Jump to content

Посока на музикалните интереси


87 replies to this topic

#21 Valtyr

    Artisan ov War

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • Gender:Male
  • Location:At The Left Hand Ov God

Posted 24 април 2011 - 21:04

Знаете ли, преди да започна да слушам праведна музика бях "грешник" и слушах хип-хоп. :yes:
Но успоредно с това харесвах и популярните по онова време (говорим за периода 2002-2005г.) ню метал групи като Korn, Linkin Park и Limp Bizkit. Но впоследствие започнах да се пренасочвам към метал музиката и в 7 клас вече слушах изцяло метал, като харесвах някои по-популярни банди, до които едно хлапе в България, без Интернет по това време, може да се добере. Говорим за Slipknot, Rammstein, Merylin Manson, Papa Roach и др. Но към края на едно лято(мисля, че беше през 2006г.) се случиха някои неща, които провокираха у мен въпроси, а на тези въпроси тогава успя да отговори блек метълът. Преди това време изобщо нямах представа, че съществува подобен стил или бях чувал само разни притчи за хора с черно-бял грим, които правят някаква ужасяваща музика или нещо такова. И тогава се поразрових и първите групи, които чух, бяха Dissection, Satyricon, Gorgoroth, Bathory, Emperor. След това започнах още повече да се ровя из дебрите на блека, а в 10 клас открих и викинг метъла начело с Ensiferum, Falkenbach и Skyforger, които пък отвориха пред мен историческото езическо наследство на цяла Европа, не само на Скандинавия. През годините преминах и през индъстриал, дуум, фюнеръл, неофолк, неокласикал, но като цяло това, което ме вдъхновява до днес си остава норвежкият блек. Никога не съм минавал през групи като Metallica, Slayer, Iron Maiden, Deep purple, Black Sabbath, Manowar и т.н. Може да се каже, че скандинавската метъл сцена формира едно 90% от групите, които слушам. Общо взето, ако музиката е мрачна и епична, аз съм там! :rolleyes:



P.S. Много интересна тема! Браво!
NO SINGLE BOOK WERE BEHELDEN BY ME
OH, NO QUESTION I CANNOT DO ANSWER
ONLY ONE SINGLE LAMP DO SHOW ME THIS WAY
AND THAT IS THE EYE OF SATAN!

#22 The Crimson Idol

    Wrathchild

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 465 posts
  • Gender:Male

Posted 24 април 2011 - 22:21

За мене може да се каже, че съм закърмен с рок музика.Това обаче не ми попречи в един определен период от време да бъда рапър така да се каже :D Като малък (3-5 годишен) много харесвах (аз и все още си ги харесвам де) Подуене Блус Бенд и си ходих облечен като Васко Кръпката.За това "вина" има вуйчо ми, който редовно ми пускаше техни песни, а преди сън редовно слушах Старият Рокер :D После започнах да се увличам по рапа, като успоредно с това си слушах и определени рок и метъл парчета.Един път като бях на гости на вуйчо му видях колекцийката от касетки, той ме видя, че зяпам и ми каза: "Избирай квот искаш".И се почна Maiden,Manowar,Metallica,Judas,Aerosmith,Sepultura и още много други.С тези събития спрях да се увличам толкова по рапа.Най-много въртях касетката на Мейден :blink: И като се е почнало няма спиране и до този момент.В последните години се увличам по по-твърдия метъл (основно мелодет), но голямата любов си ми остават Мейден.

Забравих да спомена, че към класическите хеви метъл групи ме е насочил вуйчо ми, а бащата е отговорен за рок предпочитанията ми (нищо, че вече послушва и по-твърдо заедно с моя милост :D )

Edited by The Crimson Idol, 24 април 2011 - 22:23 .

"Be the one to give them nightmares when they sleep
Never back down from anyone" - Jeremy McKinnon

#23 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 25 април 2011 - 10:47

Понеже се споменаха Tool...

Никога не успях да разбера защо толкова често биват бутани в кюпа на прогресивния рок или на прогресивния метъл. Може би имат някои елементи от тези стилове, но същевременно имат и толкова много елементи които са в разрез с каноните на прогресивния рок и/или метъл. Аз например когато съм ги прослушвал преди години ми бяха препоръчани като "убийствена алтернативна банда". Самият аз ако се опитам да обясня с две думи на някой който не ги е слушал що за музика свирят бих казал, че са банда която свири прогресив, но си мисли за алтернативен рок. Не отричам, че все пак имат елементи присъщи за прогресивния рок/метъл, но не те са водещи. Същото е положението при Nine Inch Nails - индъстриъл, пречупен през призмата на алтернативния рок.

@Jurisprudent
А нео метъл понаслушваш ли все още?
By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington

#24 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 25 април 2011 - 11:08

View PostRob Roy, on Apr 25 2011, 11:47, said:

Понеже се споменаха Tool...

Никога не успях да разбера защо толкова често биват бутани в кюпа на прогресивния рок или на прогресивния метъл. Може би имат някои елементи от тези стилове, но същевременно имат и толкова много елементи които са в разрез с каноните на прогресивния рок и/или метъл. Аз например когато съм ги прослушвал преди години ми бяха препоръчани като "убийствена алтернативна банда". Самият аз ако се опитам да обясня с две думи на някой който не ги е слушал що за музика свирят бих казал, че са банда която свири прогресив, но си мисли за алтернативен рок. Не отричам, че все пак имат елементи присъщи за прогресивния рок/метъл, но не те са водещи. Същото е положението при Nine Inch Nails - индъстриъл, пречупен през призмата на алтернативния рок.

@Jurisprudent
А нео метъл понаслушваш ли все още?

За Tool - ами аз винаги съм ги считал за алтернативна група, каквито и прог неща да има в тях...Според мен главно Lateralus дава аргумент за прогресив, макар това да ми изглежда колкото да, толкова и не. Условно аз ги пиша "алтърнатив/прогресив рок" група, неслучайно слагам алтърнатив отпред. А и изказвания на М. Кийнан, че главно вдъхновение му е King Crimson може би дават основа за пращането им към прогресива. Но, като оставиме стиловете , са убийствена група без значение дали са алтърнатив (това невероятно определение, което е като кофа с боклук, където може всичко да набуташ и да ти звучи правдоподобно) или прог.

За неометъла - в смисъл, сериозно ли питаш? Или ме занасяш? Че не можах да разбера, или поне така ми прозвуча, сори ако не съм те разбрал ...
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#25 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 26 април 2011 - 09:57

View PostJurisprudent, on Apr 25 2011, 12:08, said:

За Tool - ами аз винаги съм ги считал за алтернативна група, каквито и прог неща да има в тях...Според мен главно Lateralus дава аргумент за прогресив, макар това да ми изглежда колкото да, толкова и не. Условно аз ги пиша "алтърнатив/прогресив рок" група, неслучайно слагам алтърнатив отпред. А и изказвания на М. Кийнан, че главно вдъхновение му е King Crimson може би дават основа за пращането им към прогресива. Но, като оставиме стиловете , са убийствена група без значение дали са алтърнатив (това невероятно определение, което е като кофа с боклук, където може всичко да набуташ и да ти звучи правдоподобно) или прог.

За неометъла - в смисъл, сериозно ли питаш? Или ме занасяш? Че не можах да разбера, или поне така ми прозвуча, сори ако не съм те разбрал ...

Съвсем сериозно те питам дали слушаш нео метъл. Интересно ми е дали с твоя музикален вкус все още може да намериш нещо за себе си в най-оплюваната разновидност на метъл музиката при положение, че някога си я слушал. Лично аз все още слушам 5-6 от по-известните имена в този стил и удоволствието не е изчезнало. Оставам с впечетлението, че тук няма особено много слушатели на този тип музика. А всъщност тя бе последната глътка свежест в метъла. А всъщност в нея имаше огромен заряд и невероятни идеи в чисто музикантски план. Тук визирам Корн до 2002 г. и първите два албума на Слипнот.
By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington

#26 The Crimson Idol

    Wrathchild

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 465 posts
  • Gender:Male

Posted 26 април 2011 - 12:27

Аз съм останал с впечатлението, че в наше време повечето започват да слушат неометъл и оттам вече преминават към другите подстилове.Сега имам чувство, че много популярен става пост хардкора и метълкора (поправете ме ако греша :rolleyes: )От т.нар. неометъл групи съм слушал единствено Linkin Park и си ги слушах активно до 9ти клас (за справка сега съм 11ти).Ако на човек го кефи неометъла не виждам какво лошо има да го слуша.Мен вече не ме радва както едно време, затова и изключително рядко слушам по някоя такава песен.

Edited by The Crimson Idol, 26 април 2011 - 12:27 .

"Be the one to give them nightmares when they sleep
Never back down from anyone" - Jeremy McKinnon

#27 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 26 април 2011 - 13:16

View PostRob Roy, on Apr 26 2011, 10:57, said:

Съвсем сериозно те питам дали слушаш нео метъл. Интересно ми е дали с твоя музикален вкус все още може да намериш нещо за себе си в най-оплюваната разновидност на метъл музиката при положение, че някога си я слушал. Лично аз все още слушам 5-6 от по-известните имена в този стил и удоволствието не е изчезнало. Оставам с впечетлението, че тук няма особено много слушатели на този тип музика. А всъщност тя бе последната глътка свежест в метъла. А всъщност в нея имаше огромен заряд и невероятни идеи в чисто музикантски план. Тук визирам Корн до 2002 г. и първите два албума на Слипнот.

Извинявай, че така се усъмних, ама помислих, че нещо ме бъзикаш. Та за ню-то. Аз никога не съм бил особен фен, захванах малко от него защото когато навлизах в метъла това беше най-популярно. Имаше едно предаване по радио Хр. Ботев - "Твърдо нашествие", може и др. съфорумници да са слушали, там пускаха доста неометъл и хардкор и по онова време си формирах вкусовете и почнах да слушам покрай това. Но като цяло винаги съм смятал неометъла за измъчена, стерилна музика. Една от грешките там беше, че почнаха много да се цепят от рока и не успяха да се разграничат от много навлизащата хипхоп култура от края на 90-те и началото на 2000те. Казвам култура нарочно, не просто рапиране, а дрехи, шапки и т.н. Рапът малко почна да абсорбира нюметъла, почна да се приема, че щом слушаш едното, ще харесаш и нещо от др. и т.н. Разни като Лимп Бизкит никога не съм харесвал. Виж, Корн бяха група с голям потенциал, с енергия и гняв от ранния период. Аз ги открих с Take a look in the mirror и все още смятам толзи албум за наистина много добър. И понякога пускам старички неща като Good God, Freak on a leash, Faget, Clown, Here to stay и т.н. Но друг неометъл - като се замисля, мноого, мнооого рядко...По мое мнение тази музика си замря по естествен път.

А ти - ще споделиш ли за своето развитие, че темата малко умря и без това


View PostThe Crimson Idol, on Apr 26 2011, 13:27, said:

Аз съм останал с впечатлението, че в наше време повечето започват да слушат неометъл и оттам вече преминават към другите подстилове.Сега имам чувство, че много популярен става пост хардкора и метълкора (поправете ме ако греша :rolleyes: )От т.нар. неометъл групи съм слушал единствено Linkin Park и си ги слушах активно до 9ти клас (за справка сега съм 11ти).Ако на човек го кефи неометъла не виждам какво лошо има да го слуша.Мен вече не ме радва както едно време, затова и изключително рядко слушам по някоя такава песен.


Ами то обяснението е във времето. Аз като бях 6-7-8 клас беше много популярен неометъла, сега пък е въпросния метълкор и хората навлизат в метъла през тази "врата". Спрял си с неометъла, щото вече няма такава мода, вероятно и хората край теб не го пускат много. Ако сметна, че с теб имаме около 5 г. разлика, аз като бях 8-9 клас (ти си бил 3ти, хаха) Корн беше много голямо име и много култова музика. Л. Парк също, помня много добре как излезе Метеора и един приятел буквално отделяше стотинки от закуската си да си купи пиратски диск - дето беше по 7 лв, с тоя албум. Харесвах Staind, Deftones...Те и досега биха ми харесали. Но вече не "протичат" така, както по-нови стилове. И впечатлението ти, че се почва с неометъл е леко грешно - почва се с нещо модно и популярно и навлизаш по-дълбоко в даденото "поле" на музиката. Днес метълкор, утре друго...
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#28 The Crimson Idol

    Wrathchild

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 465 posts
  • Gender:Male

Posted 26 април 2011 - 13:58

Quote

Спрял си с неометъла, щото вече няма такава мода, вероятно и хората край теб не го пускат много.
Аз не се ръководя от това каква е модата в момента.Слушам си това дето ми е кеф B) :D А хората около мене (разбирай приятелите дето се виждам всеки ден с тях) не слушат метъл/рок.При мене влияние за музикалните предпочитания, както казах по-горе, оказаха баща ми и вуйчо ми.

Quote

аз като бях 8-9 клас (ти си бил 3ти, хаха) Корн беше много голямо име и много култова музика. Л. Парк също
Ами то и аз като бях 5-6 клас помня, че много хора слушаха ню метъл и особено ЛП.И аз се бях запалил мнооого :rolleyes: И точно това наблюдавам сега с метълкора.Много хора го слушат, както навремето ню метъла.

Quote

Днес метълкор, утре друго...
Да видим какво ще бъде.. :D
"Be the one to give them nightmares when they sleep
Never back down from anyone" - Jeremy McKinnon

#29 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 26 април 2011 - 14:28

View PostThe Crimson Idol, on Apr 26 2011, 13:58, said:

Аз не се ръководя от това каква е модата в момента.Слушам си това дето ми е кеф :rolleyes: B) А хората около мене (разбирай приятелите дето се виждам всеки ден с тях) не слушат метъл/рок.При мене влияние за музикалните предпочитания, както казах по-горе, оказаха баща ми и вуйчо ми.
Нямах предвид, че се водиш по модата. И аз не съм се водил. Но това, което е модерно, "протича" в средата, дори и да нямаш такава с рок фенове, и в моята кажи-речи нямаше. Някой спомене за едно, друг за друго и т.н. Nightwish например, които никога не съм харесвал, много "протичаха" през средата, когато бях в долните класове на гимназията, и то пи хора без рок интереси...и така и аз научих за тях. Давам го като пример. Можеше да ми харесат и да започна да ги слушам по този начин.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#30 Valtyr

    Artisan ov War

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • Gender:Male
  • Location:At The Left Hand Ov God

Posted 26 април 2011 - 14:59

Освен метълкора бих добавил и мелодик дета. Не знам дали по-младите започват непременно с такива групи, но определено смятам, че вече всяка 2ра нова банда се захваща с този стил, поне такава е тенденцията на немската сцена, на финландската и на шведската, разбира се. Дори и нашите южни съседи изкараха някои добри имена в жанра. Като прибавим и това, че виждам все повече хлапета с тениски на In Flames или Soilwork, бих казал, че това е за момента един от най-бързо развиващите се и разрастващи се жанрове в Европа, ако можем да кажем, че метълкорът е по-популярен в САЩ. Поне на мен така ми се струва.
NO SINGLE BOOK WERE BEHELDEN BY ME
OH, NO QUESTION I CANNOT DO ANSWER
ONLY ONE SINGLE LAMP DO SHOW ME THIS WAY
AND THAT IS THE EYE OF SATAN!

#31 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 26 април 2011 - 15:39

View PostValtyr, on Apr 26 2011, 15:59, said:

мелодик дета. Не знам дали по-младите започват непременно с такива групи, но определено смятам, че вече всяка 2ра нова банда се захваща с този стил,
Не знам младите, но като започне да харесва на старите, каква ли е работата? Подмладяват ли се, оглупяват ли? :rolleyes:
Hedniska Blod

#32 jasta

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 260 posts
  • Gender:Male

Posted 26 април 2011 - 16:09

И аз съм почнал с нео-метъл+Marilyn Manson,Rammstein,Metallica.Сега също слушам много метъл-кор,дет-кор,хард-кор,но не съм спрял да си слушам нео-метъл и алтърнатив-метъл,просто излизат нови стилове и нови банди и не може да се забия само в нео-метъла,пък някои банди определено започнаха да правят големи бози или се разпаднаха.Корн например са неузнаваеми откакто ги напусна едиия китарист(Хед),ЛП станаха поп група без никави китари,никаква агресия,POD и Papa Roach доста олекотиха,но поне си ме кефят,Godsmack,Disturbed,Deftones,Slipknot ,си ме кефят също както винаги,макар че последните в началото просто мачкаха,а сега и те се поулекотиха,може би покрай Кори Тейлър и Stone Sour.Като цяло този стил не че толкова му мина модата(въпреки излизането на метъл-кора),просто сами се самоубиха повечето с тази рязка промяна и олекотяване,в смисъл нео-метъла си беше доста агресивен стил и това олекотяване на повечето банди малко или много тласна феновете към агресивния метъл-кор/мелодик дет,то и затова повечето нео-метъл фенове сме всъщност метълкор феновете.Иначе преди малко си свалих новия албум на Skindred и съм много довелен.Як алтърнатив/нео-метъл с реге елементи.Който иска да си прави яката музика си я прави.Чакам и новия Лимп Бизкит с нетърпение.Естествено не ми пречи да си слушам и Металика,Пантера,Сепултура,Антракс,а също и Alice in chains,Silverchair,Offspring,Green day,Smashing pumpkins,въобще култовите групи от 90-е.Не се ограничавам,стига да ми харесва.Вижте,хеви метъл/пауър метъл и хард-рок,убийте ми,не ми харесва и няма да ми хареса.И разни фолк/паган/блек/симфоник неща също,нещо не ме кефи идеята за приказните елементи в метъла..рицари,мечове,принцеси.замъци,богове,митологии....не е за мен това.Не е до мода,просто не ме кефи.То и фолк-метъла е много модерен сред днешните млади момиченца,ама не съм тръгнал да го слушам,щото ми бърка в г..а като го чуя.

Edited by jasta, 26 април 2011 - 16:11 .


#33 Valtyr

    Artisan ov War

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • Gender:Male
  • Location:At The Left Hand Ov God

Posted 26 април 2011 - 22:28

View PostHeathenHeart, on Apr 26 2011, 16:39, said:

Не знам младите, но като започне да харесва на старите, каква ли е работата? Подмладяват ли се, оглупяват ли? :harhar:


Да се надяваме, че първото. :) Аз просто споделям мнението си за популярните днес жанрове. Не оставай с впечатлението, моля те, че казвам нещо против мелодик дет метъла. Напротив, за мен той е едно от малкото качествени нови и "модерни" неща, които се случиха напоследък.

Edited by Valtyr, 26 април 2011 - 22:29 .

NO SINGLE BOOK WERE BEHELDEN BY ME
OH, NO QUESTION I CANNOT DO ANSWER
ONLY ONE SINGLE LAMP DO SHOW ME THIS WAY
AND THAT IS THE EYE OF SATAN!

#34 The Crimson Idol

    Wrathchild

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 465 posts
  • Gender:Male

Posted 26 април 2011 - 22:56

View PostJurisprudent, on Apr 26 2011, 15:28, said:

Нямах предвид, че се водиш по модата. И аз не съм се водил. Но това, което е модерно, "протича" в средата, дори и да нямаш такава с рок фенове, и в моята кажи-речи нямаше. Някой спомене за едно, друг за друго и т.н. Nightwish например, които никога не съм харесвал, много "протичаха" през средата, когато бях в долните класове на гимназията, и то пи хора без рок интереси...и така и аз научих за тях. Давам го като пример. Можеше да ми харесат и да започна да ги слушам по този начин.

Като каза за хора без рок интереси, който слушат някои рок/метъл парчета няма как да не спомена баладите на...Металика :D Като бях 9 клас (ново училище,нов клас) и съучениците ми разбраха, че слушам рок и метъл се скъсаха да ме питат дали имам на телефона NEM & The Unforgiven да им пусна да слушат....и останаха много разочаровани като им казах, че ги нямам :D Виках си да им повлия на музикалните интереси като им пусна и нещо по-твърдо, обаче хората си предпочитат чалгата и хауса.
"Be the one to give them nightmares when they sleep
Never back down from anyone" - Jeremy McKinnon

#35 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 26 април 2011 - 23:30

Много готина тема. Имам една готина история за вас, която ще ви разкажа по-нататък като се поосвободя от физиката. :D
\m/

#36 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 27 април 2011 - 00:25

View PostValtyr, on Apr 26 2011, 23:28, said:

Да се надяваме, че първото. :D Аз просто споделям мнението си за популярните днес жанрове. Не оставай с впечатлението, моля те, че казвам нещо против мелодик дет метъла. Напротив, за мен той е едно от малкото качествени нови и "модерни" неща, които се случиха напоследък.
Изобщо не съм го разбрала така. :) Пък и да каже някой нещо против мелодик дет метъла, това си е негов вкус и право. Например jasta се е изказал доста отрицателно точно за харесваните от мен стилове, какво от това - нито ще спра да ги слушам, нито го приемам лично. Все пак има значение как ще се каже това "против" - културно или със споменаване родата по женска линия до девето коляно. :D
Hedniska Blod

#37 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 27 април 2011 - 13:33

View PostRob Roy, on Apr 25 2011, 11:47, said:

Понеже се споменаха Tool...

Никога не успях да разбера защо толкова често биват бутани в кюпа на прогресивния рок или на прогресивния метъл. ...
Стиловете за за музикалните журналисти :rolleyes:
Наистина има доста банди които са се затворили в дадени стилови рамки, но от друга страна има оригинални банди със собствен стил и звучене, които просто чупят стиловите рамки...Tool е един доста изявен пример. Същото може да се каже и за Mastodon (за които съм чувал определения като прогресив рок и ню-метъл - две доста отдалечени според мен категории)

View PostHeathenHeart, on 28 януари 2013 - 13:29 , said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#38 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 27 април 2011 - 16:38

Само да вметна в темата - мелодичен дет-метъл е оксиморон :worship:

Иначе по същество - и аз започнах слушането на истинска музика през 1984-та година, когато на съседа ми роднините му донесоха от чужбина няколко плочи, запомнил съм следните неща - Iron Maiden 1982 - Number of the beast, Marillion 1983 - Script for a jesters tear, Accept 1982 - Restless and wild, Metallica 1983 - Kill 'Em all. Мисля, че имаше и още плочи, но тези си разменяхме и слушахме като луди. След това минах през по-метълската част от битието си, докато в края на 80-те години един друг съсед ми даде касетка на Jethro Tull - 1975 Minstrel in the Gallery - е те тук спря моето музикално развитие :worship: Така и не мога да открия по-разнообразна, по-мелодична, по-истинска група от групата на егоцентричния самовлюбен гений дедо Йън Андерсън ... След откриването на Джетро, се преориентирах към музика, която е правена заради самата музика, а не толкова от комерсиални подбуди - Флойд, ELP, Дженезис, Ръш, Канзас, Мерилиън /само периода с чичко Фиш!/. Да, слушам и Дрийм Тиътър, слушам и много глем, AOR, хард-рок, по-лекичък метъл и стари класики като Стоунс, Ху, Бийтълс и Кинкс /4-те най-велики групи на 60-те години! :worship: /, но винаги, когато искам да възстановя психическото си здраве, използвам някой от албумите на шотландците, кръстени на откривателя на редосеялката ... :worship:

#39 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 27 април 2011 - 16:43

Kато създател на темата да ти благодаря, че и ти се обади.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#40 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2590 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 27 април 2011 - 16:57

View PostMinstrel in the Gallery, on Apr 27 2011, 17:38, said:

Само да вметна в темата - мелодичен дет-метъл е оксиморон :worship:
Сериозно?
ПИСУК!





3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users