Jump to content

Пука ли ви за обложката?


84 replies to this topic

#21 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 19 октомври 2011 - 14:36

Абе, не знам, обаче няма как да бяха японски - освен ако не става дума за някакво нелегално менте от страната на изгряващото слънце... B)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#22 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 19 октомври 2011 - 16:25

View Postmarillion, on Oct 19 2011, 15:36, said:

Абе, не знам, обаче няма как да бяха японски - освен ако не става дума за някакво нелегално менте от страната на изгряващото слънце... B)
Хитът по онова време бяха касетки Raks (ако така се пишеше). Купувах ги на кашончета ;)
... Through dreams I influence mankind...

#23 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 19 октомври 2011 - 16:28

^ Хе-хе, ти говориш за демокрацията. Турските Raks се появиха в началото на 90-те години на миналия век. "Конгреските" се появиха в началото на 80-те години, горе-долу по времето, когато истинските TDK изчезнаха от магазините... B)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#24 Valtyr

    Artisan ov War

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • Gender:Male
  • Location:At The Left Hand Ov God

Posted 19 октомври 2011 - 18:37

View PostOzzy, on Oct 19 2011, 15:34, said:

Самата идея да се произвежда нещо като касетка в Северна Корея ми се струва абсурдна... На какво ще я слушат севернокорейците като си я купят?
Остава да са я произвеждали само за износ. Което също ми се струва абсурдно. Първо, защото никой не произвежда нещо само за износ и второ, защото касетката на пръв поглед може да е нещо простовато, но всъщност не е. Да не говорим, че за нейното производство се иска да има цял завод, специалисти и т.н.
Не, не вярвам... B)

Аз не виждам нищо странно в една социалистическа страна да се произвежда стока за друга социалистическа страна, каквато е ситуацията. И да, има редица случаи, в които стоки се произвеждат само за износ- най-вече, когато говорим за изнасяне на производството зад граница. В ситуацията с касетките не съм запознат, но по принцип има такива стокови потоци в международните икономически отношения. И в Северна Корея, между другото, не ядат доматите с колците- имат си индустрия хората, макар и цената за това да е комунизъм.
NO SINGLE BOOK WERE BEHELDEN BY ME
OH, NO QUESTION I CANNOT DO ANSWER
ONLY ONE SINGLE LAMP DO SHOW ME THIS WAY
AND THAT IS THE EYE OF SATAN!

#25 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2136 posts
  • Gender:Female

Posted 19 октомври 2011 - 19:56

View Postdikata, on Oct 19 2011, 13:42, said:

Замислих се,че често вместо обложки в съзнанието ми изкача модела касетка на,която съм имал някой албум или по-често само първите му 30мин. ,защото масово се презаписваха по два албума на 60мин.касетка без опис на песни(и албум),а само година на издаване........ ;)
Иначе и на мен също не ми дреме за предварителното обявяване на обложките ........ B)
Имаше студиа, където даваха и опис написан я на пишеща машина, я на ръка или ти даваха каталога да си препишеш имената на песните.
Hedniska Blod

#26 dikata

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 21 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 19 октомври 2011 - 22:00

Описи на ръка имаше и при "борсовите" записи от плочи(често реално запис от хубава касетка записвана от плоча),който се правеха от няколцина човека и струваха 2-5лв.записа ........ B)
Конгреските бяха 5лв. в ЦУМ и не знам дали просто не се били предназначени за записи не на музика,а на реч-тип конгресни...........,а иначе после имаше и корекомски касетки на битака до канала.......със стикер бонус в стекчето от 10бр........... ;) :metal: :)

Attached Files


Edited by dikata, 19 октомври 2011 - 22:19 .


#27 The Crimson Idol

    Wrathchild

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 465 posts
  • Gender:Male

Posted 19 октомври 2011 - 22:18

Пука ми - до някаква степен.Разбира се не е по-важна от музиката в дадения албум.Най-голямо внимание обръщам на обложката в случай, че искам да си купя тениска/суитшърт на групата, който да е с обложка на албум, а не само логото на групата.Относно новините за обложки и траклист - ами ако са за някоя любима група ги чета, иначе в повечето случаи ги подминавам.Но без тях не може, защото както казаха по-горе, са си един вид маркетингова стратегия.
"Be the one to give them nightmares when they sleep
Never back down from anyone" - Jeremy McKinnon

#28 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2136 posts
  • Gender:Female

Posted 20 октомври 2011 - 00:23

View Postdikata, on Oct 19 2011, 23:00, said:

Описи на ръка имаше и при "борсовите" записи от плочи(често реално запис от хубава касетка записвана от плоча),който се правеха от няколцина човека и струваха 2-5лв.записа ........ B)
Конгреските бяха 5лв. в ЦУМ и не знам дали просто не се били предназначени за записи не на музика,а на реч-тип конгресни...........,а иначе после имаше и корекомски касетки на битака до канала.......със стикер бонус в стекчето от 10бр........... ;) :metal: :)
Или в безистените на ул.Пиротска, тогава Жданов.
Такива хитачита бяха къде по-свестни от конгреските.
А от записвачите се сетих за Славчо Лазаров. Дали е жив още, ако е, може би вече е около 70 годишен, даже повече.
Hedniska Blod

#29 dikata

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 21 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 20 октомври 2011 - 08:21

Лазаров рекърдс имаше на Симеон и на "аптека" ......от него бях купил едни HPM-60,който още съжелявам,че продадох щото си събрах няколко пайнерски нещица......... B)
Иначе помня от борсаджийте Жоро,Иво,Цимбика,Владо-кучето,Тони и Пешо -бяха после в радио Тангра -ТОК РОК АБРАЗИВ ..... ;) :metal: :)

Attached Files



#30 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9473 posts
  • Gender:Male

Posted 20 октомври 2011 - 08:23

View PostValtyr, on Oct 19 2011, 19:37, said:

Аз не виждам нищо странно в една социалистическа страна да се произвежда стока...
Между "една социалистическа страна" и "Северна Корея" разликата е колкото между Швейцария и Сомалия. B)
I don't know how I managed it...

#31 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 октомври 2011 - 08:42

View PostHeathenHeart, on Oct 20 2011, 01:23, said:

А от записвачите се сетих за Славчо Лазаров. Дали е жив още, ако е, може би вече е около 70 годишен, даже повече.
Славчо беше бог! За първи път ме заведоха при него през 1988 г. - един от батковците (който трябва да е бил примерно на 14 или 15 години) ме качи на трамвая и ме замъкна в Подуене, където се озовахме в стаичката на една занемарена къщица, но вътре... А бе изтекоха ми очите - десетки плочи, кашончета с касети... Видя ми се като рай. След това се почна едно ходене всяка седмица и даване на касетки за запис на всевъзможни албуми. Помня, че в началото ми ги записваше по доста интересна ценова система - левче за стар албум, два - за нов... ;)
А самите касети нашите ми ги купуваха от едно магазинче в квартала - TDK, Hitachi, ORWO, Agfa... Нямаше голямо значение каква е марката - важното беше да има матр'ял за запис. Как ми липсват онези години... Не е истина. B)

#32 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 20 октомври 2011 - 08:49

Славчо, също така, даваше и плочи под наем, което беше прекрасно, защото цяла нощ преписвахме текстове, на сутринта записвахме и следобед връщахме - общо взето конвейерна линия за производство на модела "Т" се получаваше... ;)

Но, най-любим ми беше един "борсаджия" от Младост, не му помня името за жалост. Той основно държеше "прог" пазара и на всичкото отгоре изписваше листчетата с композициите от албума с калиграфски почерк. Иначе, дванадесет етажа над нас, живееше Васко Серафимов (мир на праха му), който по-късно ме взе на работа при него в "Рива Саунд", ех, какви времена бяха тогава... B)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#33 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 октомври 2011 - 08:52

^
Мдам, Рива-та бяха безценни в началото на 90-те, особено когато откриха магазина си на "Кърниградска". Трябва да съм оставил цяло състояние там. B)

#34 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 20 октомври 2011 - 08:58

View PostEnvy, on Oct 20 2011, 06:42, said:

един от батковците (който трябва да е бил примерно на 14 или 15 години) ме качи на трамвая и ме замъкна в Подуене, където се озовахме в стаичката на една занемарена къщица, но вътре... А бе изтекоха ми очите - десетки плочи, кашончета с касети... Видя ми се като рай.


View Postmarillion, on Oct 20 2011, 06:49, said:

даваше и плочи под наем, което беше прекрасно, защото цяла нощ преписвахме текстове, на сутринта записвахме и следобед връщахме - общо взето конвейерна линия за производство на модела "Т" се получаваше... :lol:

Романтика...

Аз като съм от далеч по-младо поколение, не мога да се похваля с чак такива апокрифи, но хванах края на ерата на касетките, които доминираха през детството ми, общо взето късно си взех CD player и карах дълго време на мини сак с касетки, които разнасях навсякъде със себе си, главно авторски презаписи...Но вече бях в тийн години, когато открих едно място, което не знам дали още го има, Rock Island на "Графа", където ми записваха купища касетки...още пазя по един кашон с траш и един с глем...като ги отворя един път на 3 години и изскача по някой забравен концерт на Destruction или Poison
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#35 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 20 октомври 2011 - 09:05

Ха, преди седмица видях русия Боби, а преди няколко месеца и малкия Боби. На първия му викахме лошия Боби, щото много скубеше. Образи големи, аз също съм пазарувал доста от тях...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#36 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2136 posts
  • Gender:Female

Posted 20 октомври 2011 - 10:19

View Postdikata, on Oct 20 2011, 09:21, said:

Лазаров рекърдс имаше на Симеон
Хехе, дори работих няколко месеца там, какво записване падаше, не е истина. :harhar:

View PostEnvy, on Oct 20 2011, 09:42, said:

Как ми липсват онези години... Не е истина. :not_i:
Младостта липсва, не годините... :angel: (Уж младостта била състояние на духа, ама... :lol: )

Edited by HeathenHeart, 20 октомври 2011 - 10:20 .

Hedniska Blod

#37 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 октомври 2011 - 10:21

View PostHeathenHeart, on Oct 20 2011, 11:19, said:

Младостта липсва, не годините...
Напротив, точно годините ми липсват. По онова време имаше зверска тръпка в търсенето на нова музика и сдобиването с нея. Сега всичко е на един клик разстояние. Вероятно затова и през последните десетина години наблягам на колекционерничене и издирване на издания от отдавна изчерпани или свръхлимитирани тиражи - в това поне все още има някаква тръпка.

#38 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2136 posts
  • Gender:Female

Posted 20 октомври 2011 - 10:38

View PostEnvy, on Oct 20 2011, 11:21, said:

Напротив, точно годините ми липсват. По онова време имаше зверска тръпка в търсенето на нова музика и сдобиването с нея. Сега всичко е на един клик разстояние. Вероятно затова и през последните десетина години наблягам на колекционерничене и издирване на издания от отдавна изчерпани или свръхлимитирани тиражи - в това поне все още има някаква тръпка.
Сега не бих имала време за такова търсене, затова единият клик разстояние мен много ме урежда.
Hedniska Blod

#39 stormbringer

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 535 posts
  • Gender:Male

Posted 20 октомври 2011 - 10:48

View PostHeathenHeart, on Oct 20 2011, 10:38, said:

Сега не бих имала време за такова търсене, затова единият клик разстояние мен много ме урежда.
ама някак си тръпката я няма ... а и освен, че времето за търсене липсва - липсва и времето за слушане до голяма степен ...
Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.

#40 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2136 posts
  • Gender:Female

Posted 20 октомври 2011 - 10:52

View Poststormbringer, on Oct 20 2011, 11:48, said:

ама някак си тръпката я няма ... а и освен, че времето за търсене липсва - липсва и времето за слушане до голяма степен ...
Липсата на време, пререждане на приоритетите, това са нормални неща. Но все се пооткрадва по малко време. И сега има тръпка, като търсиш нещо по-странно.
Hedniska Blod





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users