Jump to content

Blind Guardian в София30.04.2011г. - зала "Христо Ботев"


97 replies to this topic

#1 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 01 септември 2010 - 12:04

На официалния сайт на групата се е появила дата за концерт у нас. Концертът ще е в зала Христо Ботев според написаното на сайта. Е... адресът на залата е леко объркан, ама какво от това... Дано скоро има потвърждение и от българска страна.
Хайде, чакаме ги :lol:

#2 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 01 септември 2010 - 12:28

Идеално! Досега все нямах възможност да ги видя, дано догодина успея да го направя. Особено с този доста силен последен албум :metal:
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#3 MESHUGGAH

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 375 posts
  • Gender:Male

Posted 01 септември 2010 - 14:29

Там съм! И аз досега не можах да ги видя на живо, но сега вече... Живи и здрави - там сме! :metal:
METAL RELIGION

#4 Journeyman

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted 01 септември 2010 - 14:30

Чудесно-все едно съм имал предчуствие днес-облякох си чисто новичката фланелка и си слушам албума цял ден(редувам го с новия Камелот де)!
Както и да е -с огромно удоволствие ще си ги изгледам за 4-ти път!!!!
www.etarfans.org

#5 Joacim

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 194 posts
  • Gender:Male

Posted 01 септември 2010 - 14:37

Размина се ходенето до Гърция :) Ще ги гледам за втори път и отново ще бъде страхотно....само,че пак в зала Христо Ботев пфуу...но хайде да не мрънкам,а да отворя бира и да си пусна Tales From The Twilight Wolrd :metal: :metal:

#6 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 01 септември 2010 - 14:40

Живот и здраве, и аз с безкрайно удоволствие бих ги гледала на живо за първи път най-накрая. Само дано се придържат максимално към перфектния сетлист от 2007-а, със задължителните добавки от новия шедьовър. :metal:
Don't mistake lack of talent for genius.

#7 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 01 септември 2010 - 14:45

Аз мисля да завторя! :metal: :metal:

#8 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 01 септември 2010 - 17:36

И аз не съм възхитен от избора на зала. Като помня какво мазало беше 2007-ма във Фестивална. А като си спомня прекрасния звука 2009-та в Каварна. Уви, извън летния сезон нямаме кой знае какво да предложим като качество. Поне не в София :metal:

#9 Depositus Cordis

    I might be a dog

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 593 posts
  • Gender:Male

Posted 01 септември 2010 - 17:44

Още един концерт на който ще се ходи :metal:
2007 звука верно беше супер зле, ама беше голяма лудница, 2009 пък сета беше кратък, сега да се надяваме на най-доброто!

#10 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 01 септември 2010 - 17:55

Както е казал поета: Не може и *** до края и душата в рая :metal: Докато от Катехизис не направят една зала като хората така ще е.... :metal:

#11 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 01 септември 2010 - 18:14

Може, може, при добро желание всичко може. Ама опираме до момента, че всичко се организира в София, а извън София пък посещаемостта е ниска.

#12 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 01 септември 2010 - 18:35

View PostSvil, on Sep 1 2010, 19:14, said:

Може, може, при добро желание всичко може. Ама опираме до момента, че всичко се организира в София, а извън София пък посещаемостта е ниска.

То аз един път тръгнах за Бургас и те отмениха концерта за съжаление:metal:

#13 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 01 септември 2010 - 18:46

Проблема е в липсата на традиция. Виж Спирита как се наложи, въпреки че за мен лично това е безумен фестивал във всяко едно отношение. Но проведат ли се на едно място няколко сполучливи концерта и нещата ще добият други очертания :metal:

#14 Ugly

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted 01 септември 2010 - 18:51

"Уви, извън летния сезон нямаме кой знае какво да предложим като качество. Поне не в София"

Силно се надявам догодина този проблем да се реши най-накрая, срамно е 2 милионен град да няма една свястна зала която да побира 10 000 души.

Edited by Ugly, 01 септември 2010 - 18:53 .


#15 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 01 септември 2010 - 18:54

View PostUgly, on Sep 1 2010, 19:51, said:

Силно се надявам догодина този проблем да се реши най-накрая, срамно е 2 милионен град да няма една свястна зала която да побира 10 000 души.
Всички на това се надяваме :metal:

#16 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 01 септември 2010 - 18:57

Факт е, че в България има страшно много хора със страшно много пари, които могат да направят един клуб за рок/метъл музика. Предвид, че родните промоутъри (или поне част от тях) са си създали име на международната сцена, това би им гарантирало една не малка печалба. Лошото в случая е, че в нашата мила родина все още залагаме на чалга кръчмите, където хората пият уиски с бутилката, а и битува твърдението, че метълите са прошляци без пари. И говоря за клуб, който да събира поне 2000 човека, за да има целогодишен концертен живот.

Свил, нямам нищо против да прескачам до Бургас за ден-два, но за момента на промоутърите не им се рискува и предпочитат да отлагат концерти вместо да се набутат, а както каза ти докато няма традиция, всички концерти ще са в София или в Каварна.

Edited by BeerMe, 01 септември 2010 - 18:58 .


#17 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 01 септември 2010 - 19:24

View PostSvil, on Sep 1 2010, 13:04, said:

Хайде, чакаме ги :)
А дали нашия приятел от миналия път пак ще ни засече някъде из публиката? :metal: :metal:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#18 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 01 септември 2010 - 19:40

View PostДжуджето_GIMLY, on Sep 1 2010, 20:24, said:

А дали нашия приятел от миналия път пак ще ни засече някъде из публиката? :metal: :metal:
Надявам се да не. Искам спокойно да си изгледам концерта, поне на третия път. Първия път с него се занимавахме, втория път ограничените фенове на Скорпиънс се пречкаха, третия се надявам да се добре :)

#19 Joacim

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 194 posts
  • Gender:Male

Posted 01 септември 2010 - 19:51

View PostДжуджето_GIMLY, on Sep 1 2010, 20:24, said:

А дали нашия приятел от миналия път пак ще ни засече някъде из публиката? :) :metal:
Какво е ставало миналия път ? :metal:

#20 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 01 септември 2010 - 20:09

View PostSvil, on Sep 1 2010, 20:40, said:

третия се надявам да се добре :)
Пък ако не пак ще си го направим добре :metal: :metal:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users