Jump to content

Концертният живот у нас през 2007г.Говорилня...


89 replies to this topic

#41 no way

    9

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 204 posts
  • Gender:Male

Posted 15 декември 2007 - 08:53

хах , има и такива , които създават ориг.дискове и такива , които продават :angry3: ейй, от всичко има в тоя форум , бре!

#42 dav

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted 15 декември 2007 - 10:36

И все пак, средна цена от 25-30 лв. не е нормална за ненормалните условия при които работим и живееем.

#43 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 15 декември 2007 - 10:55

View Postdav, on Dec 15 2007, 10:36, said:

И все пак, средна цена от 25-30 лв. не е нормална за ненормалните условия при които работим и живееем.

Прав си, защото с тези пари можеш да си купиш храна или някоя дреха например. Но според мен не високата цена е основната причина в случая. Интернет разглези изобретателния българин и той се превърна в меломан от колекционерски тип. Започнахме да трупаме музика по хардовете си, която рядко слушаме по повече от един път. Когато това продължава години се превръща в навик. Изведнъж някой ти казва, че си крадец и ти като възпитан гражданин решаваш да се промениш. Все пак сме европейци. :ninja: Започваш да купуваш легалните продукти, но можеш ли да купуваш по два-три диска ежедневно? Не, разбира се. Така е и на запад от Калотина. И там хората не могат да си позволят да имат всичко, но не се и напъват. Те не са "бройкаджии". Не казвам, че трябва да се ограничим и да се върнем в годините на Балкантон, когато всяка нова западна плоча се превръщаше в събитие от национален мащаб. Това, което казвам е, че трябва да понамалим темпото, за да можем да оценим продукта, който получаваме. Едва тогава ще дойде и мисълта за разликата в качеството на звука, мирисът на книжното тяло с текстове, скритите послания в обложката и т.н. :angry3:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#44 dav

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted 15 декември 2007 - 11:12

Мисля, че ако нещата биха могли се сведат до една средна цена от 12-16 лв. , то тогава вече никой не би следвало да се оплаква и от високи цени. За съжаление това е невъзможно. Още по невъзможен ми се струва напоследък другия вариант - покачване на нивото на жизнения стандарт у нас.

#45 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9473 posts
  • Gender:Male

Posted 18 декември 2007 - 10:30

Анкетата на форума ни беше пусната на 30.11.2007г. От вчера вече попълнилите я са повече отколкото бяха миналата година. Благодаря на всички за активността Ви, и призовавам по-мързеливите :metal: да не се подмотват и да дадат своя принос към форумската ни анкета :wub: :wub:
I don't know how I managed it...

#46 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2593 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 18 декември 2007 - 12:35

View PostOzzy, on Dec 18 2007, 10:30, said:

... и призовавам по-мързеливите :metal: да не се подмотват и да дадат своя принос към форумската ни анкета :wub: B)

Някой може и да са мързеливи ама други чакат да видят Saxon :wub:
ПИСУК!

#47 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9473 posts
  • Gender:Male

Posted 18 декември 2007 - 12:38

View Postwhiplash159, on Dec 18 2007, 12:35, said:

Някой може и да са мързеливи ама други чакат да видят Saxon :metal:
Те не са в групата на мързеливите :wub:
I don't know how I managed it...

#48 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 02 януари 2008 - 10:12

На Katehizis.com тече анкета за концерт на годината. Някои хора не ми вярват, че първото място е предрешено :angel:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#49 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9473 posts
  • Gender:Male

Posted 02 януари 2008 - 10:25

View PostSatyr, on Jan 2 2008, 10:12, said:

Някои хора не ми вярват, че първото място е предрешено :metal:
От всякъде е предрешено. Това го, казвам защото съм сметнал резултатите до момента от анкетата във форума. Както между другото в същата тази анкета е предрешено и първото място при въпроса "Разочарованието на 2007-ма е?" :angel:
Което ми напомня, да напомня на съфорумците били на концерта в Каварна да не се подмотват, а да попълнят анкетата на форума B)
I don't know how I managed it...

#50 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2593 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 02 януари 2008 - 11:35

View PostOzzy, on Jan 2 2008, 10:25, said:

Което ми напомня, да напомня на съфорумците били на концерта в Каварна да не се подмотват, а да попълнят анкетата на форума :angel:

Готово! Попълнена е :-)
ПИСУК!

#51 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 02 януари 2008 - 17:17

View PostOzzy, on Jan 2 2008, 10:25, said:

От всякъде е предрешено. Това го, казвам защото съм сметнал резултатите до момента от анкетата във форума. Както между другото в същата тази анкета е предрешено и първото място при въпроса "Разочарованието на 2007-ма е?" :angel:
Което ми напомня, да напомня на съфорумците били на концерта в Каварна да не се подмотват, а да попълнят анкетата на форума :metal:

мисля, че няма нужда да ти казвам, че твоята анкета е къде къде по-обективна
състезанието между мейдън и меноуър на анкетата на сайта много скоро ще прерасне в състезание между скриптове и като нищо ще завърши с резултат, надвишаващ бройката на посетилите концертите (а и на населението на българия)

#52 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9473 posts
  • Gender:Male

Posted 02 януари 2008 - 17:33

View Posthendy, on Jan 2 2008, 17:17, said:

мисля, че няма нужда да ти казвам, че твоята анкета е къде къде по-обективна
състезанието между мейдън и меноуър на анкетата на сайта много скоро ще прерасне в състезание между скриптове и като нищо ще завърши с резултат, надвишаващ бройката на посетилите концертите (а и на населението на българия)
Абе да ти кажа, като познавам Администратора на сайта, това трудно би се получило. Но принципно си прав - тука във форума е невъзможно да се получи. Единствения шанс е да започнат хора масово да се регистрират във форума и да пускат по 1 мнение - анкетата. Защото без регистрация не става, за разлика от сайта. Но това лесно се забелязва и просто се трият мненията. До момента обаче, всичко си върви наред - манипулации няма. И няма и да има :angel:
I don't know how I managed it...

#53 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 02 януари 2008 - 17:56

View Posthendy, on Jan 2 2008, 17:17, said:

състезанието между мейдън и меноуър на анкетата на сайта много скоро ще прерасне в състезание между скриптове и като нищо ще завърши с резултат, надвишаващ бройката на посетилите концертите (а и на населението на българия)....

Хахаха, очевидно не познаваш Satyr! :metal: Ако има нещо на този свят, което не би могло да бъде манипулирано по никакъв начин, това е начинание, което е под негов контрол.


Инак, лично мен в тази анкета живо ме вълнува еднo-единствено нещо. А именно --> кое е третото изкопаемо, освен мен и Яни, което е гласувало за Robert Plant! B) :angel:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#54 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 02 януари 2008 - 17:56

View Posthendy, on Jan 2 2008, 17:17, said:

състезанието между мейдън и меноуър на анкетата на сайта много скоро ще прерасне в състезание между скриптове и като нищо ще завърши с резултат, надвишаващ бройката на посетилите концертите (а и на населението на българия)
След подобната анкета миналата година някои хора вече трябва да са научили, че такива не ми минават :angel:
Но този път ще следя нещата без да се намесвам и малко преди края ще анулирам манипулативните вотове. Вече има такива :metal:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#55 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 02 януари 2008 - 18:09

View Postviolator, on Jan 2 2008, 17:56, said:

Инак, лично мен в тази анкета живо ме вълнува еднo-единствено нещо. А именно --> кое е третото изкопаемо, освен мен и Яни, което е гласувало за Robert Plant! :metal: :angel:

Хахаахах :puke:
Пак съм аз - гласувах от компа на един колега :metal:
B)
Може спокойно да бройш -1 :D
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#56 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 02 януари 2008 - 18:33

И аз искам да попитам нещо. Кой, освен мен и Викерона, е гласувал за Йън Андерсън? Ралица Василева?
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#57 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 02 януари 2008 - 18:39

View Postviolator, on Jan 2 2008, 17:56, said:


Хахаха, очевидно не познаваш Satyr! :metal: Ако има нещо на този свят, което не би могло да бъде манипулирано по никакъв начин, това е начинание, което е под негов контрол.


Инак, лично мен в тази анкета живо ме вълнува еднo-единствено нещо. А именно --> кое е третото изкопаемо, освен мен и Яни, което е гласувало за Robert Plant! B) :angel:

ъх, ми познавам го, всъщност : )

#58 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 02 януари 2008 - 18:44

View PostSatyr, on Jan 2 2008, 17:56, said:

След подобната анкета миналата година някои хора вече трябва да са научили, че такива не ми минават :metal:
Но този път ще следя нещата без да се намесвам и малко преди края ще анулирам манипулативните вотове. Вече има такива B)

да, сигурна съм, че ще направиш всичко възможно да ограничиш фалшивите гласове, но дори да няма скриптове, има други недостатъци:
- може да се гласува от други компютри, няма как да разбереш, че това е един и същи човек
- не може да се гласува от един компютър, тоест анкетата автоматично приема, че един компютър=един човек, което също не винаги е вярно
от друга страна, дори да имаше нещо от рода на изискване за писане на мейл, също не помага в такива случаи

такава анкета си плаче да се превърне във флейм и надцакване, както и да е задена
ще чакам с интерес крайния резултат : )

и защо концерта на Роси Кирилова не присъства във формата? :angel:

#59 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 02 януари 2008 - 18:52

View Posthendy, on Jan 2 2008, 18:44, said:

да, сигурна съм, че ще направиш всичко възможно да ограничиш фалшивите гласове, но дори да няма скриптове, има други недостатъци:
- може да се гласува от други компютри, няма как да разбереш, че това е един и същи човек
- не може да се гласува от един компютър, тоест анкетата автоматично приема, че един компютър=един човек, което също не винаги е вярно
от друга страна, дори да имаше нещо от рода на изискване за писане на мейл, също не помага в такива случаи

такава анкета си плаче да се превърне във флейм и надцакване, както и да е задена
ще чакам с интерес крайния резултат : )
Е, един-два-три фалшиви гласа винаги минават. Но те не са достатъчни, за да се обърне вота и на практика тяхната манипулативност е пренебрежима.
Инак, няма нужда от някакви допълнителни хватки за сигурност като потвърждение чрез мейл и т. н., тъй като в крайна сметка от тази анкета нищо не зависи. Няма да връчваме на никой награда според резултатите B)

View Posthendy, on Jan 2 2008, 18:44, said:

и защо концерта на Роси Кирилова не присъства във формата? :angel:
Роси Кирилова е имала концерт през 2007 г.?!? :metal:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#60 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 02 януари 2008 - 19:04

View PostSatyr, on Jan 2 2008, 18:52, said:

тъй като в крайна сметка от тази анкета нищо не зависи. Няма да връчваме на никой награда според резултатите :metal:

ей това винаги е било трудно да се обясни на някои хора.
дойде ли анкета, нема значение за манекенка ли, за футболист, за медици в либия и... юруш народе
за тази конкретно и ти имаш вина, защото (съзнателно или не ; ) ) засегна честта на мейдънци (които само това и чакат), обявявайки анкетата за предрешена.


View PostSatyr, on Jan 2 2008, 18:52, said:

Роси Кирилова е имала концерт през 2007 г.?!? :angel:

ъхъ. грандиозен спектакъл.
ок, да приемем, че е в графа други : )





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users