Jump to content

Рок победа в българския "Music Idol 2008"Тома Здравков печели


79 replies to this topic

#61 Firebringer

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 40 posts

Posted 12 June 2008 - 18:02 PM

За това се надявам и аз да си остане металург и да не се поведе по комерса. За сега подгряването на Whitesnake & Def Leppard е нещо, което ще го задържи на ниво, защото не мисля да посмеят да обозят точно този концерт :P. А за после може само да се надяваме да не се разводни тотално Тома :P . Но не е като да има договор с Magic Circle Music :D , а е наш лейбъл и просто ми е тъжно да се замисля какво ще му сторят :)

#62 newpower

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 22 posts

Posted 21 June 2008 - 16:04 PM

http://vbox7.com/play:d090c932 / ми така е печелиш миузик аидол с песента на една българска чалга звезда и веднага те канат в шоуто.НО така е се пак сички искат да имат пари, а и с тази негова изява са му дали добра сума тои може да е металист , но ако нямаш пари и нямаш друг избор и ти ще го направиш, но пак се сещам че бяха писали някаде че бил спечелил 50.000 хиляди това не са малко пари и отделно доогворите които ще склиучи, ни не сме хората които да критикуваме други хора ние сме просто едни човешки същества и трябва да си гледаме в наша купичка ;) колкото и детско да звучи. не си губете времемто 24/7 в наливане с приятели и пушене по добре правете смислени работи се пак живота не е това хаиде приятен ден !!! РОК'Н РОЛЛ Беиби :D :D B) :bomb:!!!!

#63 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 21 June 2008 - 16:09 PM

Най-после едно смислено изказване по темата!! :bomb:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#64 newpower

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 22 posts

Posted 21 June 2008 - 16:51 PM

ох поласкан сам


добре беше за малак човек като мене


:bomb:

#65 SteelGod

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 66 posts

Posted 12 July 2008 - 11:50 AM

Браво на пича... Да е жив и здрав и да популяризира Рок музиката в България... Имах възможността да си поговоря с него на KISS около 5 минутки... стори ми се земен и все още нехвърчащ из облаците, дано така и да си остане...

#66 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 13 November 2008 - 13:10 PM

Я да събудим малко тази тема :D "Идолът" на България взел, че издал сингъл с гръмкото име ГЕРОЙ..... и ко ся - ще ни карат да открием десетте разлики ли ?




Вярно, написали са че музиката е на тези канадци, но толкова ли не успяха да измислят нещо оригинално :D

edit: Явно тоталното крадене не е отличителна черта само на българският поп-фолк :worship:

Edited by Javor, 13 November 2008 - 13:21 PM.


#67 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 13 November 2008 - 18:28 PM

View PostJavor, on Nov 13 2008, 13:10, said:

Я да събудим малко тази тема :D "Идолът" на България взел, че издал сингъл с гръмкото име ГЕРОЙ..... и ко ся - ще ни карат да открием десетте разлики ли ?




Вярно, написали са че музиката е на тези канадци, но толкова ли не успяха да измислят нещо оригинално :D

edit: Явно тоталното крадене не е отличителна черта само на българският поп-фолк :worship:


Като не ти ситга пипето, за да седнеш и да напишеш нещо смислено, крадеш. Разбирам стилово да си приличат да откраднеш някой риф, но музиката е тотално открадната. Да не говорим, че вокалиста на канадската група пее сто пъти по-добре и доста по-здраво забиват канадците. Обичам си българското, но на черното да казваш бяло, вече е глупост. Има толкова много добри музиканти, сигурен съм, че ще се навият да направят нещо за "идола", но друг е въпроса дали ще успее да го изпее добре, и дали ако го направят по здраво ще го допуснат до "ефир".
Rock n' Roll

#68 Kristin

    (баш) философ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 628 posts

Posted 13 November 2008 - 18:33 PM

- Може ли и аз да кажа нещо?
-Ма може разбира се...

Тома е един от малкото хора, които НЕ ПОЗНАВАМ, но ме дразни от мозъка на костите.

Това е още една причина да ме дразни. :worship:
Aз конструирам всеобщото като избирам себе си!

#69 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 14 November 2008 - 23:56 PM

Мдааа. Първият сингъл на победителят от Music Idol е окрадена... Nice! :metal:
\m/

#70 little'circle

    Bacchante

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 252 posts
  • Location:in the most vicious part of a human mind

Posted 15 November 2008 - 11:40 AM

Гръмка излагация. И на мен не ми се вярва толкова да няма кой да му напише една песновка поне, та да си я нарече авторска и да започне с нея.
Има нещо сгрешено в тоз човек.

Edited by little'circle, 15 November 2008 - 11:40 AM.


#71 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 15 November 2008 - 12:15 PM

Само факти, без коментар:
1. Музиката към тази песен не е крадена, а за нея са платени авторски права. Така, както Сигнал изпяха песен на Юрая Хийп навремето.
2. ВСИЧКИ участници в Мюзик Айдъл пеят кавъри. Първият сингъл на миналогодишния победител също беше кавър. Но това не се отнася за целия албум, който се издава впоследствие.
И един въпрос: има ли група или изпълнител, които да не са започнали с кавъри?

Edited by Metal Heart, 15 November 2008 - 12:18 PM.

It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#72 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 15 November 2008 - 13:09 PM

View PostMetal Heart, on Nov 15 2008, 12:15, said:

Само факти, без коментар:
1. Музиката към тази песен не е крадена, а за нея са платени авторски права. Така, както Сигнал изпяха песен на Юрая Хийп навремето.
2. ВСИЧКИ участници в Мюзик Айдъл пеят кавъри. Първият сингъл на миналогодишния победител също беше кавър. Но това не се отнася за целия албум, който се издава впоследствие.
И един въпрос: има ли група или изпълнител, които да не са започнали с кавъри?
малко коментар :metal:
няма лошо платил си е за музиката, платил си е за текста, платил си е за записа парчето вече може да се каже че е негово
ама е несериозно да лансираш първи сингъл в който нямаш грам участие, просто можеше да избере друга песен. да всеки е почнал с кавъри. някои издават и цели албуми с кавъри. но не може да твърдиш че искаш да направиш нещо ново и да се излзагаш по този начин. пак казвам проблема е грешния избор на първи сингъл а не дали парчето е негово или пък дали го е направил добре

Edited by Abadon, 15 November 2008 - 13:09 PM.

Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#73 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 15 November 2008 - 14:08 PM

View PostAbadon, on Nov 15 2008, 13:09, said:

малко коментар :D
няма лошо платил си е за музиката, платил си е за текста, платил си е за записа парчето вече може да се каже че е негово
ама е несериозно да лансираш първи сингъл в който нямаш грам участие, просто можеше да избере друга песен. да всеки е почнал с кавъри. някои издават и цели албуми с кавъри. но не може да твърдиш че искаш да направиш нещо ново и да се излзагаш по този начин. пак казвам проблема е грешния избор на първи сингъл а не дали парчето е негово или пък дали го е направил добре
Тома ще може сам да си избира синглите в някой друг, идеален свят :metal: Веднъж влязъл в играта, трябва да играе по чужди правила, а ако искаше да прави каквото си иска, трябваше да си стои вкъщи пред огледалото с дезодорант в ръка или да си дрънка по мазетата с приятели. Новото (имам предвид албума) тепърва предстои... И си мисля, че е малко рано да го отписвате.
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#74 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 15 November 2008 - 14:41 PM

Както винаги оптимист и търсеща положителното. :D
Дано все пак ти излезеш права този път, а не песимистите, ама дълбоко се съмнявам :metal:

#75 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 15 November 2008 - 15:54 PM

не ме разбра
не обвинявам Тома или продуцентите му или мениджъри. просто за мен това е грешка. да кажеш че предлагаш нещо ново и като първи сингъл да пуснеш кавър. не съм навътре в музикалната индустрия, но според мен е тъпо
иначе се надявам другите парчета от албума да са по-добри, защото пича ме кефи
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#76 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 15 November 2008 - 17:40 PM

Абе всичко хубаво - ясно, че музиката не е крадена, а купена. Ясно че всички групи изначало свирят кавъри, макар че разбирането ми за кавър е по-различно от това да вземеш музиката и да си напишеш различен текст за нея. Обаче силно ми харесва нахалното изказване "парчето "Герой" стана супер яко и е много мое, моето си парче!" от официалният анонс към новият "хит". За справка ей тук. Вярно - аз ако си купя кола и се радвам, че е супер яка и много моя, но като си купя музика не стои точно така въпросът :metal:

#77 Кико

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 81 posts

Posted 16 November 2008 - 18:04 PM

В България са се надявали,че тази песен никой не я е чувал и ще остане незабелязано това.Вчера по БТВ бая време отделиха да говорят за песента ,но не обърнаха внимание ,че е кавър.
Хората искат нещо хубаво ,което и да е НОВО ,а пък ако си е и наше ще се попилеем.Всички сме слушали Джудъс,Мейдън,Металика,Слеър,Пърпъл и т.н до посиняване.Ако в България се появи една група ,която да е подчинена на принципите на рока и се раздава и свири за феновете,смятам,че ще има определено кой да я оцени.За жалост в нашата музикална индустрия всички са с чалгарски манталитет от самите чалгари до поп,джаз и какво ли още не.После някакви си Остава по национален ефир обвиняват ,че в БГ се слушали са Deep Purple и Whitesnake,а на тях Остава никой не обръщал внимание при положение ,че са българи.Е извинявам се какво да им слушам на ОСтава.Нито могат да свирят,нито оня може да пее.Опитват да имитират Placebo,Oasis и HIM на моменти...явно не е дошъл момента в който ще говорим за някоя БГ група така както говорим за Металика или Сабат.Мейдън или Джудъс.
А за правата на песента...смешно е.Аз ако събера 4-ма музиканти и купим правата на Stairway To Heaven и я направим на кавър няма да станем Лед Цепелин и аз няма да стана Джими Пейдж.Също така всеки ,на когото му се слуша Стълбицата ще си пуска Цепелин ,а не мене..явно продуцентите на Тома не са го разбрали това.

#78 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 17 November 2008 - 11:22 AM

На мен не ми е ясно, в крайна сметка, обявява ли се открито, че оригиналната песен е на еди-кой-си? Защото и да си е платил за парчето, според мен, редно е да си каже/напише на кого е оригинала. Не знам юридически как стоят нещата, но все ми се струва, че истинския автор трябва да се спомене на видно място, и, ако това е направено, не виждам никакъв проблем.
... Through dreams I influence mankind...

#79 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 18 November 2008 - 01:21 AM

Много групи правят кавъри и много групи крадат, ама сме достатъчно малка държава и имаме достатъчно добри музиканти, за да измислят добро парче, за този Тома. Много хора пак няма да я харесат, но поне ще е Български рок, а не крадено от койчовото бъзи. :worship:
Rock n' Roll

#80 Кико

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 81 posts

Posted 18 November 2008 - 11:58 AM

View PostCode187, on Nov 18 2008, 01:21, said:

Много групи правят кавъри и много групи крадат, ама сме достатъчно малка държава и имаме достатъчно добри музиканти, за да измислят добро парче, за този Тома. Много хора пак няма да я харесат, но поне ще е Български рок, а не крадено от койчовото бъзи. :crying:
Така е.Абсолютно съм съгласен.
Неможе Дъф (GNR) да е написал Don't Cry заедно с Изи Страдлин.Какви познания музикални има Дъф?Има познания ,колкото плъх,обаче е написал такава песен макар и елементарна.
Докато в статията за Тома е описано как тоя въпросен китарист дето е записвал всичко вътре е незнам си какъв,завършил незнам си къде,бил на КАФФЕ китарист и незнам си още какво.Като е такъв Господ да напише една яка песничка ,за да може да не се налага постоянно да чакаме Металика да се сетят за нас,а да имаме една истинска,добра БГ рок банда ,на която редовно да ходим на коцерти и да се забавляваме.
Във Финдладия има толкова яки групи,които никой не ги знае извън страната им,ама там са много популярни и с право.Пълнят зали даже повече и от чуждестранни изпълнители.Ние нямаме такова нещо...

Edited by Кико, 18 November 2008 - 11:59 AM.






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users