Jump to content

Български метъл бандиИма ли такива според Вас?


105 replies to this topic

#1 dfshwsh

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 39 posts
  • Location:Land of the Mushroomhead
  • Interests:Mushroomhead!!!!!!

Posted 14 August 2007 - 11:41 AM

Моето мнение е , че българският метъл изобщо не е за изхвърляне, даже напротив.Има изключително много добри изпълнения.Моите лични предпочитания са Angerpoint , I Killed The Last , Vendetta , Forgotten Forests .. може би има и други , но сега не се сещам.Т.е. , сещам се , но не ми харесват чак толкова ... примерно O.H. и те са доста добри ама .. въпрос на вкус.

#2 Mephistofel

    Инфернален Херцог

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 798 posts
  • Gender:Male

Posted 14 August 2007 - 11:50 AM

I.T.S.I. - пичовете са добри в това,което правят.Един приятел им беше записвал албума скоро и ме завлече на промоцията му в "Алкохол" - готино беше.

http://www.myspace.com/itsipsycho

#3 dave

    Not Knowing

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 505 posts
  • Location:Babylonian Tower
  • Interests:watching different roads and wonder where my own is rolling<br />waiting all day long for a change and it's showing

Posted 14 August 2007 - 13:21 PM

Май не е моя работа да говоря по таз тема, ама единствената бг метъл, която ми е направила впечатление в последно време е EERIE.
Албума им Hollow Stare има много добри страни, между който нестандартна атмосфера, пипнат звук, екзотика и енергия.
Даже факта, че е баш дет-дуум не ми попречи да го харесам :P

Edited by dave, 14 August 2007 - 13:22 PM.

Next One Is Real

#4 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 14 August 2007 - 15:14 PM

View PostMephistofel, on Aug 14 2007, 12:50, said:

I.T.S.I. - пичовете са добри в това,което правят.Един приятел им беше записвал албума скоро и ме завлече на промоцията му в "Алкохол" - готино беше.

http://www.myspace.com/itsipsycho

Кофти, че въпросната промоция съвпадна с концерта на Suicidal Tendencies и нямаше как да съм и на двете събития :(
I.T.S.T. съм ги гледал преди време в О!Пишка - много ме впечатлиха :yes:
Албумът по магазините ли е вече btw? :lol:

Иначе в последно време се убеждавам, че все пак у нас се прави наистина качествена музика :yes: Няма да изброявам банди, но имам няколко доста любими B)
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#5 Mephistofel

    Инфернален Херцог

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 798 posts
  • Gender:Male

Posted 14 August 2007 - 15:18 PM

^

Quote

STORES: "O.4.3." (SOFIA), "NA TAMNO" (SOFIA), "SOUNDGARDEN" (BURGAS)

Цитат от myspace на групата. :lol:

#6 Mo6no

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 107 posts

Posted 14 August 2007 - 15:18 PM

I.T.S.I - От това, коеуто чух в майспейса им имат само една песен, която става за слушане.


В бг метъл няма и е смешно, че най-известните групи (Ер Малък и Ахат) имат по 2 издадени албума.


Артерия са ми фаворитите. Няма друга българска метъл група, която да има толкова много издадени албуми и все още да съществува. Имат доста добри песни. Ама не живеят в България. Сигурно, защото заради mp3-ките, въпреки многото фенове от тази музика в България не може да се живее.

#7 Mephistofel

    Инфернален Херцог

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 798 posts
  • Gender:Male

Posted 14 August 2007 - 15:21 PM

И що реши,че у нас метъл няма? :lol:

#8 Mo6no

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 107 posts

Posted 14 August 2007 - 15:43 PM

View PostMephistofel, on Aug 14 2007, 16:21, said:

И що реши,че у нас метъл няма? :lol:
Няма качествени групи. То в България никакви камествени музиканти няма, но в метъла е още по-зле положението, тъй като хората, които слушат тази музика са по-малко, а и всичките до един си теглят от нета (включително и аз).

#9 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 14 August 2007 - 15:49 PM

View PostMo6no, on Aug 14 2007, 15:18, said:

I.T.S.I - От това, коеуто чух в майспейса им имат само една песен, която става за слушане.
В бг метъл няма и е смешно, че най-известните групи (Ер Малък и Ахат) имат по 2 издадени албума.
Артерия са ми фаворитите. Няма друга българска метъл група, която да има толкова много издадени албуми и все още да съществува. Имат доста добри песни. Ама не живеят в България. Сигурно, защото заради mp3-ките, въпреки многото фенове от тази музика в България не може да се живее.

Ако ще си говорим за метъл (в ролята му на стил в рока)... Артери не са никакъв метъл, а гюбек хардкор. :lol: А метъл в нашата Татковина разбира се, че има.

#10 Guest_Regen_*

  • Гости

Posted 14 August 2007 - 15:49 PM

View PostMo6no, on Aug 14 2007, 16:43, said:

Няма качествени групи. То в България никакви камествени музиканти няма, но в метъла е още по-зле положението, тъй като хората, които слушат тази музика са по-малко, а и всичките до един си теглят от нета (включително и аз).
Пък аз няколко (не всички) пъти си купих албуми. ;р
И още няколко съфорумци, макар да не си признават.
Таааа.. Качеството на музикантите от броя продадени неща ли се определя?
Кое е некачественото на Гранулом, Лавина и мързи ме да изброявам други?

Edited by Regen, 14 August 2007 - 15:50 PM.


#11 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 14 August 2007 - 15:51 PM

View PostMo6no, on Aug 14 2007, 15:43, said:

Няма качествени групи. То в България никакви камествени музиканти няма

:lol: :( B) :haha: :haha: :yes: :o :yes: :lol:

#12 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 14 August 2007 - 15:56 PM

View PostRegen, on Aug 14 2007, 15:49, said:

Кое е некачественото на Гранулом, Лавина и мързи ме да изброявам други?

Не ги знаят в Америка и ги няма по Мтв. Как кое. :lol:

Бтв, един много добър пример са пичовете от Обратен ефект, които първо смениха коренно стила си, а после се и отказаха напълно заради реалностите у нас, а са едни музиканти от най-малкото средна световна класа.

#13 Mephistofel

    Инфернален Херцог

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 798 posts
  • Gender:Male

Posted 14 August 2007 - 15:57 PM

@Mo6no, OMFG !!! "емотикон-с-човече-блъскащо-си-главата-в-стената"

В България нямало "качествени" музиканти ?! Сори,приятел,не знам каква ти е дефиницията за "качествена" музика,ама... Имената на Милчо Левиев,Васко Василев говорят ли ти нещо? Или ще кажеш,че те не свирят и творят в България - ми тогава ще ти предоставя на вниманието малко по-неизвестни персонажи:

Бисер Иванов - http://www.myspace.com/bisiivanov

Димитър Налбантов - http://www.dimirock.com/

Пък за метъл,да видим...

http://media.putfile...Righteous-anger

http://media.putfile...inio---New-Song

http://media.putfile...pinio---Healthy

Последните три парчета са на мой приятел,който се надявам в скоро време да извади албум. :lol:

Не подценявайте родните музиканти,само заради това,че са българи...

Ако проявиш интерес,ще намерим още имена. :yes:

Edited by Mephistofel, 14 August 2007 - 15:58 PM.


#14 Guest_Regen_*

  • Гости

Posted 14 August 2007 - 15:58 PM

View PostJimmy Pop, on Aug 14 2007, 16:56, said:

Не ги знаят в Америка и ги няма по Мтв. Как кое. :lol:

<: И нямат бодлички вместУ дълги коси и много як грим. Знам аз, ама питам младежЪ!

Edited by Regen, 14 August 2007 - 15:59 PM.


#15 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 14 August 2007 - 16:52 PM

View PostMo6no, on Aug 14 2007, 16:43, said:

Няма качествени групи.

The Revenge Project
Wartime
Korozy(колкото и да не знам какво става с тях вече)
Granulom
Eufobia
Scapegoat(ако почна несъществуващите вече, ще стане дълъг списък)
Moria
това са просто имена, които ми излизат на прима виста, да ме извинят останалите, за които не се сещам в момента, ама съм леко вбесен :lol:
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#16 sodom

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 143 posts

Posted 14 August 2007 - 17:04 PM

View PostMo6no, on Aug 14 2007, 16:43, said:

Няма качествени групи. То в България никакви камествени музиканти няма.

Ей за тия думи доста хора биха ти избили зъбките!!! :lol: :yes: :yes:

#17 dfshwsh

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 39 posts
  • Location:Land of the Mushroomhead
  • Interests:Mushroomhead!!!!!!

Posted 14 August 2007 - 17:20 PM

View Postsodom, on Aug 14 2007, 18:04, said:

Ей за тия думи доста хора биха ти избили зъбките!!! :lol: :yes: :yes:

аха :(

Смея да твърдя , че групи като Angerpoint и Vendetta са на едно много високо световно ниво!
А за тия , които са извън обхвата на праведната музика , мога да дам за пример добрите стари песни на Дони и Момчил .. невероятна поп музика не на световна , ами направо на божествена висота!Може да не слушам такава музика , но реално погледнато , специално Дони и Момчил са допринесли изключително много на поп културата не само в България...сигурен съм , че песните им се слушат по целия Свят , защото са наистина добри музиканти!
Колкото и да не обичам рап , старите песни на Мишо Шамара (разните му там фенки-фенки , али-бали .. сещате се) също са на едно високо ниво...в MTV ги даваха на времето , подяволите...със сигурност не е било лесно точно тогава да пробиеш точно с рап музика на световната сцена , когато нашумяваха звезди от ранга на Еминем и Dr.Dre да кажем...
Така , че дума не може да става за това , че България няма музиканти!Винаги е имала , винаги и ще има ... аз лично познавам такива , които съм сигурен , че с повече работа , ще станат музиканти от висока класа ... таланта си го имат , трябва им работа!

#18 Nwarth

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 46 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Southernmost

Posted 14 August 2007 - 17:54 PM

Малее :Р. Нямам думи направо :Р. В BG нямало метъл... Тук може да се намери списък с 161 (засега) български банди, които са издали поне демо -
http://metal-archive...rowseC.php?c=34
но мисля, че всичко го знаете. Вярно, много от тези групи вече не съществуват, част от тях са само проекти и още толкова нямат бъдеще, но това не означава, че тук няма метъл.
Обичам българската блек метъл сцена!!! Diabolism (наскоро направиха реюниън), Vrani Volosa, Frozen Tears, Svarrogh, Moria, Darkart, Desolate (съществуват ли? нз...), Korozy, Inspell и невероятният и уникален кросоувър м/у екстремните жанрове The Revenge Project. Това са едни от любимите ми групи, може би не заслужават (поне всичките) да бъдат на едно ниво с Големите, но те също имат уникален стил. Concealed craft на Diabolism е нещо невероятно... никоя друга група не е постигала такава атмосфера с мен, да не говорим за жестоките вокали! "Крушение" на Vrani Volosa е песен, която заслужава да бъде завъртяна в MTV, Frozen Tears и най-вече Svarrogh имат свой уникален (и може би недодялан, особено вторите) стил, който просто ме пленява и прави фен до гроб, "В градината на черните цветя" на Korozy e най-меланхоличната българска балада. Слушам ли Moria пред мен се изправят великите ни планини, Diabolism и Vrani Volosa - бурното ни море, Korozy, Dark Inversion, Саракт - славното ни минало. А има и още толкова много групи, които все още не съм изслушал както трябва. Подкрепете ги! Българските дискове поне не са скъпи.
Death - Enthrallment мисля, че вече доста се доказаха навсякъде. Брутално.. толкоз. Eufobia - кеф ; D. Много готин вокалист имат (грачещия), много злобни зъби има в клипа на "Rain of Snails". Past Redemption, Act of Grotesque, Anal Dissected Angel (последните от по-извратените), Hyperborea и доста други, за които сега не се сещам...
Death/Doom - Eerie вече бяха споменати - невероятен албум, макар че много рядко ми се завърта в плейъра. Атмосферата наистина е нещо, което досега никога не съм изпитвал и просто ме смазва както нищо друго, което съм слушал. Още не съм чул албума на Demenzia, стои на рафта и си чака реда. Darkflight също цепят мрака с по-тъмно черно... Embrace by Dark също ми стои на рафта (обаче касетчица) и си чака реда, но само хубави неща съм чувал.
Готик?! Къде ни е готика?.. Не го намирам. Някакви там Nightsky Bequest, не можах да изтрая албума. Колкото и да обичам дуум, това си беше обречено да не ми хареса...
Power/progressive - Соларис! Искам да намеря "Желая". Леле как ме шашна тази песен, леле как ме отвя този припев... Обаче друго не съм чул... Pantommind мисля, че всички ги знаят, ако не - вижте темата в този форум. SJK, Granulom (хеви, знам), имаше май и още няколко... в момента слушам Anamnasia, при които е свирил Коко, в чест на който сега правят фест - женски вокал, траш/хардкор звучене и саксофон, просто прелест...
И разбира се култовите - Ера, Ахат, Б.Т.Р. (доколкото може да се нарече метъл, знам, знам), Пета Инвалидна Бригада, Ер Малък, Епизод, Suffer H (не баш култово..). Балканджи са нещо интересно, което никога не харесах, но виждам, че извън БГ се харесват. Вендети, Ласт Хоупове, Ангърпойнтове (ок де, Angerpoint просто къртят на сцена!!!) - за тях не знам. И още десетки знайни и незнайни банди, които щъкат по нашата територия с надеждата да бъдат чути от някой. Отидете на някой онлайн магазин, поръчайте албумче тяхно или намерете ;Р. Смятам, че си заслужава 11то левчета; Р.

Edited by Nwarth, 14 August 2007 - 17:57 PM.


#19 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 14 August 2007 - 17:56 PM

View Postdfshwsh, on Aug 14 2007, 17:20, said:

Колкото и да не обичам рап , старите песни на Мишо Шамара (разните му там фенки-фенки , али-бали .. сещате се) също са на едно високо ниво...в MTV ги даваха на времето , подяволите...със сигурност не е било лесно точно тогава да пробиеш точно с рап музика на световната сцена , когато нашумяваха звезди от ранга на Еминем и Dr.Dre да кажем...


Тая част можеше спокойно да я пропуснеш. Къде видя музиканта в Мишо Плесника? Защитаваш твърдението, че у нас има добри музиканти, а не добри "музикални" продуктни.

#20 Mephistofel

    Инфернален Херцог

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 798 posts
  • Gender:Male

Posted 14 August 2007 - 18:13 PM

View PostNwarth, on Aug 14 2007, 18:54, said:


Power/progressive - Соларис! Искам да намеря "Желая". Леле как ме шашна тази песен, леле как ме отвя този припев... Обаче друго не съм чул...

Ей,да се е*а в ушите клепи,как можах да ги забравя!!! "Желая" е доста добър албум,според мен - нямам идея дали го има вече на пазара,на мен диска ми е подарък от бандата. :lol:

Повече инфо:

http://www.solaris-band.net/ :yes:

На промоцията на "Желая" гледах като плеснат с мокър парцал - не вярвах,че у нас може да се направи такъв клип на МЕТЪЛ банда,пък било и тя power/prog.

Edited by Mephistofel, 14 August 2007 - 18:18 PM.






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users