Jump to content

High Voltage festival23 - 24 July, London


14 replies to this topic

#1 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 16 March 2011 - 22:01 PM

Видях подписа на Jurisprudent и след като явно няма да съм само аз на този фест, отварям тема :harhar:

Слотовете са почти запълнени, т.е., с изключение на още две големи имена за главната и може би няколко за метъл сцената, фестивалът ще е това. Определено по-слабо от първото издание, но след огромните финансови загуби от миналата година, щеше да ми е чудно лайн-ъпът да е пак толкова чудовищен. И все пак си остава хиляда пъти по-добър от някои измислени български прояви за подобни пари :angry2:

Групите досега:
Attached File  High_Voltage_Full_Artist_Line_Up_Latest.jpg   100.87K   59 downloads

Моля се на всичките ми известни богове да сложат предстоящата да се обяви съботна група преди, а не след Куинсрайх, защото по този начин те ще се засекат с Баркли Джеймс Харвест, а не с Нийл Морз :harhar:

Други желаещи? ;)
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#2 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 16 March 2011 - 22:44 PM

Никога не бих посетил фестивал с няколко сцени. Не стига, че в общия случай, ще ми се наложи да гледам съкратени сетове, ами и винаги съществува реална възможност две любими групи да се засекат. Да не говорим за допълнителните "екстри", като общо осветление и специални ефекти, небалансиран звук, твърде еклектичен лайн-ъп, необходимост от непрекъснато сновене от сцена на сцена, което със сигурност означава почти нулева вероятност за добра видимост и т.н. Предпочитам да видя три пълнокръвни концерта, пред двадесет групи на фестивал за два дни. Конкретно в прога, само един фестивал си заслужава и той се провежда над Рейн. Чудя ти се защо тази година не разнообрази с него, за да разбереш точно какво имам предвид...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#3 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 16 March 2011 - 23:07 PM

View Postforeigner, on Mar 16 2011, 23:01, said:

Определено по-слабо от първото издание, но след огромните финансови загуби от миналата година, щеше да ми е чудно лайн-ъпът да е пак толкова чудовищен.

Кои са били миналата година, че не знам/не помня?
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#4 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 16 March 2011 - 23:21 PM

Честно казано, много се бях раздвоила между Лорелай и този, но в момента, в който на този обявиха Спокс Биърд и Нийл Морз, нещата бяха решени. Малко ми е терсене, че не поканиха АйКю (за чието участие се носеха много дебели слухове), но пък и Лорелай не е напълно отписан. Предпочитам да си дам парите по мероприятия в чужбина, където знам какво получавам, отколкото на тукашните алчни до безсъзнание псевдо промоутърчета.

Колкото до фестивалите - нямам средствата да ходя да гледам в чужбина ВСЯКА група, която ми се иска, при положение, че 90% от тези, които са ми в графата задължителни, яко подминават балканския полуостров, така че шансът ми е точно на фестове като Хай Волтидж. Визирайки миналогодишния фест - как бих могла да отделя средства да гледам отделно и Трансатлантик, и Магнум, и Стив Хакет, и т.н., и т.н., за ЕЛП да не говорим, че там нещата са по-специални :angry2:

А и мисля, че не трябва да се изказваш толкова категорично, без да си бил на такъв фестивал. Да, има припокривания, въпреки това на миналогодишния успях да гледам страхотни неща; лошият звук не е по-лош от това, което сме принудени да търпим в България; сетовете на хедлайнърите са точно толкова дълги, колкото и на нормален техен концерт, като имаш бонус още 5-6 групи за деня, като цените са съвсем малко по-високи от тези на билет за нормален концерт. А еуфорията - тя е несравнима с тази от нормален концерт. А и миналата година успях да срещна любимите си художници Роджър Дийн и Родни Матюз, което чисто субективно дооформи Хай Волтидж като преживяване номер 1 за 2010-та :harhar:

@Jurisprudent - http://www.highvolta...p/2010-line-up/

Edited by foreigner, 16 March 2011 - 23:27 PM.

А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#5 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 16 March 2011 - 23:30 PM

View Postforeigner, on Mar 16 2011, 23:21, said:

сетовете на хедлайнърите са точно толкова дълги, колкото и на нормален техен концерт, като имаш бонус още 5-6 групи за деня, като цените са съвсем малко по-високи от тези на билет за нормален концерт. А еуфорията - тя е несравнима с тази от нормален концерт.

О, не, категорично не съм съгласен с теб, ето ти опровержението:

View Postforeigner, on Mar 16 2011, 23:21, said:

Визирайки миналогодишния фест - как бих могла да отделя средства да гледам отделно и Трансатлантик, и Магнум, и Стив Хакет, и т.н., и т.н., за ЕЛП да не говорим, че там нещата са по-специални :harhar:

Говориш за ТрансАтлантик, които на миналогодишния фест свирят час и половина. На пръв поглед достатъчно време, но от гледна точка на над тричасовите им концерти, звучи като да си изядеш чорапите от яд... :harhar: Стив Хакет е толкова голям, че след него не бих искал да гледам абсолюно нищо... :angry2: За ЕЛП единствено ти завиждам, това беше еднократен акт, повече няма да има, сега ще чакам DVD-то... ;)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#6 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 16 March 2011 - 23:34 PM

Добри са били групите. Аз Transatlantic за голяма жалост пропуснах миналата година, макар че свириха на 100 метра от мен, ама късно разбрах и нямах време. Стив Хакет съм го гледал в един клуб, но виж да видя Down отново е доооста привлекателно, както и Asia и, разбира се, ELP. Ясно защо смяташ тази година за по-слаба; на мен Judas Priest не ми се вписва много в картинката ама няма значение. Главно имам интерес за Spock's Beard, Neal Morse, Anathema и да гледам за 4 път Dream Theater.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#7 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 16 March 2011 - 23:46 PM

View Postmarillion, on Mar 16 2011, 23:30, said:

Говориш за ТрансАтлантик
Само че Трансатлантик не бяха основните хедлайнъри за деня, а аз говоря точно за тях ;) А и в моя случай е по-добре час и половина Трансатлантик отколкото никакъв Трансатлантик :angry2: Пък и на тричасовите си концерти не са излизали със Стив Хакет, а това е нещото, което миналата година ме разби повече и от сета на ЕЛП ;) :harhar:

@Jurisprudent - дам, и тази година се очертава доста силна :harhar: Дрийм Тиътър, Джудас (тамън ще спестя пари и няма да пълня гушата на промоутъра, който ще ги покани тук :D ), Спокс Биърд, Нийл Морз, Анатема, Куинсрайх (при положение, че не се засекат с Морз), Pallas, специално събиране на Тъндър... да не говорим колко се зарадвах за Amplifier, съветвам те да удариш ухо на албума им от миналата година Octopus ;)
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#8 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 16 March 2011 - 23:48 PM

View Postforeigner, on Mar 17 2011, 00:21, said:

сетовете на хедлайнърите са точно толкова дълги, колкото и на нормален техен концерт, като имаш бонус още 5-6 групи за деня, като цените са съвсем малко по-високи от тези на билет за нормален концерт. А еуфорията - тя е несравнима с тази от нормален концерт.


View Postmarillion, on Mar 17 2011, 00:30, said:

О, не, категорично не съм съгласен с теб, ето ти опровержението:

Имам личните дълготрайни наблюдения, че често концерти в България са по-дълги и с по-добър сетлист от тези на същите групи в чужбина. За фестивал да не говорим.

View Postforeigner, on Mar 17 2011, 00:46, said:

да не говорим колко се зарадвах за Amplifier, съветвам те да удариш ухо на албума им от миналата година Octopus :angry2:

Ми ся ще си запълня живота като го изслушам.

Edited by Jurisprudent, 16 March 2011 - 23:56 PM.

Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#9 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 17 March 2011 - 08:57 AM

View Postforeigner, on Mar 16 2011, 23:46, said:

да не говорим колко се зарадвах за Amplifier, съветвам те да удариш ухо на албума им от миналата година Octopus :angry2:

Аз и две уши му ударих на тоя албум и групата сериозно ми хареса, така като гледам ще ми се отвори да ги видя на живо и преди High Voltage
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#10 windowpane

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 113 posts
  • Gender:Male

Posted 17 March 2011 - 15:44 PM

View PostJurisprudent, on Mar 17 2011, 08:57, said:

Аз и две уши му ударих на тоя албум и групата сериозно ми хареса, така като гледам ще ми се отвори да ги видя на живо и преди High Voltage

Anathema и Amplifier излгеждат много странно в компанията на всичкия дърт прог наоколо B) Плюс това фест, на който тези банди подгряват на Нийл Морс, не може да е читав.

Имам чувството, че Anathema и Amplifier са там само за да могат носталгичните прогъри на възраст м/у 40 и 50, които бидейки основното присъствие на прог сцената за пореден път без съмнение ще демострират високоволтово настроение, да прелъжат и децата си да дойдат с тях.

#11 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 17 March 2011 - 19:51 PM

View Postwindowpane, on Mar 17 2011, 15:44, said:

Anathema и Amplifier излгеждат много странно в компанията на всичкия дърт прог наоколо B) Плюс това фест, на който тези банди подгряват на Нийл Морс, не може да е читав.

Имам чувството, че Anathema и Amplifier са там само за да могат носталгичните прогъри на възраст м/у 40 и 50, които бидейки основното присъствие на прог сцената за пореден път без съмнение ще демострират високоволтово настроение, да прелъжат и децата си да дойдат с тях.

Anathema и Amplifier чудесно по мое мнение се вписват в един напълно издържан прог фест с големи стари имена и развиващи се нови групи така както на един фестивал ходят широк кръг хора, не само довлечени от някой, а заради собствен вкус. Честно казано мен никой по-възрастен прог фен не ме учил да харесвам тази музика, намерил съм я абсолютно самостоятелно по времето когато все още минаваше апокрифно дори не по дискове, а по касети (това не беше толкова отдавна). Щом ме е мотивирала да я харесвам, значи има достатчно в нея без да е нужно някой да те "залъгва" да започнеш да я слушаш.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#12 windowpane

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 113 posts
  • Gender:Male

Posted 17 March 2011 - 20:57 PM

Сори, одеве ме беше ударила лигнята. Наистина хора като теб са рядкост, но евала, че си отстояваш страстта! Приятно изкарване на феста B)

#13 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 17 March 2011 - 21:14 PM

View Postwindowpane, on Mar 17 2011, 21:57, said:

Сори, одеве ме беше ударила лигнята. Наистина хора като теб са рядкост, но евала, че си отстояваш страстта! Приятно изкарване на феста B)

Благодаря; ясно, че си имаш мнение, дори и да е негативно за феста или този стил - нормално. Аз самият съм бил критичен към прогресив музиката в определени моменти, нищо, че съм фен, така че приемам и негативните кометари.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#14 iko

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 3 posts

Posted 11 May 2011 - 11:55 AM

Аз също имам мераци за този фест, ще трябва да реша до няколко дни дали ще ходя, за да организирам транспортирането. :lol:

#15 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 10 July 2011 - 18:08 PM

След меко казано странното хрумване миналата година програмата да не се публикува предварително, а да е достъпна само на самия фестивал при купуване на специален lineyard, тази година организаторите са се съобразили с оплакванията на феновете (така стават нещата в чужбина и затова повечето фестове там вече имат двайсетгодишна история, а не се провалят още на второто си издание ;) ) и програмата е вече налице:
http://www.highvolta...fo/stage-times/

Аз лично съм очарована: страхувах се, че Куинсрайх ще се засекат с Нийл Морз, а Тъндър направо бях отписала, защото мислех, че ще съвпаднат със Spock's Beard. При така обявените часове ще гледам пълните сетове на всички групи, заради които си купих билет, пропускам само по 15 минути от Джудас, Тиътър и Анатема, а ще успея дори да видя по двайсетина минути от Слаш и Майкъл Шенкър (който ще е със специален гост Doogie White) :)
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users