Jump to content

Whitesnake в Бургас ???09.07.2008


21 replies to this topic

#1 U.D.O.

    Bulgarian LionHeart

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 325 posts

Posted 31 January 2008 - 12:37 PM

http://www.katehizis...p?id=6192
"It's your problem if you can't accept ACCEPT, not mine." (Joe Schlared, 1993)

#2 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 31 January 2008 - 12:44 PM

Няма нищо сигурно. Просто в местната притурка към "24 часи" и "Труд" има кратка статия, в която пише, че на 9-ти юли Уайтснейк ще свирят в Бургас, ама още не се били разбрали за хонорара. Общината търсела спонсори, с този концерт щяло да се даде началото на серия от концерти, има кратка биография на групата, бла-бла-бла... Общината търсела подходящ стадион /демек и това не са уредили/ и т.н.
I don't know how I managed it...

#3 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 31 January 2008 - 14:40 PM

С тези дългове, останали от последния кмет спонсор е силно препоръчителен. Но ще е много яко Ковърдейл да свири на 1-2 км. от блока ти :worship:
\m/

#4 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 31 January 2008 - 15:01 PM

Уайтснейк, Дийп Пърпъл и Глен Хюз+БТР до дупка :worship:

Евалата на българските "промоутъри" - не спират да ни изненадват с разнообразни концерни :)
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#5 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 31 January 2008 - 15:52 PM

А по едно време хората бяха почнали да ехидничат, че Soulfly били абонирани за България. Еххх де тоз късмет :) Хайде време им е и на тия момци да ни по....четвъртят. :worship:

#6 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2593 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 31 January 2008 - 16:01 PM

View PostYanni, on Jan 31 2008, 15:01, said:

Уайтснейк, Дийп Пърпъл и Глен Хюз+БТР до дупка :worship:

Евалата на българските "промоутъри" - не спират да ни изненадват с разнообразни концерни :)
Забрави Джон Лоутън!
ПИСУК!

#7 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 31 January 2008 - 16:15 PM

View Postwhiplash159, on Jan 31 2008, 16:01, said:

Забрави Джон Лоутън!

Не съм го забравил, както и други не съм забравил! :) Всичко помня аз :)
Как мога да забравя незабравимите мигове на всичките му 18 концерта у нас! :worship: Дано тази година спретне поне още 5 (дано дано дано :) ), а аз ще бъда на първия ред на всеки от тях! :D

Ташака на страна, ама тука си говорим за групи, неиздавали от поне 10 години!!! Айде с изключение на Пърпъл и Глен Хюз :) Те по-добре и да не бяха издавали нищо от Abandon насам... ;)
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#8 no way

    9

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 204 posts
  • Gender:Male

Posted 31 January 2008 - 16:38 PM

...is this Burgas ,
or am I dreamin'
this must be 'gas
that I'm searchin' for...

#9 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 31 January 2008 - 16:43 PM

View Postno way, on Jan 31 2008, 16:38, said:

...is this Burgas ,
or am I dreamin'
this must be 'gas
that I'm searchin' for...
:)


View PostYanni, on Jan 31 2008, 16:15, said:

Ташака на страна, ама тука си говорим за групи, неиздавали от поне 10 години!!! Айде с изключение на Пърпъл и Глен Хюз :worship:
С всичко казано от теб по темата съм съгласен, с изключение на този цитат. Whitesnake издават нов албум през месец март 2008г. и турнето им тази година е именно за представянето на този албум. :)
I don't know how I managed it...

#10 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 31 January 2008 - 16:44 PM

Да не се провежда тогава фестивалът "Бургас и морето" :worship:
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#11 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 31 January 2008 - 17:01 PM

View PostOzzy, on Jan 31 2008, 16:43, said:

:D
С всичко казано от теб по темата съм съгласен, с изключение на този цитат. Whitesnake издават нов албум през месец март 2008г. и турнето им тази година е именно за представянето на този албум. ;)

Бест оф... или концертен? :)
Шегувам се :)
Признавам, че не бях запознат с този факт, който пък по никакъв начин не променя мнението ми, касаещо кретенизма, на родните "организатори" :) Десетки яки банди всеки месец издават албум и тръгват на турнета (получи се двусмислено, но става ясно кво имам предвид :worship: ), но те за кво са ни - друго си е така, нали, хитчетата от преди 20-30 годинки, да попеем, да пуснем някоя сълзица... Мани ги тия новите, само шум вдигат :) 2007-ма може и да имаше най-много като брой концерти у нас, но за мен ЛИЧНО не беше нищо особено... В съседните нам страни обаче нещата се случваха в реално време, а не изгубили давност някъде в края на осемдесетте... :D
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#12 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 31 January 2008 - 17:16 PM

Искам да те питам нещо, ама искам и да ми отговориш съвсем честно :worship:
Представи си, че си промоутър. Ама не гръцки, турски, сръбски, френски, немски, английски и т.н., а български. Ти си български промоутър.
Кого ще поканиш да изнесе концерт у нас?
DeadSoul Tribe и Riverside /примерно/, които ще съберат заедно или поотделно максимум 237 човека в читалище "Средец" или Whitesnake, които въпреки четвъртото си идване у нас, в разгара на летния сезон ще съберат минимум 15 хиляди човека публика в Бургас, а на всичкото отгоре за тях няма да имаш какъвто и да е било проблем за намиране на спонсор?
Отговори ми честно. Като български промоутър. Не като фен.
I don't know how I managed it...

#13 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 31 January 2008 - 17:41 PM

View PostOzzy, on Jan 31 2008, 17:16, said:

Искам да те питам нещо, ама искам и да ми отговориш съвсем честно :worship:
Представи си, че си промоутър. Ама не гръцки, турски, сръбски, френски, немски, английски и т.н., а български. Ти си български промоутър.
Кого ще поканиш да изнесе концерт у нас?
DeadSoul Tribe и Riverside /примерно/, които ще съберат заедно или поотделно максимум 237 човека в читалище "Средец" или Whitesnake, които въпреки четвъртото си идване у нас, в разгара на летния сезон ще съберат минимум 15 хиляди човека публика в Бургас, а на всичкото отгоре за тях няма да имаш какъвто и да е било проблем за намиране на спонсор?
Отговори ми честно. Като български промоутър. Не като фен.
Тъкмо нещо такова щях да пиша, но ти ме изпревари :)
\m/

#14 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 31 January 2008 - 19:13 PM

А я вие ми кажете как е възможно някои да успяват все пак да канят Evergrey, които да направят 2 концрта пред 500 човека сумарно, други да докарат Nanowar Of Steel за 100 човека, Roting Christ бичат пред 300, Behemoth - пред 400, Sinister - пред 300, Hatebreed - пред 400, Obituary - пред около 400... Говорим за концерти с цена на билета 20 кинта и нагоре! :yes: Да сте чули някой от организаторите на тези концерти да е фалирал? Аз не съм чул. :no:
Има хора, да - малко, но важното е, че ги има; на които им пука за концертния живот и не щадят сили, средства, нерви и т.н., за да има от време на време по нещо интересно у нас. Очевидно може и да си промоутър, организиращ по-малки като мащаб концерти и все пак да има защо да го правиш (за пари говоря)! Греша ли? Не само тези, организиращи Deep Purple и Uriah Heep оцеляват! Не само концертите с по над 5000 души публика носят приходи и заслужават внимание! :no:

И нещо друго: не може да каниш групите, споменати в началото на мнението ми, без да си фен! Щото е ясно, че няма да забогатееш от това, а ще го сториш от сърце, заради теб самия и заради хората като теб! :yes:
Ако гледаме на нещата САМО като бизнес - да, Whitesnake и Helloween са изключително подходящи! :yes:

Отговорих ли на въпросите ви, многоуважаеми колеги? :harhar:

За да не си помисли някой, че не понасям тази или онази група ще спомена, че изключително много харесвам Deep Purple и Whitesnake! :yes: Нека свирят в Бургас, нека свирят и в Челопеч, ако искат - нямам нищо против :drinks: Великият, титаничният Lord Vikeron още се стряска в съня си при спомена за мен и duende, прегърнали се и пеещи мощно Whitesnake в продължение на около час и половина в култовия Jazz&Prog :metal:
:lol:
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#15 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 31 January 2008 - 19:47 PM

View PostYanni, on Jan 31 2008, 19:13, said:

А я вие ми кажете как е възможно някои да успяват все пак да канят Evergrey, които да направят 2 концрта пред 500 човека сумарно, други да докарат Nanowar Of Steel за 100 човека, Roting Christ бичат пред 300, Behemoth - пред 400, Sinister - пред 300, Hatebreed - пред 400, Obituary - пред около 400... Говорим за концерти с цена на билета 20 кинта и нагоре! :drinks: Да сте чули някой от организаторите на тези концерти да е фалирал? Аз не съм чул. :harhar:
Това е лесно. Абсолютно никой от поканилите тези групи не се изхранва от промоутърство. Нито може да си позволи хонорар от няколко десетки хиляди евро и нагоре.
Ако имаш офис, служители и т. н., с всички останали, произтичащи от това разходи, плюс извънредните такива за всеки концерт, хайде изхранвай се с Евъргрей, Ротинг Крайст и Обичуъри :metal:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#16 Nemesis

    Tormentor of Christian Souls

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 240 posts
  • Location:Where it's cold and it's dark ...

Posted 31 January 2008 - 21:10 PM

Пха :drinks: ?! Кво ще рече да се изхранваш с Rotting Christ ? Нещо не вденах... :harhar: :metal:
Every time this year

this dark fog will appear

up from the tombs it comes

to take one more life that

can be near ...

#17 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 31 January 2008 - 21:29 PM

View PostNemesis, on Jan 31 2008, 21:10, said:

Пха :drinks: ?! Кво ще рече да се изхранваш с Rotting Christ ? Нещо не вденах... :harhar: :metal:
При всички случаи - не да ядеш от гниещата плът на Иисуса :yes:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#18 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 01 February 2008 - 10:07 AM

View PostYanni, on Jan 31 2008, 19:13, said:

А я вие ми кажете как е възможно някои да успяват все пак да канят Evergrey, които да направят 2 концрта пред 500 човека сумарно, други да докарат Nanowar Of Steel за 100 човека, Roting Christ бичат пред 300, Behemoth - пред 400, Sinister - пред 300, Hatebreed - пред 400, Obituary - пред около 400...
Баце Яни се опитва по старата формула да отговаря на въпрос с въпрос :harhar:
Аз, за разлика от него, ще отговоря... Ако правилно броя тука си изброил 8 концерта. Само СМЕ имат организирани над 350. Ако прибавим концертите и на останалите промоутъри, концертите у нас стават над 500 /поне/. На фона на 500, 8 ми се струва пренебрежимо малко. И да се напънеш да прибавяш към тези осем, най-много да ги докараш до към 20. 20 към 500 за мен не е пример. Това е изключение. Изключение потвърждаващо правилото :metal:
Пак питам: кой би поканил ти, ако беше БЪЛГАРСКИ промоутър и както Satyr съвсем правилно отбеляза с тази си дейност си изкарваш прехраната? А не да си имаш постоянна или друга работа, да си заделил нЕкой лев и като фен на някоя група да я каниш? Whitesnake или DeadSoul Tribe? :drinks:
I don't know how I managed it...

#19 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 01 February 2008 - 11:30 AM

Ако държа да изкарам някой лев мога пре-спокойно да организирам някой турбо-чалга концерт, от който ще паднат парички без съмнение! :drinks:
ОК де, разбира се, че имаш право, както и споменах в предния си пост :metal: Whitesnake - пари, DST - за чест и слава. За добро или лошо - това са реалностите. :yes:
Примерите, които дадох, целяха да покажат, че ВСЕ ПАК е възможно, да съществуваш от по-скромни събития! От твоите думи излиза, че всичко с публика под няколко хиляди е икомонически обречено. Концертите с по няколко стотин души поблика на запад са най-нормалното нещо на света! Хората печелят от този бизнес. Малко, но все пак нещо. Просто мащабните получават големия отзвук.
Сега ако някой тръгне да ме убеждава, че Гани - ашколсун му бичим :harhar: ; не печели от организираните от него концерти - ми няма да му повярвам. Иначе би било идиотско вече няколко години да се занимава само да се набутва, а той категорично не е идиот! :yes:
Аз пък пак казвам - ако бях БГ промоутър, бих канил групи, на които аз самия съм фен! В противен случай - вадя си прехраната с нещо друго. Никой никого не кара насила да прави концерти.
Видяхме, че "стари пушки" не е проблем да свирят у нас! :yes: Но мизика се прави и в последните 20 години, мамка му! Прав си, посочените от мен примери са по-скоро изключения у нас, държавата не пенсионираните на запад бивши величия.
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#20 Lunar Wayfarer

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 6 posts

Posted 01 February 2008 - 13:37 PM

Ще си позволя и аз да се намеся. :drinks:

View PostYanni, on Feb 1 2008, 11:30, said:

Аз пък пак казвам - ако бях БГ промоутър, бих канил групи, на които аз самия съм фен!
Не са много хората които могат да си позволят да правят просто ей така концерти. Пък и дори да можеш да си го позволиш, концерт ли е този на който има 100-200 души? :yes:


View PostYanni, on Feb 1 2008, 11:30, said:

Видяхме, че "стари пушки" не е проблем да свирят у нас! :metal: Но мизика се прави и в последните 20 години, мамка му!
Това че не харесваш старите пушки си е твой проблем, има много хора които ги харесваме!
Вместо да се радваме че имаме щастието да гледаме тези велики банди, не, винаги някой трябва да хули и да е недоволен. Защо тези пак ги канят и т.н.


View PostYanni, on Feb 1 2008, 11:30, said:

държавата не пенсионираните на запад бивши величия.
Имаш ли бегла представа всички тези пенсионери по колко публика събират?



И малко по темата, искрено се надявам да е вярно това за Whitesnake, не ме интересува къде ще е концерта - в Каварна, София, Бургас, Каспичан... :harhar:

Edited by Lunar Wayfarer, 01 February 2008 - 13:38 PM.






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users