Jump to content

Iced Earth - Framing Armageddon 2007


52 replies to this topic

#21 dav

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted 25 юли 2007 - 16:03

Вокалите на Рипър са много яки и албума като цяло не е лош, но ако в следващата част чичко Шафър вземе да поразнообрази малко ритмите и рифовете напрово ще стане лудница

#22 cygnusx86

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 323 posts

Posted 26 юли 2007 - 15:44

Албума бива,на нивото на останалите им албуми е,няколко зверски яки песни и другото е пълнеж.Setian Massacre,A Charge To Keep,Order of The Rose и титаничните Ten Thousand Strong и When Start Collide.Te тва са песните които заслужават внимание...Типичен албум на Iced Earth,доста еднообразни рифове,страхотни припеви и страхотен вокал.Е признавам,че съм малко разочарован защото това е една от любимите ми банди,но признвам и,че не съм очаквал нещо друго.
"9.29. Сражавайте се с онези от дарените с Писанието, които не вярват в Аллах и в Сетния ден, и не възбраняват онова, което Аллах и Неговият Пратеник са възбранили, и не изповядват правата вяра докато не дадат налога безусловно и с покорство."

#23 Guest_Regen_*

  • Гости

Posted 10 август 2007 - 13:35

Ъмтакова.. [:
Ърт с Рипъра в Ърт е нещо съвсем различно от Ърт с Мат в Ърт..
Коментарите относно Мат, какво е щял да направи и как, нема смисъл да се обсъждат, защото тъй си е решил младежа, тъй е сторил. Кое ще проваля и кое не, си е негова и на "жертвите на провала" работа.
Та за новиУт албум.
Супер албум, макар [: не особено идеен, доста претрупан.. Малко "ограндиознен" с разните му ефекти и промени в звученето от "оригиналните Ърт".
И все пак супер албум, като за хеви/пауър и каквито и да било категоризации да са били давани на тази група.
Нооо, това просто не са ърт. [x

Не знам колко от Вас и доколко го забелязват, но освен Шаферските тъгъдъг рифове, нищо не е останало от старата група (било то с Мат, Грийли, Адамс, като викачи), което мен лично, като отдавнашен Ъртаджия крайно ме разочарова. Смятам, че липсата на човека с "косата до гъза, хехе", може да се компенсира и да се обединят двете противоположности в лагерите чисто музикално и Рипъронезависимо, ако Джон се върне една идея по-назад идейно и заложи на старата агресия, липсата на грааааандиозни композиции, които виждаме нацвъкани вече при всяка група, защото е модерно - с най-различните му лирическо/музикално/ефектни отклонения и т.н.. Е, разбира се, това съвсем не значи да се върне в каменната ера. [; И все пак, може - чини ми се.

#24 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 12 декември 2007 - 01:06

http://www.katehizis...ct.php?nid=5599 :yes:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#25 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 12 декември 2007 - 01:36

View PostSatyr, on Dec 12 2007, 01:06, said:

УААААААААА!!!!!!!!ДАААААААААА!!!!!!
(а кога ще стане това и дали няма да има проблеми и забавяне заради Pyramaze?)

...сега вече мога да си пожелая поредната група, която Цонко да докара... :blush:

View PostHeathenHeart, on 28 януари 2013 - 13:29 , said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#26 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 12 декември 2007 - 11:18

Аз хем се кефя, хем съм нещастен :worship:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#27 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 12 декември 2007 - 11:28

View PostДжуджето_GIMLY, on Dec 12 2007, 11:18, said:

Аз хем се кефя, хем съм нещастен :worship:
Що бе? Зарад Рипъра? Бе не пее лошо той, ама някак не ми пасва с музиката на Iced, като го слушам (иначе Армагедона си е як албум)...абе въпрос на вкус

View PostHeathenHeart, on 28 януари 2013 - 13:29 , said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#28 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 12 декември 2007 - 11:35

View PostGeddy, on Dec 12 2007, 11:28, said:

Що бе? Зарад Рипъра? Бе не пее лошо той, ама някак не ми пасва с музиката на Iced, като го слушам
Абсолютно съгласен :worship: :yes: :D :yes: :yes:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#29 Guest_Regen_*

  • Гости

Posted 12 декември 2007 - 11:36

View PostGeddy, on Dec 12 2007, 11:28, said:

Що бе? Зарад Рипъра? Бе не пее лошо той, ама някак не ми пасва с музиката на Iced, като го слушам (иначе Армагедона си е як албум)...абе въпрос на вкус
Убаво пее младежа, ама като пее песните на Мат звучи, като тамошно типично Хилбили. :worship:

#30 Journeyman

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted 12 декември 2007 - 11:57

Нещастен съм.Това е. Идеализма в метъла все повече отива на кино за сметка на сълзливи мелодраматични реюниъни със съмнително естество.
Жалко за Рипърчето, много жалко.На този човек не му върви....и това си е!
Очаквайте в близко бъдеще: дарк сага 2 :worship:И се замислете как ще постъпи г-н екс полицай, когато стане факт следващия атентат на територията на Щатите.Навярно след не-много продължителен престой по тамошните РПУ-та ще стане постоянен член на То Дай Фор...
Отвратен съм до дъното на душата си...
www.etarfans.org

#31 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 12 декември 2007 - 12:22

Рипъра е готин вокал. Много добър. Просто няма късмет. Мъчно ми е за него.
Framing Armageddon е много добре направен ЗА НЕГО албум, на мен ми хареса, въпреки че предния не ми допадна. Този си беше насочен към и за него. Дори в Order of the Rose успява да се доближи до меланхолията на Мати Барлоу.
Аз обожавам Iced Earth с МАти, да не останете с грешно впечатление.

Edited by Blacky, 12 декември 2007 - 12:25 .

...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#32 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 12 декември 2007 - 13:12

Нямам нищо против Мат, нито против Тим - и двамата са страхотни вокали и двамата ми харесват пък и Iced звучат различно с всеки от тях на борда. То се знаеше, че ще има реюниън, беше ясно като бял ден. Въобще всичко чудесно. Само едно не мога да разбера: Защото всичко това се случва точно СЕГА? Поправете ме ако греша, но втората част на "Something Wicked" сагата не беше ли насрочена за Април месец 2008 г.? Дори и да бъркам и да е оставена за по-късно тази дата означава няколко неща - голяма част от албума вече е била композирана (Барлоу ще пее песните на Оуенс - става интересно), а по всяка вероятност и записана (ще трябва да я презаписват), което ще доведе до още няколко месеца забавяне. Но от това ще страда най-много албума защото едно от нещата, което е най-важно за подобен концептуален опус е хомогенността. А тя, мисля си, ще се загуби.

Edited by whiplash159, 12 декември 2007 - 13:12 .

ПИСУК!

#33 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 12 декември 2007 - 15:39

Ами хайде сега като Барлоу се е завърнал в Iced Earth, Оуенс да отива в Judas Priest , a Халфорд да се занимава с едноимения си проект и така да се получи ситуацията, която на мен най-много ми харесва около тези групи / личности :yes: И естествено трите формации да идват в Каварна догодина :worship:

#34 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 12 декември 2007 - 16:16

Напълно съгласен, с малкото уточнение, че мога и без Халфорд да мина - вече го гледах веднъж, стига ми. :worship:
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#35 Tejuk Metalist

    Angel Of Death

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 552 posts
  • Location:South Of Heaven

Posted 13 декември 2007 - 07:46

View PostJavor, on Dec 12 2007, 15:39, said:

Ами хайде сега като Барлоу се е завърнал в Iced Earth, Оуенс да отива в Judas Priest , a Халфорд да се занимава с едноимения си проект и така да се получи ситуацията, която на мен най-много ми харесва около тези групи / личности :yes: И естествено трите формации да идват в Каварна догодина :worship:
:D :yes:

#36 Guest_Regen_*

  • Гости

Posted 13 декември 2007 - 08:41

Ц, не давам аз ХалфорТ извън Жудас.. Много ме дразни. Предлагам алтернативно решение. Един албум с Оуенса, един с Халфи!

Edited by Regen, 13 декември 2007 - 08:41 .


#37 iilnd

    поручик Гешанов

  • Енориаши
  • PipPip
  • 111 posts

Posted 13 декември 2007 - 10:50

тъжна работа... повече думи са излишни.
"но май църквата трябва да не търси врагове само в официално регистрираните сатанински секти"

#38 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 13 декември 2007 - 11:03

По последни новини в момента Шафър пише мат'рял, обаче жената на Мат чака бебе, та записите за втора част на Съмтинг Уикед-а ще бъдат поотложени във времето <_<
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#39 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 13 декември 2007 - 11:13

View PostRegen, on Dec 13 2007, 08:41, said:

Ц, не давам аз ХалфорТ извън Жудас.. Много ме дразни. Предлагам алтернативно решение. Един албум с Оуенса, един с Халфи!
малко на майтап обърнахме работата, ама...съвместно турне на Iced Earth и Джудас, като се редуват тримата вокалисти-Мат, Роб, Тим (а може и заедно)

View PostHeathenHeart, on 28 януари 2013 - 13:29 , said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#40 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 13 декември 2007 - 11:21

View PostGeddy, on Dec 13 2007, 11:13, said:

малко на майтап обърнахме работата, ама...съвместно турне на Iced Earth и Джудас, като се редуват тримата вокалисти-Мат, Роб, Тим (а може и заедно)
Редуване на вокалисти с участието на Халфорд може да се тълкува многозначно <_<

Казах, че жената на Мат чака дете, бе! :blush:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users