Jump to content

Stone Sour - Audio Secrecy


41 replies to this topic

#1 Stat1c

    King Nothing

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 174 posts
  • Gender:Male

Posted 04 септември 2010 - 12:49

http://www.nme.com/n...tone-sour/52827 На този линк групата стриймва новия си албум. По мое мнение не е никак лош :mellow: Имам и един въпрос - някой има ли представа дали албума ще се продава по магазините в България или ще трябва да си го поръчам от нета?

#2 eXasis

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 39 posts
  • Gender:Male

Posted 04 септември 2010 - 15:55

Абе, чувал ли съм някъде интрото "Audio Secrecy" или така ми се струва? Сякаш имаше една реклама по Дискавъри...

#3 Stat1c

    King Nothing

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 174 posts
  • Gender:Male

Posted 05 септември 2010 - 10:14

Еми, аз за пръв път я чух сега като преслушвах албума...

Edited by Stat1c, 05 септември 2010 - 10:14 .


#4 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 05 септември 2010 - 10:31

View PostStat1c, on Sep 4 2010, 13:49, said:

http://www.nme.com/n...tone-sour/52827 На този линк групата стриймва новия си албум. По мое мнение не е никак лош :) Имам и един въпрос - някой има ли представа дали албума ще се продава по магазините в България или ще трябва да си го поръчам от нета?
Почти сигурно ще се продава и тук :metal: И почти сигурно - и в нашия онлайн магазин :metal:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#5 Stat1c

    King Nothing

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 174 posts
  • Gender:Male

Posted 05 септември 2010 - 23:25

Мерси за информацията :) Гледам, че в статията някои хора са оплюли албума, ама не виждам какво повече могат да искат при положение, че гласа на Кори вече не е като през 2000-2001 година, например... За мен тавицата си е чук :metal:

#6 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 06 септември 2010 - 08:43

Че той е младо момче, какво да му е на гласа? Или просто никога не е имал глас :)

#7 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 06 септември 2010 - 09:01

Без четири песни, които си тежат на мястото, все едно слушам албум на Крис Доутри. Кухарки, мелодично пеене :)
WTF!!!!

Надявам се следващия Slipknot албум да е безкомпромен, защото Stone Sour яко залитнаха по MTV звученето!!!!

Insane in my brain

#8 metal-core

    кюре

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 59 posts
  • Gender:Male

Posted 06 септември 2010 - 14:39

View PostSvil, on Sep 6 2010, 08:43, said:

Че той е младо момче, какво да му е на гласа? Или просто никога не е имал глас :)
За какво не е имал глас?За паЛар метъл ли? :metal:

#9 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 06 септември 2010 - 17:00

View Postmetal-core, on Sep 6 2010, 15:39, said:

За какво не е имал глас?За паЛар метъл ли? :)
Ти почваш сериозно да ме нервираш. Айде да вземеш да се разкараш с тоя паЛар метал, а?

#10 Stat1c

    King Nothing

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 174 posts
  • Gender:Male

Posted 06 септември 2010 - 18:51

Svil, жанрът, в който Кори предимно се изявява не позволява да се пее на едно и също ниво дълги години... Иначе на 38 не е дълголетник, да :)

#11 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 06 септември 2010 - 20:59

Не съм запознат наистина, но смятам, че е по-трудно да опазиш глас с широк диапазон, отколкото тия в екстремните стилове, но знае ли човек :)
Наистина е млад, а и Slipknot не съществуват от толкова отдавна, че да се е амортизирал чак толкова ;)

#12 King of a Shadow

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 184 posts

Posted 07 септември 2010 - 09:38

И аз го пробвах албума.
Има си ги избухванията на Кори, но нещо хич не го подкрепят останалите музиканти. Почти нищо общо с перфектния им втори албум, благодарение на който се запалих тотално по тях. Сега май наистина са залитнали повечко по комерсиалното звучене...на първо слушане останах малко разочарован - да не говорим, че заглавието на албума е откровено тъпо :) , може би по-тъпо даже от това на бъдещия Антракс !?

А който е бил на концерта в София знае, че Кори има страхотен глас...наживо талантът е трудно да се скрие ;) .
Things are not what they used to be
Missing one inside of me
Deathly lost, this can't be real
Cannot stand this hell I feel

#13 Stat1c

    King Nothing

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 174 posts
  • Gender:Male

Posted 07 септември 2010 - 14:24

Гласът му е страхотен, няма спор в това! И аз го чух на стадиона, бях най-отпред, но не е това, което беше преди и не мисля, че има смисъл в студиото да запише песни, които после няма да може да изпее на живо.. Svil, Кори Тейлър е активен вокалист от 1992 година, когато основава Stone Sour, а се присъединява към Slipknot през 1996 или 1997, не съм съвсем сигурен. Иначе Slipknot съществуват от 1995 :)

#14 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 07 септември 2010 - 14:45

Изместваме темата, но виж Брус Дикинсън или Роб Халфорд от коя година пеят и кога чак почна да им се отразява това.
Иначе явно имаме различни виждания за страхотен глас, защото мен Кори Тейлър изобщо не ме впечатли в София, изобщо цялото представяне на Стоун Соър ми беше адски тегаво и скучно. Но щом феновете са се накефили, ок, това е супер.
Понеже едва ли ще чуя новото творение на групата, ще гледам да не се включвам повече и да разводнявам темата. :)

#15 Emperor

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 398 posts

Posted 07 септември 2010 - 14:54

Чух го албума покрай шума, който се вдигна около групата. Не съм никак доволен, нито впечатлен от чутото. И на живо не ми звучеше много добре, абе не е за мен тая работа.
Nothing to prove
Just a hellish rock n' roll freak
You call your metal black?
Its just plastic lame and weak
We're too old too cold
Too old and too cold

#16 Stat1c

    King Nothing

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 174 posts
  • Gender:Male

Posted 08 септември 2010 - 00:51

Svil, всеки с вкуса си :blink: От коментарите ти съдя, че все пак имаме и доста съвпадения, защото аз слушам от рок енд рол до хардкор ;) Е... само каквото ми хареса, де, не е казано, че признавам всичко :) Само да добавя, че според мен този албум няма как да се хареса на тру феновете на Слипнот, които едва ли не искат двойна доза "Maggots"...

Edited by Stat1c, 08 септември 2010 - 00:52 .


#17 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 09 септември 2010 - 21:01

View PostJoey, on Sep 6 2010, 10:01, said:

Без четири песни, които си тежат на мястото, все едно слушам албум на Крис Доутри. Кухарки, мелодично пеене :lazy2:
WTF!!!!

Надявам се следващия Slipknot албум да е безкомпромен, защото Stone Sour яко залитнаха по MTV звученето!!!!

Изтрийте това, албума просто не мога да спра да го слушам, какво ставааааааа ??? :hunter: :agree:

Insane in my brain

#18 Тракторист-камикадзе

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 44 posts
  • Gender:Male

Posted 09 септември 2010 - 23:12

Много добре ми влиза засега. Аз не съм и очаквал бичкии де :hunter:

#19 King of a Shadow

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 184 posts

Posted 11 септември 2010 - 16:49

Не му се е амортизирал гласа на Кори!

Но има промяна, да. От 2008г насам!

Определенно най-яките му вокали са от периода на албумите IOWA'2001, Vol 3'2004 и Come What Ever May'2006. В последния Слипнот гласа му вече не е онзи немощен рев, изпълнен със беззъба агресия, който лично мен ме направи фен на бандата! Гласът му стана доста по грубоват, а чистите му вокали много по-професионални и вярно изпяти.

Така виждам аз нещата...мисля, че Кори сам е решил да направи промяната,но не мога да знам със сигурност!
Things are not what they used to be
Missing one inside of me
Deathly lost, this can't be real
Cannot stand this hell I feel

#20 Stat1c

    King Nothing

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 174 posts
  • Gender:Male

Posted 11 септември 2010 - 18:38

Не мисля, че тук става въпрос на личен избор, защото в София на моментите, в които трябваше да извие както едно време се задавяше... Но темата наистина много започна да се разводнява, по-скоро нека обсъждаме албума...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users