Jump to content

Keith Emerson Band07.09.2008г. - Пловдив, Античен театър


88 replies to this topic

#1 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 07 September 2008 - 11:06 AM

Пускам нова тема, за да не се разводняват нещата.

Както сами разбирате концертната треска преди срещата ми с един от моите кумири от детството е голяма. Нямам представа защо, но и днес както и през последната седмица не слушам нищо на ELP или The Nice. Предполагам това е така защото ми се иска да бъда изненадан от Кийт довечера, но за сметка на това не издържах и се направих на нашия Ози изнамирайки сетлист от концерта на Keith Emerson Band в Рига, Латвия от 23.08.2008г.

Ако някой от вас не иска да научи какво ще чуе довечера, моля да пропусне следващото!









Intro – Ignition
1st Presence
Welcome Back
Piano Concerto
Bitches Crystal
Malambo
Touch & Go
Lucky Man
Miles Away 1+2
Crusaders Cross
Fugue
Marche Train
Finale
The Barbarian
Prelude to a Hope
From the Beginning
Hoedown
Tarkus
Fanfare
Nutrocker

Аз съм напълно доволен от сетлиста и се моля да има мърч от който да си закупя новия албум на групата, който всъщност е повод за това турне:

Keith Emerson Band featuring Marc Bonilla

Posted Image
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#2 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 07 September 2008 - 11:23 AM

Ако сетлиста тази вечер бъде същия или възможно най-близък до този ще бъда много доволен!!!Страхотен избор на песни!Но дали Piano Concerto или Tarkus ще бъдат изсвирени целите?Прави впечетление отсъствието на големият хит C`est la vie,но пък другите две балади са тук така че ще има и капка емоционалност.

И аз като теб в последно време не посмях да слушам нищо излезнало от пръстите на клавирният магьосник именуван за по кратко Кийт Емерсън.

Ами това е май.Остават часове до заветното събитие...
By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington

#3 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 08 September 2008 - 07:38 AM

Концертът!!!Това беше разходката на Боговете в България.Каквото и да се каже и напише няма да е и минимален процент адекватно обобщение на снощното поголовно унищожение на което присъствахме.Емерсън е животно - в добрият смисъл на думата,групата му е сбор от феномени в свиренето,а до сега не бях виждал такъв грохот на пловдивската публика.Видях много познати лица изживяващи по свой си маниер шоуто,видях огромна по рода си отдадена публика,видях един невероятно докоснат от Емерсън фен,който беше и единствен с фланелка на ЕЛП.Видях урок по свирене,а бе видях концерта на живота си.Кийт е този който осмисля и отъждествява понятието прогресив - за него няма тайни и неоткрити полерта в този стил.Кийт е БОГ.
Надявам се Пловдив да се окаже меката на прогресива и за в бъдеще за да можем и ние простосмъртните да се докоснем до Божествената сила на (отново тази мръсна дума) прогресива.Това снощи поне за мен бе равносилно на прераждане.Поклон пред Негово Пресветейшество Кийт Емерсън :drinks: :D :D
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#4 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 08 September 2008 - 09:32 AM

View Postman on a mission, on Sep 8 2008, 08:38, said:

видях един невероятно докоснат от Емерсън фен,който беше и единствен с фланелка на ЕЛП.

А защо не се обади? :drinks:

За концерта.

На първо място ще кажа, че обидно малко хора присъстваха на един феноменален концерт. Феноменален не толкова заради музиката, а по-скоро заради човекът обграден от синтезатори на сцената. Колцина са музикантите посетили България които с право могат да се гордеят, че са променили музиката? Кийт Емерсън, уважаеми приятели, е един от тях. Той до такава степен успява да промени начина на звукоизвличане от клавишните инструменти, че принуждава производителя на синтезатори Робърт Моуг да изобрети и произведе специален модел предназначен именно за Кийт Емерсън. И точно тази модулаторна система Моуг, произведена през далечната 1969 имаха възможност да видят българските фенове снощи. Но колко от тях я видяха? Не повече от 1000 души. Жалко... Сещам се за нашият скъп съфорумник Ози и сполучливото определение което той дава на българската публика, но ще ви го спестя...

На второ място ще кажа, че вярвам в предопределеността. Онази предопределеност накарала мен и прекрасната компания с която бях в Пловдив да се озовем към 16.00 часа близо до задния вход на пловдивския Античен театър. В този момент един бус спря и от него слезе един човек. И докато Гео изричаше сакралното: "Ама това не е ли...", чаровната Виктори вече бе извадила фотоапарата и досущ като истински папарак бе готова да увековечи събитието. Погледът на Кийт премина през оригиналната ми тениска ЕЛП без капка изненада. Определено Емерсън не е от хората обичащи срещи с фенове или поне с такова впечатление останахме, но все пак размяната на няколко думи и снимки бе достатъчно, за да получим тъй желаната увертюра преди концерта.

На трето място би трябвало да кажа нещо и за концерта, но не мога, или поне не мога да го сторя адекватно в този момент. Една от малкото останали ми музикални мечти се сбъдна снощи. Кийт Емерсън е бог!! Той е толкова значим за клавишните в рок музиката, че бих могъл да го сравня с Джими Хендрикс за китарата. И нито частица от онзи свиреп и луд поглед не е угаснала в очите на този човек. Поклон!! Много силно впечатление ми направи групата с която работи Кийт. На "стари години" на него му се налага да бъде част от пълнокръвна група в която не само той е звездата. Включването на китарни сола в музиката на ЕЛП е нещо твърде любопитно за фенове като мен. За първи път чух Таркус изпълнен от китарни сола, за първи път чух и китарни вариации по класически теми на ЕЛП. Навремето Грег Лейк не си позволяваше много волности на сцената, но сега времената са други. Не бих искал да пропусна чудесната нова версия на Лъки Мен и уникалното изпълнение на Фром Дъ Бигининг, или пък умелото вплитане на части от Концерт за пиано и оркестър № 1, изсвирени напук на логиката не на подготвения и стоящ на сцената роял, а на моуга и хамънда...

Но стига, достатъчно за днес, може би ще се сещам за този концерт много дълго време и може би ще цитирам моменти от него още по-дълго време. Защото в ушите ми завинаги ще отеква магическия рефрен:

Welcome back my friends to the show that never ends.....
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#5 feather

    пер(к)о

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 272 posts

Posted 08 September 2008 - 09:42 AM

Аз съм ВПЕЧАТЛЕНА. Убийствен концерт.

.
What you feel is what you are.
And what you are is beautiful.

#6 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 08 September 2008 - 09:56 AM

View Postmarillion, on Sep 8 2008, 10:32, said:

За концерта...

магията на думите ти достатъчно добре предава чародействата на гениалния, в гениалната си лудост, Бог. не бих могла да допълня повече от очеизвадното, което коментирахме, коментирахме, коментирахме... поклон!
ето че отново забравих името на онази, разкошна пиано импресия от новия им албум, моля те подсети със сет листа :drinks:

Edited by wiktory, 08 September 2008 - 09:57 AM.


#7 fantucho_

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 474 posts

Posted 08 September 2008 - 09:59 AM

Отидох търпелива очаквайки нещо... красиво. Тръгнах си подскачайки, защото се бях докоснал до нещо грандиозно! И на мен като на Marillion ми направи впечатление, че публиката бе малка. Жалко, настина, защото това е нещо уникално, нещо, което едва ли втори път ще видим в България.
Но всеки си знае. А аз знам, че това беше едно невероятно преживяване... неповторимо... незабравимо... Има ли смисъл от още суперлативи, щом присъствахме и тези суперлативи ни удариха в главата и ни отнесоха там, където Кийт бе предвидил?
:drinks: :D :D

Edited by fantucho_, 08 September 2008 - 10:00 AM.


#8 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 08 September 2008 - 10:00 AM

Никога не съм вярвал,че ще доживея да видя Кийт Емерсън в нашата родина на живо.И то дори не веднъж, а два пъти - когато го засякохме през театъра всички бяхме шашнати от големият шанс да видиш един от хората които промениха музиката завинаги пред теб.В абсолютно непринудена обстановка,леко бързащ но все пак достатъчно учтив за да се съгласи за една снимка.

Втората ни среща с него беше малко по-късно след няколко изпити бири,менти,коняци и много разговори относно миналото,бъдещето и настоящето на онази страст която ни събира всички тук - Музиката.Тази среща остави белези в съзнанието за цял живот.

Концертът беше един от най-добрите концерти на които съм присъствал.
Перфектно озвучение - всеки инструмент се чуваше,без да заглушава другите
Перфектна група - защото напук на всякакви опасения Кийт беше оставил достатъчно свобода на колегите си (вокалист-китарист/ басист/ барабанист) за да покажат,че са невероятни музиканти.А това пролича на два пъти: веднъж заради самата сложна музика и втори път заради някои промени в аранжиментите на старите класики.
Публиката макар да беше малко също беше идеална за такова елитарно събитие.
А Античния театър беше идеалната обстановка за този концерт - създаваше се усещането за величието на отминали времена и вечността на изкуството.

Относно сетлиста нямам никакви забележки.Дори останах приятно изненадан от новите песни,които представиха вчера.В мнозинството си песните звучаха приятно твърдо,което не ме остави да съжелявам че съм пропуснал дет метъл концерта в София.Няма как да пропусна да спомена изпълнението на Tarkus с невероятното барабанно соло,което ми напомни много на morbid angel-ския drum check от албума Heretic със своята тежест,скорост и техника.

Единственото нещо което не ми хареса беше края на the Barberian.Това е една от най-любимите ми песни,която много се зарадвах че ще бъда свирена,но когато стигнаха до любимата ми заключителна част промениха нещата спестявайки ни един убийствено силен и тежък дуел между клавирите и барабаните достоен за метъл албум.

На последно място (но не и по значение) ще отбележа прекрасната компания с която (или които) имах удоволствието да споделя този невероятен концерт.Докато пътувахме към Пловдив сред музиката която слушахме в колата беше и албумът на Еди Ведер за филма "В дивото" където накрая се синтезира една от вечните истини - истинското щастие е такова когато е споделено.

Искрено се надявам да станем свидетели на още такива концерти.
By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington

#9 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 08 September 2008 - 10:07 AM

View PostRob Roy, on Sep 8 2008, 11:00, said:

Тази среща остави белези в съзнанието за цял живот.
:drinks:

Quote

в колата беше и албумът на Еди Ведер за филма "В дивото" където накрая се синтезира една от вечните истини - истинското щастие е такова когато е споделено.

в това е идеята, приятелю. и не само на филма, и на щастието, а на цялото ни съществуване :D

чудесно си споделил преживяното.... браво :D

#10 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 08 September 2008 - 10:10 AM

View Postwiktory, on Sep 8 2008, 10:56, said:


ето че отново забравих името на онази, разкошна пиано импресия от новия им албум, моля те подсети със сет листа :D

Prelude to a Hope

Действително нищо не споменах за материала от новия албум на Кийт Емерсън Бенд, който всъщност е повод за това турне. Лично аз бях чел няколко ревюта, всички те възторжени, което ме изпълваше с надежда, че ще има мърч от който да си купя този диск. Уви, мърч имаше, но новия албум който излиза в края на месеца в Европа го нямаше. За сметка на това си купих симпатичен пад за мишка изобразяващ споменатата по-горе моуг система... И пак за новия материал - личният ми фаворит от чутото снощи беше композицията Miles Away, особено втората и част, както и следващото я медли Crusaders Cross, Fugue, Marche Train и Finale. Остави ме без дъх... :drinks:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#11 Лора

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 126 posts

Posted 08 September 2008 - 10:32 AM

Завиждам ви, че сте си събрали мислите и можете да говорите!
Все още опиянена от преживяното и тананикайки си Touch and Go и From the Beginning се опитвам да се върна на земята, защото снощи ни отнесе един музикален ураган във висините....някъде при Боговете.....
Когато се приземя дано мога да споделя туй-онуй.....

#12 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 08 September 2008 - 10:39 AM

Явно снощи е имало завидно форумно присъствие, но защо и ти като някои от по-горе изказалите се не се обади? Ние бяхме внушителна група от честите посетители на форума, а малко по-встрани от нас бяха седнали и други съфорумци. Следващия път трябва да се организираме по-добре... :drinks:

...и да, Touch And Go беше брилянтна - по-добра от оригинала!!
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#13 fantucho_

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 474 posts

Posted 08 September 2008 - 10:49 AM

Ами аз специално не познавам като физиономия никой от форума, освен, ако не се лъжа, видях @foreigner, но така и не се обадих, защото ми беше малко странно да се изтипосам пред някого и да кажа "Здравей, аз съм от форума на MetalKatehizis, как си?". :drinks:

#14 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 08 September 2008 - 13:46 PM

Ето ревю за концерта.

#15 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 08 September 2008 - 14:24 PM

View Postduende, on Sep 8 2008, 14:46, said:

Ето ревю за концерта.

изключителен репортаж! :drinks:
дам пропуснахме страхотното представяне на Marc Bonilla, в събиране на дъх от дяволски перфектния Емерсън....
почти идеален синхрон бих казала в групата. почти, защото адски много ми липсва Палмър.
ахъм, звукът бе перфектен, но за първи път ме заболяха тъпанчетата и леко недочувах след сета. не знам, вероятно само на мен ми е бил толкова силен, чак тътнещ на места. със сигурност видях хора от екипа да наминават на няколко пъти дясната голяма колона на сцената, може и да не бъркам. пък и това не е важно. важното е, че наистина си заслужаваше всяка секунда вечерта на 7 септември :D


@ някой да знае защо нямаше предварителна информация, че часът на концерта отразен на билетите е различен от този на постерите? един час разлика не е кой знае какво, но е неприятно да не бъде отразена промяната.

#16 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 08 September 2008 - 15:46 PM

View Postduende, on Sep 8 2008, 14:46, said:

Ето ревю за концерта.

Отново на познатото ниво, след леко разочароващия /поне за мен/ репортаж от концерта на Уейкмън. Прекрасно ревю, чудесен баланс на думите, заслужено място отделено на Марк Бонийа и групата, за които дайхард фенове като мен написаха твърде малко редове... :D

Едно единствено уточнение и то за протокола. И вчера докато обсъждахме сетлиста преди концерта говорихме с теб за тази пиеса. Така наречената "традиционна увертюра за Emerson "Welcome back my friends (to the show that never ends)", всъщност е част от композицията Karn Evil 9 от култовия албум на ELP Brain Salad Surgery. И по-точно това е частта озаглавена 1st Impression Pt. 2, която започва по този начин:

Welcome back my friends to the show that never ends
We're so glad you could attend, come inside, come inside


:drinks:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#17 drivanov2003

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted 08 September 2008 - 17:11 PM

Този концерт снощи ме И З К Ъ Р Т И ! Знам, че това го казва всеки след концерт, но не знам как да опиша въздействието на тази музика, съставена от такова огромно количество удари и звуци като "к" , "р" , "т", и сега се замислям че мууг синтезатора е отговорен за "з"-то . Слушах, и не вярвах на ушите си, че чувам всичко това. Още като проучих в ютубето как звучи бандата, бях приятно изненадан от наличието на китара - вярно е, че на ELP това им е специалното - няма китарист, но ако бяха трио, нямаше да има нищо ново - Емерсън и още две фамилии (не че това е малко). А този човек как пее...И тази магия която правеха преминавайки от водопад от звуци, до пълна тишина каквато съм чувал (някога) на симфонични концерти. А звукът...беше невероятен, имах чувство че слушам двд уредба (не че някога съм имал). Таркус - ми счупИ главата сигурно 30 мин чудо. Новият аранжимент на Лъки Мен също ме впечатли, мисля че имаше електронна подложка в началото и синхронно ехо на китарата. Изобщо китарата доста разнообразява парчетата, но без да се налага, перфектен баланс. И този магьосник заради когото бяхме там, като седна зад пианото, си помислих - ей са ше го разглоби (или запали :drinks: ), може ли по- брутално от това което чух до сега? - а толкова нежно засвири...Всъщност демонстрира за какво служи пласмасата над хамънда (за млатене) и за какво служи пианото (свирене).
:D :D :D

#18 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 08 September 2008 - 18:30 PM

View Postfantucho_, on Sep 8 2008, 11:49, said:

Ами аз специално не познавам като физиономия никой от форума, освен, ако не се лъжа, видях @foreigner, но така и не се обадих, защото ми беше малко странно да се изтипосам пред някого и да кажа "Здравей, аз съм от форума на MetalKatehizis, как си?". B)
Ееее!!! :lol: Никак нямаше да е странно даже, странно би било да го направиш по време на лекция по литературна теория (като мен-потърпевшата беше Braindead ;) ) :D Всъщност това е една от хилядата причини, които правят един концерт нещо повече от "трима/четирима/... души, които свирят на живо" На следващия концерт (Фиш може би?) се надявам да се обадиш, ние с докоснатия фен на ЕЛП ( :D ) ще куфеем пред залата отрано :P

Искам да благодаря на сплотената форумска групичка, че направи минутите преди концерта толкова приятни :) Както и на всички други приятели, които видях преди, по време и след това, беше невероятно!!! Дори да нямаше концерт изобщо, това пак би бил един от най-хубавите ми дни ;) @Лора, не ви видях, жалко...

За самия Емерсън няма да казвам нищо, защото думите не са достатъчно силни... Страхотно съм впечатлена от групата му, смея да кажа, че Лейк и Палмър дори не ми липсваха... Марк Бонила докара толкова добре вокалите Лейкски, че направо настръхнах, а дръм солото застраши сериозно фена пред мен, върху който щях да падна по едно време :D Невероятен концерт, невероятно изпълнение, невероятен сетлист (бих била доволна и да вмъкнат началото на Endless Enigma като интро на някое парче, но хайде да не нахалствам много!)...За втора поредна година община Пловдив показа невероятна класа! :ninja:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#19 tarkus

    послушник

  • Отлъчени
  • Pip
  • 8 posts

Posted 08 September 2008 - 19:46 PM

Този концерт заслужава всички суперлативи. От много емоции се получава голямо изхвърляне. :ninja:
Бандата на Кит не издържа сравнения с ELP в нито една точка.

"Не бих искал да пропусна чудесната нова версия на Лъки Мен и уникалното изпълнение на Фром Дъ Бигининг" - Bonilla е добър, но чара и на двете песни е в пипането на акустичната китара. Лейк пее тъжно, а не ръмжи като Марк.

"Единственото нещо което не ми хареса беше края на the Barberian.Това е една от най-любимите ми песни,която много се зарадвах че ще бъда свирена,но когато стигнаха до любимата ми заключителна част промениха нещата спестявайки ни един убийствено силен и тежък дуел между клавирите и барабаните достоен за метъл албум" - няма го бързия десен крак на Карл, дуела е между касата и хамонда. "...почти идеален синхрон бих казала в групата. почти, защото адски много ми липсва Палмър..." - и на мен...

"...и да, Touch And Go беше брилянтна - по-добра от оригинала!!" - беше повече като хит от радио, в оригинала е цяла симфония не само заради Кози.

"Е, той е поостарял и понапълнял" - да, на 64 години е, ама къде го видя напълнял... изглежда на 44.

"Освен, че е брилянтен китарист, способен да диалогизира (в реално време - ха, ха) с Keith Emerson, той се доказа като изключителен певец. Собственик на емоционален и мощен блус - баритон (напомнящ за законодателя David Coverdale)..." - Марк има тесен гласов диапазон и затова ръмжи, гласа му беше свален надолу за да не си личат дефектите.

"Едно единствено уточнение и то за протокола" B)

Някои знае ли песен на ELP в която пее Кит?

:lol: ?

Edited by Ozzy, 09 September 2008 - 07:53 AM.


#20 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 08 September 2008 - 19:56 PM

View Posttarkus, on Sep 8 2008, 20:46, said:

"Единственото нещо което не ми хареса беше края на the Barberian.Това е една от най-любимите ми песни,която много се зарадвах че ще бъда свирена, но когато стигнаха до любимата ми заключителна част промениха нещата спестявайки ни един убийствено силен и тежък дуел между клавирите и барабаните достоен за метъл албум" - няма го бързия десен крак на Карл, дуела е между касата и хамонда. "...почти идеален синхрон бих казала в групата. почти, защото адски много ми липсва Палмър..." - и на мен...


.... :lol:
обсесия ли е това по барабаните? за протокола... :ninja:
за мен - знам. за теб?





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users