Jump to content

Концертният живот у нас през 2007г.Анкета на форума.


45 replies to this topic

#1 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 28 ноември 2007 - 14:15

В края на годината винаги е време за равносметки, класации, анкети. Концертите тази година общо взето приключиха, и е време да направим една класация на форума. Да, знам, че има още един концерт в Каварна, но който ще ходи на него, може спокойно да пусне своите отговори след 1-ви януари.
В стария форум миналата година направих подобна анкета. Разликата този път е, че смятам след края на тази, да преброявам гласовете за отделните групи, събития и концерти и накрая да се обяви резултат. При достатъчен брой участвали ще можем да наречем тази анкета представителна :)
Моля, спазвайте условията написани по-долу. Така ще може да бъдете сигурни, че гласът Ви е зачетен. Ако някой реши да пуска анкета извън тези условия, няма как да влезне в общата класация накрая.
Тази година мисля е рекордна за България като брой концерти. И така:
- анкетата започва на 30.11.2007г. и ще приключи на 10.01.2008г.;
- отговаряйте на въпросите в реда и по начина посочени по-долу;
- на всеки въпрос можете да отговаряте с колкото си искате отговора, но само първите три ще бъдат оценявани. Може да отговорите и с по-малко от три отговора. На всеки отговор посочвайте само една група/изпълнител. Отговор “1” носи три точки, отговор “2” носи две точки, отговор “3” носи една точка. За да Ви е по-лесно директно копирайте въпросите, които се намират в края на този пост и на мястото на цифрите посочете избраните от Вас групи и изпълнители;
- в анкетата включвайте единствено концерти състояли се на територията на България;
- постарайте се ГОРЕ-ДОЛУ да се придържате около стила РОК /с всичките му разновидности/. Това, разбира се, не е задължително. Аз примерно правя само едно изключение, но като говорим за концерти в техническо отношение, този който посочвам според мен няма конкуренция;
- след всеки отговор можете да пуснете кратък коментар относно това защо сте посочили точно тази група, изпълнител или събитие. Тези коментари са по желание – ако не искате да ги пишете, само посочете своите фаворити в отделните категории без да коментирате каквото и да е;
- на последния въпрос класирайте групи/изпълнители, които: 1. съществуват и 2. има макар и минимален шанс през 2008-ма да направят концерт у нас. Разбирам, че има хора, които искат да видят Pink Floyd или дори и Beatles, но такива групи в момента не съществуват /не са активни/. Разбирам и че някои могат да искат да видят U2, но групата няма да има турне през 2008-ма и няма да концертира. Нека останем в света на реалността;
- не е задължително да отговаряте на всички въпроси. Ако искате отговорете само на първия. Или на първите два. Преценката е ваша.
- не използвайте темата за говорилня. Тази тема е само за Вашите класации по отделните въпроси. Ще има отделна тема за всякакви коментари относно концертната 2007-ма. Там можете спокойно да пишете за всичко касаещо анкетата, Вашия избор в нея и изобщо каквото и да е било свързано с концертите през 2007-ма;
- не използвайте подигравки, обиди, присмех или каквото и да е било подобно за анкетата на някой друг. Всеки е свободен да посочва каквото си иска и в реда в който си иска в собствената си класация, съобразявайки се с правилата, разбира се.


Междувременно, по-старите потребители, които миналата година са участвали в анкетата, могат да видят какво са написали и какво от това, което са си пожелали се е случило тук. Тогава са участвали 29 потребители, сега се надявам да са повече. Впечатление в тази миналогодишна анкета прави това, което Hard Rock Fan си е пожелала да се случи като концерти през 2007г. у нас:
1. AC/DC
2. Heaven And Hell
3. Manowar
4. Blind Guardian
5. Iron Maiden
6. Motorhead
Пет от шест! Не е зле, а? Явно има ясновидски способности. Вижда в бъдещето. Който желае да види любимата си група догодина у нас, да и пише на лична с молба, тя да я включи в отговора си на този въпрос в тазгодишната анкета. Голямо черпене те чака, Фенке!
Само пак да напомня - тази година се оценяват само по три отговора. Ако посочите повече, те няма да бъдат изтривани, но и няма да бъдат оценявани. Един вид получават нула точки.


І. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в емоционално отношение /кой Ви е най на душата/?
1.
2.
3.

ІI. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в техническо отношение /сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н./?
1.
2.
3.

ІІІ. Разочарованието на 2007-ма /очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани/:
1.
2.
3.

ІV. Издънката на 2007-ма според Вас е:
1.
2.
3.

V. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2008-ма?
1.
2.
3.


Темата ще бъде отворена на 30.11.2007г.
I don't know how I managed it...

#2 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 30 ноември 2007 - 08:58

І. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в емоционално отношение /кой Ви е най на душата/?
1. Ian Anderson – заради невероятния Ian, заради прекрасните песни, заради добрия звук в ламариненото хале, заради първия ред на който бяхме, заради бурята, заради компанията, заради изкарването в Пловдив, заради флейтистката, заради всичко. Изключителен концерт. Искам пак!
2. Gary Moore – защото го дочаках. И защото Gary ме отнесе с китарата си. Седях и го гледах ето така: :wacko: :shok: :yes:
3. Jon Anderson – не само заради чудесния концерт, но и заради отношението на Jon към феновете – по време и след концерта. Много ми хареса това, което Violator написа: докато си стискаше ръцете с всички пожелали да се докоснат до легендата, той гледаше всеки в очите.

ІI. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в техническо отношение /сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н./?
1. George Michael – такава сцена, такива екрани и такива мащаби що се отнася до техниката у нас не бяхме виждали. И няма и да видим, поне докато у нас не дойдат Rolling Stones, U2 или AC/DC.
2. Laibach – концерт на Laibach трудно се разказва. Мултимедия, звук, сценично поведение... Просто трябва да се види!
3. Ian Anderson – защото въпреки, че мястото на концерта беше сменено в последния момент поради лошите атмосферни условия, организацията беше перфектна и концерта се състоя. При това с възможно най-добрия звук въпреки бетонно-ламариненото хале в което се проведе. Това не беше най-добрия звук на земята, но беше най-добрия възможен. Браво на организаторите и озвучителите!

ІІІ. Разочарованието на 2007-ма /очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани/:
1. Iron Maiden – от най-очаквания концерт в концертната ни история очаквах да видя това, което вече два пъти бях виждал в чужбина. Не видях и половината. Най-нормален и обикновен метъл концерт. Не очаквам от Iron Maiden обикновени концерти. Знам, че когато искат ги правят НЕобикновени. Факт е, че каквото направиха у нас, това направиха и на цялото си турне. Но това не е оправдание. Така си мисля аз.
2. Heaven & Hell – Като изпълнение от страна на групата концерта си беше много добър. И такъв какъвто навсякъде в Европа. Но ние се оказахме едни от малкото, които не видяха цялата продукция наречена “Heaven & Hell” – нямаше я грандиозната сцена с която обиколиха целия свят, нямаше ги декорите, нямаше го половината осветление. Човек остава с впечатлението, че сме “втора ръка” фенове. Не бива така.
3. Blackmore’s Night – не е като да не съм знаел какво ще видя. Но от първия концерт преди години излезнах от залата доста доволен. Сега като че ли беше обратното. Скучно и рутинно изпълнение, няколко технически гафа със звука, Ричи свири на електричката наполовина по-малко отколкото при първото си идване у нас, отвратително изпълнение от страна на цялата група и особено от Ричовица на Child In Time. Това мисля, че е достатъчно.

ІV. Издънката на 2007-ма според Вас е:
1. Universum Entertainment и феноменалните концерти на Uriah Heep, Survivor и Sweet в Пазарджик. Плановете за правене на Пазарджик на Рок столица на Източна Европа няма да ги коментирам. Оставям си ги за първо място при издънките на 2008г.
2. Kreator – само в рамките на 2-3 седмици концертът беше потвърден на официалния сайт на групата, беше потвърден и от българския промоутър, бяха показани плакатите, бяха пуснати билети в продажба, беше направен опит да се промени датата и накрая беше канцелиран. Да видим дали поне ще си спазят обещанието за концерт догодина.
3. Robert Plant – Не, разбира се, че не е заради самия концерт, който по разкази на очевидци е бил феноменален. И не се съмнявам в това. Заради 300-500-те човека публика е. На стадион! Това със сигурност е най малко посетения концерт на Робърт Плант от както се е родил. Далеч съм от мисълта да търся вина в публиката, организаторите, мястото, фестивала седмица преди това и т.н. Причините не са толкова важни. Важното е, че такова нещо не трябваше да се случва. Излагация!

V. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2008-ма?
1. AC/DC – от няколко месеца в медийното пространство циркулират слуховете за мащабно световно турне догодина. Поне двама български промоутъра вече съобщиха, че подготвят доста голямо име в рок музиката за изява у нас. Току виж ни огрее.
2. Metallica – очаква се нов албум и голямо световно турне. Май е време след почти 10 години да ги видим отново у нас.
3. Police – вече имат обявени дати за догодина. След като през 2007-ма изръчкаха целия свят, не е лошо да помислят и за Източна Европа.
I don't know how I managed it...

#3 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 30 ноември 2007 - 09:33

Моят избор е силно стеснен, поради малкото концерти, които успях да посетя през тази иначе много богата откъм събития година.

І. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в емоционално отношение /кой Ви е най на душата/?
1. Manowar - концертът им беше точно такъв, какъвто съм си го представял преди години, когато слушах на касетки техните албуми и си мечтаех някой ден да идват такива групи и у нас.
2. Edguy - макар и в рамките на фестивал, макар и да ги гледам за втори път, тия веселяци, гейове, позьори или както там ги наричат из метълското братство, отново ме зарадваха безкрайно и ми доставиха огромно удоволствие с тяхното изпълнение на 20 Years Nuclear Blast Festival.
3. Amorphis - и тях гледах за втори път, но за разлика от първия, този път живото им изпълнение ме грабна с мощта и майсторството си.

ІI. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в техническо отношение /сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н./?
1. Manowar - както казах на този концерт видях всичко, което очаквах от "кралете" - силен звук (в качеството на звука на концертите в Каварна вече съм се убедил, та няма нужда да го изтъквам пак), ефектни позьорщини по сцената, оливания с бири, подаряване на китара, а за финал и прекрасни фойерверки.

ІІІ. Разочарованието на 2007-ма /очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани/:
Нямам такова - през тази година посетих само два концерта и от двата бях предоволен.

ІV. Издънката на 2007-ма според Вас е:
1. Kreator - не знам дали на Most Of Evil просто не им върви или нещо им куца в организацията, но отменянето на този концерт ме засяга, така че него го броя за издънка. Издънките на Universum Entertainment няма да коментирам - те са константа като хубавото озвучаване в Каварна.

V. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2008-ма?
1. Metallica - след като издадат новия си албум със сигурност ще са на турне из Европа - дано да стигнат и до нашите ширини (дори и да не дойдат у нас да се отбият в Сърбия или Румъния ще е добре).
2. Rammstein - и при тях предстои издаване на албум и предполагам турне, така че защо да не си помечтая да си домъкнат швабските задници насам.
3. Machine Head - идеалният избор за хедлайнери на Thrash Till Death 2008. Със сигурност ще продължат с турнетата и фестивалните си изяви по случей много силния си тазгодишен албум.

Edited by Javor, 30 ноември 2007 - 09:35 .


#4 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 30 ноември 2007 - 09:35

Първо да уточня, че за съжаление не можах да отида в Каварна (за което още си скубя косите от яд) и затова в класацията ми няма да присъстват Manowar, които иначе сигурно щяха да я водят.

І. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в емоционално отношение /кой Ви е най на душата/?
1. Iron Maiden - признавам недостатъците на концерта, но за мен беше най-вълнуващият концерт, защото виждах Мейдън, а и няма да забравя атмосферата на стадиона.
2. 20 Years Nuclear Blast - по-конкретно Amorphis.
3. Deep Purple

ІI. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в техническо отношение /сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н./?
1. От тези, на които бях - Deep Purple
2. 20 Years Nuclear Blast - Ози, тук вече ме затрудняваш с конкретиката...Добре де, всъщност на 2-ро място Amorphis и
3. Benediction - най-вече заради поведението им и отношението към феновете.


ІІІ. Разочарованието на 2007-ма /очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани/:
1. Helloween - не очаквах много, но в сравнение с предишните, този концерт не беше толкова добър. Вярно, че и аз се прецаках да застана на кофти място, където звукът беше зле, а и Дерис не се чуваше хич, но като цяло не мислех, че ще си тръгна разочарована.
2. Въпреки че е първи в емоционално отношение, не мога да не спомена Iron Maiden - малко шизофренично от моя страна да го класирам и като най-любим, и като разочарование, но ще се обоснова, като кажа, че разочарованието дойде от техническа страна - краткото време, представянето като по задължение, безлично малко бих казала и не на последно място - много ме издразни ниската сцена. Не съм чувала някой да го споменава, странно. Аз съм сравнително висока и никога нямам проблеми с хората пред мен, освен ако не са правени за баскетболисти :wacko: . Но на Мейдън не виждах, въпреки че бях доста напред, та с много усилия и скачане не гледах концерта само на мониторите.

ІV. Издънката на 2007-ма според Вас е:
Несъстоялите се концерти, които и Ози спомена.

V. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2008-ма?

1. Rammstein - много малко вероятно, та направо невероятно.
2. AC/DC - и тук силно се съмнявам, но дано!
3. Samael - може би, стига да се сети някой да ги покани.

Нямам право на четвърти глас, но за протокола ще отбележа и Paradise Lost.

Edited by Rebel, 30 ноември 2007 - 10:10 .

The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#5 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 30 ноември 2007 - 09:39

І. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в емоционално отношение /кой Ви е най на душата/?
1. Manowar
2. Blind Guardian
3. Deep Purple



ІI. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в техническо отношение /сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н./?
1. Blackmore's Night - хо-хо, пробутах го все пак :wacko:
2. Manowar
3. Helloween & Gamma Ray


ІІІ. Разочарованието на 2007-ма /очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани/:
1. Iron Maiden
2.
3.


ІV. Издънката на 2007-ма според Вас е:
1.
2.
3.


V. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2008-ма?
1. AC/DC
2. Dio със Сабат, без Сабат, като както дойде
3. Plant
И искам да ги видя в София, щото....ДВЕ от посочените от мен групи през 2006, чиито концерти у нас, предвид ясновидските си качества, съм отгатнала + Плант, не ги видях по единствената причина, че бяха в Каварна
...
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#6 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 30 ноември 2007 - 09:53

View PostHard rock fan, on Nov 30 2007, 09:39, said:

И искам да ги видя в София, щото....ДВЕ от посочените от мен групи през 2006, чиито концерти у нас, предвид ясновидските си качества, съм отгатнала + Плант, не ги видях по единствената причина, че бяха в Каварна[/b]...
А дано ясновидските ти способности помогнат, че и на мен това ми е проблем и ако някое от моите желания се осъществи, да е в София, като гледам с теб имаме едно общо, така че ако стане, имаш черпене и от мен :wacko:
Извинявам се на хората от други градове за проявения егоизъм. :yes:
The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#7 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 30 ноември 2007 - 10:05

View PostRebel, on Nov 30 2007, 09:35, said:

2. 20 Years Nuclear Blast
2. 20 Years Nuclear Blast
Моля, посочи коя точно от групите. Не мога и на 6-те да дам по две точки :wacko:
I don't know how I managed it...

#8 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 30 ноември 2007 - 10:35

І. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в емоционално отношение /кой Ви е най на душата/?
1. MANOWAR - думите нямат смисъл тук
2. Gamma Ray (Kavarna) - Бях на една плюнка разстояние от Кай. Хванах си перце от него, удари ми ръката.
3. Motorhead - супер яко Rock'n'Roll шоу. Много се изкефих

ІI. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в техническо отношение /сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н./?
1. MANOWAR
2. Heaven and Hell - въпреки че сериозно отстъпва на онова шоу от ДВДто на мен ми хареса :wacko:
3. Iron Maiden - доста професионално, но класи зад Manowar и класи зад самите себе си. Сценичното шоу не беше никак лошо.

ІІІ. Разочарованието на 2007-ма /очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани/:
1. Iron Maiden - Не съм върл фен. Но върлите фенове не заслужаваха такова посредствено шоу за 25 години чакане. Това отстъпва на всички концерти на Maiden , които съм гледал на ДВД или на видеокасети.
2.
3.

ІV. Издънката на 2007-ма според Вас е:
1. Universum Entertainment - на тия не им ли омръзна.
2.
3.

V. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2008-ма?
1. MANOWAR и пак MANOWAR
2. AC/DC - КУУУЛТ
3. Cradle Of Filth - колкото и странно да звучи на някои аз лично смятам да ида ако дойдат.
\m/

#9 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 30 ноември 2007 - 10:59

Откакто има концертен живот у нас - категорично най-силната година! За щастие, успях да посетя огромен процент от вълнуващите ме събития, че и много, които изобщо не ме вълнуваха. :wacko: Снощи се завлякох дори и т.нар. Foreigner..., хем се канех да го пропусна това.

Над 30 концерта гледах - групи и изпълнители от всякакъв ранг, от всякакъви жанрове и стилове. Единственият, който в някаква степен съжалявам че пропуснах, беше този на Manowar. Не следя творчеството на групата от много години, но очевидно металните крале са направили незабравимо епично представление, което трябва да се види, независимо дали си фен или не. Та:


І. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в емоционално отношение /кой Ви е най на душата/?

1. Robert Plant Защото!

2. Ian Anderson Защото!
3. Gary Moore Защото!

ІI. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в техническо отношение /сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н./?

1. George Michael
Не само през 2007-ма. Това е най-мащабната и високотехнологична сцена /оборудване/, която сме виждали в България ИЗОБЩО.

2. Iron Maiden
3. Marylin Manson / Type O Negative

ІІІ. Разочарованието на 2007-ма /очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани/:

1. Robin Gibb Защото!

2.
3.

ІV. Издънката на 2007-ма според Вас е:

1. Неразборията с началния час, заради която много хора изпуснаха сета на Type O Negative.

2. Обидно малкото публика на концерта на Robert Plant в Каварна. Реално там имаше не повече от 100 човека с купени билети. Заедно с акредитираните, "поканените" и селските кибици стигнахме докъмто 500-600 човека в пиковия момент. Жалка история с оглед на това мистично вълшебство, което се случи на сцената.

3. Прекрасни групи като Anathema, Tool, Riverside, Dream Theater, Porcupine Tree, Katatonia и прочие минаха покрай България и свириха в съседни страни, а никой у нас не сети да ги покани.

V. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2008-ма?

1. Rush
2. Anathema
3. Pain Of Salvation

Страшно много са, затова тук написах каквото първосигнално ми дойде на акъла.

Edited by violator, 30 ноември 2007 - 12:33 .

-----------------------------------------
Слушай силно!

#10 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 30 ноември 2007 - 11:59

І. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в емоционално отношение /кой Ви е най на душата/?
1. Ian Anderson – Още преди концерта бях казал, че го очаквам с голямо нетърпение и в далеч по-приповдигнато емоционално състояние от онзи концерт на Джетро в НДК преди няколко години. Вярно е фен съм на Йън и групата, но не това ме караше да предусещам положителната емоция, която предстои да залее Пловдив в първия ден на месец септември. Друго беше. На първо място прекрасното ДВД, което имам от подобен концерт на Йън с оркестър в Германия. На второ място, сцената на Античния театър ми се стори най-естествения декор за подобно шоу. Странно, но дори и отпадането на второто условие, а именно смяната на Античния с неприветливото хале в панаирното градче, не свали градуса на вълнение у мен преди събитието. За самият концерт е излишно да говоря. Магията на "дедо", както на галено му казват почитателите, съчетана с прекрасните изпълнения на младежите от оркестъра, направиха възможен втория потоп залял Пловдив през онази вечер. Този път музикален, чувствен и професионален до мозъка на костите...

2. Jon Anderson – Ами и тук се получи така, че предварителната ми нагласа беше за това, което по-късно видях и чух. Една вечер в света на приказките, с вещ разказвач, погален от Господ. Джон наистина е един от най-земните творци останали на тази Земя. Благодаря ти Джон! Благодаря за прекрасната вечер. Когато след края на концерта протегнах ръка към Джон, докато все още бе на сцената и обираше заслужените аплаузи, знаех, че ще отговори на жеста ми. През цялото време вниманието му на сцената се раздвояваше между колоритната агитка в дясната част и лявата половина на първия ред, където седях аз със съпругата ми. Не съм убеден, че Джон е виждал накуп толкова много хора, които знаеха наизуст и пееха от първата до последната дума всяка композиция изпълнена от него тази вечер. А през цялото време горкият човек трябваше и да наглежда съпругата си заобиколена от разни мачовци... :lol: След концерта бяхме останали няколко съфорумци, а Джон раздаваше автографи и се снимаше с всеки, който пожелае това. Накрая, почти когато си тръгваше, аз отидох за автограф и му казах: "Благодаря ти за прекрасната вечер. Аз съм твой верен фен от 25 години." Той ме погледна, протегна ръка и каза: "Наистина ли? Че това е цял живот..." Така ги разбирам аз нещата. За цял живот...

3. Robin Gibb – Все още твърдя, че този концерт е едно от най-важните събития в музикалния живот на страната. Звезда от подобен калибър не идва всеки път по тези географски ширини. Въпреки краткия сеанс, той предизвика у мен точно това спиритично усещане, което и целеше. Духът на една легенда бе жив и обикаляше сърцата на хората в НДК тази вечер. Аз не се противих излишно и го пуснах доброволно още по време на Масачузест...


ІI. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в техническо отношение /сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н./?
1. Ian Anderson – Пример за добра логистика, далновидност и организация на световно ниво. Това ни показа организаторът на събитието. Убеден съм, че да преместиш концерт на група и оркестър от едно място на друго в последния момент не е шега работа. Затова... :wacko: :yes: :shok:

2. Jon Anderson – Нищо ефектно, нито на сцената, нито около нея, а в същото време, каква магия? :)


ІІІ. Разочарованието на 2007-ма /очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани/:

Нямам разочарование от посетен концерт през 2007...


ІV. Издънката на 2007-ма според Вас е:
Според мен, а и от моя гледна точка, най-голямата издънка на Балканите през тази година е разминаването ни с дата от реюниън тура на Genesis. Не мога да простя нито на нашите промоутъри, нито на румънските или гръцките, че не успяха да се преборят за тази дата, а разни бивши соц страни получиха дати, които не успяха да продадат. Това бе събитие № 1 в музикалния живот в Европа за феновете на прогресив рока, като мен и всички ние сме много, ама много недоволни. Нещо подобно се случи в зората на демокрацията, когато СМЕ отказаха концерт на ELP, защото се опасяваха, че няма да се събере достатъчно публика... :angry3:


V. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2008-ма?
1. Marillion – Мисля, че е крайно време за този концерт. Радостен е факта, че и Амебата с който говорих след концерта на Джон, и Луси Джордаш /мениджъра на групата/ мислят така. Остава да изчакаме и да се надяваме. Аз ще направя необходимото, за да се случи това събитие. Българската публика на тази група, макар и малобройна, но убеден съм достатъчно сплотена, би била доволна от този концерт. Септември?

2. Pendragon – Надали има друг такъв пример в музикалния живот, в който група толкова силно да желае да посети една страна и все още да не може да го стори, защото няма кой да я покани. :D В момента групата записва следващия си албум озаглавен Pure и може би през септември ще бъде на линия. Обещал съм си да ги видя в София, обещах и на един от верните им фенове същото, така че ще видим...

3. AC/DC – А дано да дойдат, че и в семеен план да изгрее слънце на нашата улица. Жена ми е готова на всичко, за да види любимата си група... :yes:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#11 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 30 ноември 2007 - 16:06

Така, измина една доста богата на концерти година.
Чак взеха да ми писват :)
Ето и моите класации:

І. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в емоционално отношение /кой Ви е най на душата/?
1.Manowar - сигурният победител в тази категория :).
Преживяване, което започна от деня, в който разбрах, че ще идват, кулминира в деня на концерта, но все още не е свършило... защото приятните изненади и подаръци от бандата продължават. Шокиращото отношение към публиката, уважението, което Manowar дават на феновете си.... това превърна този концерт от много добър във ВЕЛИК.

2.Iron Maiden - май съм от малкото неразочаровани от този концерт. Може би, защото не подходих с големи очаквания, знаех какво ще свирят, а и си намерих добро място, от което да мога да гледам, но много ми хареса.
3.Helloween/Gamma Ray - но най-вече Gamma Ray и този човек Кай Хансен, чиято усмивка ми приповдигна настроението за цялата вечер :)
4.INXS - неочаквано, непредвидено, за сметка на това непринудено и много забавно изпълнение.
5.Laibach - перфектно съчетание на звук, визия и идея
6.Marilyn Manson/Type O Negative
7.Blackmore's night

ІI. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в техническо отношение /сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н./?
1.Manowar - наистина нямаше екрани, но по другите точки бият всички останали с по много, така че ги слагам най-отгоре и тук :)
2.Laibach - осветлението, ефектите, мултимедията и сценичното поведение най-пълно образуваха единна цялост с музиката.
3.Iron Maiden
4.INXS

ІІІ. Разочарованието на 2007-ма /очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани/:
1.Blind Guadian - дълго чакана група, но мноого, много слаба организация и ужасяващ звук.
2.Robin Gibb - не можа да ми въздейства кой знае колко.
3.Няма трети :)

ІV. Издънката на 2007-ма според Вас е:
1.организаторите - кога най-сетне ще почнат да пускат достатъчно рано и въобще да се научат, че посетителите на концертите също са хора.


V. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2008-ма?
1.Manowar
2.Metallica - този път няма да ги изпусна.
3.AC/DC - крайно време е!
4.Bon Jovi - ама да съм на първия ред ;)
5.Sonata Arctica
6.The Offspring
7.The Police
може и други да дойдат, няма да ги върна.

#12 Loshia

    послушник

  • Инквизитори
  • Pip
  • 25 posts

Posted 30 ноември 2007 - 16:31

І. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в емоционално отношение /кой Ви е най на душата/?
1. Manowar
2. Nuclear Blast
3. Cannibal Corpse

ІI. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в техническо отношение /сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н./?
1. Manowar
2. Europe - сцената беше добра, звукът беше много добър, а зарята след концерта почти настигна тази от концерта на Manowar
3. Cannibal Corpse - нямаше светлинни ефекти или кой знае какво сценично присъствие, но това май е единственият концерт за 2007-а година в зала на който съм бил и за който мога да кажа, че имаше страхотно добро озвучаване.

ІІІ. Разочарованието на 2007-ма /очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани/:
1. Blind Guadian - слаба организация, отвратителен звук
2. Iron Maiden
3. Suicidal Tendencies - най-лошия звук на всички времена

ІV. Издънката на 2007-ма според Вас е:
1. Организацията - висенето пред залата, пушенето вътре в залата, забраната за снимки на повечето концерти

V. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2008-ма?
1. Metallica
2. Iced Earth
3. Nightwish

#13 Emperor

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 398 posts

Posted 30 ноември 2007 - 19:41

І. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в емоционално отношение /кой Ви е най на душата/?
1. Manowar - думите ми чак не стигат. С нетърпение чакам да излезе ДВДто.
2. Helloween/Gamma Ray - получи се страхотно шоу. Специално Гамата ще ги гледам пак с удоволствие в България.

ІI. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в техническо отношение /сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н./?
1. Manowar - на живо са светлинни години пред всички :wub:
2. Helloween/Gamma Ray - сцена, светлини, звук и шау винаги на ниво!

ІІІ. Разочарованието на 2007-ма /очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани/:

1. Iron Maiden - виждали сме не един и два пъти, че могат много повече на живо. При тази грандиозна сцена и толкова хора, дошли да ги видят се представиха доста посредствено. Калпавия звук и това, че на Брус гласът му издържа точно 50 минути допринесе също така за не особено доброто ми мнение за посещението им в Бг.

ІV. Издънката на 2007-ма според Вас е:
Не съм бил свидетел на някакви сериозни издънки на концертите тази година, които посетих. И все пак винаги е изнервящо когато дадено нещо е обявено да се случи в определен час, а се оказва че се случва доста след него.

V. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2008-ма?
1. King Diamond
2. Manowar
3. Dimmu Borgir
4. Threshold
5. Megadeth
6. Symphony X
7. Gamma Ray
Nothing to prove
Just a hellish rock n' roll freak
You call your metal black?
Its just plastic lame and weak
We're too old too cold
Too old and too cold

#14 Tejuk Metalist

    Angel Of Death

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 552 posts
  • Location:South Of Heaven

Posted 01 декември 2007 - 09:38

І. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в емоционално отношение /кой Ви е най на душата/?
1. Manowar - Едно от най-яките неща,които са се случвали през живота ми! (Ако не и най-якото :lol:)
2. Helloween/Gamma Ray - много се накефих! Може би,защото дотогава не бях ходил на концерт на нито една от двете групи,за което съжалявам ужас(т)но! :wub:


ІI. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в техническо отношение /сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н./?
1. Manowar - Перфектно озвучаване,перфектно направена сцена,ненормална продължителност,перфектна група...
2. Helloween/Gamma Ray - Нищо особено,ама...


ІV. Издънката на 2007-ма според Вас е:

View PostOzzy, on Nov 30 2007, 08:58, said:

[
2. Kreator – само в рамките на 2-3 седмици концертът беше потвърден на официалния сайт на групата, беше потвърден и от българския промоутър, бяха показани плакатите, бяха пуснати билети в продажба, беше направен опит да се промени датата и накрая беше канцелиран. Да видим дали поне ще си спазят обещанието за концерт догодина.


V. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2008-ма?
1. AC/DC
2. Metallica (само да не пеят много нови неща :lol:)
3. Bon Jovi (само и те да не пеят много нови неща :D)

Има и 2 групи,за които няма изгледи да дойдат,но все пак са ми двете любими,а и никога не съм присъствал на техен концерт :D
1. Slayer
2. Nile

Edited by Tejuk Metalist, 01 декември 2007 - 09:39 .


#15 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 01 декември 2007 - 16:31

І. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в емоционално отношение /кой Ви е най на душата/?
1. Ian Anderson
2. Jon Anderson
3. Billy Cobham (който смята, че това не беше рок концерт, да се разправя с язовеца Съби)

ІI. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в техническо отношение /сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н./?

вж. съседната тема

ІІІ. Разочарованието на 2007-ма /очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани/:

Разочарования няма. Само претенциЙ.

ІV. Издънката на 2007-ма според Вас е:
1. Универсум, безспорно
2. "Промоционалните" билети за Пърпъл
3. "Началният" час на Тайп Оу

V. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2008-ма?
1. Pain of Salvation
2. Cynic - реюниъъъъън
3. Psychotic Waltz - реюниъъън
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#16 no way

    9

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 204 posts
  • Gender:Male

Posted 02 декември 2007 - 12:20

с уговорката ,че нямах време за Каварна , а там (безспорно) се проведоха готини концерти !


І. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в емоционално отношение /кой Ви е най на душата/?

1. G.Moore

ІI. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в техническо отношение /сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н./?

1. George Michael

ІІІ. Разочарованието на 2007-ма /очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани/:

1. Iron Maiden
2. Jon Anderson

ІV. Издънката на 2007-ма според Вас е:

1. Гафът с Type O'

V. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2008-ма?

1. Led Zeppelin
2. U2
3. Aerosmith

#17 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 02 декември 2007 - 18:56

І. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в емоционално отношение /кой Ви е най на душата/?
1. EUROPE - сбъдната детска мечта!
2. AMORPHIS - въпреки разочарованието от организационните издънки.
3. GARY MOORE - дочакахме...
ІI. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в техническо отношение /сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н./?
1. MANOWAR - звукът като мощност си го биваше
2. HELLOWEEN/GAMMA RAY - шоуто трябва да продължи!
3. BLACKMORE'S NIGHT - като в приказка
ІІІ. Разочарованието на 2007-ма /очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани/:
1. Iron Maiden - нищо ново не казвам.
2. Marilyn Manson/ToN - ужасни гафове.
3. HELLOWEEN/GAMMA RAY - най-вече заради това, че не можах да се насладя както трябва на концерта, мокра до кости от чакането на дъжда и последвалото боледуване.
ІV. Издънката на 2007-ма според Вас е:
1. Продължаващата традиция концертите да не започват навреме.
2. Ранното излизане на ToN, бавното пускане на публиката.
3. Промяната в цените на билетите, датата и мястото на концерта на Форинър.
V. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2008-ма?
1. METALLICA
2. NIGHTWISH
3. PARADISE LOST.
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#18 Талиесин

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 14 posts

Posted 02 декември 2007 - 19:17

І. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в емоционално отношение /кой Ви е най на душата/?
1. Manowar - честно казано, очаквах нещо величествено и запомнящо се (вече ги бях гледал веднъж на живо и горе-долу имах представа какво да очаквам), но това, което се случи надмина всичките ми очаквания...
2. Deep Purple - най-любимата ми група ме зарадва истински с концерта си у нас.
3. Gamma Ray в Каварна на 6 май - може би по-малкото публика, липсата на случайни хора и близостта между групата и феновете превърна този концерт в нещо

ІI. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в техническо отношение /сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н./?
1. Laibach - в сравнение с това, което видях на 14.02, всичко останало бледнее. А и получихме нагледно доказателство, че в зала Христо Ботев може и хубав звук да има, ако се постараят озвучителите.
2. Deep Purple - изключително ме впечатли идеята с трите платна зад сцената и светлините по тях. Светлинното шоу беше на страхотно ниво, звукът - също, което е крайно нетипично за тази зала. А организацията беше перфектна, в рязък котраст със случилото се преди концерта.
3. Manowar - нагледен пример за минимализъм в действие с невероятен резултат, получи се невероятен концерт без разни визуално-технически пинизи. Звук, светлини, че и организация - всичко беше много добро (нищо, че за организацията го осъзнахме със закъснение).

ІІІ. Разочарованието на 2007-ма /очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани/:
1. Iron Maiden - точно от тях толкова рутинен концерт не очаквах...
2. Blind Guardian - преобладаващите критики към този концерт са лошата организация и трагичният звук, но според мен и сетлистът на групата не беше добре подбран.
3.

ІV. Издънката на 2007-ма според Вас е:
1. Цялостните проблеми с организацията по редица концерти, фестивали, закъснения и организации.
2. Мероприятията, организирани със съдействието на Зи-Рок - едно нямаше, което да е без проблеми.
3. Most of Evil - най-вече в организационно ниво имат още много да се развиват, като върхът беше с Kreator. Това обаче в никакъв случай не трябва да се приема като негативн омнение към тях, защото заслужават само акламации за смелостта си да канят екстремни групи, които не събират много публика. Дано само да си извадят необходимите поуки, защото промоутъри като тях са необходими.

V. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2008-ма?
1. Therion
2. Ministry
3. Iron Maiden с турнето от 2008-ма и обещания за тогава сетлист.
No one remembers the singer. The song remains.

#19 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 02 декември 2007 - 21:00

І. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в емоционално отношение /кой Ви е най на душата/?
1.Manowar - една мечта по малко :yes:

2.Той Долс - обичам веселяшки пънк, Марк Фого ме изненадаха страшно приятно мислех че са група с един хит. Хиподил и те на високо ниво

3.Хевън енд Хел - не искам да пропускам Моторхед, но Блек Сабат с Дио, Каварна, бурята, луната, Дио, гръмотевиците, палавата румънка

ІI. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в техническо отношение /сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н./?
първо да направя забележката че нищо не разбирам много от звук и трябва да е отвратно за да ми направи впечетление, така че може и да не броите мойте гласове тук
1. Мейдън - професионализъм от всякъде, танкове, Eди, неуморимия Брус

2. Меновар - като за 3 часа концерт беше прекрасно, зарята накрая беше уникална


3. Гама Рей и Хелоуин

ІІІ. Разочарованието на 2007-ма /очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани/:
1. Мейдън - не знам може би аз очаквах много повече, а за тях бяхме поредната дата от турнето, но много повече се накефих на първия им концерт

2. Суисайдъл - бахти омазания звук, щом аз разбрах че е много зле. иначе като концерт и тръпка си беше супер

3.


ІV. Издънката на 2007-ма според Вас е:
1. Тоалетните по концерти - не може да дадеш 40 лв. за билет и после да се редиш 20 мин. за кенеф и на всичкото отгоре да ти искат и 30 ст. те следващия път може и по-скъпо от бирата да го направят тва пикане, за Каварна важи същото не става при над 20 хиляди човека химическите тоалетни да се броят на пръстите на двете ръце

2. Простотията преди Експлойтед - не искам да казвам кой крив, кой прав но повечето хора там се бяхме събрали да се забавляваме. издънката е и на организатори и полиция (1во е на няма 200 метра)

3. Отлагането на концерта на Крейтър - и други концерти бяха отменени по едни или други причини но този най ме вълнува щеше да е един хубав завършек на тази разкошна откъм концерти година


V. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2008-ма?
1. Ролинг Стоунс - малко им остана, а до колкото съм чувал правят страшниконцерти

2. Соулфлай - липсват ми тез момци

3. Содом, Крейтър и Дистракшън на Траш тил дет - ще е голямо размазване
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#20 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 03 декември 2007 - 11:27

едва ли ще бъде обективна анкетата ми при толкова пропуски като - Kaliakra Rock Fest, George Michael, Placebo, Robert Plant, , Jon Anderson, Blind Guardian, JEFF SCOTT SOTO, Behemoth, Napalm Death... но, това не означава, че няма какво да отбележа. напротив ;) писала съм защо, как и тн., на момента подреждам :

І. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в емоционално отношение /кой Ви е най на душата/?

1. IAN ANDERSON Plays Orchestral JETHRO TULL
(ако ми позволиш Ози да те цитирам, И заради всичко там... B) )
вълшебен концерт!
същото и по отношение на следващия в списъка ми

2. EVERGREY в Пловдив

3. Gary Moore

ІI. Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2007-ма в техническо отношение /сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н./?

1. IAN ANDERSON Plays Orchestral JETHRO TULL
2. Marilyn Manson и Type o Negative
3. Iron Maiden

ІІІ. Разочарованието на 2007-ма /очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани/:

1. GLENN HUGHES в София
2. Robin Gibb


ІV. Издънката на 2007-ма според Вас е:
1. много са


V. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2008-ма?
1. Пинк Флойд – Роджър/ Дейвид Гилмор
(тук искрено се надявам слуховете за догодина да се окажат вярни :metal: )
2. Anathema
3. Opeth

Edited by wiktory, 03 декември 2007 - 11:28 .






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users