Jump to content

"Каква музика харесвам/слушам напоследък ?"


36 replies to this topic

#1 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 10 July 2011 - 21:21 PM

Върти ми се в главата напоследък следната тема:

"Каква музика харесвам/слушам напоследък?"
Т.е., като въпрос/тема за съфорумниците - кои групи, музиканти, стилове слушат усилено, често, повтарят и преповтарят, изобщо предпочитат през последните седмици, месеци, пък и по-дълъг период от време, или какво ги е грабнало наскоро, или са преоткрили, т.н.
Това, да отбележа, няма целта да е като темата "Потя се", която е какво се слуша в момента, а по-скоро споделяне кой от каква музика се вълнува напоследък, в по-дълъг период. Може пък да си споделим интересни неща и да направим нещо дискусионно.

ПС. Предлагам който иска да изброява имена, или да дава само най-общо стил или течение и т.н., всичко е прието

Edited by Jurisprudent, 10 July 2011 - 22:30 PM.

Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#2 Rozanna

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 85 posts
  • Gender:Female

Posted 10 July 2011 - 22:26 PM

Интересна темичка. ;)
Напоследък слушам по-леки неща. Дали защото е лято или просто ми е някакъв по-релаксиращ момент, но предпочитам по-спокойна и лека музика, ненатрапчива и лесно слушаема. Предпочитанията ми са към хеви групите от `80 - `90 години.
Този който се усмихва, вместо да се гневи, е винаги по-силният!

#3 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 11 July 2011 - 00:44 AM

Отново интересна тема от Jurisprudent :D

В 80% от времето Marillion, предимно h era - музиката им до такава степен покрива целия спектър емоции, които изпитвам в последно време, че са ми почти напълно достатъчни. Останалото е прогресив - стар, нео, метъл, експериментален/пост метъл (това пък не съм и предполагала, че ще го прослушам :yes: ), някакви наченки на прогресив дет метъл и т.н., гръндж, алтърнатив, фюжън, джаз... като се замисля, от години не си пускам традиционен хард рок, хеви метъл и др., въпреки че продължават да ми харесват.
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#4 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 11 July 2011 - 08:34 AM

View Postforeigner, on Jul 10 2011, 16:44, said:

Отново интересна тема от Jurisprudent :D

Благодаря :yes:
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#5 king_of_dreams

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 105 posts
  • Gender:Male
  • Location:Here There And Everywhere

Posted 11 July 2011 - 09:27 AM

Пролетта много въртях Jethro,Rush,Bad Company,Megadeth,Pantera и Sabbath в колата, напоследък съм на класик рок радиа на път за и от работа.Иначе музиката у дома е абсолютен миш-маш и амалгама от стилове, като в повечето случаи се диктува от съответния концерт,който предстои или е минал - преди малко се прибрах от Soundgarden и си пускам техни неща в момента, след това ще има Foreigner и Shadow King за Lou Gramm, Godsmack, Disturbed и Megadeth за Mayhem Fest-a, Steely Dan, Grand Funk,Stone Temple, Zappa за Dweezil,Journey и тн по ред на номерата. Като цяло съм на периоди( примерно от 2-3 месеца) и настроения - миналата зима имаше един месец примерно, в който главно си пусках Тото и Paul McCartney. Обаче законът повелява следното - докато се шофира да има някакъв спектър на рок-а задължително - на дълъг път много вървят Creedence :yes:

Edited by king_of_dreams, 11 July 2011 - 10:53 AM.


#6 2+2=5

    Blasteroid

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 254 posts
  • Gender:Male

Posted 11 July 2011 - 11:13 AM

Срам ме е да си го призная, но напоследък слушам предимно неща, които повече или по-малко минават за прогресив. :yes:
Opeth, Porcupine Tree и Dream Theatеr са групите, на които отделям най-много внимание в момента. Най-сетне се престраших да чуя и старите неща на Pain Of Salvation, тъй като последния им албум страшо ми хареса, но много от старите фенове на групата бяха разочаровани от него и не знаех какво да очаквам от предишните им албуми.
One Shih Tzu ... Seven Psychopaths

#7 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 11 July 2011 - 11:42 AM

Съвсем в последно време, в жегата нищо не слушам, но преди това "изтърквах" последния албум на Tyr. Явно този прогресив е заразен :yes:, защото Tyr ги водят прогресив-фолк метъл, пък имат и една още по-прогресив издънка Heljareyga, но аз Tyr ги слушам от преди да се регна във форума, така че не знам дали се брои за жерта на местната "зараза". Друго, което въртях преди да ме хване жегата - последнитe албум на Rhapsody of Fire, Alestorm, Falconer, Turisas, Dalriada, Korpiklaani, на една новооткрита от мен група Brymir, дискографиите на Grave Digger и Arkona и любими парчета на Marillion.
Hedniska Blod

#8 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 11 July 2011 - 12:17 PM

Значи все пак има някакъв интерес по темата. Да видим какво мога да кажа аз (градирано от най-често слушаните в последните 3-4 месеца неща надолу)

Depeche Mode
Jamiroquai
Suede
The Police + Sting (solo)
White Lies
The Smiths
Radiohead
Stone Roses
Morphine
Anathema
Talking Heads
Billy Cobham + George Duke / Al Di Meola
Velvet Underground + Lou Reed
Pendragon
Led Zeppelin
Red Snapper
Pain of Salvation
RHCP
Primal Scream

Най-често такива работи, главно алтърнатив, джаз фюжън и експериментални неща в последните месеци.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#9 stormbringer

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 535 posts
  • Gender:Male

Posted 11 July 2011 - 18:55 PM

чаках да се посъберат малко мнения да видя накъде ще се ориентира темата ... ама явно, че все ще ми се струва странна .. може би защото при мен съвсем спокойно могат за 2 часа да се изредят парчета на Sade, Bryan Adams, WASP, Slayer, Antonio Carlos Jobim, The Offspring, The Beatles, Trivium, KISS, Dream Theater, Helloween, Satriani и по-средата нещо БГ .. било то Рок, Естрада (само да не засегнем Ozzy лично :( ) или някоя простотия (под простотия не разбирам димитровградски продукции, те не влизат в определението за музика) .. и за десерт малко Синатра ... (друг е въпроса дали имам толкова време за да слушам музика) .... при мен обикновенно е абсолютно .. хм ... мешана скара (?)... даже това не е правилна асоциация, тъй като в моята порция далеч няма само месни продукти ... но иначе определено, честичко съм повлиян от отминали или идващи концерти ... това обяснява защо към 20 юни насам има доста Judas & Whitesnake ... новина за предстоящ нов албум на някой изпълнител също ми провокира апетита за предишни тави ... затова последните дни въртя яко Angel Down на Sebastian Bach ... по принцип любимите си групи не ги слушам много често, освен ако нямат някое ново издание (албум, концерт, DVD) ... обаче има ли такова нещо - засядат доста дълго

View Postking_of_dreams, on Jul 11 2011, 09:27, said:

миналата зима имаше един месец примерно, в който главно си пусках Тото и Paul McCartney.

Tото и McCartney (хм - както и всички от beatles) са винаги вървежни ... :(
Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.

#10 king_of_dreams

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 105 posts
  • Gender:Male
  • Location:Here There And Everywhere

Posted 11 July 2011 - 20:18 PM

View Poststormbringer, on Jul 11 2011, 18:55, said:

... по-средата нещо БГ .. било то Рок, Естрада (само да не засегнем Ozzy лично :) ) или някоя простотия (под простотия не разбирам димитровградски продукции, те не влизат в определението за музика) .. и за десерт малко Синатра ... (друг е въпроса дали имам толкова време за да слушам музика)

Като спомена БГ музика, че се сетих - Ози ми напомни индиректно за Машинописката на Нова Генерация в един пост и няколко дни я въртях постоянно,както и други техни песни плюс Монолог на Ахат (знам,че се компроментираха напоследък и май вече станаха по-скоро за подигравка и смях, но пък си спомням как се бяхме просълзили по време на подгряващия им сет преди концерта на Пърпъл ноември 1998 в Зимния дворец ) и разбира се Милена и Ревю. А Франки дни наред го пускаха от сателитното радио на работното ми място и ща не ща си го слушах по цял ден,но пък ми харесва ,така че не беше проблем :(

Не знам дали е по темата,но спрях да слушам Куин (първата група,от която започнах да се интересувам лично и активно и спадах в категорията "фен" :( ) година след смъртта на Фреди по ред причини, които няма смисъл сега да изброявам.Мисля,че беше някъде 98 или 99 ,когато интересът ми към тази велика банда отново беше възроден, благодарение на едно предаване за тях по телевизия ММ, което мисля се казваше Под Дъгата или нещо такова, но си спомням,че го водеше Руми, която после забегна в Англия. И примерно година и нещо след това ги "препрочитах" от първия до последния албум.

Същото се случи и с глем вълната ,но там паузата беше повече от 10 годишна.Не знам дали от носталгия или от друго,но наново ме жегна и то сериозно :)

А от време на време ме избива и на класическа музика, но трябва да съм задължително сам и да е много спокойно и тихо около мен :)

#11 stormbringer

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 535 posts
  • Gender:Male

Posted 11 July 2011 - 21:02 PM

View Postking_of_dreams, on Jul 11 2011, 20:18, said:

плюс Монолог на Ахат (знам,че се компроментираха напоследък и май вече станаха по-скоро за подигравка и смях, но пък си спомням как се бяхме просълзили по време на подгряващия им сет преди концерта на Пърпъл ноември 1998 в Зимния дворец ) и разбира се Милена и Ревю.
Пък аз нещо друго си спомням за АХАТ и по-точно за Звезди ... ама при едно последвало подгряване ... или по-скоро преди него ... докато се чакаше на оградите в жегата на .. 14 Юни 2003 .. ако не ме лъже паметта ... "Звезди, как не те е срам да пееш "Here I go again" пред Coverdale?"

за Queen - поради това, че имах едни съученички и приятелки .. които прекалено ама прекалено много, до степен извратено много, ги слушаха и ги възхваляваха (и то след като аз ги запалих по рок музиката :( ) ги бях буквално намразил по едно време ... добре, че след гимназията ми се възвърна интереса към тях .... иначе предаването си се казваше "Под дъгата" ... и определено за онова време си беше наистина една перла в ТВ ефира .. поне за мен
Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.

#12 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 11 July 2011 - 21:16 PM

View Postking_of_dreams, on Jul 11 2011, 21:18, said:

Не знам дали е по темата,но спрях да слушам Куин (първата група,от която започнах да се интересувам лично и активно и спадах в категорията "фен" :) ) година след смъртта на Фреди по ред причини, които няма смисъл сега да изброявам.

Много от старите фенове на QUEEN спряхме да слушаме групата след истерията около смъртта на Фреди. Лично аз не бях слушал дискографията им от далечната 1992г. Малко след концерта на "Уембли" просто "изхвърлих" QUEEN от репертоара. Тази година, по повод преиздадените ремастирани издания, отново прекарвам новите дискове през уредбата и няма да крия, проронвам по една сълза на почти всеки албум - много скъпа на сърцето ми група са QUEEN, ама много... :blush:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#13 windowpane

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 113 posts
  • Gender:Male

Posted 11 July 2011 - 21:29 PM

Поздрави за темата :blush: Аз напоследък съм на:

1. Мелодет: In Flames, Sylosis
2. Поп: My Chemical Romance, Muse, Radiohead, Kings of Leon;
3. Weird Shit: Port Royal, Tesseract, Engineers, The Pineapple Thief;
4. Олдскуул бляк пародии: The Black Satans
...и други пародии: Jon Lajoie

Edited by windowpane, 11 July 2011 - 21:30 PM.


#14 king_of_dreams

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 105 posts
  • Gender:Male
  • Location:Here There And Everywhere

Posted 11 July 2011 - 21:37 PM

@Marillion - съзлите са си съвсем в реда на нещата .Когато един истински фен ,който до дъното на душата си обожава музиката на Куин и за който тази група ще си остане дълбоко там вътре , силно вклинена и неимоверно скъпа на сърцето, слуша който и да е техен албум, няма начин да не се разтрепери и да не избие на сълзи. Аз лично плаках като бебе по време на целия им концерт във Франкфурт през 2005 с Пол Роджърс. Когато всичко е истинско и свързано с много емоции и сантименти, няма начин живото изпълнение на която и да е любима група да не извади на повърхността макар и една малка , едвам доловима сълзица ;) Това за мен си е и понякога един вид показател и коректив за концерт, който си е заслужавал :blush:

@Stormbringer - така си беше, правилно си спомняш и наистина според мен тогава той си се изложи малко или много. Обаче Ахат от 1991г. като музика, текстове и аранжименти няма нищо общо със сегашната пародия - разбира се няма го градския Божо Главев,движещата сила в бандата, който се отдаде на религията и Бог. Мисълта ми беше, че тогава (1998) дълго време не ги бяхме нито чували, нито виждали и имахме само добрите спомени за тях от преди и това,което сме слушали на касетки. Нали после и дискът, който подаряваха заедно със списание Ритъм , се казваше "Ахат...7 години след...". Между другото ако намериш отнякъде цялото им изпълнение на видео, можеш да ме видиш най-отпред как развявам буйна грива на няколко пъти :)

#15 The Crimson Idol

    Wrathchild

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 465 posts
  • Gender:Male

Posted 11 July 2011 - 21:44 PM

View Postwindowpane, on Jul 11 2011, 22:29, said:

...и други пародии: Jon Lajoie

Ееее, супер!Мислех, че само аз от целият форум го слушам на тоя ненормалник.Кърти пича просто, убийствени текстове вади ;) WTF Collective сцепват отвсякъде :) Освен него в последните дни въртя много As I Lay Dying & The Unguided.Преди това скъсвах от слушане новите тави на Alestorm & In Flames.Въртях много и Walk на Foo Fighters, която противно на това, че не съм почитател на този жанр ме радва много.А, да - по препоръка на създателя на темата и duende въртях Death и някои песни на Control Denied(признавам си, че все още не съм чул целият албум :blush: , НО! в най-скоро време ще поправя грешката си).
"Be the one to give them nightmares when they sleep
Never back down from anyone" - Jeremy McKinnon

#16 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 11 July 2011 - 22:03 PM

View Postwindowpane, on Jul 11 2011, 13:29, said:

Radiohead

Туй малко в реда с останалите няколко (като My Chamical Romance), и просто наречено поп - не му звучи напълно оправдано...без да внушавам спор по въпроса :blush:
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#17 stormbringer

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 535 posts
  • Gender:Male

Posted 11 July 2011 - 22:25 PM

понеже мисля, че това е от редките случаи когато вкусовете ни се засичат - браво на Jurisprudent за ревюто на Black Country Communion 2 ... (които ако някой иска да ме спонсорира с 50 евро, бих гледал след 3 дни) ... и не е съвсем офтопик, тъй като тази група,от излизането (мисля някъде през септември или октомври) на дебюта, е едно от най-светлите неща за мен в музиката ..и респективно - доста често въртяни

@King_of_dreams - на мен албума на Ахат винаги ми е допадал, според мен е наистина добър за времето си и в жанра си .. НО!! бандата след това стана пародия на себе си ...

Edited by stormbringer, 11 July 2011 - 22:26 PM.

Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.

#18 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 11 July 2011 - 22:30 PM

View Poststormbringer, on Jul 11 2011, 13:25, said:

понеже мисля, че това е от редките случаи когато вкусовете ни се засичат - браво на Jurisprudent за ревюто на Black Country Communion 2 ...

Благодаря. Клиширано зввучи да кажа, че това е важно за мен - но да, важно е от гледна точка на това, че към ревютата няма коментари и трудно се ориентрам дали мнението ми, изразено в дадено ревю, съвпада с впечатлението на други хора, и дали изобщо текстът е добър. Та, благодаря пак за коментара. М/у другото, вкусовете ни, както наблюдавам, хич не са толкова далеч. Класически хард рок и хеви неща харесвам много и слушам, макар и не толкова активно в момента. А дори и в по-особени сфери - като Sade, които беше написал по-горе - също съвпадат, обичам я тая smooth операторка.

Edited by Jurisprudent, 11 July 2011 - 22:31 PM.

Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#19 Valtyr

    Artisan ov War

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • Gender:Male
  • Location:At The Left Hand Ov God

Posted 11 July 2011 - 23:01 PM

Аз от няколко месеца откривам колко прекрасна е екстремната сцена в южната ни съседка. Говоря за групи като Rotting Christ и Septicflesh. Реших да преслушам отново един дълъг списък с блек метъл класики, ей така, за разкош през щастливото лято! ;)
Особено много ме впечатли последният албум на Primordial- Redemption At the Puritan's Hand.
И сега нещо нетипично за мен: изключително много се заинтригувах от Riverside- OK, признавам си за този мой грях. :) Може би меланхолията в музиката им някак ми напомня на дуум звученето. И още един грях: по принцип не харесвам траш и откровено казано недолюбвам редица банди, начело със Slayer, но има една група, която винаги ми е била симпатична- Anthrax. В последно време започнах да се заслушвам по-обстойно в тях. Но, може би, те не са толкова типична траш банда, все пак неслучайно съществува думичката "crossover". С една дума ми напомнят на времето, когато слушах доста пънк и най-вече хардкор. В тази връзка ще се радвам ако някой по-запознат с тяхната дискография, ми драсне някой друг ред с предложения за албуми, които задължително трябва да чуя. :blush:
NO SINGLE BOOK WERE BEHELDEN BY ME
OH, NO QUESTION I CANNOT DO ANSWER
ONLY ONE SINGLE LAMP DO SHOW ME THIS WAY
AND THAT IS THE EYE OF SATAN!

#20 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 11 July 2011 - 23:05 PM

View PostValtyr, on Jul 11 2011, 15:01, said:

В тази връзка ще се радвам ако някой по-запознат с тяхната дискография, ми драсне някой друг ред с предложения за албуми, които задължително трябва да чуя. :)

Among the Living - особена класик + Persistence of Time, също и State of Euphoria.
Хвърли око на по-ранни като Fistful of Metal
С John Bush хич не съм специалист и познавач, но някога ми бяха дали Stomp 442 и ми хареса. Пробвай просто.

Иначе Антракс е най-пънк базираната от 4-ката. За хардкор не бих твърдял, под класически хардкор неща разбирам Warzone, Black Flag (особено), Biohazard; в последно време - Hatebreed, Agnostic Front, но не се пиша специалист, макар на 15 години да ходех на hardcore Christmas във Военния клуб :blush:

Edited by Jurisprudent, 11 July 2011 - 23:07 PM.

Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users