Jump to content

Tarja Turunen в Пловдив21.09.2011г. - "Античен театър"


92 replies to this topic

#21 MarioMetalFan95

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 24 posts

Posted 13 април 2011 - 17:10

View PostSvil, on Apr 12 2011, 21:22, said:

Защото, когато е да се мрънка срещу "пенсионерските" групи може, почва се масово "ама тези пак ли". Ама за Финландската крава не може :harhar:
Слушам част от "пенсионерските" групи ;) Но не разбирам за какво някой трябва да натрапва негативното си мнение. На никой фен не му става приятно, когато чете хейтене по адрес на любима група/изпълнител. :unsure:

#22 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 13 април 2011 - 17:25

Аз пък никъде в поста на Скардъст не видях хейтене. Ужасно ми омръзна обаче анатемосването на всеки коментар, който не е обвит в захарния памук на фенщината; форум е, нормално е да има и мнения "наопаки", даже е и и полезно в името на дискусията.
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#23 MarioMetalFan95

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 24 posts

Posted 13 април 2011 - 18:45

Говорех като цяло. А скардъст, който очевидно не харесва Таря и от това се подразбира, че няма да отиде, не разбирам защо трябва да го казва. 'Се едно да съм с дълга коса, кубинки и кожени гащи обаче да съм си лепнал надпис 'МЕТЪЛ'

Edited by MarioMetalFan95, 13 април 2011 - 18:46 .


#24 Rozanna

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 85 posts
  • Gender:Female

Posted 13 април 2011 - 18:47

Много често взе да идва Таря, то няма ищо лошо в това, но някак си оставам с усещането за натрапване.
Харесвам гласа ѝ, има страхотни песни от времето с Nightwish, но като соло вокал ми стои някак си размита и безлична.
И все пак, ако бях от Пловдив, бих отишла. Наличието на филхармония и хор са достатъчни предпоставки за добър концерт. А ако Таря изпълни няколко арии ще е прекрасно. Нещо весело - La Traviata :unsure:
Този който се усмихва, вместо да се гневи, е винаги по-силният!

#25 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 13 април 2011 - 20:54

Едва ли се натрапва, определено у нас има доста почитатели. За концерта в Пловдив ще си помисля, два пъти вече съм я гледала. Ако беше в София щях да отида, нямам нищо против, че е в Пловдив, но се пада в работен ден.
Hedniska Blod

#26 Dezertiora

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 31 posts
  • Gender:Male

Posted 13 април 2011 - 21:59

21 септември е почивен ден. Слива се от събота до вторник, заради 22 септември. Е, има си някои работи, на които това не влияе, но за мнозинството ще е почивен ден.

Харесваше ми звученето на Night Wish с нея, за разлика от новата й колежка. Да не се брои, че ги обичам, но ми допадаха някои от парчетата им. Все пак от това, което съм й гледал по клипчета в мрежата соло кариерата й със сигурност не е за мен. Присъединявам се към горните мнения за блудкавостта й. No hard feelings за феновете й или към самата нея - въпрос на вкус. Надявам се за тези, които я харесват да им осигури прилично забавление, а ако си намери нови фенове само ще ги поздравя - все пак това си е и работа. А ако се окаже, че повечко мои познати се надъхат да я гледат И при едни по-прилични цени на билетите може да се весна за разнообразие. Извинявам се за леко лиричното отклонение със личното ми мнение.
The Darkness shall fall upon You all...

#27 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 13 април 2011 - 22:40

View PostDezertiora, on Apr 13 2011, 22:59, said:

21 септември е почивен ден. Слива се от събота до вторник, заради 22 септември. Е, има си някои работи, на които това не влияе, но за мнозинството ще е почивен ден.
21-ви е сряда - последният работен ден преди 4-те почивни. Аз съм точно от тези, на които не са почивни, но все нещо ще се нареди, ако се опре до това.
Hedniska Blod

#28 Dezertiora

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 31 posts
  • Gender:Male

Posted 14 април 2011 - 07:03

Моя грешка, извинявам се. Обърках се с почивните дни покрай 3-6 септември (то там пък май обявиха, че 3 - събота ще се работи вместо 5 - понеделник). Явно съм го подкарал по инерция. :unsure:
Все пак дори и така следващия ден - 22 септември се пада почивен и пак би било удобно за хора извън Пловдив да пристигнат.

Edited by Dezertiora, 14 април 2011 - 07:04 .

The Darkness shall fall upon You all...

#29 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 14 април 2011 - 07:15

Явно така е станало. А за трети септември наистина е така.

Quote

3 септември 2011 Отработване на 5 септември 2011 Работен ден
5 септември 2011 Отработва се на 3 септември 2011 Почивен ден
6 септември 2011 Ден на Съединението Официален празник
С тези отработвания станахме за смях на гаргите. :unsure:

Концертът на Таря, при добра организация не е в толкова неудобно време. От София може да се отиде и след това човек да се прибере с кола, май има и някакви нощни влакове, автобуси сигурно също има.
Hedniska Blod

#30 Dart Marty Rocks!!!

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 293 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 14 април 2011 - 08:50

Малко повече информация за концерта в сайта на Радио Тангра ... Като че ли те и още някои ще са организатори :unsure:

#31 Rozanna

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 85 posts
  • Gender:Female

Posted 14 април 2011 - 09:15

View PostHeathenHeart, on Apr 13 2011, 21:54, said:

Едва ли се натрапва, определено у нас има доста почитатели. За концерта в Пловдив ще си помисля, два пъти вече съм я гледала.
3 поредни години идва Таря, това ще е 4-та, ако бъркам поправете ме - ето точно това ми насажда чувството на натрапеност. (говоря лично за себе си)
Жената може и да има много фенове у нас, но пък да идва всяка година някак си ми се струва пренаситено. Виж през година, две, сякаш звучи по-добре.
Иначе за самия концерт вярвам, че ще е нещо прекрасно.
Този който се усмихва, вместо да се гневи, е винаги по-силният!

#32 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 14 април 2011 - 09:56

View PostRozanna, on Apr 14 2011, 10:15, said:

3 поредни години идва Таря, това ще е 4-та, ако бъркам поправете ме - ето точно това ми насажда чувството на натрапеност. (говоря лично за себе си)
Жената може и да има много фенове у нас, но пък да идва всяка година някак си ми се струва пренаситено. Виж през година, две, сякаш звучи по-добре.
Иначе за самия концерт вярвам, че ще е нещо прекрасно.

Абе пак не е толкова зле...Той Джон Лоутън направо си живее тука...
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#33 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 14 април 2011 - 11:38

Проблемът не е в това, че някои групи и изпълнители идват по толкова пъти, навсякъде по Запад групите свирят всяка поредна година или поне винаги, когато имат турнета. Проблемът е в това, че родните промоутъри започват да повтарят до безсъзнание концерти на едно име като изцяло забравят да канят други. Специално много ме е яд за това решение, защото бях свикнала в Пловдив да се организират прогресив концерти (единствените за годината ;) ), даже гледахме изпълнители като Рик Уейкмън и Кийт Емерсън, които не бяха идвали... и вместо да обявят нещо от рода на Алън Парсънс Проджект, те ми водят Таря за четвърти път!!! :angry3:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#34 Scardust

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 623 posts
  • Gender:Male

Posted 14 април 2011 - 11:49

View PostMarioMetalFan95, on Apr 13 2011, 19:45, said:

А скардъст, който очевидно не харесва Таря и от това се подразбира, че няма да отиде, не разбирам защо трябва да го казва.


Не бе , аз харесвам Таря, ма няма да отида. Извинявам се че изобщо го написах. Знам че не беше правилно.
Форигнър е обяснила причините.
Тъпчем на едно място от години.
What am i supposed to do when the sky begins to fall ?

#35 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 14 април 2011 - 12:05

View Postforeigner, on Apr 14 2011, 12:38, said:

Проблемът е в това, че родните промоутъри започват да повтарят до безсъзнание концерти на едно име като изцяло забравят да канят други.
Така е - дали защото не са запознати с по-различни групи и стилове, или, защото се притесняват дали ще има достатъчен интерес.
Това се бистри в почти всяка тема, но е факт.

Edited by HeathenHeart, 14 април 2011 - 12:07 .

Hedniska Blod

#36 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 14 април 2011 - 13:06

Бахти гадните родни промоутъри, хич не се съобразяват с желанията на някои потребители тук. А на всичкото отгоре и си позволяват да организират концерт на Таря в Пловдив, град известен още от древността с прог концертите си.
Споделянето на мечти относно концертния живот у нас е хубаво нещо, почти съм убеден че големите промоутъри си имат човек който наглежда специализираните форуми и си правят съответните заключения. Но според мен не е тази темата. Мрънкането, че не са поканили някой от вашите, вместо това пак онези дето със сигурност ще съберат 3-4000, както и миналата и по миналата година, пък някои даже ще разпродадат залата и два поредни дни, не е хубаво.
Такава ни е държавата, за добро или лошо ценителите на хубавата музика сте малцинство. Затова ще има групи които ще свирят всяка година, макар и на вас да не ви харесва.
Пък и от къде да знаеш може след 10 пореден концерт който излиза на печалба, да се прежалят ей така за да ви сторят густо
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#37 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 14 април 2011 - 14:21

Сарказмът е неуместен, тъй като точно заради това ни е такава държавата - защото всеки играе на сигурно, всеки иска печалба сега, веднага и на момента, да е задължително поне 100% и ако може на гърба на някой друг. Пък такова нещо като бъдещо планиране или развитие - не нам тия. Че то ако във всяка друга държава музикалните компании и промоутърите не влагаха на риск, а винаги играеха на сигурно - съвременна музика нямаше да има изобщо! Ю2 пълнят 50 000-ни стадиони, ама и в тях някой е вложил, когато още са били нищо, нали? Дай обаче тук да организираме концерти все на едни и същи, понеже винаги ни водят по 3000 души; пък да опитаме и някой нов - ей така, за разнообразие, може и той да докара 3000 - тц. Разпродадоха ли Канзас зала 1? Разпродадоха я. Разпродаде ли Йън Андерсън амфитеатъра? Разпродаде го. Разпродаде ли Рик Уейкмън залата в Пловдив? Разпродаде я. Не нам тия. Таря - за четвърти път! После и за шестотен. Догодина пак - Хелоуин, Блайнд Гардиън, Таря, Менуор. И през 2020-та така. Като всяка година да повишаваме и билетите с по 20%. Пък това, че организацията ни не може въобще да мине за организация - те българските фенове нямат концертна/фестивална култура.
;)
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#38 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 14 април 2011 - 14:29

View Postforeigner, on Apr 14 2011, 15:21, said:

И през 2020-та така.

Остави друго, ама и дълголетни повечето рок динозаври, а на всичкото отгоре очевидно и въздухът в България им действа подмладяващо... ;)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#39 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 14 април 2011 - 15:49

View Postforeigner, on Apr 14 2011, 15:21, said:

Пък такова нещо като бъдещо планиране или развитие - не нам тия. Че то ако във всяка друга държава музикалните компании и промоутърите не влагаха на риск, а винаги играеха на сигурно - съвременна музика нямаше да има изобщо! Ю2 пълнят 50 000-ни стадиони, ама и в тях някой е вложил, когато още са били нищо, нали? Дай обаче тук да организираме концерти все на едни и същи, понеже винаги ни водят по 3000 души; пък да опитаме и някой нов - ей така, за разнообразие, м
оже и той да докара 3000 - тц.
Аз съм сългласен с теб ама ми се ще дa разиграя противниковата теза. Например: аз лично знам няколко места, в чужбина, където залагаха и канеха неизвестни или все още непробили артисти, както искаш ги наречи...И скоро мощно фалираха, още реват горките :angry3: ха-ха-ха. Втори пример. Гледам един документален филм и се интервюират британски рок музиканти от 70-те. Не от ранга на Цепелин или Сабат, но бяха доста популярни, точно имената сега ми убягват...Та те разказват: "ние носехме точно 0, ако не и загуби, на продуцентите си. Единственият начин да финансират нашата музика беше в това, че същата компания промотираше и Том Джоунс и Нийл Седака. И ние боготворяхме Седака, щото живеехме на негов гръб ;) " Т.е. без изключително стабилния финансов гръб на много популярни, наричани шлагерни, музиканти, експеримент с нови млади неизвестни групи от неблагонадеждни стилове нямаше да има. Това е истината. На Даунлоуд има нови групи, щото го има бай Алис Купър да обере феновете. Иначе ще разпънат палатките на полето и ще си свирят на воля пред разнородна група бирени алкохолици. Промоутърът е търговец с една цел -търговска, т.е. печалба. Както и никой съфорумник, мисля, че не работи само и единствено от любов към професията си. За надценките и т.н. не искам да говоря, това са вече отделни търговски подходи и похвати. Но иначе залагането на утвърдени и популярни артисти е безбожно познато, разпространено по света навсякъде, и оправдано. И незалагането на млади артисти е напълно познато и разпространено по света. Пробиви на последните са много често свързани с мащаби на пазара и стъпка по стъпка извоюване на позиции. както казва Стинг, да се появиш на концерт по телевизията или на голям стадион не те прави успешен артист или звезда. Мяташ се на раздрънкания бус и обикаляш като откачен от кръчма на кръчма, да те видят, чуят, пипнат. Може и да не е прав, но звучи добре.
Но това са отделни въпроси; макар че съм на принципната позиция на foreigner.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#40 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 14 април 2011 - 15:58

ама ти вярно приемаш организирането на концерти много лично.
хората организират концерт:
тебе те кефи изпълнителя => си купуваш билет
не те кефи => пропускаш покупката на билет
толкова е просто. никой не те кара насила.
но не ти държиш сметка на организатора къде да си вложи парите. много е лесно така отстрани. ами промоутъра не рискува ли като кани едни и същи групи всяка година, получава се пренасищане. аз също пропускам групи които съм гледал по 2-3 пъти, за сметка на други мероприятия. също чакам групи които по една или друга причина не съм имал възможност да гледам из европата. но не съм обиден на целокупното промоутърско общество, че не са ги поканили тук, понеже аз съм сигурен че ще напълнят стадион както правят да речем в Гърция или другаде.
а и друго не мисля, че прогресарите напоследък сте толкова онеправдани, има достатъчно концерти който биха ви зарадвали
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users