Jump to content

Tarja Turunen в Пловдив21.09.2011г. - "Античен театър"


92 replies to this topic

#41 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 14 април 2011 - 16:22

View Postmarillion, on Apr 14 2011, 14:29, said:

Остави друго, ама и дълголетни повечето рок динозаври, а на всичкото отгоре очевидно и въздухът в България им действа подмладяващо... ;)

Mи да, виж Кен Хенсли как е опънал бръчките откакто плажува по наш'то Черноморие
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#42 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 14 април 2011 - 18:30

View PostAbadon, on Apr 14 2011, 16:58, said:

а и друго не мисля, че прогресарите напоследък сте толкова онеправдани, има достатъчно концерти който биха ви зарадвали
Не, че нещо ама аз явно съм проуснал, та ако може да ми освежиш паметта... кои точно прог групи идваха тази година в България?

#43 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 14 април 2011 - 20:01

View PostJurisprudent, on Apr 14 2011, 15:49, said:

Всичко това добре, но аз не говоря за това родните промоутъри да започнат да канят групи като Amplifier и Anima Mundi. Защо по дяволите още не е имало концерт на Пърл Джем у нас? Защо миналата година Поркюпайн Трий свириха в Гърция, а тук не? Защо едни Полис отидоха в Румъния, а тук никой не ги покани? Ето сега SOAD тръгват на турне, главата си залагам, че през нас няма да минат. ЗАЩО все едни и същи?? Пърл Джем ли няма да съберат публика тук?

@Абадон
Да, приемам ги навътре нещата. Омръзна ми да живея в 19-ти век, омръзна ми да ме стрижат като овца за всичко, омръзна ми да трябва да ходя да другия край на Европа, за да си гледам любимите групи (Холандия е по-малка от България страна, защо там да има ДВА концерта на Пендрагон, а тук не??), омръзна ми ОТВРАТИТЕЛНАТА организация или по-скоро липсата на каквато и да била такава, ОМРЪЗНА МИ да ми обясняват по интервюта, че нямам фестивална култура, а после да ми организират фестивал, разделен на зони!!! Всичко в България е такова - наопаки. Сакън нещо да не стане като хората.

И да, я ми кажи тази и миналата година кои точно прог групи поканиха?? Ривърсайд. И?

Edited by foreigner, 14 април 2011 - 20:02 .

А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#44 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 14 април 2011 - 21:05

View Postforeigner, on Apr 14 2011, 21:01, said:

Холандия е по-малка от България страна, защо там да има ДВА концерта на Пендрагон, а тук не
Ти остави Холандия, виж, че в Полша имат 8 (ОСЕМ) :angry3: концерта и отново ще записват ДВД в Катовице, а тук ;)

#45 Iohanez

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 37 posts

Posted 14 април 2011 - 23:19

Някак по форумите изглежда доста лесно да си промоутър - абе поканете еди-коя-си група, много сте зле, защо каните само Меноуър... Според мен не е много лесно да инвестираш доста пари, за да угодиш на желанията на шепа хора. В крайна сметка това си е бизнес и не можеш да вложиш огромна сума пари, която да не бъде възвърната и да не си на печалба. Замислете се, че някоя стара група ще доведе много повече хора от различни поколения, които ще си платят билета и сметките на вложителя ще излезнат. Не искам да излизам защитник на промоутърите, но е абсурдно в страна като нашата да се поддаваш на емоции и да не гледаш реално кое ще те доведе до печалба. Та ние тук в България не сме запознати с повечето от групите/изпълнителите, които в момента са звезди в рок музиката. Големите имена правят голям оборот, печелят пари. Просто трябва покрай големите да бъдат "внедрявани" и по-"малки" групи, за да може да се получи плавен преход. Сърдите се, че едни и същи изпълнители правят концерти тук, ама това е положението, ходят хора, излиза им сметката на промоутърите. Не забравяйте, че фестивална култура се гради трудно, а в България фестивали има от под 10 години. Не сравнявайте Холандия с България и териториите им, наивно е.

п.с. нов съм, ако може не ме нападайте много лошо ;)

#46 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 14 април 2011 - 23:40

View Postforeigner, on Apr 14 2011, 21:01, said:

Всичко това добре, но аз не говоря за това родните промоутъри да започнат да канят групи като Amplifier и Anima Mundi. Защо по дяволите още не е имало концерт на Пърл Джем у нас? Защо миналата година Поркюпайн Трий свириха в Гърция, а тук не? Защо едни Полис отидоха в Румъния, а тук никой не ги покани? Ето сега SOAD тръгват на турне, главата си залагам, че през нас няма да минат. ЗАЩО все едни и същи?? Пърл Джем ли няма да съберат публика тук?

Щот' така искат промоутърите, не им пука и могат да си позволят да не канят онези, които на нас ни харесват ;) :angry3: :harhar:
Сега, лигавщините настрана, права си. Да, има групи, ти каза Пърл Джем, за които основателно е да се смята, че ще направят посетен концерт. Ама какво ние смятаме няма значение. Колкото и да пишем по форумите, няма значение. И да плюем, и да не плюем, няма значение. Все едно да седна да пиша против цените в магазините. Толкова значение има писането защо едно става, друго не.

View PostSvil, on Apr 14 2011, 22:05, said:

Ти остави Холандия, виж, че в Полша имат 8 (ОСЕМ) :wacko: концерта и отново ще записват ДВД в Катовице
Майкооо...аз да ставам направо поляк тогава
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#47 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 15 април 2011 - 00:33

У нас липсват достатъчно концерти на групи с около 10-15 годишна история, подобни на част от тези в Каварна миналата година. Някои от тях съвсем няма да пеят пред празни зали или стадиони. Ще спомена само Amon Amarth и Rhapsody Of Fire.
Hedniska Blod

#48 MarioMetalFan95

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 24 posts

Posted 24 април 2011 - 21:53


Нещо интересно :blink:

Мастерс 2010, с филхармония :D Нещо подобно можем да очакваме и в Пловдив.

#49 Carlsberg

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 219 posts
  • Gender:Male

Posted 25 април 2011 - 03:11

Замисляли ли сте се че тия модерни звезди(няма значение от кои жанр са),може да искат прекалено много финикийски знаци,а тук,я събее 1000 души,я не(може и повече,ама те тия промоутъри се съмнявам да играят на ези-тура).Ако тия групи искат пари които промоутъра се съмнява че може да си ги избие,от какъв зор да го прави тоя концерт?И аз миналата година бях на Scooter,ама ако си мислите че БЕК са направили милиони или поне стотици хиляди от тоя концерт си мисля че се лъжете.Тук просто,хмм,а сега де как да се изразя....ммм...незнам какво трябва да се случи че хората да започнат да си дават парите за концерти на малки,или може би сегашни звезди.Аз ако имам примерно 200 лева и ми предлагат да отида или на някви където им знам 2-3 песни(или имат толкова хита),или на някой от ранга на Металика да речем,а билетите са на сходна цена от около 120-150 лева,според вас на кой концерт биха отишли хората?


Foreigner без да се обиждаш,ама не ти ли писна само тази холандия да я споменаваш?И на мен ми се иска да имам тяхния стандарт на живот,ама го нямам!И ако го имах(имахме)мислиш ли че щеше да ми пука да се пообразовам малко и да видя нови групи на живо?

#50 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 25 април 2011 - 10:50

Не ми писна. След като само плямпат как трябва да изравняват цените със западноевропейските, аз пък ще си плямпам за качеството, което получаваме срещу тези цени. От какъв зор промоутърът да правел концерт, щом нямало да събере публика... в темата за Сонисфиър хубаво казаха няколко човека, че на Запад (чиито цени на билетите стигнахме) е невъзможно всеки концерт да е разпродаден, това го видях и аз: в клуб с капацитет 850 души гледах фестивал, за който имаше точно 200 продадени билета. Отмениха ли го, както миналата година отмениха Баркли Джеймс Харвест? Не само че не, ами на последния ден, за който имаше най-слаби продажби, поканиха всички, които имат билет за някой от предишните дни, да присъстват безплатно. Ама не, тук на промоутърите концертът им задължително трябва да е разпродаден, че да е надпродаден и капацитетът на залата/стадиона по възможност, пък групите, които не могат да съберат над 3000 души - що ни е да ги гледаме... :blink:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#51 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 25 април 2011 - 11:11

View Postforeigner, on Apr 25 2011, 10:50, said:

в темата за Сонисфиър хубаво казаха няколко човека, че на Запад (чиито цени на билетите стигнахме) е невъзможно всеки концерт да е разпродаден, това го видях и аз: в клуб с капацитет 850 души гледах фестивал, за който имаше точно 200 продадени билета. Отмениха ли го, както миналата година отмениха Баркли Джеймс Харвест? Не само че не, ами на последния ден, за който имаше най-слаби продажби, поканиха всички, които имат билет за някой от предишните дни, да присъстват безплатно. Ама не, тук на промоутърите концертът им задължително трябва да е разпродаден, че да е надпродаден и капацитетът на залата/стадиона по възможност, пък групите, които не могат да съберат над 3000 души - що ни е да ги гледаме... :blink:

:D Мдаа...
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#52 Carlsberg

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 219 posts
  • Gender:Male

Posted 25 април 2011 - 12:54

Аз пък искам да пусна едно рядко нещо на главата на тоя олигофрен които ни вкара в тоя маумен европейски съюз.Всичките ни цени са европейски.Работих в европейски магазин,цените по нашите брошури бяха 1 към 1 с тези от австрийската брошура.Така е при нас,европейски цени,български заплати.Не защитавам промоутърите,ама си мисля щом споменаваш западно европейски фестивали,хмм организирай един.Така де направи една фирма и почвай да организираш концерти.Цените може и да са европейски ама искам европейска организация.
Сега може ли някой да ми отговори на един прост въпрос.Кажете ми фирма за охрана в София или района с европейско отношение,желязна дисциплина и т.н..Аз си мисля че няма такава.И в магазина които споменах по-горе имаше за охрана,фирма от която нищо не ставаше.Ама така е магазина плащаше луди пари за охрана,а на хората даваха 250-300 лева.Нормални хора за тия пари няма.Сега колко ли взимат охранителите на подобни мероприятия като концерти?
А че примерно и на мен не ми допада организацията спор няма.Примерно миналата година след поройния дъжд(от които все пак се спасих),отнесох бирена бомба.Студ голям,пък живея и на 15 мин от стадиона.Знаете ли какво ми казаха на изхода?Че ако изляза,няма да мога да вляза обратно.Е това е желязна организация няма си що,но какво да се прави.
То при нас стана като при словенците,но в обратния смисъл.Те си остават единствената даржавица която си сваля стандарта на живот след влизането в Евро Съюза(доколко помня),пък ние от зле станахме още по-зле.


Извинявам се за оффтопика.Пък и за правописа,пия си кафето още :blink:

#53 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 25 април 2011 - 13:01

View PostCarlsberg, on Apr 25 2011, 13:54, said:

Аз пък искам да пусна едно рядко нещо на главата на тоя олигофрен които ни вкара в тоя маумен европейски съюз.Всичките ни цени са европейски.

Пак е офф, ама: не реви за цените щото като влезе един ден еврото ще видиш какво ще стане с цените...запази си реването за тогава :blink: шегувам се де, не искам да съм лош пророк. Сега сериозно, аз и в тая и в други теми казах, че каквито и да са промоутърите, безсмислено е да седим да ги плюем; ако се прецакат, ще е заради самите тях, не заради това че ги интересуват нашите мисли и мнения. Организират-не организират, това е положението.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#54 Carlsberg

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 219 posts
  • Gender:Male

Posted 27 април 2011 - 02:42

View PostJurisprudent, on Apr 25 2011, 14:01, said:

Пак е офф, ама: не реви за цените щото като влезе един ден еврото ще видиш какво ще стане с цените...запази си реването за тогава :D шегувам се де, не искам да съм лош пророк. Сега сериозно, аз и в тая и в други теми казах, че каквито и да са промоутърите, безсмислено е да седим да ги плюем; ако се прецакат, ще е заради самите тях, не заради това че ги интересуват нашите мисли и мнения. Организират-не организират, това е положението.

Явно не си ме разбрал правилно.Аз не рева за цените на билетите.А да не кажа и че съм убеден че ако действително им излизаше евтино на промоутърите да правят концерти,нямаше да са такива цените.Всеки на тяхно място би пуснал малко по-ниски цени.Дали при такава ситуация щеше да има отменени концерти?(все пак дори и да не им е голяма загубата все пак я има).
А да и вярно е рева за тоя смешен европейски съюз.Той си е чисто и просто организация на набутвацията.Да ми определят цените,да ми следят кой какво прави.За това и казах че искам да му сера на главата на маумника който ни набута в тази жалка организацийка.Ако бяхме на равнището поне на Португалия,може би щеше да има някакъв смисъл.Бих казал че ако сложим на везните кое предпочитат хората,пътувания без визи или по-ниски цени/налози,кое си мислите че биха избрали?Та то повече от 50% от българите не са напускали пределите на нашата държавица.

#55 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 27 април 2011 - 03:01

View PostCarlsberg, on Apr 27 2011, 02:42, said:

Явно не си ме разбрал правилно.Аз не рева за цените на билетите.А да не кажа и че съм убеден че ако действително им излизаше евтино на промоутърите да правят концерти,нямаше да са такива цените.Всеки на тяхно място би пуснал малко по-ниски цени.Дали при такава ситуация щеше да има отменени концерти?(все пак дори и да не им е голяма загубата все пак я има).
А да и вярно е рева за тоя смешен европейски съюз.Той си е чисто и просто организация на набутвацията.Да ми определят цените,да ми следят кой какво прави.За това и казах че искам да му сера на главата на маумника който ни набута в тази жалка организацийка.Ако бяхме на равнището поне на Португалия,може би щеше да има някакъв смисъл.Бих казал че ако сложим на везните кое предпочитат хората,пътувания без визи или по-ниски цени/налози,кое си мислите че биха избрали?Та то повече от 50% от българите не са напускали пределите на нашата държавица.

Може наистина да не съм те разбрал, но помислих, че имаше предвид цените изобщо, включвайки и билетите предполагам. И "ревеше" против ЕС. Това разбирам и от последния ти пост, ако не греша.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#56 Carlsberg

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 219 posts
  • Gender:Male

Posted 27 април 2011 - 03:25

View PostJurisprudent, on Apr 27 2011, 04:01, said:

Може наистина да не съм те разбрал, но помислих, че имаше предвид цените изобщо, включвайки и билетите предполагам. И "ревеше" против ЕС. Това разбирам и от последния ти пост, ако не греша.


С цените за билетите се примирявам,все пак и промоутърите са хора и най-вече това им е биснеса,с това си изкарват хлябва.Не съм за разлика от доста други по нашите ширини,човек които ще реве че промоутърите се гушат и нарочно вдигат цените.А относно ДДС.Ако цените бяха с 14% по-евтини щеше да се мрънка по-малко,не мислите ли?

Но иначе си прав мрънкам относно ЕС,но това е друга тема :D Просто вървим на зле покрай него(то не знам колко по-зле може да стане,африка? :D ).

#57 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 27 април 2011 - 03:38

View PostCarlsberg, on Apr 27 2011, 03:25, said:

С цените за билетите се примирявам,все пак и промоутърите са хора и най-вече това им е биснеса,с това си изкарват хлябва.Не съм за разлика от доста други по нашите ширини,човек които ще реве че промоутърите се гушат и нарочно вдигат цените.А относно ДДС.Ако цените бяха с 14% по-евтини щеше да се мрънка по-малко,не мислите ли?

Но иначе си прав мрънкам относно ЕС,но това е друга тема :D Просто вървим на зле покрай него(то не знам колко по-зле може да стане,африка? :D ).

ooo, човече, винаги има по-зле...ние сме на светлинни години пред Африка, да не кажа 2/3 от останалия свят. Нищо, че може да сме много зле сравнено с "белите" държави, които все обсъждаме. А за билетите си прав, аз също не харесвам тоба мрънкане за билетите не защото ги мисля за справедливи/несправедливи и т.н., а защото е ненужно и безсмислено. В една друга тема говорехме, че ако се провали промоутър, ще е заради собственото му самопрецакване, не заради рев на фенове. Когато имаш 1-2 източника, които докарват групи, естествено е те да правят каквото искат, докато, както казах, не се самопрецакат.
За цените - нали ти казах, чакай еврото да видиш какво шоу ще падне.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#58 Carlsberg

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 219 posts
  • Gender:Male

Posted 28 април 2011 - 03:43

Абре дано поне хляба не стане като в Германия по 3 евро(хубав хлям,не че няма и по-евтини).

#59 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 12 май 2011 - 10:16

Другата седмица пускат билетите :harhar: Мястото е Античния театър :lol:

Edited by Metal Heart, 12 май 2011 - 10:33 .

It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#60 eddie

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 400 posts

Posted 14 май 2011 - 10:43

Я да прасна и аз един офтопик, тъй като стана дума за цената на билетите и "малките" групи, ето ви един фест в САЩ от миналата година:


http://www.melodicrockfest.com/

Ticket prices:
Saturday Day Ticket - $55
Sunday Day Ticket - $55
Saturday/Sunday Combo - $100
Weekend VIP Pass (Limited to 250 tickets only) - US$175


150 кинта за билет за 17 (седемнайсет!) групи, част от които не толкова световно неизвестни като Survivor например, и 260 лв за ВИП билет за 22 (двадесет и две) групи + среща очи в очи с тях, много ли ви се вижда? Говорим за фестивал в малка зала, а не от порядъка на Зала 1 на НДК, където могат да се съберат 4-5 хил. човека.

Великобритания:

http://www.melodicrockfest.com/

250 кинта за 17 групи!


А иначе по темата - септември месец сме в Пловдив, спор няма.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users