Jump to content

Метъл кръчмета в София


83 replies to this topic

#1 edward

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 16 posts

Posted 14 септември 2008 - 07:33

Ще ме извинявате, ако ви се стори тъпа темата, обаче аз от доста време се бях отплеснал от активния нощен живот и свързаната с него консумация на бира в добра среда, та малко съм излязъл от час.
Та търся си някое свестно местенце (в София), където да мога вечер да изпия една-две (до 10-20 понякога) бири на фона на праведна музика. Вчера за пръв път ходих до Фенс, обаче не влязох, защото се оказа, че преди 22:30 не пускат, пък и входа от 5 лв не ми е по джоба. В смисъл, че 5 лв за група бих дал, но ако съм решил да остана цяла вечер, а не само един час, примерно.
Дайте някакви съвети, пробвах с търсачка, но не намерих нищо във форума.
Едно време, когато водех праведен начин на живот, идеалното местенце беше Хелоуин (непретенциозна обстановка, евтина бира и яка музика) - онзи стария, отстрани на зала Христо Ботев. Ако някой ме светне за подобно заведение, съм готов да го черпя някой път.

#2 little'circle

    Bacchante

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 252 posts
  • Location:in the most vicious part of a human mind

Posted 14 септември 2008 - 09:14

Хех, сигурна съм, че няма да съм единствената , която ще ти каже на уше за Магелан. Не за друго, ми тоя Магелан дето аз си го харесвам е много мъничък и няма да има място за мене, ако всички се юрнат. :D Та Магелан един брой над Румънското посолство и Магелан втори брой някъде по улица "Париж". Има и Спорко, разбира се, срещу зала Универсиада, на задната уличка. Тези са си съвсем праведни и съвсем приемливи. Бохемите също става, дето е близо до Графа. Лучано, на Славейков. Грифин, за който винаги срещам затруднения да го обясня къде е.
Засега - толкова. May the others continue

#3 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 14 септември 2008 - 14:42

View Postedward, on Sep 14 2008, 08:33, said:

Ще ме извинявате, ако ви се стори тъпа темата, обаче аз от доста време се бях отплеснал от активния нощен живот и свързаната с него консумация на бира в добра среда, та малко съм излязъл от час.
Та търся си някое свестно местенце (в София), където да мога вечер да изпия една-две (до 10-20 понякога) бири на фона на праведна музика. Вчера за пръв път ходих до Фенс, обаче не влязох, защото се оказа, че преди 22:30 не пускат, пък и входа от 5 лв не ми е по джоба. В смисъл, че 5 лв за група бих дал, но ако съм решил да остана цяла вечер, а не само един час, примерно.
Дайте някакви съвети, пробвах с търсачка, но не намерих нищо във форума.
Едно време, когато водех праведен начин на живот, идеалното местенце беше Хелоуин (непретенциозна обстановка, евтина бира и яка музика) - онзи стария, отстрани на зала Христо Ботев. Ако някой ме светне за подобно заведение, съм готов да го черпя някой път.
пияница :D :) :D
само за тва ли се регна във форума
гледам че повечето са ги казали, но и аз да спомена няколко. 2броя Адамс единия на Пиротска и Самуил, типична дупка с кухня, готвят добре, като цени прилично. другия до Английската гимназия, бар с жаги и дартс, като цени пак прилично.
в Лозенец, ул. Вежен 7, бар Анормал(или по известно като дупката на Заека), бар с прилични цени и малко по хипарлива музика
пак в лозенец ама до сторителния техникум cross point, хубава дупка с кухня, като цени честно казано не съм ходил отдавна, но пък ако бармана е в насторение може да чуеш Диму Боргер и след това Битълс
за сега толкова
и все пак Борисова още работи, кеф ти патки, кеф ти на сцената

Edited by Abadon, 14 септември 2008 - 14:44 .

Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#4 edward

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 16 posts

Posted 14 септември 2008 - 16:30

Мерси, мерси, не съм очаквал толкова много предложения. Ще гледам още в събота да пробвам нещо и ще докладвам. :D

#5 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 14 септември 2008 - 19:31

Тука до нас на "Мадрид" има един подземен рок/метъл бар. Не му знам името. Не е кой знае какво. Няма кухня - само пукница. :)
:D
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#6 edward

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 16 posts

Posted 14 септември 2008 - 19:35

View PostYanni, on Sep 14 2008, 20:31, said:

Тука до нас на "Мадрид" има един подземен рок/метъл бар. Не му знам името. Не е кой знае какво. Няма кухня - само пукница. :D
:D
Къде точно на Мадрид? :)

#7 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 15 септември 2008 - 09:26

Между "Евлоги" и Фантастикото. :) Точно до пиците на парче. Ама не знам точния адрес, нито пък как се казва... :D
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#8 little'circle

    Bacchante

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 252 posts
  • Location:in the most vicious part of a human mind

Posted 15 септември 2008 - 21:05

А, сетих се и за "Питие" на Орльовия мост, ама то май е от местата дето аз и няколко съветски учени (и нещастните ми приятели) наистина обичаме да ходим :rolleyes:
Иначе, доста матрял насъбра, аз ако го имах това струпано като дойдох в София щях да си организирам 5дневна екскурзия с преспиване :rolleyes: :)

Edited by little'circle, 15 септември 2008 - 21:06 .


#9 edward

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 16 posts

Posted 18 септември 2008 - 13:20

A "Клуба на разбитите сърца" в Студ. град дали още работи?

#10 uruk-hai

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 2 posts

Posted 19 септември 2008 - 19:06

Не работи отдавна.

#11 odisey

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 6 posts
  • Location:Sofia
  • Interests:Music, Alfa Romeo cars, Cats, Nature, Photography, Guitars, Beer

Posted 08 октомври 2008 - 13:42

Тва Крос Пойнта - бе нещо мн се лигавят с музиката там, а и сууупер смрад, 5 мин там и излизаш с аромат на цъфнали гъби :D

#12 odisey

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 6 posts
  • Location:Sofia
  • Interests:Music, Alfa Romeo cars, Cats, Nature, Photography, Guitars, Beer

Posted 08 октомври 2008 - 13:58

А някой може ли да сподели мнение за "8th ball" и "Blue Box" никога не съм ходил.

#13 Jim Crow

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 101 posts
  • Gender:Male
  • Location:Transylvania 90210
  • Interests:exotic pets

Posted 14 октомври 2008 - 13:30

8th Ball и Blue Box не са заведения, а зали за свирене, за първото е много силно казано зала де :blush: - ъндърграунд дупка, общото между двете помещения е липсата на вентилационна с-ма, иначе ако мислиш, че 8th Ball е клуб в който можеш да седнеш на бира и т.н. - грешка, просто дупка, в която отвреме-навреме стават яки фенски концертчета!
"Some people never go crazy, what truly horrible lives they must lead" Ch. Bukowski

#14 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 17 октомври 2008 - 03:35

рибката :yes:

#15 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 07 ноември 2008 - 11:31

http://www.katehizis...ct.php?nid=9364
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#16 rainheart

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 5 posts

Posted 08 ноември 2008 - 10:03

http://metalbest.net/mmap.666 - тук имат идея да съберат инфо за всеки тематичен магазин или бар или кръчма... мнооо яко
Любима кръчма - Адамса на Самуил, вървиш по Пиротска от Халите към пазара и на Самуил завиваш надясно и там почти на ъгъла е кръчмата.

На Мадрид се води "Дупката".

На улица Лавале има кръчма Лавале, близо до Стамболийски

ДНЕС ОТВАРЯ НОВ БАР:
В събота, 8 ноември, в центъра на София отваря врати нов бар за метъл. Екстремното заведение, кадри от чийто мъртвешки интериор можете да видите на снимките вляво и долу, носи злокобното наименование "The Black Lodge" и се намира на бул. "Ал. Стамболийски" 34 (на мястото бившия джаз клуб "Satchmo Boy").
Собствениците на бара, чиито небезизвестни самоличности все още са забулени в метална мъгла, приканват всички пичове и пичеси, настроени за здрав метъл купон, да се домъкнат на официалното откриване на "The Black Lodge" в събота в 19:00 ч. Естествено, входът е напълно свободен, играта по надпиване с бира със сламка с участието на присъстващите в клуба "метъл мацки" - заложена в програмата, а музиката - от здрава нагоре!
Be there or be dead!

В студентски град Рибката (официално Делфинчето си е култ)

В Студентски в една нова Кооперация зад 58-ми блок има едно ново рок кафе Атланта (в този блок е и Блек уидъл магазина)

Знам още два Адамса и още няколко кръчмета, но от първите ми постове ще ми излезе име на пияница, затова следете в най-горния линк, какви заведения има :blush: :beer:

#17 Dark Chest

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 3 posts

Posted 11 ноември 2008 - 07:43

Механа "АВЕРИТЕ". На "Хладилника".
Не е лошо кръчмето. Храната е хубава, цените - прилични. Лошото е, че затварят рано. Ама ако компанията е читава :D правят компромис.

#18 MartinOwaR

    TrueInside

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts
  • Interests:True, trueeeeee

Posted 11 ноември 2008 - 08:57

А някой ходи ли в новото кръчме (рок клуб), "The Black Lodge"? Отзиви някакви?

#19 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 11 ноември 2008 - 13:45

За тая кръчма чета вече в няколко форума обаче май никой не е ходил още. :worship:
Иначе не знам защо ама името ми звучи като заглавие на компютърна игра :D
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#20 MartinOwaR

    TrueInside

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts
  • Interests:True, trueeeeee

Posted 11 ноември 2008 - 13:59

Казаха ми, че мястото е добро. Попретъпкано е било, но с хубава музика (метъъъълчеее :D ), обстановка и сравнително незадимено. А и Лавеле е наблизо, петък-събота ще направим мини маратон :worship:





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users