash да каже дали се приемат и сборняци/концертни записи в класацията. Лично според мен не е редно. :rolleyes:
Това зависи изцяло от решението на мнозинството - тоест ако кажете да се приемат сборни албуми и live албуми, то ще могат да се класират такива. Вярно е, че в правилата това не се упоменава изрично.

Моето мнение в случая е, че не би трябвало въпросните дискове да присъстват в класацията защото основната й идея е да се покаже коя е най-добрата музика (според съфорумниците), която е била издадена през 2011 г.. Сборните албуми обикновено съдържат най-добрите песни на съответната група/изпълнител. И ако приемем, че те могат да влизат в подреждането, то тези издания вероятно ще заемат доста челни позиции в крайното класиране защото (обективно погледнато) в тях може да няма слабо парче.

За концертните - в огромният процент от случаите live албумите не съдържат материал, който е бил реализиран в годината на издаване на съответния концертен диск и също представляват своеобразен best of от творчеството на групата. А това на момента го поставя в неравностойно положение спрямо останалите участници в подреждането. Но... си е майсторлък да запишеш качествен live, който да предава достоверно настроението от концерт на групата. Но аз лично не бих включил такъв албум точно по посочената преди едно изречение причина.

Нека обаче да се чуят и други мнения освен моето.

И да - в правилата в съседната тема пише, че не можете да правите промени, но това е най-вече с идея да не започне всеки да си вкарва този или онзи албум в подреждането през ден-два и така да отваря работа на модераторите (от една страна), за да променя поста му в темата, и на мен (от друга), за да преизчислявам точки. В интерес на истината обаче промяната може да бъде много лесна, поне от моя страна и ако се обедините около мнението, че концертни и сборни албуми не трябва да има, то бързичко бих могъл да ги разкарам и да преместя всички под тях с по една позиция нагоре.

П.С. Досега забелязах посочени три концертни заглавия (Rush, Hypocrisy, Avantasia). но може да има и повече - не съм преглеждал подробно все още.

П.П.С. Може би най-правилното в случая щеше да бъде да има още няколко категории - за дебют, за група на годината, за live, за преиздание, за сборен албум на 2011 г. Но вероятно това трябваше да го обсъдим предварително. Все пак ако мнението натежи в посока към наличието на тези категории, следващата година ще си взема бележка :unsure:
ПИСУК!

#25 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 10 декември 2011 - 09:11

View PostOzzy, on Dec 9 2011, 20:49, said:

Изключително много ме радва класацията на trasholasho :unsure:
На 9 реда е посочил 9 групи и 9 албума.
Само на три от тези 9 реда, аз мога да посоча кое е името на групата и кое е името на албума. На останалите шест реда си нямам ни най-малка представа кое точно какво е :harhar:
:rolleyes:
с нетърпение чакаме класацията на Змея да видим там каква ще бъде успехът ти
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#26 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 декември 2011 - 09:17

View Postwhiplash159, on Dec 10 2011, 08:54, said:

Нека обаче да се чуят и други мнения освен моето.
Моето го казах вече - без компилации, независимо дали са концертни или студийни. В противен случай ще се наложи да пренаредя тотално класацията си и да наблъскам на челните места Immersion-боксовете на Pink Floyd, сборняка на Rammstein, двете концертни EP-та на Dead Can Dance и пр. Би било безумно и безсмислено, тъй като идеята, както и сам си го написал, е да се класират албумите/музиката на 2011 г.

#27 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 10 декември 2011 - 09:29

Същото. Категорично без лайвове и бестофи.

Нови, студийни албуми.

Edited by Jurisprudent, 10 декември 2011 - 09:30 .

Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#28 dani1948

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • Gender:Male

Posted 10 декември 2011 - 10:16

View PostOzzy, on Dec 9 2011, 20:49, said:

Изключително много ме радва класацията на trasholasho :harhar:
На 9 реда е посочил 9 групи и 9 албума.
Само на три от тези 9 реда, аз мога да посоча кое е името на групата и кое е името на албума. На останалите шест реда си нямам ни най-малка представа кое точно какво е B)
:unsure:

:rolleyes: :D
When a Man Lies He Murders
Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which
Men Miscall Their Lives
All this I Cannot Bear
to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation
Take Me Home

#29 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 10 декември 2011 - 10:45

1. Steven WilsonGrace For Drowning
И с първия самостоятелен албум, лицето SW подсказа, че има основателна причина да "извади" тази музика от основните си проекти и да я издаде от свое име. Тук вече става дума за албум, за който тепърва ще се говори и албум, който тепърва ще се оценява от позиция на времето. Да не ми е името Асенчо, ако след време Grace For Drowning не се превърне в класически албум от категорията на най-великите в жанра. Повече за първото място в класацията ми тук...

2. PendragonPassion
Поредна доза модерен прогресив рок от вдъхновения Nick Barrett. Повече за тази страст тук...

3. Steve HackettBeyond The Shrouded Horizon
Когато Hackett издава албум, любителите на барока, джаза, прога и рока, получават серия неконтролируеми оргазми. А, когато Hackett е влюбен и издаде албум, тогава се получава Beyond The Shrouded Horizon...

4. Peter GabrielNew Blood
По повод горните коментари, за да не стават грешки - ТОВА не е нито концертен, нито сборен албум! ТОВА Е съвършено нова музикална форма, която САМО И ЕДИНСТВЕНО за целите на ЕКСПЕРИМЕНТА, използва за основа, вече създадени музикални произведения. Повече за този мултиарт тук...

5. BlackfieldWelcome To My DNA
Една крачка назад от първите два албума, но все така завладяващ коктейл от меланхолични настроения, този път с основен герой Aviv Geffen...

6. RadioheadThe King of Limbs
Втори пореден албум на академиците в правилна посока, вярата ми в тях се завръща с пълна сила...

7. CREDOAgainst Reason
Имам лични сантименти към тази група, но дори и без тях, този албум заслужава място в годишния ми Топ 10...

8. PhideauxSnowtorch
Прекрасен, както винаги...

9. ColdplayMylo Xyloto
За тях дори не си струва да говоря, само ще си позволя да изложа предположение, че с инкорпорирането на малки частици от чужди произведения в композиции от новия си албум, Coldplay откриха нова страница в рок музиката и съвсем скоро ще намерят последователи. Това, което Боно и Ко. правят по концерти от години, Coldplay решиха да направят в студиото...

10. MagentaChameleon
Тина все още притежава великолепен глас, а Роб все още е гениален композитор...

11. AirbagAll Rights Removed
След великолепния дебют, имах по-големи очаквания към този албум, но почитателите на Флойд отново имат повод за радост...

12. OpethHeritage
За първи път харесвам албум на тази група, знаете как се нарича причината...

13. Pain Of SalvationRoad Salt Two
За втори (пореден) път харесвам албум на тази група, тук няма специална причина...

14. Glass HammerCor Cordium
По-добрите Yes в последните години...

15. AnathemaFalling Deeper
За първи път мога да слушам част от първите неща на групата, без да ме болят ушите...

16. MagnumThe Visitation
Ами, обичам ги, а този албум е чудовищно добър...

17. The WatchTimeless
Италиански епигони на Genesis, които по един прекрасен начин преработват части от класически произведения на вдъхновителите си, след което ги смесват със собствени идеи. Вокалистът на групата е абсолютно копие на ранния Питър Гейбриъл от гледна точка на гласови данни, горещо препоръчвам на почитателите на Genesis...

18. Knight AreaNine Paths
Леко съм разочарован от любимата си холандска група...

19. Neal MorseTestimony 2
Доброто старо клише никога няма да излезе от мода, а Преподобния Морз ги разбира тези неща...

20. ArenaThe Seventh Degree Of Separation
Моето лично разочарование на годината. След толкова години чакане, накрая се е получило едно голямо нищо...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#30 The Crimson Idol

    Wrathchild

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 465 posts
  • Gender:Male

Posted 10 декември 2011 - 17:59

Гледам, че оценяването пак е като миналата година.Нали се говореше да се въведе някаква нова точкова система :rolleyes:

Edited by The Crimson Idol, 10 декември 2011 - 17:59 .

"Be the one to give them nightmares when they sleep
Never back down from anyone" - Jeremy McKinnon

#31 antubis

    непослушник

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 770 posts
  • Gender:Male

Posted 11 декември 2011 - 00:23

Изумих се колко съм консервативен в слушането на нова музика. Като изключим албумите в bold, останалите си ги изсмуках от пръстите. И тази година пак заложих на сигурност - слушах стари албуми на групи, които съм подценявал в миналото. В този случай бяха Opeth, Black Sabbath и Pink Floyd.
Opeth (3), TSO (2), Roger Waters (4)

#32 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 11 декември 2011 - 09:37

View PostThe Crimson Idol, on Dec 10 2011, 17:59, said:

Гледам, че оценяването пак е като миналата година.Нали се говореше да се въведе някаква нова точкова система :rolleyes:
Да - просто тогава не се сещам дали достигнахме до някакво крайно решение.

Все пак отчитам, че по-правилното в случая щеше да бъде да пусна темата за обсъждането на форумната класация малко по-рано (може би седмица) и там да дискутираме по-интересните въпроси като това колко точно албума да се включват, какво да е точкуването, какви да са категориите и т.н. И едва след като тези неща са уточнени да се пуска същинската тема за класациите. Но така, де - просто реших аз да поема отговорността за анкетата тази година и проблемът беше, че в последно време свободните ми минутки са кът - заради това реших да заложа да изпитаната формула.

Но обещавам за следващия път да си взема бележка.
ПИСУК!

#33 The Crimson Idol

    Wrathchild

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 465 posts
  • Gender:Male

Posted 11 декември 2011 - 19:00

Аз си мисля, че имаше някакво съгласие за прилагане на точковата система от Ф1.Но може и да се бъркам :rolleyes: Както и да е, така си преценил, така си направил анкетата и аз уважавам труда, който си положил/полагаш/ще полагаш :unsure: Имам и едно друго запитване - EP може ли да бъде включено в класацията?Питам конкретно за Beyond Mаgnetic на Металика, понеже видях, че го има в нета.
"Be the one to give them nightmares when they sleep
Never back down from anyone" - Jeremy McKinnon

#34 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 11 декември 2011 - 20:38

View PostThe Crimson Idol, on Dec 11 2011, 19:00, said:

Аз си мисля, че имаше някакво съгласие за прилагане на точковата система от Ф1.Но може и да се бъркам :rolleyes: Както и да е, така си преценил, така си направил анкетата и аз уважавам труда, който си положил/полагаш/ще полагаш :unsure: Имам и едно друго запитване - EP може ли да бъде включено в класацията?Питам конкретно за Beyond Mаgnetic на Металика, понеже видях, че го има в нета.
Beyond Magnetic официално не съществува все още. Така че не мисля, че може да се брои за нещо, издадено през 2011 година.

#35 The Crimson Idol

    Wrathchild

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 465 posts
  • Gender:Male

Posted 11 декември 2011 - 20:40

То и не ме кефи на 1во слушане, така че и да се брои не съм сигурен, че ще влезе в класацията ми :D Мерси за отговора все пак :)
"Be the one to give them nightmares when they sleep
Never back down from anyone" - Jeremy McKinnon

#36 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 11 декември 2011 - 20:42

View PostThe Crimson Idol, on Dec 11 2011, 20:40, said:

То и не ме кефи на 1во слушане, така че и да се брои не съм сигурен, че ще влезе в класацията ми :D Мерси за отговора все пак :)
Еми остатъци от Death Magnetic. Не е лошо, но и според мен не е нещо особено.

#37 The Crimson Idol

    Wrathchild

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 465 posts
  • Gender:Male

Posted 11 декември 2011 - 20:43

Death Magnetic на мен ми харесва, но това е - както каза ти - нищо особено.

Edited by The Crimson Idol, 11 декември 2011 - 20:45 .

"Be the one to give them nightmares when they sleep
Never back down from anyone" - Jeremy McKinnon

#38 ping_pong_bitches

    star sucker

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 270 posts
  • Gender:Male

Posted 12 декември 2011 - 09:39

1. Korn - The Path Of Totality
Има свежестта на Follow The Leader, dubstep елементите по-скоро са "индъстриъл" насочени, но не в смисъла на See You On The Other Side и Untitled, а някак, аз го написах - свежи. Жалко за групата, че не сме 99-та и продажбите на албуми са нищожни спрямо тогава. Както и да е, Jonathan Davis явно кара своята криза на средната възраст, преоткри страстта си към DJ-инга, и някак успя да убеди другите от групата да вплетат подобни елементи за новия албум. Ray забрави за "no click track, two inch tape" :)

2. Chimaira - The Age Of Hell
Най-любимита ми група от новото хилядолетие. В момента от оригиналния състав остана само Mark Hunter (гласни и китарни струни), бъдещето не е ясно. Група, която с всеки албум ме караше да спирам да слушам по една дузина други техни колеги съвременници (и след този е валидно) и ми дава всичко накуп, което искам от "тежката" музика.

3. Machine Head - Unto The Locust
Не ми харесва повече от The Blackening, но е след него в творчеството им за моя вкус. Като се сетя какво издаваха през втората половина на 90-те...

4. Vendetta - Време Разделно
Тук всичко е отношение. Тяхното отношение към живота съвпада с моето.

5. Lazarus A.D. – Black Rivers Flow
Новите албуми на Trivium и Evile са ми като приспивна песен и последващ сън, след който се събуждам без спомен, в сравнение с Black Rivers Flow. И точно затова изброените не попадат в личната ми класация и не ги слушам, за сметка на Lazarus A.D.

6. Fear and The Nervous System - Fear and The Nervous System
Не слушам албуми на 'супергрупи", но и този проект не претендира да е "супер". Пуснах този без никакви очаквания, а се оказа, че не виждам как ще излезе някога от player-а ми. Това се казва приятна изненада.

6. Chevelle - Hats Off To The Bull
Тази група ми е слабост. Едно време затрих всичко на Staind, заради тях. Чисто музикално нямат много общо, разбира се (дори не знам какво става със Staind в днешно време) Просто Tool и A Perfect Circle издават прекалено рядко.

7. Limp Bizkit - Gold Cobra
Изненадващо хубав албум за мен. Това, което ми хареса особено е още по-засилената самоирония, оld school усещането в много песни, а има и някои изненадващо "музикантски" за демонстрираното от тях ниво. Дано слабите продажби не откажат и тях от бъдещето.

Видях че някой е сложил в класацията си новия албум на Thievery Corporation. Не предполагах, че мога да го наредя сред изброените, но според правилата не мога да променя избора си. Както и да е, и без това няма да е от никакво решаващо значение. Иначе страхотен албум и за тях, за пореден път.

Edited by ping_pong_bitches, 12 декември 2011 - 09:41 .


#39 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 13 декември 2011 - 10:17

View Postping_pong_bitches, on Dec 12 2011, 09:39, said:

1. Korn - The Path Of Totality
Има свежестта на Follow The Leader, dubstep елементите по-скоро са "индъстриъл" насочени, но не в смисъла на See You On The Other Side и Untitled, а някак, аз го написах - свежи. Жалко за групата, че не сме 99-та и продажбите на албуми са нищожни спрямо тогава. Както и да е, Jonathan Davis явно кара своята криза на средната възраст, преоткри страстта си към DJ-инга, и някак успя да убеди другите от групата да вплетат подобни елементи за новия албум. Ray забрави за "no click track, two inch tape" :metal:

7. Limp Bizkit - Gold Cobra
Изненадващо хубав албум за мен. Това, което ми хареса особено е още по-засилената самоирония, оld school усещането в много песни, а има и някои изненадващо "музикантски" за демонстрираното от тях ниво. Дано слабите продажби не откажат и тях от бъдещето.

Респект, колега, че в класацията ти присъстват тези два албума. : ) И в моята ще присъстват. Напълно споделям с теб мнението, че може да се направи паралел между актуалният албум на KoЯn и Follow The Leader. И двата албума се явяват като нещо ново и същевременно леснодостъпно в биографията на бандата. А какво мислиш за албумите на групата като цяло? Моят личен фаворит е Life Is Peachy. В него е постигнат идеален баланс между агресивното и психеделично звучене. След това бих споменал едноименният дебют, Issues, Untouchables и Follow The Leader. Във Follow The Leader виждам само две слаби песни (Got The Life, която макар и иронична, все пак е твърде нетипична за тях и Children Of The Corn, която звучи твърде беззъбо, при все че нямам проблеми и харесвам и рап музика), но го поставям на последно място, защото звучи по-комерсиално от другите им записи. Албумите след Untouchables считам за "новите KoЯn" и само отделни песни ми допадат от тях.

А Limp Bizkit изпуснаха най-удобният момент да се върнат сред големите имена в съвременната метъл музика. Новият им албум има интересни хрумвания, но Fred Durst седи като кръпка с тези мазни ар енд би вокали.
By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington

#40 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 13 декември 2011 - 10:38

View PostRob Roy, on Dec 13 2011, 08:17, said:

Моят личен фаворит е Life Is Peachy. В него е постигнат идеален баланс между агресивното и психеделично звучене. След това бих споменал едноименният дебют, Issues, Untouchables и Follow The Leader. Във Follow The Leader виждам само две слаби песни (Got The Life, която макар и иронична, все пак е твърде нетипична за тях и Children Of The Corn, която звучи твърде беззъбо, при все че нямам проблеми и харесвам и рап музика), но го поставям на последно място, защото звучи по-комерсиално от другите им записи. Албумите след Untouchables считам за "новите KoЯn" и само отделни песни ми допадат от тях.

Хм...интересно, че не харесваш Take a Look in the Mirror, а например аз не съм много възторгнат от Untouchables. И по-скоро бих казал, че Корн след Take ... не станаха "нови", а съвсем си загубиха оригиналността. Новият е далеч по-свеж.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users