Jump to content

Боря МЕГА липсата с...


318 replies to this topic

#261 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 31 август 2015 - 18:17

А какво се опитваш да пейстнеш? Да не е нещо, различно от текст/картинка?
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#262 Гост

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 3 posts

Posted 31 август 2015 - 20:56

Ами, да (blush)
Така зададен въпросът, ми изясни картинката :)
Отивам да се срамувам . Мислех, че темата е за музикални линкове e.g.от Тубата или Бокса. :wacko:

Edited by Гост, 31 август 2015 - 20:56 .


#263 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2590 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 04 септември 2015 - 08:21

Ех, голямо удобство са съвременните стрийминг услуги. Идвам на работа, отварям си Google Play и всички интересуващи ме албуми, излезли днес, си ги има вече там - легално и с високо качество:

Iron Maiden - The Book of Souls
Five Finger Death Punch - Got Your SIx
Riverside - Love, Fear And The Time Machine
Amorphis - Under the Red Cloud


...което май оформя музикалния фон за деня. Кеф! :metal:
ПИСУК!

#264 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 07 септември 2015 - 08:14

David Gilmour - Live in Brighton, UK
05.09.2015 - Brighton Centre

Концертът започва по малко странен начин. Хората си говорят, чакайки групата да се качи на сцената. Започват ръкопляскания - явно музикантите, без Гилмор, се появяват. Всички притихват в очакване и той изскочи отнякъде. И в тази тишина, някой от публиката изкрещява:

"C'mon, Roger!"

:D
I don't know how I managed it...

#265 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 07 септември 2015 - 08:51

:lol2: :lol2: :lol2:

Така де, да си дойдем на думата...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#266 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 07 септември 2015 - 20:06

Posted Image
KRUGER - Adam and Steve (2014) :shok:

Свиреп слъдж от Швейцария! Наред с Kuntz, Coilguns и Zatokrev, това е поредната адски добра група от страната на часовниците, която откривам в последните няма и две години.
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#267 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 07 септември 2015 - 22:22

^
Ти се голяма работа! Едва ли са много хората, на които всеки момент им предстои първа среща с Гилмор, но въпреки това слушат "свиреп слъдж от Швейцария" :D

Но това си е баце Яни... Неповторим! :russian: :neo:
I don't know how I managed it...

#268 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 08 септември 2015 - 15:38

Копеле, аз НЕ "загрявам" за концерти. Нито пък преслушвам сетлисти и т.н. Не ми трябва да се настройвам - в мига, в който :worship: Плехо излезе на сцената, аз вече отдавна ще съм във филма. :yes:

P.S. Продължавам със споменатите по-горе изруди:

Posted Image
KRUGER - For Death, Glory and The End of The World (2010) B)

Благинка! :beach:

Edited by Yanni, 08 септември 2015 - 15:42 .

A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#269 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 08 септември 2015 - 15:58

И аз тука едни полски свирепи слъджари въртя от няколко дена почти непрекъснато. Затвърждава се мнението ми, че "Love, Fear and the Time Machine" е второто значимо музикално събитие излязло на физически носител през 2015 г. след творбата на онзи с короната на главата. Много съм доволен от албума! Доволен съм от Лапай, а още повече от Дуда, че му дава все по-голямо поле за изява, а това води до качествено различна музика от вече започналата да се повтаря при Riverside. Както и в предишния албум, така и в този, бонус диска въобще не е за пренебрегване...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#270 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 12 септември 2015 - 07:13

Iron Maiden - "Empire of the Clouds". Ама т'ва не става за борене на скуката, това е синоним на скуката. Тази група след "Dance of Death" не е направила почти абсолютно нищо качествено :(
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#271 incarnate

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 427 posts
  • Gender:Male

Posted 16 септември 2015 - 10:42

Posted Image

Хубавичък албум. Ама много ембиънт, Лунатик Соул. Той си каза Дуда преди месеци „ноуморметъл”. Не че досега Ривърсайд е бил много метъл, не знам защо го пишат такъв по принцип.

Това, за което се замислих за момент, докато го слушам беше: как биха изглеждали The Same River или Second Life Syndrome отпреди десет и повече години, ако ги пъхнем между настоящите десетина парчета. На мен ще ми изглеждат като въшка на чело. Като Черни връх до Софийско поле.

Но така е с повечето любими банди. Трябва да го чуя тоя албум повече от един път. Може да ми хареса повече.
...And through the window in the wall
Comes streaming in on sunlight wings
A million bright ambassadors of morning
And no one sings me lullabies
And no one makes me close my eyes
So I throw the windows wide
And call to you across the sky

#272 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 17 септември 2015 - 15:16

Posted Image

Слушам за първи път Rattle That Lock в цялост и единственото, което поне за мен е ушевадно на този етап е това, че този албум не притежава хомогенността на On an Island, нито пък непринудеността на About Face и David Gilmour. За сметка на това Rattle That Lock е изключително разнообразен, а в композицията "Dancing Right In Front Of Me" Дейв прави интересен завой към джаза, който продължава и в "The Girl In The Yellow Dress". Не си спомням досега Гилмор да се е закачал с този жанр, но явно за всичко си има време и място. Не мога да кажа, че съм очарован от десетте композиции. Очаквах много повече от Гилмор, но очевидно е добре да не прибързвам с окончателната диагноза, като вместо това се съсредоточа към следващото прослушване...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#273 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 18 септември 2015 - 04:06

Напоследък съм на остра италианска прог вълна. Много интересни и специфично звучащи банди имали жабарите (без да вкарвам в сметката добре познатите Premiata Forneria Marconi и Le Orme... е, колко са добре познати вече не знам). Ще спомена няколко албума, които въртях много, и които препоръчвам на всички, които си говорят приятелски с прога, особено стария такъв:

Area - Arbeit macht frei: як джазиран прог от 73-та, за щастие освен в името няма никакъв немски.
Il Balletto di Bronzo - Ys: епичен седемдесетарски прог от две 15-минутни композиции и три малки подплънки между тях, 72-ра.
New Trolls - Concerto Grosso I & II: плетка между прог и класическа музика. На живо са страхотни. Отново 70-те.
Raccomandata con Ricevuta di Ritorno - Per... Un Mondo di Cristallo: абе, благинка, 72-ра.
Reale Accademia di Musica - Reale Accademia di Musica: Пак 72-ра, явно доста силна година за италианския прог. Този албум е истинско бижу, има си всичко, динамика, романтика, тежина и финес.

И някои други, но тези са запомнящите се от пръв път.

А сега слушам дебюта от 2007-ма на една от най-симпатичните съвременни сръбски банди.

Posted Image

Обърнете внимание на комшиите, имат страхотна сцена.Posted Image

#274 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 18 септември 2015 - 08:25

^
Обърнали сме. Тенис сцената им е особено добра B) Както и хранително-вкусовата им сцена. И там няма забележки :pleskavica:

Тук, без изненада, звучи:

David Gilmour
Live in Pula
Arena Pula - 12.09.2015


Set 1:
1. 5 A.M.
2. Rattle That Lock
3. Faces of Stone
4. Wish You Were Here (Pink Floyd song)
5. A Boat Lies Waiting
6. The Blue
7. Money (Pink Floyd song) - half
8. Us and Them (Pink Floyd song) - missing
9. In Any Tongue - missing
10. High Hopes (Pink Floyd song) - missing

Set 2:
11. Astronomy Domine (Pink Floyd song)
12. Shine On You Crazy Diamond (Parts I-V) (Pink Floyd song)
13. Fat Old Sun (Pink Floyd song)
14. On an Island
15. The Girl in the Yellow Dress
16. Today
17. Sorrow (Pink Floyd song)
18. Run Like Hell (Pink Floyd song)

Encore:
19. Time (Pink Floyd song)
20. Breathe (Reprise) (Pink Floyd song)
21. Comfortably Numb (Pink Floyd song)

Бутлег с чудесно качество. За жалост, на човека, който го е записвал, техниката му се е скапала за около 15-20 минути и така от концерта липсват три песни и половина. Като изключим това - прекрасен запис, който отново ме връща пред сцената в Пула :rolleyes:
I don't know how I managed it...

#275 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 18 септември 2015 - 22:25

View Postmarillion, on 17 септември 2015 - 15:16 , said:

Posted Image

Слушам за първи път Rattle That Lock в цялост и единственото, което поне за мен е ушевадно на този етап е това, че този албум не притежава хомогенността на On an Island, нито пък непринудеността на About Face и David Gilmour. За сметка на това Rattle That Lock е изключително разнообразен, а в композицията "Dancing Right In Front Of Me" Дейв прави интересен завой към джаза, който продължава и в "The Girl In The Yellow Dress". Не си спомням досега Гилмор да се е закачал с този жанр, но явно за всичко си има време и място. Не мога да кажа, че съм очарован от десетте композиции. Очаквах много повече от Гилмор, но очевидно е добре да не прибързвам с окончателната диагноза, като вместо това се съсредоточа към следващото прослушване...
Аз пък откровено се кефя на Rattle That Lock! :) On an Island, честно, не ме докосва. Пробвал съм го безброй пъти - в разнична обстановка, в различно настроение, е не става и не става. Докато новата творба на :worship: Св. Плехундер съвсем непринудено ме обзе от раз. Много съм доволен! :rolleyes:
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#276 gellllle

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 373 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 19 септември 2015 - 09:38

OPETH - WATERSHED 2008 Преди тръгване за Пловдив!!

#277 cliffburton

    Високо в небесата

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 534 posts
  • Gender:Male

Posted 19 септември 2015 - 11:30

View PostYanni, on 11 май 2015 - 12:54 , said:

Posted Image
ELDER - Lore (2015) :worship:

Задължително за фенове на Mastodon, но в малко по-слъдж вариант. ;)
Ooo, да, харесва ми. :good:
Когато си на дъното на пъкъла,когато си най-тъжен и най-злочест от парещите въглени на мъката
си направи стълба и излез.
САМО ЛЕВСКИ, ОБИЧАМЕ ТЕ!



#278 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 20 септември 2015 - 02:43

View PostOzzy, on 18 септември 2015 - 08:25 , said:

^
Обърнали сме. Тенис сцената им е особено добра B) Както и хранително-вкусовата им сцена. И там няма забележки :pleskavica:


От тенис не се интересувам, но за хранително-вкусовата сцена съм с две ръце, два крака, един език и две ноздри за! Тази година бях едва ли не половината време в Сърбия (Пирот, Ниш, Зайечар и Белград - главно по концерти и фестивали, но не само, а и около тях си пада бая ядене, пиене и причане) и се доубедих повече от доволно. Но наистина призовавам да се обърне сериозно внимание на екс-юго сцената - и от соц времената (особено!) и днешната такава. Не спират да изкачат нови и нови страхотии, направо бездънна яма, от всякакви стилове и с всякакво качество. Много е жалко, че тази може би най-силна източноевропейска сцена е тотално непозната у нас и дори популярността на Дубиоза и С.А.Р.С. не подтиква редовия слушател да види какво друго предлага тази толкова близка нам територия.

Иначе сега преслушвам няколко албума на Le Orme, а преди това се кефих на ето тези две неща:

Birds and Buildings - Multipurpose Trap (2013)

Posted Image

&

Thirsty Moon - Thirsty Moon (1972)

Posted Image

Близо четиридесет години делят двата албума, но усещането им е в известна степен припокриващо се. Сякаш първият е осъвременено продължение на втория. Прог рок с няколко пръски джаз. Всъщност май не са само няколко. Няма да слагам примерни парчета, защото извън албумите те действително ще са просто парчета.

#279 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 24 септември 2015 - 19:51

Slivovitz - All You Can Eat (тъзгодишен)

Posted Image

Италиански фюжън, врло яко!

Нарежда ми се по балканскоименност веднага след (или рамо до рамо с) японските изтрещялници Pochakaite Malko. И в двете банди няма балкански фолк референции, освен една песен на японците.

#280 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 25 септември 2015 - 21:30

Сори за третия пореден пост. Ама вие не слушате ли?

King Crimson - In the Court of the Crimson King

Posted Image

Едно категорично нещо мога да кажа за този албум: жалко, че целият не е в духа на първото и последното парче! Първото спокойно можеше да е по-дълго, за сметка на прекалено дългата и скучна според мен Epitaph. Но за 60-те и самото начало на 70-те явно е традиция в един албум да съжителстват гениалното и посредственото. Atom Heart Mother е същата работа - две космически композиции, хванали в менгемето си три приятни, но по-скоро стандартни за времето си песнички (If много ми харесва, но поставена до AHM се губи).
Moonchild е все пак свежо късче джаз хаос, а финалната и почти едноименна затваря албума по брилянтен начин (пак аналогия с AHM, че и с WYWH).
Страхотен албум, въпреки казаното по-горе!
Ама вие си го знаете.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users