Jump to content

Sailing Ships's Content

There have been 40 items by Sailing Ships (Search limited from 29-март 23)


By content type

See this member's


Sort by                Order  

#92079 Зарибявам съседите с ... ?

Posted by Sailing Ships on 28 януари 2012 - 22:48 in Общ музикален форум

Unisonic - "Ignition" - mini album (2012)

Достатъчно обещаващо преди появата на първия диск ...



#90852 Форумна класация за албум на 2011-та година!

Posted by Sailing Ships on 27 декември 2011 - 22:46 in Общ музикален форум

1. Whitesnake - "Forevermore"
2. Кипелов - "Жить Вопреки"
3. Edguy - "Age Of The Joker"
4. Stratovarius - "Elysium"
5. Within Temptation - "The Unforgiving"
6. Symphony X - "Iconoclast"

Толкова ...



#88190 Новият албум на Ария - "Феникс"

Posted by Sailing Ships on 04 октомври 2011 - 23:51 in Общ музикален форум

Странен албум. Останах с впечатлението, че е направен малко насила, малко по задължение, че дори присъствието на Житняков не е точно обосновано.

Всичко това на фона на типичното звучене за Ария, обичайната тематика на лириките и т.н.

На живо Житняков би се справил с песните на Беркут, но не знам дали би достигнал и част от нивото на Кипелов.

Все пак от "Феникс" бих отличил - "Парфюмер - история одного убийцы", "Дальний свет", "Реквием".



#87738 Новият албум на Ария - "Феникс"

Posted by Sailing Ships on 19 септември 2011 - 21:02 in Общ музикален форум

Тези дни слушах някои неща на Гран-Куражъ. След чутото мисля, че гласът на Житняков е по-скоро за хард рок, отколкото за хеви метъл.

"Бои без правил" е интересно парче като музика. Текстът също е типичен за Ария. Новият вокал има приятен глас, но някак си не успява да ме провокира нито като Кипелов, нито дори като Беркут.

Ще ми отнеме доста време, за да кажа окончателното си мнение. Все пак като голям фен на Ария, се надявам, че албумът ще си струва и ще остави следа в историята на групата.



#86292 Потя се с...?

Posted by Sailing Ships on 05 август 2011 - 13:43 in Общ музикален форум

Gotthard - "Domino Effect" (2007)

R.I.P. Steve



#85041 L'Adieu

Posted by Sailing Ships on 02 юли 2011 - 22:41 in Музика

Adieu et j'espere a bientot! ...

Винаги ми е било много приятно да се засичаме и да обменяме по някоя мисъл за рок или за френската музика, която слушаме.

Определено форумът (ще) загуби много ярък представител ...



#84008 Потя се с...?

Posted by Sailing Ships on 18 юни 2011 - 17:09 in Общ музикален форум

Symphony X - "Iconoclast" (2011)

Възхитен съм!!!



#84007 DVD-то което гледам е...

Posted by Sailing Ships on 18 юни 2011 - 17:06 in Общ музикален форум

View Poststormbringer, on Jun 16 2011, 20:53, said:

и какво ти е мнението? аз си го взех на 3.юни още ... гледах го веднага ... звука е добре .. поиграли са си с него .. за съжаление картината няма как да направят HD B) .. все още не съм го чувал на 5:1 за съжаление .. но като се прибера в БГ след месец ще го пробвам как звучи и по този начин
на Томи не му е мръднало много солото в последните .. 20 години .. може спокойно едно сравнително гледане на дръм солото от Live ... In the still of the night (2004) и Live At Donington 1990 да се направи :worship:
иначе самият концерт от доста години го имам на mp3 .. но бутлег с по-кофти звук ... честното ми мнение е, че старите, блусарски парчета .. в които в оригинал звучи слайд китарата на Мууди звучат много много странно и неестествено в изпълнение на Вай ... (за сметка на това Doug ги свири страхотно в днешно време) .. особено Ain't no love и Slow & Easy ...

Аз си го купих 2-3 дни по-късно. Звукът е много добър, не очаквах. За съжаление картината не е на високо ниво, но много ми се гледаше само Coverdale, само групата преди толкова време. Освен солото на Tommy, не е мръднала версията и на "Slide It In" (справка "Live ... In The Shadow Of The Blues"). Малко ми е странно, да ти кажа.

За блусарските парчета ... стилът на Vai е такъв, че няма как да са същите. На мен щеше да ми е много интересно, ако бяха направили "Looking For Love" или "Wings Of The Storm" например. Според мен сегашната двойка китаристи е може би най-разнообразната в историята на групата и съм напълно съгласен с теб за това как се справят със старите неща.



#83846 DVD-то което гледам е...

Posted by Sailing Ships on 16 юни 2011 - 18:34 in Общ музикален форум

Whitesnake - "Live At Donington 1990"



#83308 Judas Priest и Whitesnake в София

Posted by Sailing Ships on 10 юни 2011 - 19:48 in Концерти и фестивали в България

View PostEnvy, on Jun 10 2011, 20:32, said:

"Преустановява се продажбата на паркинг-билети, а за закупените такива до момента, парите ще бъдат върнати в съответните каси, от които са купени."
Повече инфо: тук.

Точно така. Мое недоглеждане, за което се извинявам. Браво за адекватните действия от страна на организаторите. :wub:



#83301 Judas Priest и Whitesnake в София

Posted by Sailing Ships on 10 юни 2011 - 19:08 in Концерти и фестивали в България

А какво се случва с тези като мен, закупили паркинг-билети? Да си закарам колата до Банкя, да я оставя и да отида на концерт. После да си я взема обратно ...

В публикуваната пресинформация не се посочва опция за връщане на пропуска за паркинг. Надявам се, че ще е възможно и че ще има повече осведоменост по въпроса съвсем скоро ... Иначе, би било поредната българска работа и доста некоректно ...



#81642 Надъхвам се с...?

Posted by Sailing Ships on 16 май 2011 - 16:31 in Общ музикален форум

Black Sabbath - "Heaven & Hell" (1980)

Ясно защо ...



#80371 Roy Khan напуска Kamelot

Posted by Sailing Ships on 22 април 2011 - 13:43 in Общ музикален форум

Който ме познава, знае какво означават Kamelot за мен и по-специално присъствието/гласът на Khan.

Дано наистина да е добре със здравето и отново да се върне на сцената!!!

Дано и това, да го наречем, 'оправдание' да е някакъв ход, за да не си влошават взаимоотношенията.

Иначе, не съм особено изненадан. Групата пое постепенно по нов път, с по-различно звучене - "Ghost Opera", "Poetry For The Poisoned". По едно време се заговори за събиране на Conception, както и за солов албум на Roy.

Don't say goodbye like we'd never meet again ...



#79074 Judas Priest и Whitesnake в София

Posted by Sailing Ships on 01 април 2011 - 13:08 in Концерти и фестивали в България

View PostKoftoZ, on Apr 1 2011, 00:50, said:

Това е нищо. Аз се намирам в Германия, затова пращам брат ми да ми купи ценната хартийка. Тои е на 14 години и никога не досега не е купувал билет. Не би трябвало да има нещо сложно - да ама не. Отива в първият Германос - там служителят не знае паролата за акаунта. Германос номер 2 - там не били излезнали билетите все още. Затова отиваме в близкия Orange, където пък им свършили бланките и така се озоваваме в Германос номер 3 където му заявяват ,че няма 18 години и не може да му продадат билета.... как да не ти писне накрая?

:lol: :blink: :huh:

Да, определено има и по-кофти случаи ... Все пак се надявам, че си се сдобил с билет след тия мъки. :lol:



#79020 Надъхвам се с...?

Posted by Sailing Ships on 31 март 2011 - 23:18 in Общ музикален форум

David Coverdale - "Into The Light" (2000)



#79017 Judas Priest и Whitesnake в София

Posted by Sailing Ships on 31 март 2011 - 21:34 in Концерти и фестивали в България

Успях и аз да се сдобия с билет на промоционална цена следобяд. Дано групите да ни зарадват с качествен концерт, какъвто заслужаваме.

За пореден път се убеждавам в "качествата" на "персонала" на Germanos и Office 1. Първо, момичето в Germanos идея си нямаше за какво й говоря, какъв точно и за коя зона билет искам. Второ, в Office 1 са крачка напред - успях да се сдобия с билет без особени обяснения, но не и с такъв за паркинга. Не знаели, че имало. Нямали достъп до тях. Да съм проверил как стоят нещата направо в сайта на Eventim - дали не е включен в някакъв пакет. Накрая проблемът с паркинг пропуска се реши в "Пикадили", където системата беше същата и нямаше никакви трудности.

Да, за повечето хора ще се стори дреболия, но самият факт, че трябва да обикаляш 3 места, след като навсякъде трябва да е еднакво ...



#78799 Judas Priest и Whitesnake в София

Posted by Sailing Ships on 29 март 2011 - 17:17 in Концерти и фестивали в България

View PostJurisprudent, on Mar 29 2011, 14:32, said:

Мен ако ме питаш, Whitesnake нито е метъл, нито е група. И ме е малко срам да я причисля към рок музиката изобщо.

И защо я коментираш тогава?

Нищо лично, но никой не е седнал да критикува твоя вкус за музика, камо ли да обижда Dio. Няма такъв човек просто, който да е казал лоша дума за него.

Tъй като засегна "белите змейове" в другата тема ... Връзката и отношенията между Ronnie James Dio и David Coverdale датират от 1978 г. и албума "Northwinds". След като Ronnie почина, Coverdale беше един от първите, които веднага изказаха съболезнования.

По въпроса за фестивала:

Защо ли ми се струва, че ще бъде ако не по-успешен, но поне наравно със Sonisphere тази година?



#78563 Judas Priest и Whitesnake в София

Posted by Sailing Ships on 25 март 2011 - 17:41 in Концерти и фестивали в България

View PostUgly, on Mar 25 2011, 09:45, said:

"Иначе, поне аз се надявам списъкът с групите да се ограничи само до Whitesnake и Judas Priest."

За мое съжаление "Ozzy" е прав, надали ще са само тези две групи. Иначе аз не съм фен на фестовете и разводняването с много групи. Предпочитам самостоятелните концерти с пълни сетове. Нищо, че по този начин ми излиза по-скъпо да гледам групите, но поне удоволствието ми е доста по-голямо.

Силно се надявам да не е прав, но натам отиват нещата, както и да го гледаме ...

За останалото - мислим еднакво. :)



#78482 Надъхвам се с...?

Posted by Sailing Ships on 25 март 2011 - 00:02 in Общ музикален форум

Whitesnake - "Forevermore" (2011)



#78481 Judas Priest и Whitesnake в София

Posted by Sailing Ships on 25 март 2011 - 00:00 in Концерти и фестивали в България

И аз писах мейл на Петър Петров преди доста време, но все още чакам отговор ... Дано да имаш повече късмет от мен.

Иначе, поне аз се надявам списъкът с групите да се ограничи само до Whitesnake и Judas Priest. И без това има достатъчно различия в стила на двете групи. Странно е как Coverdale се съгласява на подобни колаборации. Да се чуди човек.

Ако добавят още 2-3 банди, ще е по-подходящо да направят двудневен фест, защото смятам, че ще се разводни много.



#78175 Надъхвам се с...?

Posted by Sailing Ships on 19 март 2011 - 22:57 in Общ музикален форум

Within Temptation - "The Unforgiving" (2011)

След 2-3 прослушвания - еднообразен и скучен албум.

За мен няма и помен от онова, което ме накара да ги прослушам ...



#77650 Надъхвам се с...?

Posted by Sailing Ships on 14 март 2011 - 00:21 in Общ музикален форум

View Poststormbringer, on Mar 13 2011, 02:53, said:

"Нелегалното ухо" не пречи на купуването :yes: .. с което и към темата Whitesnake - Forevermore

Неоспорим факт, но специално за Whitesnake предпочитам да изчакам още около 2 седмици. :)



#77609 Надъхвам се с...?

Posted by Sailing Ships on 12 март 2011 - 23:36 in Общ музикален форум

Въпреки че съфорумците по-нагоре ме изкушават да ударя едно нелегално ухо на най-любимата група, все пак ще изчакам да чуя новия албум, когато излезе официално и си го купя. :metal:

Кипелов - "Жить Вопреки" (2011)

Ако песните в чудесния "Реки Времен" са като удар след удар с юмрук, то сега Валерий и групата са се насочили към по-разнообразното звучене - рифове, аранжименти, разбира се, и текстове. И това за мен не е грешка. Напротив. Всяко парче е само за себе си и след доста прослушвания човек може да открие всичко това, което ги обединява в "Да живея напук" ...



#77563 Надъхвам се с...?

Posted by Sailing Ships on 11 март 2011 - 17:28 in Общ музикален форум

HIM - "Digital Versatile Doom" - Live (2008)



#77013 Deep Purple vs. Led Zeppelin...

Posted by Sailing Ships on 05 март 2011 - 22:02 in Общ музикален форум

Мисля, че темата вече може спокойно да се озаглави -

Deep Purple vs. Led Zeppelin ... Pink Floyd vs. Muse :drinks: