Jump to content

Поправка на акустична китараПитане за адреси и цени


3 replies to this topic

#1 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 29 юли 2010 - 13:00

Здравейте,

от години си свиря на китара за удоволствие /ходил съм на уроци "когато бях млад".../, но ми се счупиха 2 от ключовете, а и едно от прагчетата ми започна да "бъзди"... Някой да има представа и да може да предложи магазин, ателие или каквото и да е място, на което мога да си занеса китарата и да и сменят ключовете, а може и да повдигнат едното прагче, както и евентуално цени за извършването на тези услуги. Знам, че може и да е по-лесно да си купя нова китара /но вероятно ще е и по-скъпо .../, но към тази изпитвам сантиментално увлечение и затова искам да си свиря на нея и за бъдеще. Предварително благодаря на всички отзовали се!

#2 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 30 юли 2010 - 14:13

Питай във форума на muzikant.org. Все някой там ще ти каже.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#3 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2590 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 30 юли 2010 - 17:05

По принцип смяната на ключове е много елементарна работа. Те са няколко стандартни конструкции, така, че просто сваляш старите струни, махаш болчетата на ключовете, вземаш свалените ключове и ги носиш в някой музикален магазин. Там казваш, че искаш същите. Те ти дават и си ги слагаш. Виж вече това с прагчето е малко по-тънка работа и ако се чувстваш несигурен най-добре да го свърпи някой по-запознат.
ПИСУК!

#4 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 02 август 2010 - 08:32

Мерси за инфото, приятелю, но ти просто не знаеш колко съм схванат в ръцете ... Китарата е единствената, която ми остана от общо 5 китари, които имах, и се нуждае от "преглед" от професионалист :yes: Баща ми ми я купи, когато бях на 13 /сега съм на 36!/ и не е била никога разглобявана или сменяно нещо по нея /освен струни, разбира се/. Харесва ми факта, че е с метални струни, по-мелодично ми звучат от пластмасовите и много бих искал някой знаещ и можещ да я погледне, да оправи ключовете, да оправи прагчето, да я лакира примерно, за да може да остане като "скъп спомен мой" и за бъдните поколения /когато ги създам, разбира се :wacko: /, а и да продължа да си свиря от време на време за разнообразие ...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users