Jump to content

death/grind/deathcore/grindcoreЗа по-бруталните типове...


50 replies to this topic

#41 Valtyr

    Artisan ov War

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • Gender:Male
  • Location:At The Left Hand Ov God

Posted 30 март 2011 - 19:29

View Postrodd1ck, on Jul 27 2007, 11:35, said:

anti-music ритъм?

Блек метълът по-скоро се доближава до това понятие.

Знам, че това е стил, който в сравнение с другите екстремни стилове се слуша най-малко, но да определяш блека като аnti-music, виж не съм съглaсен. По-скоро anti-christianity да кажеш по ще го приема, въпреки, че не обичам клишета. Аз слушам предимно блек от години, да не кажа, че този стил е основното, което харевам във всяко едно отношение и просто не мога и ден без да чуя поне един блек риф. Да не говорим, че с тези нови авангарди и симфоник залитания стилът стана доста мелодичен, но дори и Darkthrone са по-разчупени oт грайнд бандите, в което няма нищо лошо- аз също харесвах грайнд навремето. Запознай се със стила и ще разбереш сам.
NO SINGLE BOOK WERE BEHELDEN BY ME
OH, NO QUESTION I CANNOT DO ANSWER
ONLY ONE SINGLE LAMP DO SHOW ME THIS WAY
AND THAT IS THE EYE OF SATAN!

#42 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 30 март 2011 - 20:12

View PostValtyr, on Mar 30 2011, 19:29, said:

Знам, че това е стил, който в сравнение с другите екстремни стилове се слуша най-малко, но да определяш блека като аnti-music, виж не съм съглaсен. По-скоро anti-christianity да кажеш по ще го приема, въпреки, че не обичам клишета. Аз слушам предимно блек от години, да не кажа, че този стил е основното, което харевам във всяко едно отношение и просто не мога и ден без да чуя поне един блек риф. Да не говорим, че с тези нови авангарди и симфоник залитания стилът стана доста мелодичен, но дори и Darkthrone са по-разчупени oт грайнд бандите, в което няма нищо лошо- аз също харесвах грайнд навремето. Запознай се със стила и ще разбереш сам.

Хич не се пиша фен и компетентен в блек стила, но, ако мога да дам мнение, доколкото имам представа от този и други, както някои хора ги наричат, "по-твърди" стилове. Не виждам "анти-музика" в блек метъла. Да, може да е "анти-мелодия"; анти-музикантско в смисъл, че не се гони някакъв инструментализъм; но анти-музика е тотално отричане на музката. По мое мнение анти-музика е неяо като следната история. Един приятел ми разказваше за експериментална група от края на 60-те, която прави музика...без звук. Музика чрез тишина. Или кажете го просто тишина, които въпросните музканти си мислят, че е музика. Но това за мен е именно тотално отричане на музиката, като чист звук и като изразно средство. Пък блекът по мое мнение не отговаря на това.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#43 Valtyr

    Artisan ov War

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • Gender:Male
  • Location:At The Left Hand Ov God

Posted 30 март 2011 - 23:11

View PostJurisprudent, on Mar 30 2011, 21:12, said:

Хич не се пиша фен и компетентен в блек стила, но, ако мога да дам мнение, доколкото имам представа от този и други, както някои хора ги наричат, "по-твърди" стилове. Не виждам "анти-музика" в блек метъла. Да, може да е "анти-мелодия"; анти-музикантско в смисъл, че не се гони някакъв инструментализъм; но анти-музика е тотално отричане на музката. По мое мнение анти-музика е неяо като следната история. Един приятел ми разказваше за експериментална група от края на 60-те, която прави музика...без звук. Музика чрез тишина. Или кажете го просто тишина, които въпросните музканти си мислят, че е музика. Но това за мен е именно тотално отричане на музиката, като чист звук и като изразно средство. Пък блекът по мое мнение не отговаря на това.
Напълно си прав! Заинтересова ме. Как се казва тази група?
NO SINGLE BOOK WERE BEHELDEN BY ME
OH, NO QUESTION I CANNOT DO ANSWER
ONLY ONE SINGLE LAMP DO SHOW ME THIS WAY
AND THAT IS THE EYE OF SATAN!

#44 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 31 март 2011 - 00:14

View PostValtyr, on Mar 30 2011, 23:11, said:

Напълно си прав! Заинтересова ме. Как се казва тази група?

Ха, интересно, че мнението ми се подкрепя. Както и да е. Нямам никаква представа коя е споменатата група, на мен ми разказаха за нея с идеята, че някой знаел, че такова животно съществувало. Имайки предвид огромното разнообразие от авангардни групи в края на 60-те, наиситна не се учудвам да е имало такава, но да е останала тотално неизвестна, ясно по какви причини. Та не мога, поне в момента, да дам името на групата, ако ми попадне - ще го постна, но се съмнявам.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#45 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 31 март 2011 - 10:51

View PostJurisprudent, on Mar 31 2011, 01:14, said:

Ха, интересно, че мнението ми се подкрепя. Както и да е. Нямам никаква представа коя е споменатата група, на мен ми разказаха за нея с идеята, че някой знаел, че такова животно съществувало. Имайки предвид огромното разнообразие от авангардни групи в края на 60-те, наиситна не се учудвам да е имало такава, но да е останала тотално неизвестна, ясно по какви причини. Та не мога, поне в момента, да дам името на групата, ако ми попадне - ще го постна, но се съмнявам.
ДОколкото разбрах групата се казва Пантомима :harhar: Откъде изровихте пък вие тази тема... И какво значи да правиш музика, чрез тишина? Това не може ли да го прави всеки, стига да се усамоти на достатъчно тихо място? Ей такива префърцунени (авангардни, елитарни) неща като чуя и ми става ясно защо слушам блек :lol:
... Through dreams I influence mankind...

#46 satanicart

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts

Posted 31 март 2011 - 18:35

View PostЗмей Горянин, on Mar 31 2011, 11:51, said:

И какво значи да правиш музика, чрез тишина?

Може да значи само едно - че не правиш абсолютно нищо ;) Ако ставаше толкова лесно, бих казал, че немите хора (стига да са и напълно сакати, т.е. да не могат да произведат звук под никаква форма) очевидно правят музика... но всъщност не, дишането им ще прецака великата им "тиха" музика... Желанието на произволно избран тъпанар да бъде оригинален на всяка цена е родило какви ли не идиотии...

По темата. Цял ден няма да ми стигне ако тръгна да изреждам дет метъл групите, които харесвам затова няма дори да започвам... ще посоча само двете си любими - Possessed и Morbid Angel.

Деткор - аре нЕма нужда. Не изпитвам абсолютно никакво желание да повръщам, а ако слушам такава група ще направя точно това.

Грайндкор - харесвам много Terrorizer, General Surgery, ранните Carcass, ранните Napalm Death, донякъде (харесвам само музиката, но не и вокалите) Repulsion, Filthy Christians и Extreme Noise Terror. В общи линии това е. Не си спомням кой беше писал, ако не бъркам започналият темата, че grind и grindcore били 2 различни стила. Мога само да кажа, че по-комично мнение от това не може да се намери... просто съкратеният вариант на наименованието grindcore (между другото използван само от фенове на стила, никога от музикантите) е grind, нищо повече.

#47 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 31 март 2011 - 18:49

View PostЗмей Горянин, on Mar 31 2011, 11:51, said:

ДОколкото разбрах групата се казва Пантомима :) Откъде изровихте пък вие тази тема... И какво значи да правиш музика, чрез тишина? Това не може ли да го прави всеки, стига да се усамоти на достатъчно тихо място? Ей такива префърцунени (авангардни, елитарни) неща като чуя и ми става ясно защо слушам блек :)

Не мога да кажа дали се казва наистина така групата, може би. Не знам конкретни неща. Спомням си, че идеята била например да ударят клавиш на пиано, той да се чува с ехо да кажем 1 мин., после 10 мин тишина, после пак един клавиш и т.н. Хората смятали това за авангардно, честно казано спред мен е излишно ние да го коментираме ;)


View Postsatanicart, on Mar 31 2011, 19:35, said:

Може да значи само едно - че не правиш абсолютно нищо ;) Ако ставаше толкова лесно, бих казал, че немите хора (стига да са и напълно сакати, т.е. да не могат да произведат звук под никаква форма) очевидно правят музика... но всъщност не, дишането им ще прецака великата им "тиха" музика... Желанието на произволно избран тъпанар да бъде оригинален на всяка цена е родило какви ли не идиотии...
Да, именно

View Postsatanicart, on Mar 31 2011, 19:35, said:

Не си спомням кой беше писал, ако не бъркам започналият темата, че grind и grindcore били 2 различни стила. Мога само да кажа, че по-комично мнение от това не може да се намери... просто съкратеният вариант на наименованието grindcore (между другото използван само от фенове на стила, никога от музикантите) е grind, нищо повече.

И аз знам, че grind = grindcore, това е голяма глупост да са два стила. Аз без да съм голям дет фен, ще кажа Death (макар само първите 2-3 албума да броя за истински дет метъл, а Symbolic за гениален), Morbid Angel, Suffocation и разни, които от години не слушам и не ги помня вече B)

Edited by Jurisprudent, 31 март 2011 - 19:00 .

Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#48 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 01 април 2011 - 07:52

View Postsatanicart, on Mar 31 2011, 19:35, said:

Грайндкор - харесвам много Terrorizer, General Surgery, ранните Carcass, ранните Napalm Death, донякъде (харесвам само музиката, но не и вокалите) Repulsion, Filthy Christians и Extreme Noise Terror. В общи линии това е. Не си спомням кой беше писал, ако не бъркам започналият темата, че grind и grindcore били 2 различни стила. Мога само да кажа, че по-комично мнение от това не може да се намери... просто съкратеният вариант на наименованието grindcore (между другото използван само от фенове на стила, никога от музикантите) е grind, нищо повече.
Като гледам кои групи харесваш, май грайнд сме слушали по едно и също време, някъде преди 17-18 години :worship:
... Through dreams I influence mankind...

#49 satanicart

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts

Posted 01 април 2011 - 08:51

Че и повече... над 20... едно време грайнд, сега старост нерадост :worship:

А иначе аз все още си ги слушам тия групи. Практически не е имало група (всъщност май е по-точно да се каже албум), която някога да съм харесвал и на по-късен етап да съм спрял да я харесвам...

#50 Fruzo

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 63 posts
  • Gender:Male

Posted 28 април 2011 - 07:36

Аутопси-тата пуснаха нова песен във фейса си. :) :P

#51 Nespithe

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 147 posts
  • Gender:Male

Posted 02 май 2011 - 17:57

Пичаги, знае ли се нещо за концерта на Misery Index освен датата - кач пара пропуските, съпорт?

поздрав по същество (изрод)

Edited by prostetnicd, 02 май 2011 - 17:58 .






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users