Jump to content

Световно първенство по футбол 2010Южна Африка


202 replies to this topic

#161 Journeyman

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted 09 July 2010 - 13:14 PM

View PostOzzy, on Jul 8 2010, 13:36, said:

Паднаха и от свръх жалките сърби. А снощи бяха (почти) на нивото на българския национален отбор в момента. И? Аз не говоря за резултатите в отделните им мачове, аз говоря за играта им като цяло, при това не сега, а в последните доста години. ГРОЗНА. АНТИФУТБОЛ.
Доста години, в които те стигаха до всичко друго, но не и до световна купа. И ИМА защо да не могат да я достигнат. И още доста години ще им трябват за нова купа.
На това световно Германия губи 33,33% от мачовете си до тук.
Аз им пожелавам съвсем искрено на германците още не 24, а 48 години да гледат световната купа само по телевизията. Нека всеки път да достигат до полуфинал или финал и там някой като Испания да им набива шута в гъза и те да си ходят у тЕх си и да си броят сребърните, бронзовите, алуминиевите и тиквените медали B) А! И златните. На тяхните дядовци.
"Ееееееееееееееех, помниш ли 1990-та? Хубава година беше! Дядо Фьолер как артистично падна в наказателното поле и излъга съдията да му даде една от най-измислените дузпи на световно първенство. Дядо Бреме я вкара и тогава станахме световни шампиони за последен път :) 4 години по-късно дядо Клинсман падна още по артистично и му дадоха още по измислена дузпа. И въпреки, че я вкара шибаните българи ни го втъкнаха барабар с мЪди*е ;) Ееееееееееееех, хубава година беше 1990-та :yes: "


Именно, де... Нали и аз това казвам. До тук 24 години. Дай Боже още поне толкова.
Хубав пост :)Дълъг, пълен с неточности и като цяло доста безмислен.Омразата ви към немския национален отбор може да е безгранична, но нали се сещаш ,че на най-успелият национален отбор в Света(за Европа да не говорим)-справка класирания на 1/2 финали , и грам не му пука от такива твърдения.Още по-малко на феновете му, към които с гордост се причислявам и аз!!!!
Впрочем. ти кого подкрепяше на това световно?
www.etarfans.org

#162 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 10 July 2010 - 08:50 AM

View PostJourneyman, on Jul 9 2010, 14:14, said:

че на най-успелият национален отбор в Света(за Европа да не говорим)-справка класирания на 1/2 финали , и грам не му пука от такива твърдения
Както и на мен не ми пука за какво не му пука на "най-успелия" национален отбор. Бройте си вторите, третите и четвъртите места още дълги години. Това ви пожелавам на гордите фенове.

Quote

Впрочем. ти кого подкрепяше на това световно?
Холандия. От 1988-ва година им симпатизирам. И сега нали няма да започнеш да вадиш статистика, с която да ми доказваш колко по-велик отбор във всяко отношение са Германия, в сравнение с Холандия? Грам не ме вълнуват статистиките ви... Вълнуват ме две неща - отборите, които подкрепям да се представят добре (нещо, което не става често, уви) и грозотата във футбола да стои далеч от световната купа (нещо, на което се наслаждавам в последните 20 години и ще се наслаждавам поне още 4) :yes:
I don't know how I managed it...

#163 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 10 July 2010 - 09:32 AM

Е тука вече се изказа силно тенденциозно. Грозотата във футбола взе Световната купа точно на миналото първенство. Или когато Италия играе "антифутбол" - може, но когато е Германия - е строго забранено. Дрън-дрън ярини :yes:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#164 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 10 July 2010 - 09:37 AM

View PostSatyr, on Jul 10 2010, 10:32, said:

Или когато Италия играе "антифутбол" - може, но когато е Германия - е строго забранено.
Това са си твои интерпретации и нямат нищо общо с мен. Аз такова нещо не съм казал. Питал ли си ме какво мисля за Италия? Не. :yes:
Италианците изобщо не ги обсъждам. Те си тръгнаха още в груповата фаза с една точка, ако не се лъжа... Не си заслужава да си губя времето за них :)
I don't know how I managed it...

#165 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 10 July 2010 - 10:04 AM

Не, напротив. Няма никаква нужда да те питам. Когато вадиш някакво твърдение, трябва да взимаш предвид и какво следва от него.
От твърдението "Нека грозотата във футбола стои далеч от Купата още 20 години" директно следва, че всички шампиони след 1990 не са играли грозно. Че нулевото равенство след 120 минути игри между Италия и Бразилия 1994 г. е било красиво, както и онова 1:1 между Италия и Франция 2006 г. При положение, че футболът на големи първенства от края на 80-те МАСОВО става предимно силов, залагащ на сигурното и загърбващ т. нар. "красота", от твоите твърдения излиза, че едва ли не Германия е единственият грозно играещ отбор, който е печелил или се е доближавал то титлата. Да не би пък Холандия да би Бразилия красиво на четвъртфинала? По-красиво отколкото Германия би Аржентина? М?
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#166 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 10 July 2010 - 13:02 PM

View PostSatyr, on Jul 10 2010, 11:04, said:

Не, напротив. Няма никаква нужда да те питам. Когато вадиш някакво твърдение, трябва да взимаш предвид и какво следва от него.
От твърдението "Нека грозотата във футбола стои далеч от Купата още 20 години" директно следва, че всички шампиони след 1990 не са играли грозно. Че нулевото равенство след 120 минути игри между Италия и Бразилия 1994 г. е било красиво, както и онова 1:1 между Италия и Франция 2006 г.
Прав си. Приемам забележката.
Позволявам си да поправя изказването си "Нека грозотата във футбола стои далеч от Купата още 20 години" на:
Нека НАЙ-ГОЛЯМАТА грозота и пошлост във футбола да стои далеч от купата още поне 20 години.

Италианците в последните 10-15 години играят грозно. Факт. Но никой не може да достигне грозотата и отвратителността на немския национален отбор.
И преди да сте ме емнали - това си е лично мое мнение.

Относно как била играла Холандия (или който и да е било отбор) в еди кой си мач и как били играли германците срещу Аржентина ще повторя още веднъж: аз не визирам отделни мачове. Аз визирам цялостния начин на игра на германците от края на 80-те години до днес. Грозен и отвратителен. Отново лично мнение.
I don't know how I managed it...

#167 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 10 July 2010 - 14:40 PM

View PostOzzy, on Jul 10 2010, 14:02, said:

Аз визирам цялостния начин на игра на германците от края на 80-те години до днес. Грозен и отвратителен. Отново лично мнение.
+1
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#168 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 10 July 2010 - 16:22 PM

View PostOzzy, on Jul 10 2010, 14:02, said:

Разбирам... По-точно - не разбирам. Явно немците "нещо са ти направили" и ти си ги намразил много. Но не разбирам какво би могло да е то...
Понеже е трудно да въведем ясни критерии за красив или грозен футбол, нека вземем предвид две безспорни неща:
Едно - Головете - това е солта на футбола, това е Светая светих и "грозен" мач с много голове (дори те да не са красиви) е много по-добър от красив мач без голове.
Две - Петичките - кой отбор колко петички цъка на мач. За съжаление за този критерий няма статистика и ще трябва да се лишим от нея :)
Започвам от 1990 г. Отборът, отбелязал най-много голове на първенството е... Германия - 15 гола.
През 1994 добре знаем Германия стига едва до четвъртфинала. За първенството бележи общо 9 гола. Шампионът Бразилия става такъв с общо... 11 гола за целия турнир. Това е и рекорд. За първи път в историята има шампион, който е отбелязал толкова малко голове... Само два повече от игралата два мача по-малко Германия...
1998 г. - отново загуба на четвъртфинала и само 8 гола за целия турнир. Шампионът Франция е с 15 гола. Браво.
2002 г. Германия е на финал. За целия турнир има 14 гола. Шампионът Бразилия има 18 гола, като това са двата най-резултатни отбора на целия турнир.
2006 г. Полуфинал и трето място. Германия има отново 14 гола, а шампионът Италия с два по-малко - 12. Няма отбор с по-голям брой отбелязани голове на турнира.
Във вечната статистика на ФИФА за всички световни първенства Германия е на второ място след Бразилия със 190 с/у 213 гола, но пък Бразилия е участвала на две първенства повече.

Отново изказвам съжаление, че никой не води статистика по показателя "петички". Но вторият най-резултатен отбор на Световните първенства и най-резултатен в около половината от последните пет първенства да играе най-грозния футбол??? Категорично не съм съгласен и това не е лично мнение, защото критерият е обективен. Освен, ако по твоето лично мнение головете не са най-хубавото нещо във футбола ;)

Нещо не ми се връзва логиката защо мразиш точно Германия. Мрази Бразилия. Те бяха флагмана на красивата игра, а от 1994 г. насам са направили най-голяма промяна в играта си и започнаха да играят по-прагматично, респективно грозно, и от някои европейци. И точно те държат антирекорда от спечелена титла с най-малко отбелязани голове :yes:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#169 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 10 July 2010 - 19:34 PM

Немският футбол като цяло никога не е бил красив.Швабите еда ли познават смисъла на това понятие.Че са най-грамотният тактически и схематично отбор обаче никой не може да отрече.И въпреки това - У-Руг-вай, У-руг-вай, У-руг-вай...
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#170 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 10 July 2010 - 19:43 PM

"Като цяло" е силно казано, защото трябва да включва немския футбол от 1908 г. насам. Докъм 70-те и 80-те защо да не е красив?
Герд Мюлер грозни голове ли е вкарвал? Единственият в света играч, който има повече голове, отколкото мача е изиграл за националния си отбор.
Румениге, Брайтнер, Литбарски, Матеус в силните си години, ако не бяха технични и красиво играещи играчи - не знам. А Томас Хеслер? Не достигна известността на един Дзола например, но беше подобен тип "магьосник" с топката.
И аз никъде не споря, че немският футбол е красив. Споря да се твърди, че е най-грозният, най-анти и т. н.
Защото е имало и има много по-грозно играещи отбори, има и една Бразилия, която в последните години е антипод на самата себе си. Да не говорим за Италия. И т. н.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#171 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 10 July 2010 - 19:53 PM

aз пък друго не харесвам на дойчовците на това световно, а пък и от доста време. не играят както само те си могат, да мачкат през цялото време. иначе да сглобили са млад състав. няма я магията, че всеки отбор излезнал срещу тях е обречен. точно заради това не ми харесват и не искам и да спечелят днес. като цяло бях против тях на това световно, просто се губи тяхната романтика, която само те притежават.
и за да не кажете че съм анти футболен-фен. тази година най- ми харесаха холандците и аржентинците :harhar: :harhar: :harhar:

Edited by Abadon, 10 July 2010 - 19:53 PM.

Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#172 ping_pong_bitches

    star sucker

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 270 posts
  • Gender:Male

Posted 10 July 2010 - 23:08 PM

:harhar: ОГРОМЕН ФОРЛАН

Сердар Тасчъ :harhar:

#173 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 11 July 2010 - 09:28 AM

И ОГРОМЕН Томас Мюлер - на 21 години, първо участие на Световно - 5 гола :harhar:

Германия вече има повече мачове от Бразилия на Световни първенства :harhar:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#174 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 11 July 2010 - 12:57 PM

View PostSatyr, on Jul 11 2010, 10:28, said:

Германия вече има повече мачове от Бразилия на Световни първенства :harhar:
И цели ДВЕ титли по-малко от тях. Това говори доста лошо за Германия. :harhar:
Шега!!! :harhar:
Няма повече да ви занимавам с антигерманските си излияния (поне до следващото първенство :) ) - след малко хващам самолета, отивам в Прага и започвам да лющя хиляди бири и милиони кнедли :D
За жалост пропускам финала на любимия си отбор. А Паул, който беше мой любимец, е мръсна гад!!!
I don't know how I managed it...

#175 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 11 July 2010 - 13:09 PM

Тъкмо обратното. Бразилия е безусловно Номер 1 по титли и единствен участник на всички първенства. А да има отбор, който е участвал на две първенства по-малко, има две титли по-малко, но вече има повече изиграни мачове на СП от Бразилия, това говори добре за него :harhar:

Но не ми каза намрази ли Бразилия? Нали величаеш "красивата" игра (за разлика от Робен http://corner.dir.bg....php?id=6701829), би трябвало да величаеш и Бразилия. Тя обаче на последните първенства играе прагматично, рационално и дори грозно. Защо не си ги намразил, двоен стандарт ли е това или какво? :harhar:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#176 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 11 July 2010 - 13:22 PM

View PostSatyr, on Jul 11 2010, 14:09, said:

Но не ми каза намрази ли Бразилия?
Казвам си веднага - след 1998-ма година, когато Бразилия ПРОДАДЕ световната титла на Франция, бразилците вече не играят същия футбол. С всяко изминало първенство се доближават все повече и повече до германците. За жалост.
I don't know how I managed it...

#177 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 11 July 2010 - 13:34 PM

aйде и аз да те попитам как може да харесваш германски отбор на който най-силното оръжие е контраатаката.
сори ама тоя германски отбор мен лично не ме кефи, само заради старата слава няма да кажа че са трю
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#178 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 11 July 2010 - 13:54 PM

Човек ако харесва или не отбори по моментното им състояние, трябва да си сменя фаворитите с всеки мач...
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#179 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 11 July 2010 - 14:33 PM

View PostSatyr, on Jul 11 2010, 14:54, said:

Човек ако харесва или не отбори по моментното им състояние, трябва да си сменя фаворитите с всеки мач...
хубу така е
ама не ми каза тебе кефи ли те как играят дойчовците? заради това ли ги хареса навремето? ако сега тепърва беше някой хлапищак дето да си избира любим отбор щяха ли да ти харесат?
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#180 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 11 July 2010 - 14:53 PM

Това е едно от първенствата, на които ми харесаха най-моного.
На втория въпрос не мога да ти отговоря категорично, когато някой харесва нещо в детска възраст, това не се дължи на някаква логика, която да може да приложи по-късно.

И при положение, че футболът в последните години масово се унифицира, стана предимно силов, както за пореден път казвам, отликите между различните отбори и "школи" са вече много по-малки и несъществени.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users