Jump to content

Защо (не)харесвате MUSE?


243 replies to this topic

#21 mutant

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 71 posts

Posted 25 август 2008 - 00:57

View PostSvil, on Aug 23 2008, 10:14, said:

Дойде време и аз да се разпиша тук, макар и с голямо закъснение. Сори, ама работа. Какво да се прави и натоварен летен график :)

За мен стилът на групата не е неопределен. Напротив, съвсем определен си е и е някакъв алтърнатив. Не понасям тоя стил още от времето на сиатълската вълна. Въобще нищо прог не чувам в музкиката им, колкото и да се напъвам.
Предложение 3 също важи за мен. Ми не успях да чуя цял албум. Дразнят ме и това е.
Друго, което ме дразни е издуханият им външен вид, не знам на колежанчета ли се правят, на юпита или на емота. Все ми е тая. Не ми харесва.
И накрая много ме дразни комерсиалния им успех. Прога не предполага такав комерс, нито толкова голяма фенска маса.
В един търговски център тук в Бургас има голям екран над входа, на който вървят реклами на магазините вътре. Между рекламите много често въртят Supermassive black hole. Еми няма такава боза ебаси. Много ме нервира тая песен.
Та такива ти ми работи.
Това да въртиш нещо, докато почне да ти харесва сме го коментирали и друг път. Въпроса е, че аз MUSE НЕ МОГА да ги въртя толкова, щото на второто парче ме хваща амока :blush:


+1

#22 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 25 август 2008 - 06:46

View PostSvil, on Aug 23 2008, 13:25, said:

...А за Tool въобще не виждам на какво основание могат да се причислятъ към прога. Отделен е въпроса, колко албуми са продали Tool? Щото струва ми се, не са толкова много.

За последните им 3 албума положението е следното:

Aenima (1996) - Billboard No 2
Lateralus (2001) - Billboard No 1
10,000 Days (2006) - Billboard No 1

TOOL имат огромен комерсиален успех и това е самият факт!
Както е и факт, че това няма отношение към качеството на музиката. Кво като са продали милиони? Едни от любимците ти - DEF LEPPARD бъди сигурен, не са продали по-малко от TOOL и MUSE! ;)

В музиката на MUSE е 100 пъти повече прог от последните 4 албума на DREAM THEATER взети заедно. Дори в Octavarium (2005) песента "Never Enough" е дирктна заигравка със "Stochоlm Syndrom" на MUSE - нещо, което Mike Portnoy с гордост заявява. :yes:

MUSE имат около 17-18 награди Best Live Act, като примерно от MTV UK, MTV Asia, Kerrang, Q и т.н. и който ги е гладал на живо знае, че 100% си ги заслужават. Концета на MUSE, на който присъствах преди около 11 месеца бше сред най-яките в живота ми (а те са доста, мамка му...).

Като инструменталисти Matthew Bellamy и компания по НИЩО не отстъпват на прогресарите. ПО НИЩО! :yes:

Мога доста да пиша за MUSE, но не мисля, че има някакъв смисъл, а и закъснявам за работа вече. ;) Така или иначе целта не е да се убеждаваме в правотата си, а да изразим мнение. И да, ужасно тъпо е да въртиш някаква банда нон-стоп за да ти хареса. То харесването или се случва от само себе си или не, ебаси. Не е концерт по желание. :yes:

Под звуците на "Citizen Erased" слагам точка на този пост. B)
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#23 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 25 август 2008 - 08:22

View PostYanni, on Aug 25 2008, 07:46, said:


Така или иначе целта не е да се убеждаваме в правотата си, а да изразим мнение. И да, ужасно тъпо е да въртиш някаква банда нон-стоп за да ти хареса. То харесването или се случва от само себе си или не, ебаси. Не е концерт по желание. :yes:

Те тая част обощава всичко. Ти намираш нещо за себе си в MUSE, aз не. Това е :yes:

#24 Fanatik_Priest

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 140 posts
  • Gender:Male

Posted 25 август 2008 - 08:55

@ Yanni

Ето това е. Мисля, че вече можем да сложим край на офтопик-а и да караме по темата.
You Rock! ™
I Rock! ®



#25 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 25 август 2008 - 11:24

Аз офф топик не виждам. Ама карай да върви.

#26 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 25 август 2008 - 12:07

View PostJavor, on Aug 23 2008, 11:54, said:

Аз явно живея още в пещера, защото си признавам най-чистосърдечно, че нито една песен на Muse не съм чувал или може би съм чувал ама нямам представа, че е тяхна :yes: Ще взема да преслушам един техен албум, та да се опитам да разбера мненията на участващите в тази интересна дискусия :yes:
Няма да е зле, само ще спомена, че в новия брой на Kerrang материалът за Muse е един от водещите (корицата е за завръщането на Металика). Като се има предвид, че не са издавали албум от две години, а западните списания не спират да пишат за тях :yes: Останалото ми мнение е в темата за Muse в стария форум B)

Edited by Metal Heart, 25 август 2008 - 13:21 .

It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#27 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 25 август 2008 - 12:39

Твърдо се присъединявам към Предложение 3... Опитах се да изслушам няколко песни от последният им албум :yes: Връщам се обратно в пещерата си, където Muse няма да зазвучат отново.

#28 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 25 август 2008 - 16:08

Подтикнат от тази интересна дискусия, днес реших за пореден път да дам шанс на MUSE и да преслушам техен албум. Хванах се с последния. И честно казано затвърдих мнението си.
Първо Матю Белами не е никакъв извънземен вокалист. А прилича на 9/10 от вокалистите от Острова. С типичния провлачен изговор на думите, който тук се отразява и на пеенето му.
Второ, музиката. Смес от осемдесетарски поп и деветдесетарски алтърнатив. Не знам как чувате прогресив в това нещо, но за мен той изцяло отсъства.
@ Яни, моите уважения братче, ама за какъв инструментализъм иде реч тука? Аз едно соло не чух, а само добре познато стържене на ритъм китарката, дето повечето банди от сиатълската вълна го използваха навремето.
За концертите им нямам претенции, може наживо да са змейове. Но съгласи се, че живото представяне няма нищо общо с таланта за писане на песни, нито с инструментализма. Едни РОлинг Стоунс например са титани наживо, ама албумите им са пълна боза.
Майк Портной не знам дали с гордост го е заявил това, но аз не съм толкова краен във фенството си, че да тръгна да слушам всичко, което кумирите ми заявят.
С написаното не целя да се заяждам или да влизам наново в полемика. Просто изслушването на цял албум на MUSE ми подейства много зле и трябваше да избия нанякъде негативната емоция :yes:
Единствената що годе търпима песен е финалната, Knights of Cydonia. Но тя пък твърде много ми прилича на нещо, което съм слушал преди години, но не мога да се сетя какво.

#29 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 25 август 2008 - 18:17

View PostSvil, on Aug 25 2008, 17:08, said:


Стана интересно. ;)
Я ми кажи, брате Свил, само солата ли показват качествата на музиканта?
Сигурен съм, че отговорът ти ще е "Не". ;)
Освен това грешиш като твърдиш, че при MUSE няма сола. :yes: Първото, което ми идва на ум е в "New Born" примерно...

Добрият музикант се познава по емоцията, която ти предава с музиката си, а не с броя на изсвирените тонове за единица време. Има страшно много дребни детайлчета, които оказват влияние. Дейвид Гилмор само с два тона обезличава всички перфектни шредери на тази планета. Не е ли така? В никакъв случай не си позволявам да сравнявам Матю Белами или който и да е друг музикант с Гилмор. Безпочвено е. :yes: Принципно си говорим. Матю е цар на звукоизвличането от китарата си! А това си е висш пилотаж и няма много общо с техниката, която ползва. Освен това свири всички клавири в MUSE.
Малко и за останалите двама членове на бандата. Заслуша ли се в баса? Крис Уолстънхолм е като валяк! А за русичкия младеж Доминик Хауърд зад барабаните мога да кажа, че е изключително премерен барабанист. Никога от него няма да чуеш да треска дръм-соло или пък да прави някакви главозамайващи преходи, брейкове и т.н., но мамка му, този пич знае къде какво да направи. Мноого, много грууви! B) Ритъм секцията на MUSE за мен е най-силното им оръжие. Цели зали и стадиони скачат като обезумели, братко.
Пак да повторя: нямам намерение да убеждавам теб или който и да е в нещо. Просто споделям как ми действа на мен музиката на MUSE. Не ме вълнува дали са прог, кънтри, блек-метъл или пък денс. Жегват ме и това е най-важното. ;)
Но ти гарантирам, че след като ги видиш на живо мнението ти за тях рязко ще се промени! ;)
:yes:
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#30 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 25 август 2008 - 18:43

View PostJavor, on Aug 25 2008, 13:39, said:

Твърдо се присъединявам към Предложение 3... Опитах се да изслушам няколко песни от последният им албум :yes: Връщам се обратно в пещерата си, където Muse няма да зазвучат отново.

Аз съм от твойта група. Никога не съм ги слушала - ни една песна. Но като чух Свилката как ги определя за мешавица от поп и алтърнатив, май нема и да ги чуя.
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#31 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 25 август 2008 - 20:47

За солата си прав, така е. Обаче разбираш ли... 10 песни и ни една не ме грабна... мелодия, ритъм, де да знам. Вече няколко пъти опитвам, ама не се получава.

Quote

Матю е цар на звукоизвличането от китарата си!
Не го усетих, не долових мелодия, която да ме заплени.
Ето и Мерилиън твърди, че на Матю гласа бил музика в музиката. Аз чух само кофти акцент и така нареченото в началото виене, макар лично да не бих го оприличил чак толкова крайно.

#32 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 25 август 2008 - 21:39

View PostSvil, on Aug 25 2008, 21:47, said:

За солата си прав, така е. Обаче разбираш ли... 10 песни и ни една не ме грабна... мелодия, ритъм, де да знам. Вече няколко пъти опитвам, ама не се получава.
Не го усетих, не долових мелодия, която да ме заплени.
Ето и Мерилиън твърди, че на Матю гласа бил музика в музиката. Аз чух само кофти акцент и така нареченото в началото виене, макар лично да не бих го оприличил чак толкова крайно.
Мен лично първоначално ме заплени ето това парче - енергия и мелодия, китари и електроника, сляти в едно B) Странното е, че кавър версията по онова време се въртеше повече (електронния вариант) и трябваше сама да открия кой я изпълнява в оригинал :yes: Това е една по-стара тяхна песен, която за мен ще си остане вечна класика :yes:
Да не говорим каква лудница е наживо :yes:

Edited by Metal Heart, 25 август 2008 - 21:44 .

It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#33 StormWarrior

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 143 posts
  • Gender:Male
  • Location:London

Posted 26 август 2008 - 11:26

Дори да се приеме, че външният вид няма значение и се абстрахираме от него (а в случая той много дразни) групата не е нищо повече от смесица между брит поп и алтернативна музика... Няма начин такова нещо да ми хареса, а направо не мога да разбера как някои виждат/чуват прог в тия момчета ;) ;)
IF YOU CHOOSE TO PICK A FIGHT, THE PRICE MIGHT WELL BE YOUR LIFE

#34 Sci-Fi Geek

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 3 posts
  • Location:Cydonia. Mars

Posted 18 ноември 2008 - 23:43

Здравейте, хора.
Повечето мнения ги четох, но накрая ми омръзна.
Няма да оспорвам отрицателните мнения. както казва Хаус - всеки си има мнение.
На мен MUSE са ми любимата група. Откривам достатъчно неща в музиката им, които да ме правят щастлива. Преди 5 дена гледах H.A.A.R.P. и още ми държи. Само да се сетя за концерта - и придобивам истерично-идиотична щастлива усмивка^^
Освен това в тесктовете намирам много послания, които ми допадат. Или съм съгласна с тях, или успяват да ме убедят за дадена теза.
И съвсем честно ще си кажа, преди 2....оу, чакай, вече станаха 3...години ги мразех до пръсване :no: Просто прекалено често ми ги навираха на едни награди Бритс. И ми се стори наистина голямо виене пеенето на Мат. :D
Прекарах 2 години в бясна омраза ;)
И то идиотска, щото бях чувала само една песен.
После излезе Supermassive Black Hole. Абе, хареса ми, макар, че си отстоявах принципите и се цупех и твърдях, че е кофти.
После излезе Старлайт и много ми хареса. Лелеее, няма ги забравя часовете дебнене да я пуснат пак по МТВ, за да науча как се казва. /тогава комп още нямах/
След това пуснаха по МТВ някакъв концерт, оня, половинчасовия /поорязания^^/
/който прекарах в бясно записване на имената на песните/
В крайна сметка наистина ми допаднаха.
За рд-то ми ми пратиха четирите албума от Англия.
Седнах да ги слушам.
Ухааа, едва ги изтраях :D Първия път мина в скипване на половината песни.
Накрая си казах "стегни се, Ел, сядай и слушай!"
Та, седнах, изслушах ги от начало до край и четирите по няколко пъти.
И изобщо не съжалявам, че прекарах поне 8 часа в слушане и четене на текстове.
Накрая толкова ми харесаха, че първото нещо, което направих, като си взехме компютър, беше да си рипна албумите и да доизтегля каквото е останало /b-sides и прочее бонуси/
После почна голямото ровене 'да не би случайно нещо да е останало недочудо и недовидяно'
В интерес на истината, мислех ги за бая кротка група отначало...после гледах екстрите на Hullabaloo ;)
Интересното беше, че като гледам някой концерт на някоя група или науча повече факти за тях...изведнъж ми стават мнооого антипатични./пример - Грийн Дей, които вече не ми харесват хич /, а Muse само ги заобичах още повече и тотално затънах в тая sci-fi каша.
Определено ми е интересно да ги харесвам.
Това, което ми харесва е именно стилът им. Неопределен до неузнаваемост^^
Затова му се вика 'алтърнатив' - широко понятие, което ти оставя поле за импровизации в умозаключенията ;)
Всъщност по мое мнение, четирите им албума са страшно различни по стил.
И в различен период от време, всеки един от тях ми е бил любим.
За BHAR - не мисля, че е комерсиален. Различава се доста от нещата, които са правили досега. Лично аз го намирам за по-зрял от предишните. По-сериозен може би.
И засягащ по-глобални теми.
Феновете им не са много. особено като се има предвид, че повечето са пищящи лигли, които ги харесват наравно с Токио Хотел :yes: И тая дума - 'фен', толкова я мразя! Винаги си представям изтрещели тапири, дето крещят по концертите само за да са център на внимание... Някой веднъж дори замери Мат с бутилка, докато пяха Citizen Erased.
:lol:
За мене MUSE не са просто група, която харесвам. За мен са много повече неща - щастие, утеха, търсене, вярвания...
Още една алтернатива ;)

Абе имаше и други идиотизми, като почвах да ги слушам отначало^^
Тъкмо бях нещо нещастна /фъни, не помня защо/ и бях тотално решила да се преселя на Марс и да си живуркам там самичка./е па бебешка му работа/
И като извадих диска на BHAR да го слушам, познайте кво видях отдолу на обложката ^^ /е то на цялата обложка го има, ама аз нали съм си твърдо убедена, че това е Сахара..../
Естествено, все още под влияние на съм кайнд ъф маниакална депресия изтрещях от гняв, че някой изобщо смее да мисли за Марс^^
/мани, че с тия милиарди групички и фенове, планетата се пренасели!/
В пристъп на див гняв и отвратително чувство за ощетяване на личния периметър, седнах да пиша някаква песен за Конниците на Апокалипсиса. И 10 минути по-късно чета, че въпросните 'рицари' на Cydonia са баш това.
Гневът се засили тройно, като попаднах на ей това:...
http://i171.photobucket.com/albums/u311/el...ing/4218114.jpg
...три дена след като си боядисах косата синя^^
Друго 20 е, че и аз свиря на пиано и адски много обичам Рахманинов, Шопен, Берлиоз и прочее....

Та отивам това да го разкажа на една приятелка и вече едва ли не рева от яд /по необясними причини/
И като й го казах...с нея се гледахме 5 секунди и после така се разхилихме, че още ни държи :yes:
/ами така става като си нещастен^^

Edited by Ozzy, 19 ноември 2008 - 08:41 .


#35 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 19 ноември 2008 - 00:37

бахти :yes: :lol: :no:
пък аз веднъж правих секс на Sodom - Mortal Way Of Live, даже го рипийтнах 3 пъти :yes: и отгава Sodom са ми любимата група, а едно време и аз ги мразех, защото мама не ме пусна на концерта през '91, пък и си мислех, че се опитват да се правят на американски трашъри. но ще взема да им прочета и текстовете.
но след тази случка те вече са ми най-любимата група
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#36 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 19 ноември 2008 - 03:33

^^знаеш ли, Мерилиън не успя да ме накара да се задълбоча в Мюз, но ти определено го постигна, един ден ще се въоръжа с търпение и ще изслушам няколко албума :yes: много ми беше интересен постът ти :yes:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#37 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 19 ноември 2008 - 09:32

Баси, какви постове пишат още хората :yes: Жалко, че Ozzy го е редактирал, сега ме гложди любопитството какво точно е орязал :lol:
Браво, момиче, пожелавам ти нестихващо вдъхновение :yes:
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#38 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 19 ноември 2008 - 09:37

View PostMetal Heart, on Nov 19 2008, 09:32, said:

Баси, какви постове пишат още хората :yes: Жалко, че Ozzy го е редактирал, сега ме гложди любопитството какво точно е орязал :lol:
Браво, момиче, пожелавам ти нестихващо вдъхновение :yes:
нищо не е орязал, просто текста беше цветен. и то не много едната половина беше с нормалния цвят другата обаче беше тъмно сиво. много приятно тъмно сиво за четене след тежък работен ден
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#39 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 19 ноември 2008 - 09:45

Не знам как се вижда при вас, но при мен това сиво на черния фон едва се четеше. Само това съм променил. Няма как такъв пост да бъде орязван :yes:
I don't know how I managed it...

#40 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 19 ноември 2008 - 09:48

View Postforeigner, on Nov 19 2008, 03:33, said:

^^знаеш ли, Мерилиън не успя да ме накара да се задълбоча в Мюз, но ти определено го постигна, един ден ще се въоръжа с търпение и ще изслушам няколко албума :lol: много ми беше интересен постът ти :no:

Крайно време е да го направиш наистина, но без да ми отбиваш номера и да слушаш с половин ухо... :yes: За Мюз, както разбираш и от поста на момичето, се изисква повече от уши... :yes:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users