Jump to content

Rebel's Content

There have been 39 items by Rebel (Search limited from 26-April 23)


By content type

See this member's


Sort by                Order  

#85707 Vegetarian Progressive Grindcore!

Posted by Rebel on 13 July 2011 - 09:18 AM in Общ музикален форум

Ето и от мен любими кавъри/идиотии :)

Ma Baker

Livin la vida loca



#85303 Мнението на днешната младеж за някои класики

Posted by Rebel on 07 July 2011 - 18:39 PM in Общ музикален форум

Мерилиън, ВСИЧКИ сме свидетели как си на всяка манджа мерудия, доживях да видя как двама видни досадници обвиниха в негатизивъм един от най-веселите и симпатични хора в този форум. Аз не знам само как е възможно все още безнаказано да се вихриш тук и никой да не обръща внимание на това. И да ми отговориш с 45 страници - няма кой да ги чете, повярвай, така или иначе нямам намерение да се подвизавам тук за повече от някой коментар около концертите. Скоро ще останете само тоталните празнодумци да си губите работното време, за което вероятно ви се плаща.



#84866 Judas Priest и Whitesnake в София

Posted by Rebel on 29 June 2011 - 17:09 PM in Концерти и фестивали в България

Абе то на крива ракета...
Само едно уточнение - да, ама на европейските фестивали свирят десетки групи, европейските фестивали са с дългогодишни традиции и на всеки е известно горе-долу в какъв стил ще са участниците, а тук всичко е едно голямо неизвестно едва ли не до деня на провеждане на концертите. Писнало ми е от мрънкащи бизнесмени, на които все някой им е крив, че не са с 200 % печалба и то ако може при минимум усилия и разход.



#83267 Judas Priest и Whitesnake в София

Posted by Rebel on 10 June 2011 - 15:06 PM in Концерти и фестивали в България

Това преместване е най-добрият ход за момента, сигурна съм, че ще отидат и хората, които са имали резерви по отношение на местоположението.



#82893 Sonisphere Festival 2011 - ОТМЕНЕН!

Posted by Rebel on 08 June 2011 - 09:03 AM in Концерти и фестивали в България

И аз това се чудя от известно време насам, толкова и са ги слушали явно хората, които поставят това определение. Не е мястото да се разводнява тази тема, но не ми е ясно защо вече толкова време се обсъжда това, в крайна сметка всеки да си ходи, където му изнася.



#82005 "Тотална омраза" или "Кои групи/стилове не харесвам"

Posted by Rebel on 24 May 2011 - 13:18 PM in Общ музикален форум

Да, абсолютно вярно, няма и как да има място за сравнение между скандинавци и американци в което и да е отношение. Факт.



#82002 "Тотална омраза" или "Кои групи/стилове не харесвам"

Posted by Rebel on 24 May 2011 - 13:01 PM in Общ музикален форум

Според мен много от вас бъркат понятия като интелект и характер. Даден човек може да е безкрайно интелигентен и същевременно търсенията му в музиката да не са насочени към екзистенциалните проблеми на битието, лутането ни между живота и смъртта и това колко нищожни прашинки от Вселената сме. Този човек може просто да се вълнува от теми като битки, подвизи и силни мъже и не виждам защо този му интерес да го прави глупав. От тази гледна точка въпросният индивид не иска да го товарят със сериозни проблеми, а да се забавлява и затова има уклон към групи, които пеят за това, включително например и Manowar.
По посочената вече логика мога да дам прост пример - за мен Хиподил и наследниците им Светльо и Легендите са въплъщение на огромна простащина и творческа импотентност и би трябвало да приемам всеки, който ги слуша, за простак и селтак, но познавам много интелигентни хора, които са им фенове. Така и не разбрах защо, но е факт.
Отделно на абсолютно всеки концерт, на който съм била, съм виждала не един и двама дебилни индивиди, независимо от групата, която свири в този момент.
Крайно нелогично е да се твърди, че умственият потенциал на някой предопределя стила на музиката, която слуша, какво остава за хората, които изобщо не се вълнуват от това изкуство и просто слушат радио?



#81964 "Тотална омраза" или "Кои групи/стилове не харесвам"

Posted by Rebel on 23 May 2011 - 16:41 PM in Общ музикален форум

То пред Слави Трифонов всеки изглежда джентълмен. Никак не се съмнявам, че не е дал думата на човека. А и даже не съм офф - неговата "музика" е нещото, което абсолютно ме отвращава.



#81962 "Тотална омраза" или "Кои групи/стилове не харесвам"

Posted by Rebel on 23 May 2011 - 16:14 PM in Общ музикален форум

View PostТигър, on May 23 2011, 13:13, said:

Бойния кораб(Manowar означава точно това, бтв - вид викингски боен кораб)

Стана ми любопитно, понеже за първи път чувам такова нещо, а се занимавам доста със скандинавски езици, култура и прочие, чела съм подробно за корабите на викингите и там няма такъв, та би ли ми казал откъде го знаеш това? Аз намирам само кораб от 15 век с това име, когато викинги вече отдавна няма. Най-малкото техните кораби са с нордски имена и ми се струва невъзможно нещо като man of war да е скандинавско наименование.

P. S. Намерих ей това впоследствие http://en.wikipedia....wiki/Man-of-war

Съжалявам за офф топика, не правя опит да се конфронтирам, просто ми стана интересно.

Колкото до темата, мога да кажа само в подкрепа на мненията за фенове - мен лично са ме отблъсквали групи точно заради досадните им фенове, а не заради самата им музика или поведение. Има хора, които в стремежа си да докажат колко велико е това, което слушат и боготворят, са способни да те накарат да се изприщиш само като чуеш името на толкова хвалената група.



#81609 Kavarna Rock Fest 2011

Posted by Rebel on 15 May 2011 - 13:43 PM in Концерти и фестивали в България

Точно на Paradise Lost много хора не отидоха заради НМА. И това трябва да се отчете като съществен фактор.



#81599 Kavarna Rock Fest 2011

Posted by Rebel on 15 May 2011 - 00:23 AM in Концерти и фестивали в България

Само дето аз определения на никого не давам, дори да си ги мисля. Не че ми дреме за сволочите и прочие излияния, ама някак не на място седи в сериозен форум, където уж хората са над средното ниво в мрежата. Мнение не виждам никой да вменява, опити за натрапване на уж обективна преценка колко ще е голям провалът видях само от негативно настроените.



#81596 Kavarna Rock Fest 2011

Posted by Rebel on 14 May 2011 - 23:13 PM in Концерти и фестивали в България

Аз пък не мога да разбера защо според някои коментиращи всяка година трябва да гледаме едно и също. Не знам колко сте прави за броя на посетителите, но аз едва си намерих хотел - и то извън града, в него вече всичко е заето. А и всъщност защо трябва има десетки хиляди хора, да не би на Thrash till death примерно да е имало? Тази година в София има достатъчно комерсиални имена, за да не реват и любителите на този тип музика. Явно за тях обаче не може да има фестивали по-встрани от масовката и от еуфорията със свирещи по 5 и нагоре часа групи.....



#81550 Kavarna Rock Fest 2011

Posted by Rebel on 13 May 2011 - 20:46 PM in Концерти и фестивали в България

View Post2+2=5, on May 13 2011, 19:55, said:

:rolleyes: :worship: :worship:
Аз толкова се надявах, да не дойдат. Сега ще трябва да се ходи и в Каварна, а и парите и свободното време не достигат. :metal:

Между другото и аз все с това се "оправдавам", но се очертава фестивал, в който всеки ден има поне една изключително любима група. Изведнъж се намират и пари, и време, и желание, което с оглед на всичко останало обявено, беше уж безвъзвратно умряло, ама на, оказа се, че просто не е имало достатъчен стимул.



#81532 Kavarna Rock Fest 2011

Posted by Rebel on 13 May 2011 - 13:38 PM in Концерти и фестивали в България

По моя субективна преценка това ще бъде най-добрият фестивал в Каварна досега, най-после толкова любими групи накуп. А си мислех, че това лято няма да стъпя на нищо......



#81285 Смешни картинки

Posted by Rebel on 05 May 2011 - 14:13 PM in Хумор и забава

Прав си е човекът, трябваше и аз да се сетя да пиша нещо такова в моята :crying:



#81119 Надъхвам се с...?

Posted by Rebel on 02 May 2011 - 11:35 AM in Общ музикален форум

View PostEnvy, on May 2 2011, 09:41, said:

Samael - "Lux Mundi" (2011)

Колкото и да ми е неприятно, албумът току-що бе сполетян от съдбата "дръпнах - слушах няколко дни - изтрих".
Страшен фен съм на Samael, но няма как да си изкривя душата - по-безлично нещо май не бяха изкарвали... :lol: Предишният албум поне си беше откровена тресня, а този, с изключение на 2-3 свежи хрумвания, е... едно голямо напомпано нищо.

Като саунд за мен е по-добре от предишната "тресня", обаче ми е откровено скучен. Аз ли не съм на такава вълна или просто всички песни звучат като една... Ще го установя след още няколко слушания.



#81073 Любими цитати /сцени от филми

Posted by Rebel on 01 May 2011 - 16:55 PM in Кино

Posted Image

I know the law you bastards!

Posted Image

Russians



#80912 Посока на музикалните интереси

Posted by Rebel on 28 April 2011 - 17:30 PM in Общ музикален форум

View PostJurisprudent, on Apr 28 2011, 17:57, said:

Хубаво е, че не искаш да ти отговарям, защото хич нямам и намерение да го правя.

Реално ти точно това направи :rolleyes: Подкрепям Свил като стар съфорумец и трябва да отбележа, че знам не един и двама като мен, които спряха да пишат тук точно заради подобни графомани. А преди време ставаха и смислени дискусии. Нямам намерение да си губя времето като влизам в спорове, само отбелязвам, че Свил не е единствен. Лека вечер.



#79002 Общи въпроси

Posted by Rebel on 31 March 2011 - 19:19 PM in За форумите

Мисля, че вече е ставало дума, но тъй като не го намирам, искам да попитам няма ли опция за определен брой мнения на ден? Че напоследък влизайки тук все по-често ми изниква този въпрос....



#76805 Номинации за Оскар 2011

Posted by Rebel on 01 March 2011 - 17:22 PM in Кино

View Postviolator, on Mar 1 2011, 17:05, said:

Най-нормалното нещо на света беше "The King's Speech" да спечели. Това е филм, правен с идеята да угоди на Академията. Класическа холивудска кинематография от голямото дубрютру. С меки изразни средства. Скъпа, парфюмирана, колосана и романтична. Напомпана с дух, патриотизъм и идеали. Хитро отъркваща се в крачолите на Втората световна война. А маститото еврейско лоби обожава последното.
Любопитно беше, какво точно търси Хелена Бонъм Картър там. Тя е смущаващ образ, а бастуните от Академията обичат да спят спокойно.
Лично на мен в този филм ми допадна единствено Джефри Ръш. Ааа, и мимолетната поява на характерния Тимъти Спал /мой любимец от Лигата на второстепенните/ в ролята на безподобния Чърчил.

Проблемът на тазгодишното издание на наградите "Оскар" беше дихателната недостатъчност на големия фаворит - "Black Swan". Сравнително хубав филм, но в сюжетно отношение е твърде плосък. Да не говорим, че е предвидим за киноманското око от третата си минута. Сякаш скицирането му в по-камерни, мрачни и психологически щрихи не е правено естествено, а с цел да почеше самочувствието на масовата публика. Виждате ли - не изпуснахме нишката през цялото време. Схванахме драмата на елитното кино. Не ни липсват мисловни способности и интуиция. Да, ама не! Просто лесна мишена.
След очарователния "The Wrestler" очаквах от Аронофски много повече. Поне по отношение на кастинга. Натали Портман е разкошна жена и добра актриса, но тук е убедителна единствено в моментите, в които мастурбираше. Прилича на /и танцува като/ професионална балерина точно толкова, колкото Леонардо ДиКаприо го докарва на кораво ченге, внедрено в мафията. :worship: Приликата с действителни лица и събития около калпав римейк на хонгконгски филм от Мартин Скорсезе е случайна. :worship:

Почти същото важи и за "127 Hours". Не мога и не искам да повярвам, че този сълзоч е подписан от човека, сътворил чудо на чудесата като "Trainspotting".

Или че "The Social Network" го е правил авторът на "Fight Club"!? :worship: Изобщо, от едната крайност - в другата. Финчър е скалъпил една скъпоплатена реклама на "Facebook". Който изобщо не е такъв феномен, какъвто се опитват да го изкарат. Социални мрежи имаше още преди пет-шест-седем години. А личното ми мнение е, че социализацията е най-големият враг на здравия разум след телевизията.

Общо взето, направих си труда да изгледам всички филми от категорията "най-добър филм" и нито един не ми хареса безусловно. Като че ли "Winter`s bone" ме удари най-близо до кръвната група, но и той има много трески за дялане.

Очаквах много много повече от "True Grift". Но Коените отдавна вече не са това, което бяха.

"The Kids Are All Right" е ведър и забавен, но за представител на комедийния жанр, дори и класен, е несериозно да се мисли, че ще остави след себе си нещо повече от свеж дъх в устата.

"The Fighter" струва, но се крепи основно на играта на великопепния Крисчън Бейл. Който отда-а-авна трябваше да e наредил "Оскар" на етажерката си вкъщи. Още за "American psycho", "Rescue Dawn" или "The Machinist" /особено/. Впрочем, така и не ми става ясно, защо беше номиниран /и за радост спечели/ в категория "поддържаща мъжка роля" за "The Fighter". Като изключим екранното време, неговият персонаж беше изцяло доминиращ от гледна точка на фабулата. :)

Вече си мислех, че аз съм с изкривено мислене, след като мнението ми не се покрива с това на 99 % от хората, но виждам, че сме поне двама :yes: Все едно аз съм го писала. Само да добавя, че "True Grit" не е нищо особено, но Джеф Бриджис както винаги прави чудна роля. :)



#73921 Виртуална наздравица от екипа на METAL KATEHIZIS...

Posted by Rebel on 25 December 2010 - 20:03 PM in Общ музикален форум

Весели празници и от мен на екипа и на всички съфорумци. :D



#73844 Всякакви линкове

Posted by Rebel on 22 December 2010 - 14:28 PM in Хумор и забава

За пръв път чувам това авторитетно издание :worship:



#73830 Всякакви линкове

Posted by Rebel on 21 December 2010 - 19:45 PM in Хумор и забава

Само не видях кой е "вестникът". Сигурно някой жълт парцал. Да не повярва човек някои индивиди от какво печелят пари, аз ако съм собственик на заведението ще ги дам под съд.



#73810 Combichrist и Mortiis в София

Posted by Rebel on 21 December 2010 - 12:17 PM in Концерти и фестивали в България

Екстра, още утре отивам за билет :worship:



#73371 Концертният живот у нас през 2010г.

Posted by Rebel on 10 December 2010 - 12:46 PM in Концерти и фестивали в България

Аз установих, че реално вече в България са идвали много от имената, които искам да гледам и в желанията ми за 2011 две от групите вече са имали концерти тук, но няма да се разсърдя, ако ги видя пак :harhar: Тези, които не съм имала щастието да видя, са твърде регионални, за да се надявам, че някой би ги поканил и че биха събрали публика.