Jump to content

Ново и модерно


26 replies to this topic

#1 Davidian

    епископ

  • Тамплиeри
  • PipPipPip
  • 361 posts
  • Gender:Male

Posted 08 January 2012 - 17:56 PM

Така, първо да се извиня, че леко позакъснях с пускането на тази тема, но поради технически причини, няколко пъти(5) ставах свидетел как изцяло написаното съдържание на тази, подготвяна от мен, тема изчезваше или се изтриваше. Доста неприятно :drinks:

Та, както вече стана ясно, покрай нормалните злободневни мнения и теми за този форум, изведнъж се отвори въпрос за модерната вълна на нашата любима музика - нещо, което, лично аз, доста време чаках.

Без излишни уводни изречения, минавам директно към въпроса, който е в основата на отварянето на тази тема:

View PostThe Crimson Idol, on Jan 7 2012, 00:12, said:

Понеже ми стана интересно - би ли дал някакво свое тълкувание/определение на стила на Woe, Is Me, Asking Alexandria, Blessthefall и др подобни и да кажеш някой представител (според теб) на пост-хардкора.Не се заяждам просто ми е любопитно.

Тъй като не исках да развиваме тези обширни въпроси в тема, която е предзначена за обсъждане на други поводи, пратих съвсем кратко съобщение на @The Crimson Idol, част, от което, ще цитирам сега:

Davidian said:

Несъотвествието в по-модерните и тежките стилове, относно етикетите им, е във вида, в който е, защото феновете доста често преписват определен жанр на група, в зависимост от посланията или от използваните музикални похвати. Кратък пример - за As I Lay Dying е подходящо да се нарекат метълкор, защото именно музикалните им похвати са преписвани на по-тежките стилове - постоянно присъстващ PM, бързо темпо и наличие на периодични брейкдауни. В същото време, за мен, най-подходящото им определние е NWOAHM, защото композиционната им структура е доста по-близка до класическите имена, от края на миналия век, отколкото до някакви по-нестандартни или различни идеи.

Ще използвам момента за да се обоснова и доуточня. Мисля, че всички са наясно за етикетите, които биват поставяни (било то от журналисти, или от фенове) или преписвани върху определени музикални течения или банди, с цел по-лесно категоризиране и желание за някакво разделение. Разбира се, в това няма нищо лошо, но негативното в случая е, че на непредубедения слушател се създават някакви условни граници и представи за музиката на изпълнители, които понякога нямат общо със стила, или обратното - за стила, който понякога няма нищо общо с музиката на някои групи. Мисля, че поставянето на някоя от гореспоменатите групи в рамките на метълкор/пост-хардкор средите е също толкова относително, колкото и причисляването на всички групи от миналия век към гръндж-а. Вярно е, че всяка група има елементи, присъщи на даденото течение, но тук идват точно онези принципи на логиката - наличието на тези елементи не води до причисляването към дадения стил.

Конкретно за обсъжданите пост-хардкор и метълкор нещата са още по-недостъпни за категоризиране, защото този стил е доста богат на влияния, и на музикална, и на концептуална основа. Групите, които са смятани за представители на тези стилове използват много често оркестрации, има много силни джаз влияния, пост-рок мотиви, силно наложени електронни такива и така нататък. Точно поради наличието на такова разнообразие, от композиционна гледна точка, не намирам за уместно да се слагат множеството групи под един знаменател. Примерно, как точно може да се определи стила на Bring Me The Horizon? Журналистите и феновете вече са се отказали да търсят решение на тази задача и често BMTH могат да бъдат видяни и описани като "метъл". А те са доста непредставителна извадка за разнообразието, което предлагат различните групи.

Именно заради различните музикални похвати и множеството по вид влияния, из фенската база на съответните групи могат да се срещнат термини като crabcore, christian metalcore, trancecore, beardcore и така нататък, които фактически нямат никакъв смисъл, а служат за някакво условно разделение на почитателите на тази музика. Но за това ще се говори повече, евентуално, по-нататък.

Доста ми е трудно да пиша толкова повърхностно, без конкретно зададен въпрос, затова ще ви предоставя няколко групи и песни, които са определяни точно като представители на обсъжданите жанрове. Направете сами изводите си. Ще се радвам да прочета мнението ви. Вярвам, че всички сте наясно, че една песен трудно може да бъде представителна за една група, затова ако намерите и най-малък момент, който ви заинтригува, хвърлете едно ухо на дадената формация.

La Dispute - Много ми е интересно мнението ви за тази група, ако има почитатели на Cummings тук - тези момчета ще ви заинтригуват.

Parkway Drive - ... и вокалист(текстописец) върл фен на Tom Waits, Leonard Cohen и така нататък.

The Saddest Landscape

The Fall Of Troy

Adept - образец за ИСТИНСКИ post-hardcore

Architects - личните ми фаворити

Дано да се получи хубава дискусия :yes:

Edited by Davidian, 08 January 2012 - 18:38 PM.


#2 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 08 January 2012 - 19:41 PM

В момента слушам Deafheaven - Roads To Judah, който е сред най-силните атмосферични, пост, хипстър блек метъли от тая година и приемам доста добре това модернизиране на жанр, който смятах за най-добър в първичния си вид.

#3 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 08 January 2012 - 20:16 PM

Amaranthe - смесица от power и melo-death metal, някъде определяни като modern metal.




Hedniska Blod

#4 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 08 January 2012 - 21:03 PM

View PostHeathenHeart, on Jan 8 2012, 20:16, said:


Това звучи доста прилично. :drinks: И мацката е повече от сгодна.

А колкото до спора за модерните течения в метъла - аз лично не мога да взема отношение, тъй като никога не съм разглеждал музиката като олд-скуул и модерна, а единствено като такава, която ми харесва и такава, която не ми харесва (знам, че откривам топлата вода с това изречение, но предпочитам да я смеся с вече познати субстанции и да си направя ароматен чай :yes: ). Имам достатъчно любими неща и неща, които ми допадан в една или друга степен, и от традиционните стилове и от новите хибриди (може би единствено без чистия ню-метъл и чистия грайнд). И достатъчно неща, които не ми харесват и от двата лагера. Правейки равносметка излиза, че харесвам количествено повече групи от по-старите, но това е предимно защото съм имал чисто физическата възможност да ги слушам повече време.

#5 Valtyr

    Artisan ov War

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • Gender:Male
  • Location:At The Left Hand Ov God

Posted 08 January 2012 - 22:34 PM

Извинявайте за офф топика, но откакто съм в този форум, чета негативни мнения относно категориите. По принцип като жертва на категориите се считат масите, което донякъде обяснява разграничаването от тях от страна на хората в този форум( при все, че ви считам за интелигентни деца). Но да наричаш категориите безсмислени, означава да обречеш целия живот и творчество на Аристотел на безсмислие. ;)

По темата: С интерес ще изслушам предложенията, които давате. Искам обаче да си изясним нещо: нека да коментираме групи, които са изградени предимно от млади хора, а не тези, които са просто нови проекти на старите муцуни като Vallenfyre, например.

Аз мога да говоря конкретно за новите имена в жанровете, които харесвам, въпреки че в тях нещата се случват по-бавно, отколкото в гореизброените. И все пак, ето някои имена, които са ми направили впечатление в последно време:

Celestial Bloodshed- True Norwegian Black Metal :yes:
Infestus- една много интересна блек метъл банда от Германия

Myrkgrav- викинг/блек метъл проект от Норвегия

Stribog- една страхотна паган метъл банда от Хърватска.
NO SINGLE BOOK WERE BEHELDEN BY ME
OH, NO QUESTION I CANNOT DO ANSWER
ONLY ONE SINGLE LAMP DO SHOW ME THIS WAY
AND THAT IS THE EYE OF SATAN!

#6 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 08 January 2012 - 22:36 PM

View PostHeathenHeart, on Jan 8 2012, 18:16, said:

Amaranthe - смесица от power и melo-death metal, някъде определяни като modern metal.




Таз жена...що си губи времето да работи като певица...докарва го добре на външност, къде-къде по-вървежни професии и занаяти има в това отношение.

А по темата:
Мързи ме, честно казано, да напиша широко аргументирано мнение, та затова сбито:

- абсолютно не ме интересува какво е модерно и какво не

- горните постхардкор примери ми звучат като Мейдън от Powerslave до Seventh Son... + Metallica от 80-те + малко мелодии - демек нищо ново или неопределимо

- лично мнение: рок музиката ще трябва (в бъдеще) да се групира с електронната музика и все повече електроника ще навлиза в различните клонове на рока, и по-леки, и по-тежки, т.н.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#7 Davidian

    епископ

  • Тамплиeри
  • PipPipPip
  • 361 posts
  • Gender:Male

Posted 08 January 2012 - 22:41 PM

View PostValtyr, on Jan 8 2012, 22:34, said:

Извинявайте за офф топика, но откакто съм в този форум, чета негативни мнения относно категориите. По принцип като жертва на категориите се считат масите, което донякъде обяснява разграничаването от тях от страна на хората в този форум( при все, че ви считам за интелигентни деца). Но да наричаш категориите безсмислени, означава да обречеш целия живот и творчество на Аристотел на безсмислие. :yes:

Тъй като това вероятно се отнася към мен, и вероятно не си е проличало добре от поста ми, ще кажа, че не съм заявил никъде, че категориите са безсмислени, напротив, казах, че са много рационални. Просто понякога имат негативен ефект, когато стане въпрос за музика ;)

Иначе, с другото съм съгласен.

EDIT:

View PostJurisprudent, on Jan 8 2012, 22:36, said:

- горните постхардкор примери ми звучат като Мейдън от Powerslave до Seventh Son... + Metallica от 80-те + малко мелодии - демек нищо ново или неопределимо

Е, то звученето и как го виждаш ти, е доста субективно нещо, както стана доста модерно да се казва :D
И естествено, че не е ново, от около 70 години насам няма ниво ново или революционно в музиката, всичко е нов прочит. И Блек Сабат използват готови блус скалички и пентатоники, това са правели и Мейдън, това правят всички днес, това ще правят и всички утре :)

Edited by Davidian, 08 January 2012 - 22:46 PM.


#8 The Crimson Idol

    Wrathchild

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 465 posts
  • Gender:Male

Posted 08 January 2012 - 22:51 PM

То пък Amaranthe са е*ахти групата - 3 вокала ;) Слушах им 1-2 песни - ми не ме кефат.Съмнявам се нещо да промени това, но само времето ще покаже.
@Jurisprudent - то хубаво да навлиза електроника, ама в повечето случаи това е свързано с изместване китарите на много заден план (някъде пък съвсем бегло се дочуват), което мен не ме радва изобщо.Иначе на четящите темата (особено на създателя й) на 1во време ще препоръчам да чуят The Unguided.

Where the Frost Rose Withers
Phoenix Down

А и щях да забравя - какво е това crabcore :yes: За сефте го чувам.
"Be the one to give them nightmares when they sleep
Never back down from anyone" - Jeremy McKinnon

#9 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 08 January 2012 - 22:54 PM

View PostValtyr, on Jan 8 2012, 21:34, said:

нека да коментираме групи, които са изградени предимно от млади хора

Ей ги:

Posted Image
White Lies

Posted Image
Arcade Fire

Posted Image
Amplifier

Posted Image
Crippled Black Phoenix

Posted Image
Florence and the Machine
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#10 Davidian

    епископ

  • Тамплиeри
  • PipPipPip
  • 361 posts
  • Gender:Male

Posted 08 January 2012 - 23:01 PM

View PostThe Crimson Idol, on Jan 8 2012, 22:51, said:

То пък Amaranthe са е*ахти групата - 3 вокала ;) Слушах им 1-2 песни - ми не ме кефат.Съмнявам се нещо да промени това, но само времето ще покаже.
@Jurisprudent - то хубаво да навлиза електроника, ама в повечето случаи това е свързано с изместване китарите на много заден план (някъде пък съвсем бегло се дочуват), което мен не ме радва изобщо.Иначе на четящите темата (особено на създателя й) на 1во време ще препоръчам да чуят The Unguided.

Where the Frost Rose Withers
Phoenix Down

А и щях да забравя - какво е това crabcore :yes: За сефте го чувам.

The Unguided е новата група, на стари членове на SS, ако не се лъжа? Чух албума им един-два пъти, стори ми се добър, но ще трябва да го попреслушам повече. Имат потенциал за мен.

А за crabcore се водят старите AttackAttack!. Няма нищо общо с музиката им, разбира се, а с начина, по който... Абе, провери в youtube и ще разбереш :)

#11 The Crimson Idol

    Wrathchild

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 465 posts
  • Gender:Male

Posted 08 January 2012 - 23:09 PM

View PostDavidian, on Jan 8 2012, 23:01, said:

The Unguided е новата група, на стари членове на SS, ако не се лъжа? Чух албума им един-два пъти, стори ми се добър, но ще трябва да го попреслушам повече. Имат потенциал за мен.

А за crabcore се водят старите AttackAttack!. Няма нищо общо с музиката им, разбира се, а с начина, по който... Абе, провери в youtube и ще разбереш :yes:

Да, TU е основана от бившите вокалисти на Соник Синдикейт и настоящият им китарист.Барабанистът на СС също участва в записи и лайфове.Абе картинката е пълна ;)
Погледнах въпросния crabcore.Тия пичове както са с тесни панталони има вероятност да лъснат по гол г*з :)

Edited by The Crimson Idol, 08 January 2012 - 23:10 PM.

"Be the one to give them nightmares when they sleep
Never back down from anyone" - Jeremy McKinnon

#12 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 08 January 2012 - 23:20 PM

View PostJurisprudent, on Jan 8 2012, 22:54, said:

Ей ги:

Posted Image
Arcade Fire

Тези пък какво общо имат с тази тема, нали само за метъл става дума?
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#13 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 08 January 2012 - 23:33 PM

View Postmarillion, on Jan 8 2012, 22:20, said:

Тези пък какво общо имат с тази тема, нали само за метъл става дума?

И тук, и другаде писах, че аз лично коментирам рок музиката, включая различните й клонове. Та така имат общо.
А иначе Флорънс пък има още по-малко общо, ама така или иначе нещата все ще тръгнат към я хардкор, я блек/дет, та поне малко да spoil-на разговора в друга посока

Edited by Jurisprudent, 08 January 2012 - 23:40 PM.

Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#14 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 09 January 2012 - 00:04 AM

View PostValtyr, on Jan 8 2012, 22:34, said:

Myrkgrav- викинг/блек метъл проект от Норвегия

Stribog- една страхотна паган метъл банда от Хърватска.
Тези ги "отразих" през годината. Myrkgrav са ми прекалено блек, но не съм ги отписала напълно, ще видим нататък какво ще правят. Stribog ми заприличаха на хибрид между Eluveitie и Kivimetsan Druidi, и тях ще ги видя как ще се развият за по-определено отношение.

Ако ти е интересно чуй Nothgard и Brymir.

View PostJurisprudent, on Jan 8 2012, 22:36, said:

Таз жена...що си губи времето да работи като певица...докарва го добре на външност, къде-къде по-вървежни професии и занаяти има в това отношение.
Тоз въпрос не към мен. :yes:

View PostThe Crimson Idol, on Jan 8 2012, 22:51, said:

То пък Amaranthe са е*ахти групата - 3 вокала ;)
Това е едно от нещата, което ми хареса в тази група. На вкус и на цвят... :)

----------------------------

По темата - още една нова група Whispered - melo-death с далеко-източни мотиви и разни шарени похвати.

Hedniska Blod

#15 wolfy

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1086 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Mother Nature

Posted 09 January 2012 - 00:42 AM

Amaranthe са ми прекалено модерни - излъчват комерс и навяват сладникави мисли. А мацката е сладур, но това няма нищо общо с музиката :yes:

Малко съм скаран с новите групи, освен с разни ъндърграунд резачки и други незаслепени от светлината на прожекторите творци. По-нагоре имаше изброени няколко от тези със сложните и неметъл имена, някои от които съм пробвал да заслушвам из ютуб, но чистосърдечно си признавам, че от почти всички ми се гади.

От дотук изброените харесвам Stribog, Celestial Bloodshed, Myrkgrav i Infestus. ;)

Edited by wolfy, 09 January 2012 - 02:21 AM.

Non Nobis Domine, Non Nobis... Sed Nomini Tuo Da Gloriam!

#16 Valtyr

    Artisan ov War

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • Gender:Male
  • Location:At The Left Hand Ov God

Posted 09 January 2012 - 02:03 AM

View PostJurisprudent, on Jan 8 2012, 22:36, said:

- лично мнение: рок музиката ще трябва (в бъдеще) да се групира с електронната музика и все повече електроника ще навлиза в различните клонове на рока, и по-леки, и по-тежки, т.н.

Много мрачно бъдеще отреди на любимата музика. Има логика, но това не го прави желано. И все пак, докато има горски космати мЪже- лунатици като Fenriz и Nocturno Culto, съм спокоен, че все още ще има приятна музика в този сив и изкуствено усмихнат свят. ;)

View PostDavidian, on Jan 8 2012, 22:41, said:

Тъй като това вероятно се отнася към мен, и вероятно не си е проличало добре от поста ми, ще кажа, че не съм заявил никъде, че категориите са безсмислени, напротив, казах, че са много рационални. Просто понякога имат негативен ефект, когато стане въпрос за музика :D

О не, изобщо не е към теб. По-скоро мнение, провокирано от общото тук. :)

Иначе за Amaranthe... на мен лично ми харесват, но с кое е съвсем друг въпрос. :yes:
NO SINGLE BOOK WERE BEHELDEN BY ME
OH, NO QUESTION I CANNOT DO ANSWER
ONLY ONE SINGLE LAMP DO SHOW ME THIS WAY
AND THAT IS THE EYE OF SATAN!

#17 Valtyr

    Artisan ov War

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • Gender:Male
  • Location:At The Left Hand Ov God

Posted 09 January 2012 - 02:06 AM

Posted Image

Добре де, тук не отиват ли на дискотека?
NO SINGLE BOOK WERE BEHELDEN BY ME
OH, NO QUESTION I CANNOT DO ANSWER
ONLY ONE SINGLE LAMP DO SHOW ME THIS WAY
AND THAT IS THE EYE OF SATAN!

#18 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 09 January 2012 - 11:17 AM

Подобни групи [споменатите в първата публикация по темата] ми напомнят за вариациите и комбинациите в комбинаториката. А музиката им ми изглежда като Чудовището на Франкенщайн - съшита от клишета. Същото мисля и за всички банди от така наречената NWOAHM [въпреки, че като напишеш тази абревиатура в google, излиза, че в кюпа попадат и банди като Pantera, Biohazard, Korn, че дори и Down]. Да бъдеш вдъхновен от чужда музика е нещо нормално, но при подобни банди епитета "вдъхновен" е твърде слаб. Поне аз не мога да се отърва от чувството за вече чуто от... [тук се въртят около две дузини имена] във всяка една секунда. Подобни банди са символ на всичко което не харесвам в съвременната метъл музика - комбиниране на чужди идеи и обличането им в модерен звук. Чудовището на Франкенщайн, но наметнало сакото от абитуриентския бал на своя създател, в опит да изглежда готин(о). Posted Image

Разбира се, няма лошо ако човек харесва подобни групи. Нямам нищо против тази музика. Само не взимам на сериозно претенциите за някакво новаторство на подобни банди. Те са нови вълни, но само в исторически, а не в идеен план.

Иначе много харесвам DevilDriver, ако се броят за нови и модерни, при все, че Dez Fafara е вече гърмян заек.
By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington

#19 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 09 January 2012 - 13:18 PM

View Postwolfy, on Jan 9 2012, 00:42, said:

От дотук изброените харесвам Stribog, Celestial Bloodshed, Myrkgrav i Infestus. ;)
Хахахахаха, току виж паднал в мрежата на фолк-метъла. :yes:


View PostRob Roy, on Jan 9 2012, 11:17, said:

Разбира се, няма лошо ако човек харесва подобни групи. Нямам нищо против тази музика. Само не взимам на сериозно претенциите за някакво новаторство на подобни банди. Те са нови вълни, но само в исторически, а не в идеен план.
Аз не прочетох до сега някой да предяви претенции за новаторство на някоя група. Новаторството е много трудна работа, особено в музика, където сякаш всичко е казано.
Аз разбрах темата като има ли приятни, кадърни, приемливи за хора от по-старата генерация и т.н. нови групи. поне за мен отговорът е "да".
Също ако се върнем към темата провокирала тази - добре ли е да видим някой от тези групи на родни фестивали. И тук аз отговарям "да".
Hedniska Blod

#20 Davidian

    епископ

  • Тамплиeри
  • PipPipPip
  • 361 posts
  • Gender:Male

Posted 09 January 2012 - 13:26 PM

View PostRob Roy, on Jan 9 2012, 11:17, said:

Подобни групи [споменатите в първата публикация по темата] ми напомнят за вариациите и комбинациите в комбинаториката. А музиката им ми изглежда като Чудовището на Франкенщайн - съшита от клишета. Същото мисля и за всички банди от така наречената NWOAHM [въпреки, че като напишеш тази абревиатура в google, излиза, че в кюпа попадат и банди като Pantera, Biohazard, Korn, че дори и Down]. Да бъдеш вдъхновен от чужда музика е нещо нормално, но при подобни банди епитета "вдъхновен" е твърде слаб. Поне аз не мога да се отърва от чувството за вече чуто от... [тук се въртят около две дузини имена] във всяка една секунда. Подобни банди са символ на всичко което не харесвам в съвременната метъл музика - комбиниране на чужди идеи и обличането им в модерен звук. Чудовището на Франкенщайн, но наметнало сакото от абитуриентския бал на своя създател, в опит да изглежда готин(о). Posted Image

Разбира се, няма лошо ако човек харесва подобни групи. Нямам нищо против тази музика. Само не взимам на сериозно претенциите за някакво новаторство на подобни банди. Те са нови вълни, но само в исторически, а не в идеен план.

Иначе много харесвам DevilDriver, ако се броят за нови и модерни, при все, че Dez Fafara е вече гърмян заек.

Честно казано, се готвих да ти напиша много дълъг и изчерпателен пост, в противовес на твоето мнение, но после забелязах няколко ключови думи, които показват, че тези заключения не са подходящи за започване на продуктивна дискусия, защото не са подплътени с реални доводи и факти.

Иначе, доста ми е интересно, защо всички говорите за оригиналността на дадените банди? Поне аз, никога не съм твърдял, че те са уникални, новаторски и така нататък. Въпроса е да коментирате дали чутото ви харесва или не. Освен това, казах го по-нагоре, ще го повторя и пак - новаторство и иновативност в музиката няма от първия негър, просвирил блус покрай Мисисипи, до днес. Абсолютно всичко след това е нов прочит на старите неща.

View PostRob Roy, on Jan 9 2012, 11:17, said:

NWOAHM [въпреки, че като напишеш тази абревиатура в google, излиза, че в кюпа попадат и банди като Pantera, Biohazard, Korn, че дори и Down

Нито една от тези банди не спада към NWOAHM, просто за документацията.

DevilDriver спадат към течението, но наистина се учудвам, че след цялото си мнение, си написал, че ги харесваш. Доста парадоксално ми звучи :yes:

И се извинявам ако звуча малко по-разпалено, впрочем, нямам за цел да защитавам нищо или никой, просто мненията ни са крайно противоположни ;)

EDIT: Само искам да попитам, тъй като сте чули моите предложения, песента на Architects с творчеството на коя банда ви навява асоциации?

Edited by Davidian, 09 January 2012 - 13:27 PM.






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users