Jump to content

Metallica - Death MagneticМнения и коментари


278 replies to this topic

#21 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 07 September 2008 - 16:00 PM

View PostBlackiel, on Sep 6 2008, 18:08, said:

Сега вече не могат да се правят каквито и да било прогнози за следващия албум на групата.
Ама и следващ ли ще има?! :drinks: Аз от години се надявам да се усетят вече, че са се изчерпали и да спрат!
Колкото до новия албум - прогнозата ми се оказа вярна - след няколко слушания ми писна и това си е, нищо забележително не открих, колкото и да се опитах. Определено ми прилича на албум на група, която се опитва да копира старите неща на Металика, но резултатът е само подобие......
The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#22 deluxworld

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 152 posts
  • Gender:Male

Posted 08 September 2008 - 09:49 AM

И аз от години се надявам, тези като тебе да се усетят и да се спрат с мненията си но като гледам няма да даде резултат никога :drinks:
. . . And Justice For All

#23 cygnusx86

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 323 posts

Posted 08 September 2008 - 10:17 AM

View PostRebel, on Sep 7 2008, 17:00, said:

Определено ми прилича на албум на група, която се опитва да копира старите неща на Металика
Какво точно би трябвало да означава това?
"9.29. Сражавайте се с онези от дарените с Писанието, които не вярват в Аллах и в Сетния ден, и не възбраняват онова, което Аллах и Неговият Пратеник са възбранили, и не изповядват правата вяра докато не дадат налога безусловно и с покорство."

#24 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 08 September 2008 - 10:48 AM

Нали сега след последните няколко коментара няма тук да започне стандартното мега дърляне на тема "Metallica"? Избегнахме го в гигантската тема за концерта на групата в София, избегнахме го и в гигантската тема преди излизането на албума им... Смятам и тука да го избегнем :drinks:
I don't know how I managed it...

#25 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 08 September 2008 - 11:43 AM

На 16.09.2008 (вторник) от 21:00ч. в клуб "Backstage" ще се състои официалното представяне на "Death Magnetic" - новият, 9-ти поред студиен албум на Metallica. Вход - СВОБОДЕН. Изненади - ще има.Албумът ще може да се закупи на място на промоционална цена. Организатори са Virginia Records и Harvester Of Sofia (единствен официален local chapter на Metclub за България).

#26 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 08 September 2008 - 11:54 AM

View PostOzzy, on Sep 8 2008, 11:48, said:

Нали сега след последните няколко коментара няма тук да започне стандартното мега дърляне на тема "Metallica"? Избегнахме го в гигантската тема за концерта на групата в София, избегнахме го и в гигантската тема преди излизането на албума им... Смятам и тука да го избегнем :drinks:
Ако зависи от мен - няма да започне! Аз само изказвам мнение и не ангажирам никого с него, така, както правят и всички останали и смятам, че тук се води разумна дискусия, относно последвалите коментари - мога спокойно да ги подмина, все едно не съществуват :D
The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#27 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 08 September 2008 - 12:07 PM

View PostJavor, on Sep 8 2008, 12:43, said:

Албумът ще може да се закупи на място на промоционална цена.
Това значи ли, че албума ще бъде издаден у нас? И значи ли, че ако отида в музикалните магазини у нас след 12-ти, ще мога да го намеря?
I don't know how I managed it...

#28 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 08 September 2008 - 12:17 PM

Значи в момента в онлайн каталогът на Virginia Records има дори две издания на Death Magnetic - едно за 19 лева и едно за 29 лева. Обаче на имейла ми относно това каква е разликата между двете издания и кога могат да ми доставят албума, ако го поръчам предварително, не получих отговор. Това ме накара да питам мой познат, който има познат във Вирджиния (дълга и широка един вид). Та по последна моя информация ще има и лицензирано издание, правено в България, на цена 16 лева и вносно издание на по-висока цена. Датата на която би трябвало да се появи албумът в България е 15ти Септември (не разбрах обаче кое от двете издания или и двете). Едва ли на 12ти Септември ще го има из магазините, но след 16ти със сигурност. Цените на 16ти в Backstage не знам на колко ще са намалени.

edit: На мен 16 лева за лицензиран албум на Вирджиния ми се струва много (обикновенно в техния каталог са 10-12), така че не се доверявам на тази предварителна информация толкова много. :drinks:

Edited by Javor, 08 September 2008 - 12:23 PM.


#29 deluxworld

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 152 posts
  • Gender:Male

Posted 08 September 2008 - 18:07 PM

Както си и мислех българското издание ще струва към 16 лева някъде, другото дето се води импорт ще е 33 лева, в СМФ даже ще има и винили!Днеска се обаждах там но, няма никаква информация!
. . . And Justice For All

#30 Lan

    послушник

  • Отлъчени
  • Pip
  • 18 posts

Posted 08 September 2008 - 23:17 PM

View PostJavor, on Sep 8 2008, 12:43, said:

На 16.09.2008 (вторник) от 21:00ч. в клуб "Backstage" ще се състои официалното представяне на "Death Magnetic" - новият, 9-ти поред студиен албум на Metallica. Вход - СВОБОДЕН. Изненади - ще има.Албумът ще може да се закупи на място на промоционална цена. Организатори са Virginia Records и Harvester Of Sofia (единствен официален local chapter на Metclub за България).
Там сме 10тина чавеци начи :ninja:
Квото и да ми бръщолевите тук, албума си заслужава и това ми се струва като 1 добър шанс да си изкарам яко с перф музика и да се разбия :lol:

#31 dav

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted 09 September 2008 - 10:13 AM

Като цяло албума е готин и свеж и действително е сериозен напредък в сравнение с последното "нещо".
Не мога да откроя много запомнящи се парчета, но може би му трябват още няколко прослушвания.
Не знам дали на мен ми се струва така, обаче нещо много ми гъгне саунда (дано да е от mp3-то), макар , че и на видеото май е същия звук. Както и да е, това не е толкова важно, а това че спокойно вече може да се каже - Металика се завърнаха!

#32 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 09 September 2008 - 10:18 AM

View Postdeluxworld, on Sep 8 2008, 19:07, said:

Както си и мислех българското издание ще струва към 16 лева някъде, другото дето се води импорт ще е 33 лева, в СМФ даже ще има и винили!Днеска се обаждах там но, няма никаква информация!
Запетайка се слага преди, а не след НО!

#33 deluxworld

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 152 posts
  • Gender:Male

Posted 09 September 2008 - 13:54 PM

Веднага си взимам бележка :paladin:
. . . And Justice For All

#34 Lan

    послушник

  • Отлъчени
  • Pip
  • 18 posts

Posted 09 September 2008 - 18:03 PM

намери си живот :paladin:

All nightmare long - ритъма разбива

#35 cygnusx86

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 323 posts

Posted 09 September 2008 - 19:12 PM

Чух албума поне десетина пъти и сега ми харесва много повече отколкото като го чух първите два пъти.Сега като гледам какви глупости съм писал за The End Of The Line...песента е страхотна и все пак не е на нивото на останалите.Cyanide все така не ми харесва много,изключвам разбира се средната част.

9/10 :paladin:
"9.29. Сражавайте се с онези от дарените с Писанието, които не вярват в Аллах и в Сетния ден, и не възбраняват онова, което Аллах и Неговият Пратеник са възбранили, и не изповядват правата вяра докато не дадат налога безусловно и с покорство."

#36 Odin

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 24 posts
  • Gender:Male

Posted 11 September 2008 - 11:02 AM

Ако трябва да бъдем честни Металика сбъркаха годината на този албум. Той е някакъв хибрид между класическите албуми, Лоуд и Релоуд. Има по нещо от всеки. Ако го бяха издали след Черния, някъде около 93-94 щеше поне малко да подскаже в каква посока върви групата и Лоуд и Релоуд щяха да се приемат по-добре. А определено не са си врътнали гъза след Черния не е вярно. Това, че не искат да играят по свирката на шепа идиоти, които искат на всеки две години да се презаписва някой стар албум, не ги прави задници. Ако ги нямаше Лоуд и Релоуд Металика или щяха да се разпаднат отдавна без някой да ги е чувал, или щяха сега да свирят отпаднали песни от старите си албуми с по-модерен, по-твърд звук и щяха да бъдат популянрни колкото Death Angel примерно.

#37 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 11 September 2008 - 11:10 AM

Така... след едноседмично слушане свинята (аз) се пребори с тиквата (новият албум на Металика) за да "роди" ей това ревю :yes:
ПИСУК!

#38 cygnusx86

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 323 posts

Posted 11 September 2008 - 11:47 AM

View PostOdin, on Sep 11 2008, 12:02, said:

Ако ги нямаше Лоуд и Релоуд Металика или щяха да се разпаднат отдавна без някой да ги е чувал, или щяха сега да свирят отпаднали песни от старите си албуми с по-модерен, по-твърд звук и щяха да бъдат популянрни колкото Death Angel примерно.
Твърде малко вероятно,като се има предвид,че преди Load и Reload,вече бяха най-голямата метъл банда на всички времена.Всъщност още след ...And Justice For All добиха такъв статус.Кои са Death Angel между другото?
"9.29. Сражавайте се с онези от дарените с Писанието, които не вярват в Аллах и в Сетния ден, и не възбраняват онова, което Аллах и Неговият Пратеник са възбранили, и не изповядват правата вяра докато не дадат налога безусловно и с покорство."

#39 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 11 September 2008 - 12:24 PM

View Postcygnusx86, on Sep 11 2008, 12:47, said:

Кои са Death Angel между другото?
Една от любимите ми групи. :unsure:
За останалото си прав :yes:
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#40 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7522 posts

Posted 11 September 2008 - 12:31 PM

View PostOdin, on Sep 11 2008, 12:02, said:

Ако ги нямаше Лоуд и Релоуд Металика или щяха да се разпаднат отдавна без някой да ги е чувал, или щяха сега да свирят отпаднали песни от старите си албуми с по-модерен, по-твърд звук и щяха да бъдат популянрни колкото Death Angel примерно.
Според собствените им думи, Металика са били пред разпадане два пъти - след смъртта на Клиф Бъртън и преди/по време на записите за "Ст. Ангър". Ерго, можело е да се разпаднат именно защото ги има "Шит" и "Решит".


P.S. Още не съм чул сериозно новия албум, но определено е доста по-добър, отколкото очаквах.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users