Jump to content

Колко пъти?Един ли, сто ли?


52 replies to this topic

#21 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 13 March 2008 - 09:19 AM

View Postforeigner, on Mar 12 2008, 23:34, said:

Не можеш да си представиш как ме зарадва коментарът ти!!! Просто този филм има много специално място в сърцето ми, звучи банално, тривиално, клиширано и т.н. ама си е самата истина. :) :) :blush: Към 40 гледания ми се събират, ама се увеличават прогресивно...

Ами аз трябва да съм го гледала 40x понеже...за пръв път го гледах...трябва да съм била около 16 годишна и оттогава натам...считай, тоест не считай :D

Няма друг филм, за който мога да кажа: обичам го :D
Другите ги ценя, харесвам и т.н. Но "Hair" го обичам.

Edited by Hard rock fan, 13 March 2008 - 09:20 AM.

За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#22 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 13 March 2008 - 11:45 AM

View PostHard rock fan, on Mar 13 2008, 09:19, said:

Ами аз трябва да съм го гледала 40x понеже...за пръв път го гледах...трябва да съм била около 16 годишна и оттогава натам...считай, тоест не считай :blush:

Няма друг филм, за който мога да кажа: обичам го :)
Другите ги ценя, харесвам и т.н. Но "Hair" го обичам.
гледала ли си Ловецът на Елени? Той е с Де Ниро, Мерил Стрийп и другият ми много любим актьор Кристофър Уокън. Мисля, че щом обичаш Коса, и този страшно много ще ти допадне, поне с мен стана така...Гениален филм, подгластник е на "сладникавото хипи муви" в личната ми класация :) Става дума за група приятели по време на виетнамската война, малко е тежък за гледане, а и той е доста сълзлив, ама след като го гледаш две седмици не можеш да се осъзнаеш на коя планета си...Всъщност Коса не вземат оскари заради него, защото е с подобна тематика, а излиза година по-рано. Трийт Уилямс е трябвало да вземе оскар, но го отнася Кристофър Уокън и тъпата Академия не иска да награди моя човек, защото ролите им са до някаква степен доста подобни...
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#23 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 13 March 2008 - 13:02 PM

View Postforeigner, on Mar 13 2008, 11:45, said:

гледала ли си Ловецът на Елени?


О, да жесток :yes: но все пак...различен от Коса е.
Като усещане не могат да се сравнят.
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#24 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 13 March 2008 - 13:28 PM

View PostHard rock fan, on Mar 13 2008, 13:02, said:

О, да жесток :yes: но все пак...различен от Коса е.
Като усещане не могат да се сравнят.
но като тематика-да :drinks:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#25 Kristin

    (баш) философ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 628 posts

Posted 14 March 2008 - 09:29 AM

не знам защо така, обаче аз имам някои любими филми, които просто не мога да се прежаля да гледам втори път...
идват ми тежки, съпреживявам ги и накрая толкова съм очарована, че си казвам... това е филм, който се гледа веднъж в живота и... не мога да си позволя втори път. Просто сърце не ми дава... някак си... не знам, май аз нещо съм сбъркана...

Има пък някои филми, които с удоволствие гледам когато ми е... готино... в смисъл... такива са Коса, Гепи... ей такива... прекрасни : )
Aз конструирам всеобщото като избирам себе си!

#26 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 14 March 2008 - 13:47 PM

View PostKristin, on Mar 14 2008, 09:29, said:

не знам защо така, обаче аз имам някои любими филми, които просто не мога да се прежаля да гледам втори път...
идват ми тежки, съпреживявам ги и накрая толкова съм очарована, че си казвам... това е филм, който се гледа веднъж в живота и... не мога да си позволя втори път. Просто сърце не ми дава... някак си... не знам, май аз нещо съм сбъркана...
защо, всеки си съпреживява(много добър глагол, ще ти го открадна :D ) любимите неща по различен начин, не е казано, че трябва да си гледала едно нещо хиляда пъти, за да ти е любимо...аз пък съм в другата крайност-когато нещо ми харесва, го скъсвам от слушане/четене/гледане, има песни, които съм слушала по десетки хиляди пъти сигурно...имаше един период, в който 5 месеца не можех да си пусна нищо различно от Exit...Stage Left на Rush, не знам другите как оцеляха... :yes:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#27 Kristin

    (баш) философ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 628 posts

Posted 14 March 2008 - 20:34 PM

Хм... за музиката не съм така... : )

Иначе пък държа да си имам любимите филми задължително записани, подредени... да си знам, че всеки любим филм си го имам... хаха... някаква мания може би. Когато започна да работя ще си ги накупувам и оригинални, ако ги намеря : )
Aз конструирам всеобщото като избирам себе си!

#28 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 14 March 2008 - 21:33 PM

View PostKristin, on Mar 14 2008, 20:34, said:

Хм... за музиката не съм така... : )

Иначе пък държа да си имам любимите филми задължително записани, подредени... да си знам, че всеки любим филм си го имам... хаха... някаква мания може би. Когато започна да работя ще си ги накупувам и оригинални, ако ги намеря : )
е, значи и аз я имам твоята мания :angry3: - и моите са подредени и картотекирани, а най-любимите и тези с Трийт Уилямс, които могат да се намерят-оригинални ;)
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#29 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 14 March 2008 - 21:37 PM

Стената - отдавна съм изгубила бройката, но ми се струва, че числото трябва да е внушително. По едно време се въртеше ноностоп вкъщи, нещо като фон на живота ми беше.
А иначе май няма филм, който да ми е харесал и да съм го гледала само веднъж. Но не съм сигурна кой държи абсолютния ми рекорд, може би "Междузвездни войни".
А има ли сериал, който не ви омръзва? Аз съм гледала сигурно по 5-6 пъти всяка от сериите на "Приятели" и не ми писва. ;)
Omnia mea mecum porto

#30 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 14 March 2008 - 22:02 PM

View PostФайона, on Mar 14 2008, 21:37, said:

А има ли сериал, който не ви омръзва? Аз съм гледала сигурно по 5-6 пъти всяка от сериите на "Приятели" и не ми писва. ;)
хи хи хи, при мен повечето серии са отнесли повече от 20 гледания... :angry3: голям маниак съм на този род сериали, дай ми коя да е серия на Малкълм, Само за снимка, Всички обичат Реймънд, Дарма и Грег, Двама мъже и половина,...иначе най-любимият ми е Туин Пийкс, фен на Линч, какво да се прави...кефя се и на Отчаяни съпруги, Убийства в Мидсъмър, Джонатан Крийк...припомням си една детска мания-Скъпа, смалих децата...ама има още десетки...
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#31 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 14 March 2008 - 22:21 PM

Добре, успокои ме. :angry3:
Значи не съм аз единствената луда, дето гледа сериали до отказ. Към тези, които ти изброи бих добавила "Напълно непознати" (така ли бешe? за братовчедите Балки и Лари), "Женени с деца", "Ало, ало", "Осем прости правила", "Само за снимка"... Олеле, май наистина има още доста... ;)

Edited by Файона, 14 March 2008 - 22:23 PM.

Omnia mea mecum porto

#32 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 14 March 2008 - 22:25 PM

View PostФайона, on Mar 14 2008, 22:21, said:

Добре, успокои ме. :angry3:
Значи не съм аз единствената луда, дето гледа сериали до отказ. Към тези, които ти изброи бих добавила "Напълно непознати" (така ли бешe? за братовчедите Балки и Лари), "Женени с деца", "Ало, ало", "Осем прости правила", "Само за снимка"... Олеле, май има още... ;)
ооо, баща ми мрази Fox Life до дъното на душата си, защото и майка ми е същата като мен :bomb: видим ли нещо любимо, независимо колко пъти сме го гледали-айдее...
ох, всичките тези, които изброи са ми много любими!!! Напълно непознати ми беше най-любимият като малка...А Мърфи Браун??? този сериал е чук!!!!! обожавам го!!! Кендис Бъргън ми пълни душата просто!!! :angry3:

Edited by foreigner, 14 March 2008 - 22:25 PM.

А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#33 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 15 March 2008 - 04:15 AM

View Postforeigner, on Mar 14 2008, 23:02, said:

хи хи хи, при мен повечето серии са отнесли повече от 20 гледания... :lol2: голям маниак съм на този род сериали, дай ми коя да е серия на Малкълм, Само за снимка, Всички обичат Реймънд, Дарма и Грег, Двама мъже и половина,...иначе най-любимият ми е Туин Пийкс, фен на Линч, какво да се прави...кефя се и на Отчаяни съпруги, Убийства в Мидсъмър, Джонатан Крийк...припомням си една детска мания-Скъпа, смалих децата...ама има още десетки...

Като стана дума за сериали и брой гледания... аз като лепо върл фен на Саут Парк имам със сигурност най-малко по 50 гледания на епизод... :lol2: Предполагам при някои по-любими серии сериозно превишавам тази бройка. Това са 11 сезона до сега с по средно 14-15 епизода (разбира се имам ги всичките)... заболява ме главата да смятам. :angry3: Много ме вдъхновява това филмче! Уникален хумор, сарказъм, доза простотия и въпреки всичко почти всяка серия изразява някаква сериозна социална или политическа позиция.

Освен СП и аз си падам по леките комедийни сериалчета като Приятели, Ало Ало, Злостър - Черното влечуго, Фолти Тауърс, Напълно непознати... има и едно много неизвестно в България сериалче от създатите на Саут Парк - That's My Bush! :bomb: Игрално е и в него главен герой е самият Джордж Буш, ситуациите се разиграват в Белия дом където са и Лора Буш, съветника на президента, чистачката на Белия дом, глупавата секси секретарка-блондинка и разбира се... съседът на Джордж, който си влиза когато си поиска през задния вход на Белия дом с бира в ръка с репликата "Hey George, it's your favourite neighbour!". :wub: Уникално сериалче, приликата на актьора, играещ Буш с оригинала също е покъртителна. Жалко, че е само в един сезон от 8 серии. Него също си го гледам честичко.

Фен съм от малък и на Туин Пийкс, голям фен дори. Преобличах се като агент Купър и играехме сериала пред блока като деца (начално училище). ;) Имах си диктофонче, направено от парче дърво с нарисувани с фулмастер копчета. Голяма мания бяха и Досиетата Х малко по-късно...

Малко се поотплеснах... :angry3: Ама кво да правя като тъкмо преди малко гледах анимации. :lol2:

А относно филмите... по принцип трудно гледам тежки и прекалено сериозни филми по няколко пъти, дори и да са ми харесали много. Предпочитам по-лекичките дето ме зареждат с много позитивна енергия и винаги ми приповдигат настроението. На челните места непоклатимо седят четири филма:

Back to the Future I, II, III

и

School of Rock

Интересното е, че и двата са (първият косвено, вторият пряко) свързани с религията, която изповядваме в този форум - рок музиката. :(

#34 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 15 March 2008 - 19:42 PM

View PostJimmy Pop, on Mar 15 2008, 04:15, said:

хе хе, не си се отплеснал, напротив ;)
обожавам тези филми, Завръщане в бъдещето особено... :wacko:
като говорим за анимации обаче, на първо място в списъка ми е Aeon Flux(да не се бърка с игралния боклук от 2005). това е аниме(не съвсем точно определение в случая, тази анимация няма аналог), създадено за запълване 5-минутните паузи между програмите по МТV в началото на 90-те. Във всяка от късите серии главната героина Aeon умира по най-различни начини докато изпълнява разни мисии...По-късно тези серии са допълнени с два сезона от по 5 серии, които са с дължина от 25 минути. става дума за два града Бреня и Моника в "утопичното" бъдеще, едните(мониканците) са бунтовници срещу режима, който управлява другите. Там диктатор е Тревър Гудчайлд, а Aeon е шпионка от Моника. Съответно двамата са влюбени, през цялото време обаче си пречат, като цяло сериалът е ужасно мрачен и бая неразбираем преди да си изгледал всяка от сериите поне по 5 пъти, и ако мислите, че има някакви романтични дивотии, се лъжете :huh: Сериите са абсолютно несвързани, в средата на серала Aeon умира, а в следващата серия си е напълно жива, абе много болен мозък е измислил това нещо...Казва се Питър Чънг... :worship: Ако сте се заинтригували, препоръчвам да изгледате първо сериите Isthmus Crpticus, A Last Time for Everything и Thanathophobia, те май са най-свързаните...Невероятен филм, абсолютно гениален! :metal: :metal: :wacko:

Edited by foreigner, 15 March 2008 - 19:43 PM.

А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#35 Tuxedoed

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 47 posts

Posted 26 March 2008 - 10:03 AM

View PostSatyr, on Mar 12 2008, 09:35, said:

Обръщаме го на чат, ама и аз да си кажа :metal:
Стени, коси... Кой си е разбил главата в стената? :harhar:

Аз пък съм гледал над 50 пъти "Конан Варварина" :metal: :worship:


АМАТЬОР.

Синът ми скоро навърши пет, а съм сигурен, че има повече гледания. Аз пък съм го рисувал за оцветяване поне 3*50 пъти.

#36 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 27 March 2008 - 19:28 PM

View PostTuxedoed, on Mar 26 2008, 10:03, said:

АМАТЬОР.

Синът ми скоро навърши пет, а съм сигурен, че има повече гледания. Аз пък съм го рисувал за оцветяване поне 3*50 пъти.
Е, да, ама този филм е 14+, така че синът ти не мож го разбра :crying:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#37 Guest_Regen_*

  • Гости

Posted 27 March 2008 - 21:18 PM

Jenna Jameson - Priceless - ноогу пъти. [x

#38 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 27 March 2008 - 21:47 PM

View PostRegen, on Mar 27 2008, 21:18, said:

Jenna Jameson - Priceless - ноогу пъти. [x
Сам и с гол в ръката... ?

#39 Tuxedoed

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 47 posts

Posted 28 March 2008 - 11:01 AM

View PostSatyr, on Mar 27 2008, 19:28, said:

Е, да, ама този филм е 14+, така че синът ти не мож го разбра :ninja:
Разбира той.
Пък и откакто си инсталирах Speecklab няма нужда и субтитрите да му чета. :crying:

Аз така като се замисля май "Аризонска мечта" съм гледал най-много пъти. Имах я на оригинална касетка едно време.

#40 Pinky

    a pig

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 365 posts
  • Gender:Female

Posted 30 March 2008 - 16:21 PM

Като цяло обичам сериозни, истински филми, но не мога да ги гледам по много пъти, защото множко ще ми дойде :o

@Jimmy Pop, а мислех че аз съм фанатична на тема СП :D Това сериалче за Буш не съм го гледала, но ще си го потърся, звучи зарибяващо.

Обичам също така анимета, но изгледам ли едно повече от 3 пъти ми поомръзва, пък и нямам особено много време :metal:

Леки филми, които съм гледала Много са Пиратски Кариби :D първата част де... Джак Спароу е гх X_x :no: :wub: ; и School of Rock :metal:

От великите и размазващи филми май единствено Стената съм гледала прилично много пъти. Все отнякъде намирам сили за този филм хх
Американски прелести също, но гледанията не са чак толкова много.
Имам още много любими, но не са за тази тема, пък и май е крайно време да седна да си ги записвам, защото винаги ще пропусна някои :crying:
walk into the jaws of hell.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users