Jump to content

Последният филм, който гледах...


626 replies to this topic

#81 Digger

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 430 posts

Posted 20 July 2009 - 21:40 PM

Интересни филми си гледате тук.
Аз пък изгледах един куп ленти, на които много им подхожда определението "тъп" - според мен, за да няма засегнати :worship:

първото беше Терминатора 4 - ами.... тук имноготочието не може да скрие досадата...
след това някакъв филм с Ръсел Кроу, който го играе репортер и Бен Афлек е там, абе въобще мазало...
и "Ледена епоха 3" - това ми хареса - определено - забавничък - повече от втората част - разтоварва и смехът е гарантиран...

Бях решил да се разтоварвам, ама явно се натоварих...имаше и други, ама кой си затормозява акъла да помни заглавия... :metal:

Edited by Digger, 20 July 2009 - 21:40 PM.


#82 didara

    Inconvenient

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 564 posts

Posted 21 July 2009 - 11:04 AM

View PostPinky, on Jul 20 2009, 13:22, said:

Posted Image

Уникални кадри, същото се отнася и за саундтрака. Но не това е важното. Гледайте го, моля ви.
Феноменален филм! Мисля, че е задължително всеки да го гледа :worship:
Наскоро гледах
Posted Image

Страшна комедия!
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!

#83 Pinky

    a pig

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 365 posts
  • Gender:Female

Posted 22 July 2009 - 15:39 PM

View Postdidara, on Jul 21 2009, 12:04, said:

Наскоро гледах
Posted Image

Страшна комедия!

Мдаам, определено :yes: Много ме разтовари като го гледах.

Иначе изгледах новия Хари Потър - интересен филм, но нищо повече. Върви си по книгата, малко тупаници, на места опити за епичност... Абе Хари Потър (:
walk into the jaws of hell.

#84 fantucho_

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 474 posts

Posted 22 July 2009 - 22:03 PM

View PostPinky, on Jul 22 2009, 16:39, said:

на места опити за епичност...
Дъмбълдор разпръсква огън и трепи зомбитата! :secret:

Не би трябвало, но се смях страшно много на тази сцена. Някак си ми изглеждаше страшно наисвна и глупава.

Иначе последно си припомних "Обществото на мъртвите поети" - много любима роля на Робин Уилямс и страхотна игра на Робърт Шон Ленърд. Имам чувството, че без значение колко пъти гледам филма, все ще м харесва и все ще мо втриса така, както и първия път. Класика за мен.

А преди това попаднах на "Дони Дарко", който също ми направи страшно впечатление. Напомня леко за "Ефекта на пеперудата", но ми се стори по-смислен и по-добре реализиран. "Ефектът...", колкото и да ми го хвалеха, ми беше твърде сладникав и някак си не ми допадна.. Но "Дони Дарко"...! Сега съм си свалил режисьорската версия с моменти, които са отпаднали, пък да видим дали ще мога да го разбера по-добре :crazy:

#85 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 23 July 2009 - 00:43 AM

За Дони Дарко почети малко, в имдб има доста информация пък след време го гледай отново. Режисьорската версия е излишна според мен.


Иначе гледах Tokyo Story (1953). Филмът може би и не е направен да се харесва. Стори ми се прекалено дълъг и монотонен. Като че ли още от самото начало е мъртвороден и линията на живот/емоционалност е права и е нарушена само на няколко места от остатъчни конвулсии. Или пък просто показаната студенина и отчужденост е малко непонятна за човек, роден в нашия край на света.

#86 didara

    Inconvenient

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 564 posts

Posted 23 July 2009 - 13:04 PM

View PostPinky, on Jul 22 2009, 16:39, said:

Мдаам, определено :D Много ме разтовари като го гледах.

Иначе изгледах новия Хари Потър - интересен филм, но нищо повече. Върви си по книгата, малко тупаници, на места опити за епичност... Абе Хари Потър (:

Хари щели в затвора да вкарват, 'щото го хванали да си гледа канабис :crazy: :secret:
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!

#87 fantucho_

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 474 posts

Posted 23 July 2009 - 13:53 PM

View Postdidara, on Jul 23 2009, 14:04, said:

Хари щели в затвора да вкарват, 'щото го хванали да си гледа канабис :metal: :metal:
Не Хари, един от актьорите във филма. Снимал някакви полицаи, те му взели фотоапарата, искали да изтрият снимката, но намерили такава, на която имало канабис, направили оглед на къщата и го сгащили... :metal:

#88 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 24 July 2009 - 08:22 AM

View Postfantucho_, on Jul 23 2009, 14:53, said:

Не Хари, един от актьорите във филма. Снимал някакви полицаи, те му взели фотоапарата, искали да изтрият снимката, но намерили такава, на която имало канабис, направили оглед на къщата и го сгащили... :metal:
Това му се казва малшанс :metal:

#89 didara

    Inconvenient

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 564 posts

Posted 24 July 2009 - 09:53 AM

View Postfantucho_, on Jul 23 2009, 14:53, said:

Не Хари, един от актьорите във филма. Снимал някакви полицаи, те му взели фотоапарата, искали да изтрият снимката, но намерили такава, на която имало канабис, направили оглед на къщата и го сгащили... :o
Да, точно такава е историята!
И наистина не е "Хари", а този младеж :o
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!

#90 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 24 July 2009 - 19:08 PM

View Postdidara, on Jul 24 2009, 10:53, said:

Да, точно такава е историята!
И наистина не е "Хари", а този младеж :o
Той и без това играе отрицателна роля, така че нека му :o

#91 didara

    Inconvenient

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 564 posts

Posted 26 July 2009 - 12:37 PM

^^^ :worship: :no: :lol:
По темата:
Posted Image
Много смешен филм :D
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!

#92 Digger

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 430 posts

Posted 26 July 2009 - 20:48 PM

Drag Me to Hell

за разлика от много други, този ми хареса - хем държи, хем забавен - абе връща към онези култови ленти като Злите мъртви с опитите да бъде и забавен...

#93 Pinky

    a pig

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 365 posts
  • Gender:Female

Posted 27 July 2009 - 01:21 AM

Posted Image

Просто страхотия. Братятя Коен дид ит ъген. А Хавиер Бардем има големи шансове да се превърне във любим и много почитан актьор. Но ебаси изрода играеше, тръпки ме побиваха на моменти... Евала!
walk into the jaws of hell.

#94 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 27 July 2009 - 13:24 PM

Снощи по Нова даваха сравнително читави филми.
"Заложникът" е, за момента, единственият филм с Брус Уилис, в който тотално липсват забавни моменти. Толкова тотално, че... В смисъл, дори в "12 маймуни" имаше на какво да се усмихна, но в този това просто липсваше. Не че е проблем, де, филмът беше сравнително добър. Нищо особено, но се гледа. Бтв, ляха го озвучили на български, при това толкова кошмарно, колкото е възможно. Не разбирам. Субтитрите са по-евтини, правят се по-бързо, а и не отнемат възможността да се насладиш на оригиналните гласове на героите... Да не говорим, че като гледам филм с някой по-хитов актьор, искам и да го чувам...
"Смяна на платната" с Бен Афлек и Самюъл Джаксън е страхотен филм. Както се оказа, брутално подценен в imdb.com, доколкото очаквах да има оценка, по-висока с поне една единица и половина. Причината за това вероятно е в трейлъра - ако е същият, с който рекламираха филма по телевизията, де, доколкото очаквах да видя екшън с много автомобилни преследвания и катастрофи, а филмът категорично не е това. Заслуава си гледането, определено...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#95 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 29 July 2009 - 19:04 PM

View PostТигър, on Jul 27 2009, 14:24, said:

"Смяна на платната" с Бен Афлек и Самюъл Джаксън е страхотен филм. Както се оказа, брутално подценен в imdb.com, доколкото очаквах да има оценка, по-висока с поне една единица и половина. Причината за това вероятно е в трейлъра - ако е същият, с който рекламираха филма по телевизията, де, доколкото очаквах да видя екшън с много автомобилни преследвания и катастрофи, а филмът категорично не е това. Заслуава си гледането, определено...


Една от най-добрите и нюансирани роли на Самюел Джексън. Папката! Папката! :metal:

#96 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 30 July 2009 - 11:59 AM

The Witches

Като филм по изключително любима моя книга очаквах да е пълна боза, а се оказа доста добър. Изключваме изхоливудствения край (който даже не дразни!) и някоя и друга неточност, иначе е ток и жица. А Анжелика Хюстън беше много готина :harhar:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#97 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 30 July 2009 - 12:07 PM

View Postduende, on Jul 29 2009, 20:04, said:

Една от най-добрите и нюансирани роли на Самюел Джексън. Папката! Папката! :harhar:
Именно. Затова като видях онова 6.5/10, щях да припадна. "Undisputed 2" е с по-висок рейтинг, а е дефинитивно малоумен боен филм.

А снощи гледах "K-20: Legend of the Mask". Изключителен филм се оказа, чак се учудвам. Повече такива трябва да се правят. Рядко е да видиш филм, в който всеки елемент си е точно на мястото и работи на сто процента, но този е такъв. Сценарият му не е най-великото нещо на света, обаче е перфектен за този филм, актьорите вършат прекрасна работа, а и каскадите са страхотни. А дизайнът на продукцията е направо великолепен. Изключително детайлно пресъздадена алтернативна вселена, много готино... Да... Слага почти всички "визуалистични" американски филмчета в малкия си джоб. Препоръчвам го горещо. Само имайте предвид, че това, все пак, е продукция, предназначена за деца. Бтв, Айфеловата кула във филма е в столицата на Япония Тейто. И изобщо не стои нелепо.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#98 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 30 July 2009 - 21:25 PM

Вчера гледах на кино Хари Потър и нечистокръвният принц. Ходихме със сина де, сам няма да се замъкна на точно този филм, макар че съм фен на книжката ;)
Филма, нищо изненадващо, нищо свръх, нищо лошо, следва си книжката почти едно към едно. Финала беше малко преигран, щото в книжката имаше повече пата-кюта, а във филма имаше прекалено много драматизъм. Иначе в цялата поредица най-много ме кефи Замъкът Хогуортс, страшно са го барнали, във всеки един детайл. Някой ден, като забогатея, ще живея в замък :D
И друго ме кефи, това е Ема Уотсън, девойчето дето играе Хърмаяни, това дете става все по-секси, колкото повече пораства. Ама ще я почакам още малко, че иначе ще ме обвинят в педофилия :angel:

#99 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 30 July 2009 - 22:39 PM

Вместо да изпедофилстваш, да беше се обадил да ти пратя и моя да го водиш на кино... :angel:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#100 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 31 July 2009 - 08:46 AM

View Postmarillion, on Jul 30 2009, 23:39, said:

Вместо да изпедофилстваш, да беше се обадил да ти пратя и моя да го водиш на кино... :angel:
Да бе, учителката с детската градина :D





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users