Jump to content

Metallica в София25.07.2008 - стадион "Васил Левски"


651 replies to this topic

#601 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 24 July 2008 - 08:48 AM

Абе дъжа, та дъжда. Прогнозата е да вали, и кво от това. Там съм, ако ще и камъни да падат.

@ Сатире, има ли как да се провери дали на стадиона ще се продават храни, а не само напитки. На предния концерт умрях от глад до 2 часа и сега смятам да се запася отвън с провизии. Та проблема сериозно ме вълнува :D

#602 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 24 July 2008 - 08:52 AM

View PostDigger, on Jul 24 2008, 08:39, said:

Като ви чета тука във форума и си мисля, че се интересувате повече от времето и водата. Дали ще вали или не - няма абсолютно никакво значение, на В. Левски има тоалетни, където има течаща от чешмите вода - това също не е порблем. Просто проблеми няма, защото в крайна сметка нали ще свирят DOWN - DOWN - DOWN - DOWN :D
Абе човек, как не те мързи да повтаряш едно и също ;)
След последния сетлист от Букурещ нямам търпение да дочакам изпълнението на Whiplash, Fade To Black и Welcome Home ;) А ти какво искаш да чуеш от Down :metal: Само не казвай Pantera ;)
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#603 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 24 July 2008 - 08:55 AM

View PostMetal Heart, on Jul 24 2008, 08:52, said:

А ти какво искаш да чуеш от Down ;) Само не казвай Pantera ;)
Той и да иска да чуе нещо на Pantera, май единствения му вариант ще е да си ги пусне на ЦД :D
I don't know how I managed it...

#604 Motorbreath

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 16 posts

Posted 24 July 2008 - 08:57 AM

Между другото и мене ме интересува храната и мърчандайзинга като тениските например, защото мисля да си купя една хубавичка от тях (:
Of all sad words of tongue and pen the saddest are these: "It might have been"

#605 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 24 July 2008 - 09:10 AM

View PostSvil, on Jul 24 2008, 09:48, said:

@ Сатире, има ли как да се провери дали на стадиона ще се продават храни, а не само напитки. На предния концерт умрях от глад до 2 часа и сега смятам да се запася отвън с провизии. Та проблема сериозно ме вълнува ;)
Има начин, но няма да прибегна до него ;)
Представям си как се обаждам на шефа на "Болкан Ент." с въпроса "Ще се продават ли сандвичи на стадиона?" :D
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#606 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 24 July 2008 - 09:11 AM

View PostMetal Heart, on Jul 24 2008, 09:52, said:

А ти какво искаш да чуеш от Down :D
Stone The Crow, Bury Me In Smoke са ми достатъчни ;-) и като гледам сетовете им с металика, мисля, че ще ме огрее доволно ;)
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#607 Trin

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 23 posts
  • Location:Gotham city

Posted 24 July 2008 - 09:33 AM

View PostSatyr, on Jul 24 2008, 10:10, said:

Има начин, но няма да прибегна до него ;)
Представям си как се обаждам на шефа на "Болкан Ент." с въпроса "Ще се продават ли сандвичи на стадиона?" :D

Ми на теб работата ти е да информираш хората. Не вижам какъв ти е проблемът да се обадиш и да попиташ - срамни въпроси няма. Ако ти е неудобно, дай ми номера, аз ще попитам.
Аз лично винаги съм се учудвала как колегите пропускат да информират хората за разни дребни прозаични битовизми, които винаги са в състояние да скапят впечатленията от концерти.
Ето, например: храна, мърч, фотоапарати. Метъл, метъл, ама трябва и да се яде, нали.

#608 Digger

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 430 posts

Posted 24 July 2008 - 09:39 AM

View PostMetal Heart, on Jul 24 2008, 09:52, said:

Абе човек, как не те мързи да повтаряш едно и също :metal:
След последния сетлист от Букурещ нямам търпение да дочакам изпълнението на Whiplash, Fade To Black и Welcome Home ;) А ти какво искаш да чуеш от Down :D Само не казвай Pantera ;)


Кой ти говори за Пантера. Теа не умряха ли :D

Ей там, в една друга тема съм пуснал какво искам да чуя. ;)

А Whiplash, Fade To Black и Welcome Home - еми хубаво, но мен ми стигат Крипинг Дет и оная за Камбаните и хващам пътя.

#609 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 24 July 2008 - 09:43 AM

Да бе - не уведомяват и хората да си носят и здрави обувки и топли чорапи на концерта ;) Мамка им и журналисти и организатори :D

Аз лично обаче не си се представям да рупам сандвич и с пълна уста да припявам Master Of Puppets на концерта ;) Или пък да съм влязъл на стадиона рано рано, да съм си заел място най-отпред и да реша по някое време, че ми се яде сандвич... Ако пък съм влязъл по-късно - ебасси 4-5 часа може да се издържи май без храна ;) Преди това като подложиш здраво. След концерта дружна метълска инвазия към всички работещи дюнерджийници в центъра на София и всеки би могъл да се спаси от гладна смърт.

#610 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 24 July 2008 - 09:44 AM

View PostTrin, on Jul 24 2008, 10:33, said:


Няма пък :D
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#611 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 24 July 2008 - 09:48 AM

View PostTrin, on Jul 24 2008, 10:33, said:


Ми на теб работата ти е да информираш хората. Не вижам какъв ти е проблемът да се обадиш и да попиташ - срамни въпроси няма. Ако ти е неудобно, дай ми номера, аз ще попитам.
Аз лично винаги съм се учудвала как колегите пропускат да информират хората за разни дребни прозаични битовизми, които винаги са в състояние да скапят впечатленията от концерти.
Ето, например: храна, мърч, фотоапарати. Метъл, метъл, ама трябва и да се яде, нали.

това хич не са дреболии.

но храна едва ли ще има, не е практика.
хаха, в каварна на стадиона имаше един кроасан в хладилника с минералната вода, ама се оказа, че това е вечерята на продавача

#612 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 24 July 2008 - 09:54 AM

Туй то:

http://www.katehizis...ct.php?nid=8256
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#613 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 24 July 2008 - 09:59 AM

View PostSatyr, on Jul 24 2008, 10:54, said:


мерси :)
от този текст излиза, че ще пускат с вода.
а дали ще сметнат бинокъла ми за прилежащ към категория апарати и предмети, застрашаващи сигурността на мероприятието и посетителите, предстои да разберем :Р :Р

:drinks: :metal: :metal:

#614 Trin

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 23 posts
  • Location:Gotham city

Posted 24 July 2008 - 10:04 AM

View PostJavor, on Jul 24 2008, 10:43, said:

Да бе - не уведомяват и хората да си носят и здрави обувки и топли чорапи на концерта :metal: Мамка им и журналисти и организатори :drinks:

Аз лично обаче не си се представям да рупам сандвич и с пълна уста да припявам Master Of Puppets на концерта :metal: Или пък да съм влязъл на стадиона рано рано, да съм си заел място най-отпред и да реша по някое време, че ми се яде сандвич... Ако пък съм влязъл по-късно - ебасси 4-5 часа може да се издържи май без храна :) Преди това като подложиш здраво. След концерта дружна метълска инвазия към всички работещи дюнерджийници в центъра на София и всеки би могъл да се спаси от гладна смърт.

Такива като теб не са чак толкова много. При 50 000 човека, мога със сигурност да ти кажа, че поне половината ще искат да ядат и не страдат от селския комплекс какво ще си помислят хората, ако ги видят да ядат сандвич на стадиона. Ама наистина.
Освен примера с Каварна и кроасана, когато явно са пускали хората да отскочат до кебапчетата отпред, мога да ти дам и пример със злополучния концерт на Whitesnake & Def Lepard, когато много хора си бяха довели децата. Зад мен едно момиченце усилено мрънкаше, че е гладно и иска да яде още в 21 ч. Бъди сигурен, че доста хора ще си доведат децата и утре и ситуацията ще е подобна.
Мога да ти дам и пример с концерт в Полша преди три години, където в рамките на стадиона имаше скари, бири и хладилници с безалкохолни, както и изобилно количество тоалетни. Това определено беше един от най-добре организираните концерти, на които съм ходила.

#615 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 24 July 2008 - 10:13 AM

Искренно съчуствам тогава на тези 25 000 човека, които макар и да не страдат от селски комплекси, то има голяма вероятност да останат гладни :metal: Явно само мисълта за липса на храна прави докачливи някои от тях :drinks:

#616 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 24 July 2008 - 10:22 AM

View Posthendy, on Jul 24 2008, 09:48, said:

това хич не са дреболии.

но храна едва ли ще има, не е практика.
хаха, в каварна на стадиона имаше един кроасан в хладилника с минералната вода, ама се оказа, че това е вечерята на продавача
На стадион Локомотив продаваха сандвичи на концерта на Depeche Mode. Малка подробност беше, че това ставаше на терена, а ние бяхме на трибуните и подавахме стотинки през мрежата, тупайки продавача по гърба :metal: Но прибягнахме към тази стъпка след изчерпване на всички налични запаси от храна, с които влязохме без никакъв проблем. На мен не ми се наложи да дъвча сандвич от найлонче, понеже трудно огладнявам на концерт, но за повечето мъже въпросът е на живот и смърт :drinks:
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#617 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 24 July 2008 - 10:34 AM

Относно така нареченият мърчъндайз - ето няколко снимки на щанда от концерта в Прага тази година.

Posted Image
Posted Image
Posted Image

Като се има предвид, че цените са в чешки крони, а 100 крони струват 8.23лв според БНБ, то може да се направи сметка горе долу колко излизат отделните неща и колко пари трябва да има в себе си човек ако иска да се сдобие с нещо за спомен от концерта.

#618 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 24 July 2008 - 10:36 AM

Ха, на Металика мърча е бетер български битпазар от 1985 г. :drinks:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#619 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 24 July 2008 - 10:39 AM

Искат безсрамно много пари за едно бебешко боди Metallica :drinks: Щерката май няма да се сдобие с оригинално такова :metal:

#620 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 24 July 2008 - 10:40 AM

а антракт ще има ли?
ох, съвсем се разлигавих.

мърча изглежда симпатичен, но и цените си ги бива.
аз лично мисля да отида на концерта с тениска на мастъра от 97ма, мейд ин ОЧЗ :metal: :metal:
от това по-трю здраве му кажи :drinks:





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users