Jump to content

Тома - ГеройМнения за албума


111 replies to this topic

#81 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 12 May 2009 - 17:27 PM

View PostUndertow, on May 12 2009, 16:44, said:

жалко че не сте го слушали на живо...
Някои сме го слушали, даже доста някои, и какво?

#82 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 12 May 2009 - 19:40 PM

Quote

Никога не съм вярвал, че ще чета такива коментари... толкова далечни от самата истина.
Жалко че не го познавате...жалко че не сте го слушали на живо... жалко е че сте такъв народ...

Виж сега, много хора от форума (включително и аз) бяхме негови застъпници през миналата година. В Music Idol 2 той беше различният. Отличаваше се и затова победи.

Но не ми пречи, когато нещо не ми харесва, да го кажа. Дебютният му албум е чисто и просто комерсиален миш-маш, сътворен от 'рокаджии' като Графа и Руши.

Гледах го като support на Whitesnake и Def Leppard. Беше посредствен и с прекалено високо самочувствие.
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#83 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 12 May 2009 - 19:44 PM

Това не е вярно. Миналата година на съпорта на Whitesnake човека преливаше от ентусиазъм и си се забавляваше на сцената и изобщо не е имал голямо самочувствие. Сега друг въпрос, е че и аз не останах свръх очарован от изпълнението му.
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#84 Ice-9

    Леко со секирата како

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 190 posts
  • Gender:Male
  • Location:Somewhere in the Heart of the Summer

Posted 12 May 2009 - 19:46 PM

View PostSailing Ships, on May 12 2009, 19:40, said:

Виж сега, много хора от форума (включително и аз) бяхме негови застъпници през миналата година. В Music Idol 2 той беше различният. Отличаваше се и затова победи.

Но не ми пречи, когато нещо не ми харесва, да го кажа. Дебютният му албум е чисто и просто комерсиален миш-маш, сътворен от 'рокаджии' като Графа и Руши.

Гледах го като support на Whitesnake и Def Leppard. Беше посредствен и с прекалено високо самочувствие.

Аз имам вяра в Тома. Обаче не тр

#85 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 12 May 2009 - 19:48 PM

Quote

Това не е вярно.

Всичко е въпрос на гледна точка. Моята няма да се промени.
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#86 Ice-9

    Леко со секирата како

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 190 posts
  • Gender:Male
  • Location:Somewhere in the Heart of the Summer

Posted 12 May 2009 - 19:51 PM

View PostSailing Ships, on May 12 2009, 19:40, said:

Виж сега, много хора от форума (включително и аз) бяхме негови застъпници през миналата година. В Music Idol 2 той беше различният. Отличаваше се и затова победи.

Но не ми пречи, когато нещо не ми харесва, да го кажа. Дебютният му албум е чисто и просто комерсиален миш-маш, сътворен от 'рокаджии' като Графа и Руши.

Гледах го като support на Whitesnake и Def Leppard. Беше посредствен и с прекалено високо самочувствие.

Аз имам вяра в Тома. Обаче не трябва да се разчита на КАКЪВТО И ДА Е утвърден лейбъл. Ако Тома беше направил албум, какъвто всъщност иска, с НЕЗАВИСИМ лейбъл, където всъщност може да покаже какво всъщност иска, твърде вероятно крайният резулат нямаше да бъде толкова смотан. Така че, докато за този вид музика (който мамка му отдавна вече не е мейнстрийм) не се намери НЕЗАВИСИМ лейбъл, бая дълго ще трябва да търпим подобни простотии.

#87 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 12 May 2009 - 19:58 PM

View PostSailing Ships, on May 12 2009, 20:48, said:

Всичко е въпрос на гледна точка. Моята няма да се промени.
И в какво според теб се изразяваше голямото му самочувствие?
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#88 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 12 May 2009 - 21:27 PM

В цялостното му поведение, след като 'излезе' от формата Music Idol. Предполагам помниш фразите от рода на 'Новият албум на Тома идва, за да скъса шибаните ви главички' например. Тези познати стереотипи постепенно се наслагваха и в другите му медийни изяви, за да стигнем до момента, в който немалка част от почитателите му се отдръпнаха.
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#89 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 12 May 2009 - 21:56 PM

Аз говоря конкретно за концерта на Whitesnake, а не за изявленията му 5-6 месеца след това :D
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#90 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 12 May 2009 - 23:08 PM

Позицията ми се затвърди напълно още по време на самия концерт. Предисторията за това вече я споделих в предишното си мнение по темата.
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#91 Undertow

    кюре

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 98 posts

Posted 13 May 2009 - 10:24 AM

Sailing Ships по думите ти започвам да си мисля, че ти всъщност имаш позиция изградена на нищо.
Не мога да взема на сериозно такива безумия граничещи с фантастиката. Тома и Ели бяха на Сабатон/Хамърфол...ходеха навсякъде където ги приветстваха с усмивка и си говореха с всички точно както всеки нормален човек. Разговарям с него често и НИЩО не се е променило. Той е сключил договор още като е започвал, на всички беше пределно ясно че албума нямам как да не е дирижиран от посредствени мениджъри и тн.
Започнах да се замислям да напускам България точно заради хора като теб и останалите които където няма какво да кажат - злобеят, завиждат, плуят и тн...


Svil и къде си го слушал ? Не ти пее любимите банди и вече не става за нищо нали :D
Comfortably Numb

#92 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 13 May 2009 - 10:32 AM

View PostUndertow, on May 13 2009, 11:24, said:

Sailing Ships по думите ти започвам да си мисля, че ти всъщност имаш позиция изградена на нищо.
Не мога да взема на сериозно такива безумия граничещи с фантастиката. Тома и Ели бяха на Сабатон/Хамърфол...ходеха навсякъде където ги приветстваха с усмивка и си говореха с всички точно както всеки нормален човек. Разговарям с него често и НИЩО не се е променило. Той е сключил договор още като е започвал, на всички беше пределно ясно че албума нямам как да не е дирижиран от посредствени мениджъри и тн.
Започнах да се замислям да напускам България точно заради хора като теб и останалите които където няма какво да кажат - злобеят, завиждат, плуят и тн...
Svil и къде си го слушал ? Не ти пее любимите банди и вече не става за нищо нали :D
Ти сега какво? Опитваш се да убедиш в нещо целия форум ли? Тва че ходи на концерти за какво е доказателство? За фенщина или за талант? Не си много убедителен.Даже се съмнявам дали ти самият не си Тома :D
П.С.Едва ли има група или музикант в БГ,които да могат да изсвирят нещо от любимите банди на Свил(освен Конкурент :D :D :metal: ),камо ли пък бездарника Тома.
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#93 Undertow

    кюре

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 98 posts

Posted 13 May 2009 - 10:43 AM

Не искам да те обиждам, но мисля че имаш забавяния в мисленето и осезаемостта на общуването.

Това че момчето ходи по концерти и се държи напълно нормално се отнасяше към последвалите напълно безпочвено коментари че се е бил надул и тн.

Аз не убеждавам никой в нищо... с коментарите си вие убеждавате всички, че имате много свободно време да се натягате на клавиатурата по форумите и да пишете напълно безпочвени обвинения и то върху името на човек, който всеки ден ви поздравяваше от телевизионния екран.
Едно момче, което няма силикон, не е дебел мангал-педераст, не пее чалга и все пак отнася критиката на комплексираното ни общество...

А бездарник можеш да наречеш някой само ако се качиш с него на сцената и покажеш нещо по-добро... иначе не си нищо повече от 12 годишните пишлемета дето плюят под новините за Savatage, Jon Oliva etc...


Конкурент са най-добрата група в света и дори Тома не може да ги настигне.. това е ясно :D
Comfortably Numb

#94 Velvet Thorns

    jedi knight

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 599 posts
  • Gender:Female
  • Location:Glee Anselm
  • Interests:paradise lost | doom metal | death metal | stoner metal | sludge metal | progressive metal | black metal | gothic metal | scandinavian metal | drone metal | post metal | industrial metal | cyber erotica | photography | body modification

Posted 13 May 2009 - 10:50 AM

View PostNosferatu, on May 12 2009, 17:46, said:

Velvet Thorns, говориш си наизуст.
Имам един приятел, който го познава лично и Тома му споделил нещо от рода на "Не ми напомняй за тоя албум, че и аз съм отвратен. Вече имам собствена група (имал и преди това бтв) и нямам търпение да ми изтече договора с Вирджиния" (цитирах по памет). Нека ви кажа пак - тук става дума за договор сключен между компания и неотвърден изпълнител, нямащ никакви права за това какво ще прави. Подписал е договора още преди да спечели.

За протокола, аз също съм отвратен от албума. Да не си помисли някой, че го защитавам. Още повече - отвратих се от самия Тома, когато пожела накрая да изпълни песента на Азис по собствено желание. Първия път му я натресоха, ясно е, но втория път?
може би си прав в известна степен, доколкото се отнася до реалити шоутата като връхна проява на най-порочното в celebrity-културата - не вярвам, че е възможно оттам да се появи нещо, чиито ценности да споделям.
а за конкретния човек - наистина, не го познавам, и нищо лошо не искам да кажа за него, дори и факта, че е записал албум, пък после е бил *отвратен* може да се дължи просто на някакви негови погрешни очаквания, или пък просто да си е бил решил предварително, че ще *изтърпи* каквото там се налага, в името на някаква си негова цел, за това че е пеел песни на азис дори не знаех, и мисля, че няма какво да се изкоментира... лично аз съм го гледала на живо само 1 път и ми се стори пълна пародия на това, което аз харесвам в музиката, но най-вероятно всичко се дължи на различни ценности и всекиму според вкуса му, както каззало кученцето. Ако пък той има нещо интересно да покаже от себе си, то ще се види.
in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head...

#95 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 13 May 2009 - 11:09 AM

View PostUndertow, on May 13 2009, 11:43, said:

Не искам да те обиждам, но мисля че имаш забавяния в мисленето и осезаемостта на общуването.

Това че момчето ходи по концерти и се държи напълно нормално се отнасяше към последвалите напълно безпочвено коментари че се е бил надул и тн.

Аз не убеждавам никой в нищо... с коментарите си вие убеждавате всички, че имате много свободно време да се натягате на клавиатурата по форумите и да пишете напълно безпочвени обвинения и то върху името на човек, който всеки ден ви поздравяваше от телевизионния екран.
Едно момче, което няма силикон, не е дебел мангал-педераст, не пее чалга и все пак отнася критиката на комплексираното ни общество...

А бездарник можеш да наречеш някой само ако се качиш с него на сцената и покажеш нещо по-добро... иначе не си нищо повече от 12 годишните пишлемета дето плюят под новините за Savatage, Jon Oliva etc...
Конкурент са най-добрата група в света и дори Тома не може да ги настигне.. това е ясно :D
Не искам да те обиждам,но мисля че имаш проблем с възприемствеността на чуждите мнения.Освен ако не спите заедно с Тома.Това че ходи по концерти и общува приятелски не е доказателство за нищо.Или отричаш и явно дебилните му интервюта?И моля те не ми давай квалификации.И не се опитвай да ми наложиш субективното си мнение,зашото само си хабиш времето.Аз и още хиляди сме разочаровани от него и това е факт.Явно много сме на едно мнение.Иначе ако Тома направи нещо качествено,аз ще съм първият който ще ти се извини.Но не ми се вярва това да се случи.Аре чао :D
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#96 Undertow

    кюре

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 98 posts

Posted 13 May 2009 - 11:33 AM

Очаквах повече от човек носещ такъв ник .. :D Ти си тоя с квалификациите и сам говориш за себе си...но сигурно ако аз ти кажа че си смотан и бездарен ще получа някой банан, затова няма да го направя , Чао :D
Comfortably Numb

#97 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 13 May 2009 - 11:39 AM

View PostUndertow, on May 13 2009, 11:43, said:

не пее чалга
Мислиш ли?! Или и това трябва да го отдам на договорните му отношения? Отдавайте го на каквото си искате, за мен след този момент той не съществува :D Дано някой ден ме опровергае с някой наистина сериозен и стойностен албум. Ама силно се съмнявам, че това ще стане... :D
I don't know how I managed it...

#98 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 13 May 2009 - 11:52 AM

View PostUndertow, on May 13 2009, 12:33, said:

Очаквах повече от човек носещ такъв ник .. :D Ти си тоя с квалификациите и сам говориш за себе си...но сигурно ако аз ти кажа че си смотан и бездарен ще получа някой банан, затова няма да го направя , Чао :D
Извинявай на истина,това ми е последният отговор към теб.И спирам безобидният ни спор.Дори да ме обидиш ми е все едно.Отчитам,че реагирах по-грубо,дори просташки,дори крайно.Но виждам,че в отговорите си ти по същия начин апликираш Sailing Ships.Т.Е."заради такива като теб бих напуснал държавата",което е обидно и некоректно.А дали съм бездарен няма как да прецениш.Поради факта,че не съм се изявявал никъде по никакъв повод.А Тома го направи и аз така го уцених.Или нямам право на критика?
Само искам да ти кажа,че аз бях от тези,които го подкрепяха изцяло миналата година.Но ме разочарова.Точка.
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#99 Undertow

    кюре

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 98 posts

Posted 13 May 2009 - 12:35 PM

View PostOzzy, on May 13 2009, 12:39, said:

Мислиш ли?! Или и това трябва да го отдам на договорните му отношения? Отдавайте го на каквото си искате, за мен след този момент той не съществува :yes: Дано някой ден ме опровергае с някой наистина сериозен и стойностен албум. Ама силно се съмнявам, че това ще стане... :)

Да, мисля. Отдай го точно на каквото си искаш, може и това да е било. Той не пя чалга в този дует.

man on a mission, ясно , лек ден ти желая , наздраве.
Comfortably Numb

#100 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 13 May 2009 - 12:36 PM

View Postcliffburton, on May 12 2009, 17:52, said:

Вторият път за да спечели масовата публика и тя да гласува за него.Защото ако беше избрал примерно да пее Снейк на финала,можеше и да не победи.Иначе и аз очаквам Тома да направи свой собствен албум,който наистина да е рокаждийски,не като боклука "Герой" . :yes:
Каква масова публика, какво гласуване... 99% съм сигурен, че всички шоута със СМС избор са манипулирани и предварително решени. Всичко е бизнес, в който участниците са само пешки, жертвани когато им дойде времето и превръщани в царици по една или друга (бизнес) причина.
... Through dreams I influence mankind...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users